Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A járókák ideje lejárt? fórum

A járókák ideje lejárt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A járókák ideje lejárt?

1 2 3
40. Alexa77 (válaszként erre: 30. - Kathlee)
2008. szept. 19. 16:33
Nem, egyáltalán nem gáz. Csak az a gyerek játszik el bármilyen korban egyedül is, aki "tud" játszani, akinek elég fejlett a képzelőereje, aki képes egyedül is felfedezni dolgokat. Csak akkor van baj, ha sose játszik mással, nem akkor, ha játszik egyedül is.
39. erikpipi (válaszként erre: 30. - Kathlee)
2008. szept. 19. 16:26

Én nem gondolom, hogy baj lenne. A gyermekorvos barátnőmnek pl. a második gyereke ilyen.

Ahány gyerek annyi féle. Nincs két egyforma ember.

"ezelőt többször panaszkodtam a páromnak, a miénk miért nem játszik el egyedül néhány percnél tovább. Szerencsére rájöttem, az lenne a baj, ha eljátszana. . . Hogy miért, mert nem azért szültem meg, hogy akár egy fél órára is magára hagyjam. Vagy ti nem így gondoljátok??? "

Szerintem ez a mondatod akasztotta ki a népet.

Nálunk a gyerekeknek kellett alkalmazkodni hozzánk, hisz ők jöttek a családba. ez nem azt jelenti, hogy mi nem alkalmazkodtunk hozzájuk, de alapból neki kell.

A járókát, meg védőnője válogatja,melyik mit mond. Most is azt mondom, ahány védőnő annyi félét mondanak:)

A járóka alapból egy nagyon jó dolog, ha arra használjuk amire kitalálták. És ahogy olvasom itt ezzel nincs gond.


Na. Ne sértődj meg, egyáltalán nem kell, nem bántani akartak. Fiatal vagy és kicsit hevesebben reagáltál.:))

38. Alexa77 (válaszként erre: 36. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 19. 16:25
Megnéztem a képeidet, klassz kis lurkóid vannak!:-))
37. Alexa77 (válaszként erre: 36. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 19. 16:23
Jó fej vagy!:-))))
36. a9e1c02a7b (válaszként erre: 35. - Alexa77)
2008. szept. 19. 16:22
Helló! Itt is teljesen egyetértek veled! Olvasgattam már a hozzászólásokat és kb. én is ilyesmit készültem leírni. Mostmár nem írom le, én is így gondolom.
2008. szept. 19. 16:15

Sziasztok!:-) Nekünk van járókánk, bár a lányom még csak 7 hetes.:-)) A nappaliban állítottuk fel, egyelőre csak ritkán van benne, beleraktam a játszószőnyegét, így jól elvan benne azon ritka alkalmakkor, amikor beleteszem. Ez most még csak olyankor van, amikor nincs kedve aludni, nálunk mondjuk vendég van, örül, hogy hallja a beszélgetést, de nem feltétlenül kell ölbe venni. Később is szándékomban áll használni, mondjuk olyankor, ha csönget a postás, vagy a vízóra-leolvasó, és pár percre biztonságban magára kell hagyjam. Amúgy nincs kifogásom , sőt, pártolom, hogy a kúszó-mászó kisgyerek szabadon garázdálkodhasson a lakásban, de semmiképp se túl biztonságos mondjuk főzés közben láb alatt... Ismerek olyan embert, akit gyerekkorában így forráztak le... Most, ha nem alszik és főzök, a konyhaasztalra rakott pihenőszékében van, így szemmel tudom tartani, beszélgetek, énekelek neki. De később szerintem hasznos lesz, hogy a gyerek a járókában, amíg olyan munkát végzek, ami rá nézve veszélyes lehet.

Egy szó mint száz, jó találmány a járóka, főleg, hogy a legtöbben valóban csak rövid időre használjuk. Addig meg nemhogy káros, sokkal inkább hasznos.

34. genlips (válaszként erre: 5. - Rohiani)
2008. szept. 19. 16:14

Én pártatlan vagyok a témában, csak elolvastam a hozzászólásokat, de ezen felütöttem a fejem


"az ilyen véleményeket amiket az újságban olvastál olyan anyukák adják, ha egyáltalán kérdeztek valakit, akik nem is használtak soha járókát. Hogy lehet valakinek véleménye olyanról amit még nem is ismer? Ez csak előitélet."


rohiani, te beszéltél a megkérdezett anyukákkal és elárulták, hogy soha nem használták azokat?

vagy le volt írva a cikkben? mert akkor ezer-ezer bocsánat! más esetben te. is. előítéletes. vagy. :D

2008. szept. 19. 15:46
15honapos a kislányom.És eljátszik egyedül persze nem egész nap.Szerintem ezzel semmi baj nincs!!!
32. Cadence (válaszként erre: 24. - Sz.Csirke)
2008. szept. 19. 15:44

Szerintem a hintábol elöbb kiesik vagy kimászik.

Nekem is van járokám.Nagy hálos.Szerintem elég biztonságos és hasznos.

31. kathlee (válaszként erre: 18. - Rohiani)
2008. szept. 19. 15:34
Köszönöm! Én is így gondolom! És végre vki nem csak a negatívumokat szedegette ki a hozzászólásomból! Még egyszer köszi!
30. kathlee (válaszként erre: 16. - Pemete)
2008. szept. 19. 15:32

Na, erről beszéltem! Kezdődik az ellenségeskedés... Na mindegy, én nem használtam olyat, hogy szar szülő, stb.

A másik, ha olvastad az első hozzászólásomat, akkor tudod, hogy nekünk járóka helyett rács van a gyerek ajtaján. (Ami szintén "börtön") Tehát, nekem nem azzal van bajom, hogy járókába teszik a gyereket, hanem azzal, hogy ott korlátozva van, mert nincs akkora tere.

Na, de most úgy őszintén! Szerinted nem gáz, ha egy gyerek 1-2 órát eljátszik egyedül, ebben a korban?? Nem 2-3 éves gyerekről beszélek itt, hanem egy olyanról, aki még szavakkal nem tudja a tudtunkra adni, hogy mi a baja.


Egyébként meg a hozzászólásodhoz visszatérve, az a legegyszerűbb, ha bizonyos mondatokat kiragadunk egy egészből, és így szinte teljesen más értelmet nyer.

29. enifed (válaszként erre: 25. - Pemete)
2008. szept. 19. 15:02

Szia!

Teljesen egyetértek veled! Két gyermekem van, az elsőnél nem volt járókánk, volt viszont kompunk, 3-szor esett ki belőle, ezután kidobtam. A második gyermeknek már volt járókája. Igaz, ha rajtam múlik, nem lett volna, mert nem láttam értelmét, de a sógornőmék vették. Nagyon hamar rá kellett jönnöm, hogy a járóka nem mumus, hanem jóbarát. Nem volt nagy akkori lakásunk, mindössze 74 négyzetméter, de a leányzó szeretett állandóan a közelemben lenni. A kiságyból hamar megtalálta a kiutat, a kompot már eleve nem engedtem be a házba, az etetőszék szerintem evésre való, így ő a járókában pocolt. Volt amikor pár perc után megunta, de olyan is volt, hogy feltűnt milyen nagy a csend és láttam édesen alszik benne. Akkor volt igazán lelkes, ha a bátyus is bemászott mellé. Egyébként később továbbadtam a tesóméknak, de a keresztfiam egy percet se maradt benne, annyira utálta. Ez is, mint minden ízlés és szokás kérdése, senki nem attól jó, vagy rossz anya, hogy járókában van e a pici vagy kenguruban, vagy a hideg/meleg padlón/szőnyegen! Pemetének abban is igaza van, hogy nagyon helytelen,szerintem, ha a gyerek irányítja a szülőt. Láttam ilyen felfogásokat és a szánalmas végeredményt is! Igenis szeretem és tisztelem a gyerekemet, de én vagyok az anyja, ő érkezett ebbe a családba, persze, hogy mi akartuk, de alkalmazkodni kell neki is, nekünk is.

28. leddy27 (válaszként erre: 27. - Lilly1)
2008. szept. 19. 14:34

Erről eszembe jutott, hogy mi is ezért szereztünk be járókát mikor már nagyon tudott közlekedni, mert a szoba felénél feltornyozott játék kanapékat simán átmászta, eltolta, ha ki akart menni :)

A mienk is hálós. Ha megszüntetjük, a kiságy fogja felváltani a szerepét, de nem szeretem összekeverni az alvás helyét és a játék helyét, ezért volt eddig járóka. Most már talán érzékeli a különbséget.

27. Lilly1
2008. szept. 19. 14:28
Mi is használtunk járókát (rövid időkre), aztán, amikor az már kicsinek bizonyult, vastag szivacsból "építettünk" kerítést a nappaliban, így jó nagy területe volt a fiamnak. Szerintem jól ki lehet használni a járókát, mi utazóágynak is azt használtuk (hálós volt).
26. pemete (válaszként erre: 25. - Pemete)
2008. szept. 19. 14:19
Ja! Természetesen amikor nincs dolga az embernek szívesen rohangál a gyereke után, de nem kell hogy mindenütt ott legyen. Még mielőtt megkapnám, hogy nem foglalkozok a gyerekemmel, most is itt rohangászik körülöttem, és lopkodja a kajámat, meg játszunk, de amíg felraktam a kaját délelőtt, addig bent volt a járókában, és semmi baja sem lett!
25. pemete (válaszként erre: 24. - Sz.Csirke)
2008. szept. 19. 14:16
Mindenkinek más jön be! Neked a kiságy, hinta, meg a szék, amiből szerintem könnyebben kiesik. Nekünk meg a járóka. Igazából semmi rossz nincs benne. Az hogy nem a gyerek irányítja az ember minden egyes percét szerintem normális! Hisz nem azért szülünk gyereket (én a saját nevemben beszélek), hogy aztán a szolgái legyünk! Vagy legalábbis én nem! Nem mehetek egész álló nap utána, hiszen főzni kell, mosni kell, takarítani kell!
2008. szept. 19. 14:11
Nekem nagyon ellenszenves a jaroka gondolata, en sosem tennem bele a gyerekem. Csak azert, mert nekem esetleg igy egyszerubb? Nem ertek egyet vele. Ha pedig magara kell hagynom egy picit a helysegben, akkor arra ott a kisagy, hinta, szek, stb.
23. ildika
2008. szept. 19. 14:06
A lányom 14 hónapos és én is jónak tartom a járókát. Nekünk is hálós van, csak a konyhában használjuk, ha főzők. Nem érzem biztonságban, ha szabadjára engedem hisz ott akar lenni ahol én és nyúlkál fel a tűzhelyre... Kimászni még egyszer sem akart.
22. böbe83 (válaszként erre: 12. - Kathlee)
2008. szept. 19. 13:57
Nézd az ember egyszerűen sose biztos abban, h. jó szülő e. Nem tudja, h. az e a jó a gyereknek, ha be van zárva, vagy, ha mindet szabad, és az anyuka mindent szedjen fel stb utána. Szerintem nem elvek szerint kell működnünk, hanem az a jó, ha az ember az eszére meg a szívére hallgat. Tudni fogja, hogy mi a jó a saját gyerekének, nem kell egyedül lennie, de ne is másszon bele mindenbe. Nem egyszerű ez a feladat, de minden gyerek más, ezt figyelembe kell venni. És nem baj, ha a gyerek a nap egyik részében felfedezi a lakást, a kertet stb, aztán, ha látjuk, hogy elfáradt, és mi is fáradtak vagyunk, letesszük pihenni, ha nem alszik is, nyugodtabb. ... na mindegy, csak sztem egy családban érezze mindenki jól magát, ne csak a gyerek.
2008. szept. 19. 13:56

Nem akarok senkivel vitába szállni.

Az első gyereknél nekem se jutott eszembe a járóka, nem is volt. De a másodiknál valahogy nagyon is jól jött, hogy néha el lehet őket szeparálni egymástól és nem mindig a veszekedést hallgatom.

Két éves lesz most és ő igenis szeret benne lenni, van kis kendője, amit szorongathat és megnyugvással tölti el. Ha muszáj teszem bele, de nem tiltakozik.

2008. szept. 19. 13:48

Szerintem is jó dolog a járóka. Nekem is volt anno, és a lányomnak is, mindegyik hálós. Teljesen jól elvolt benne - többnyire - és volt, hogy 1-2 órát is, mert amikor ki akartam venni hisztizett, hogy ő benne akar maradni, de volt olyan is, hogy egyátalán nem akart bennmaradni. Volt, hogy magától kéredzkedett bele. De olyan nem volt, hogy kimászott belőlle, csak belemászott és akkor sem lehetett kivenni mert kivágta a hisztit. :) Odahúzta a puffot, felmászott rá, onnan meg be a járókába, melynek a funkciója most már ágyruha és a vasalnivalók gyűjtőhelye.

Aludni soha nem aludt el benne, de tényleg jó volt amikor főztem, mosogattam stb. benne volt. A járókát a szoba ajtajába húztam, hogy azért ki és be is lehessen közlekedni, de Ő is rámlásson, teljesen jól elvolt benne, ám mióta elkezdett járni azóta párszor kéredzkedett bele, meg egyszer mászott bele.

A lényeg a lényeg, hogy attól nem érzem magam rossz szülőnek, hogy órákra benne mertem hagyni, mert Ő maga akart a járókában játszogatni...

2008. szept. 19. 13:22

Sziasztok.Az én lányom is járóka nélkül nőtt fel, eszembe sem jutott,hogy vegyek neki,amíg használhatta volna sem.De nem is éreztem hiányát.Kicsi a lakásunk,helye sem lett volna,azért,hogy csak útban legyen,minek?

Jól elvolt a lakásban,a veszélyes helyekre nem engedtem,de nem is volt olyan fajta,aki mindenáron a vegyszert akarta volna megkóstolni.

Én sokat voltam benne annak idején anyám elmondása alapján,és bébikompom is volt.Ma már azt is szinte tiltják az orvosok,mert állítólag deformálja a lábat.Nem tudom,én még egy olyan babát sem láttam.

18. rohiani (válaszként erre: 12. - Kathlee)
2008. szept. 19. 13:20

Azért később nem árt, ha néha magára hagyond a gyerkőcöt, mert meg kell tanulnia egyedül is elfoglalnia magát. Mondjuk a te kicsikéd ehhez még kicsi, de 1,5 v. 2 éves korában már igen is el kell játszania egyedül 1 órácskát, persze ez nem azt jelenti, hogy akkor otthon hagyom rázárom az ajtót aztán játszon. Az én fiam már 4 éves és néha kimondottan szeret egyedül játszani, főleg hétvégén, amikor felébred nagyon szeret pizsiben a szobájában játszani és kimondottan egyedül, aztán persze a nap többi részében velünk akar lenni, és úgy is van.

De 10 hónaposan én sem hagytam magára órákra, még akkor sem mertem elmozdulni mellőle, ha aludt, pedig tuti biztos lehettem benne, hogy 2 órát aludni fog, de mégsem mertem elmozdulni mellőle. Max annyi, hogy a nappaliban tettem vettem.

2008. szept. 19. 13:07
Sziasztok! Az én kisfiam elmúlt egy éves. Simán felmászik már bármire, fotel, kanapé, ágy, stb, de a járókából még egyszer sem próbált meg kimászni. Fa, rácsos járókánk van, ami felállva az áláig ér. Amúgy az egész lakást birtokolja, kivéve a konyhát. Amig kicsi volt és nem mászott, addig a gurulós járókát húztam magammal a lakásban, amióta meg mászik, illetve jár azóta biztonsági eszközként használom. Pl, ha wc-re megyek vagy a tárolóba kell lemennem valamiért. Nem balhézik mert tudja, hogy pár perc múlva úgyis kiveszem és én is nyugodtabban vagyok, ha nem az jár a fejembe, vajon most épp felmászik e valmire, vagy magára ránt valamit. Naponta csak pár percre használom, de jó hogy van. ja és azért nem a kiságyba teszem ilyenkor, mert az az alvásé, játszani meg ebben lehet- ne keverje.
16. pemete (válaszként erre: 12. - Kathlee)
2008. szept. 19. 13:00
Nem értem, hogy miért baj, ha fél órát bent van a járókában. Bár biztos azért nem értem, mert én szar szülő vagyok, hogy néha jól esik úgy elmosogatni, hogy nem azt kell néznem kipakolja-e a gyerek a kukát, vagy jól esik úgy elmenni wc-re hogy nem áll velem szemben a gyerek és néz, vagy éppen felmosok, és jól lenne, ha nem mászna bele derékig a domestosos vízbe! Na mindegy, én azért szültem mert szerettem volna egy gyereket, de attól még lehet néha egy-egy fél órám, amikor ő nyugiban elvan. Persze nics el soha, csak abban a kombinációban, hogy járóka, plusz rágcsálnivaló. Szóval ha véletlenül bekényszerítem szerncsétlen elhanyagolt gyermekemet a járókába, már csak úgy hajlandó nyugton lenni benne, ha adok neki egy kis kiflit, vagy valamit! Dehát én már csak ilyen rohadék vagyok, hogy néha beteszem oda, mi egyébként bababörtönnek hívjuk, és teljes nyugiban elintézem a dolgomat:P De közben sincs egyedül, mivel az ember jön-megy, tehát percenként ránéz, szól hozzá, plusz nekünk még a kutya is ott ül mellette, és feltűnően sajnálja, hogy becsuktam a gyereket:D Egyébként tényleg!!!
2008. szept. 19. 12:59

Nálam mind a háromnak volt járókája, mindnek fa, szép nagy. A legkisebbnek állítható magasságú, amit lent a nappaliban használtam. Mindhárom abban állt fel először, és szívesen eljátszottak, amikor a veszélyesebb háztartási munkákat végeztem.

A hálósról semmi tapasztalatom, olvastam, hogy azért nem olyan jó, mert a gyerek nem lát ki belőle a sűrű szövése miatt.

14. kathlee (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2008. szept. 19. 12:55
Hát igen! A komp az más téma... És hasznosnak sem mondható, a gyerek fejlődése szempontjából. De ezt te biztos tudod, ha a férjed gyerekorvos. Kevés orvost ismerek, aki mellette van!
13. Lexike
2008. szept. 19. 12:53
Szia! Az én fiam 17 hónapos és még mindig délelöttönként járókában játszik amíg én főzök, mosok....Neki fa négyszög alakú járókája van. Amikor még kicsi volt szivacsból varrattam neki bele körbe "párnát", hogy ne üsse meg esetleg magát. A huzaton a mintát nagyon szívesen nézegette. Még sosem esett ki belőle, nem is próbált még meg kimászni. Délutánonként sokszor ott aludt mert puha volt és nem fázott meg benne. Persze mióta elkezdett mászni fél éves korától az ajtókon rács van hogy ne tudjon a fürdőbe és a konyhába kimenni. Sajnos nincs külön szobája de igyekszünk megoldani. Délutánonként megpróbálok csak vele foglalkozni amikor természetesen messze elkerüljük a járókát. De az én életemet nagyon megkönnyítette nem gond a házimunka addig biztonságban van benne.
12. kathlee (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2008. szept. 19. 12:51

Ha olvastad, pont írtam kivételnek ezt az emeleti dolgot... Egyébként tisztelet a kivételnek, de van sok olyan szülő aki nem csak 10-20 percre teszi bele a gyerekét! Ezek általában azok a szülők, akiktől oly sokat hallani: "az én gyerekem akár 1-2 órát is eljátszik egyedül" Nég néhány hónappal ezelőt többször panaszkodtam a páromnak, a miénk miért nem játszik el egyedül néhány percnél tovább. Szerencsére rájöttem, az lenne a baj, ha eljátszana... Hogy miért, mert nem azért szültem meg, hogy akár egy fél órára is magára hagyjam. Vagy ti nem így gondoljátok???


És megjegyzem, mielőtt kapnám a válaszokat, hogy ti nem ezért használtok járókát, én bizonyos szülőkről beszélek!!! Mert sajnos vannak ilyenek is!!!

2008. szept. 19. 12:43

Ez jó téma. Épp most vagyok hisztis, hogy a gyereket sehogysem tudom eltávolítani a szemetes közeléből, mert a kis rácsajtó sincs felszerelődve, és ... Mi nem használtunk, nem elvből, hanem csak így alakult. De még lehet a következőknél, nem tudom.

Mindenesetre a komppal ne hasonlítsuk. Mivel abból elég sokan esnek ki tényleg. A férjem gyerekorvos, ő találkozott sokkal aki kiesetta kompból, de aki a járókából, olyannal eggyel sem.


Ha már nem tudok mit kezdeni ezzel az örökmozgó egy évesemmel, beteszem a kiságyába. Ami azért be van ágyazva nappalra. Jól elvan ott, pedig azt hittem utálni fogja. Persze, ha meglát ki akar jönni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook