Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A japán atombaleset következménye a teacserjére. fórum

A japán atombaleset következménye a teacserjére. (beszélgetős fórum)


17. édesmandula (válaszként erre: 16. - Naomi1)
2011. jún. 18. 08:47

A vörösiszap tényleg nagy katasztrófa volt :( és emberi mulasztások sorozata úgy tűnik...a környezetszennyezés a legkisebb ami ott történt, a halál, életek kettétörése az a nagyon durva :(

Ami még sokkol, hogy még mindig nem tudni pontosan mi is van abban az iszapban...egyszerűen nem tájékoztatnak, egyszer radioaktív volt, utána nemis...nem tudom mit lehet elhinni és mit nem. :P

Ami érdekes, hoyg már nem találok itthon Kikkoman szójaszószt, csak elvétve...ennek azért örülök, bár sokminden mást nem tudom honnan szereznek be (pl. sushi alapanyagok?) majd...biztos máshol is élnek halak, de ezt sem értem, ott a tengervilág is sérül, a halak pedig vándorolgatnak ,vajon a környező pár...talán ezer km kifogott halállományát ellenőrzik sugárzás miatt? :P na meg egy csomó kérdés...

16. naomi1 (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2011. jún. 17. 11:11
igen sajna ez igy van. Es szomoru hogy az EU nagy szajjal kikoteseket hatarozatokt hoz Magyarorszagra is es pont Brusselben, Hollandban neznek at rajta. Veletlenbol, figyemetlensegbol, de elofordul. Bezzeg ha a Magyar hibat kovet el mint tortent a gatszkadas par honapja akkor az megbocsajthatatlan bun a nyugaton. En Hollandban elek es itt a hirek tele voltak vele. Mindennek le hordtak a Magyarokat a kornyezetszennyezes miatt. Szomoru. Nem tudom te mit hallottal errol mert en csak a hireket kovettem es azok nem mindig hitelesek....
2011. jún. 17. 08:19
Magyarországra ami hivatalosan Japánból vagy származási országként feltüntetve Japánból jön amúgy, a reptéren átnézik. Csak olyan csomagot nem vetnek alá bizonyos sugárzásmérési procedúrának, ami eleve sugárzó anyagot tartalmaz. Ami hajón jön és úgy tovább közúton (márpedig ez a több) azzal lehet probléma, mert ugye ha a külső határon nem csekkolják le eléggé, akkor a belsőkön az EU miatt nem is fogják, mertminek? :P
14. naomi1 (válaszként erre: 13. - Szilvamama)
2011. jún. 11. 20:04
szegeny Japanok. Nagyon sajnalom oket. :(((((
13. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Gubóka)
2011. jún. 9. 08:34
A kötelező abortuszról nem is beszélve ...
2011. jún. 8. 21:29
A teacserje legyen a legnagyobb gond...
2011. jún. 8. 19:36

valoszinu h vannak tartalekaik, amiket exportalnak, és azokat nezik h szennyezett e vagy sem.


de olvastam h hatalmas nagy visszaeses van náluk/várható export terén.

10. naomi1
2011. jún. 8. 19:32
Sziasztok. En olvastam egy cikket hogy Hollandiaban Rotterdamban foglaltak le tobb kontener Japanbol szarmazo radioaktiv termeket. Nem tudom mi volt az pontosan. Ha Rotterdamba beer a hajo onnet viszik mindenfele Europaban. Hat remelem hogy ellenorzik mindet nem csak ezt az egyett.
2011. jún. 8. 19:32

Már többször beírtam a Google-be különféleképpen ezt a dolgot,de semmiféle cikket nem találtam eddig.

Azt írják hogy még most is szivárog tehát nem lenne értelme leszedni és megsemmisíteni a jelenlegi termést.

2011. jún. 8. 19:27

az biztos h lesznek náluk genetikai mutáciüók, és sok abortusz is várható (lásd Csernobil utan kozel duplajara nött az abortuszt választók száma. mint megelozo évben)


de ha azt végig gondolja az emebr, h hogyan reagaltak le az egeszet, miylen szervezetten, tenyleg kizartnak tartom h sugarzo dolgokat exportalnanak szanaszejjel


amit csinalhat az ember, ha az megnyugtataja, h od tablettat ezsik, mert akkor a pajzsmirigye megkoti a jododt, és nem a radioaktiv jod izotopt koti meg (amit tartalmazott leganygobb reszeben kikerulo anyag) de ez is iagazol felesleges

2011. jún. 8. 19:25

Sőt... :


[link]

2011. jún. 8. 19:23

Épp az imént néztem meg egy videót a fületlen nyusziról ( startlapról lehet megnézni)ami állítólag az első ilyen torzszülött állatka japánban

hát nem tudom.....

2011. jún. 8. 19:22

amugy japán bizonyos szempontbol szerencses, mert oylan helyen történt az egesz, ahol a légköri áramlatok elfujták onnan a szennyezés nagy reszet.


szerintem ne aggodj. bar ez tuti nem nyugtat meg :D

2011. jún. 8. 19:21

ez jó kérdés, egyetemen sokat beszéltünk a Japán katasztrófáról. iylen vonmatkozásban nem annyira,


de kizártnak tartom ,hogy ne ellenőriznák az export cikkeket..

2011. jún. 8. 19:17
Engem egyenlőre csak ez a teatéma aggaszt,mert erről nem szeretnék lemondani.
2011. jún. 8. 19:14
és a szójaszósz? a halak? a többi termék? :P hát ez van...vagy megtudod, vagy nem.
2011. jún. 8. 19:13
Még egyetlen olyan cikket sem olvastam arról ,hogy a Japánban történt atomkatasztrófa miatt a levegőbe került radioaktív anyag beszennyezte volna a teacserjét.Mivel a legtöbb teát Japánból,Kínából,Ceylonból kapjuk egy kicsit aggódom amiatt nehogy baj legyen belőle.Esetleg tud valaki megnyugtató választ erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook