Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gondozási könyvbe hány pecsét kell? Kell a háziorvostól is? Eddig 5 voltam a védőnőnél és csak 1 pecsétet kaptam tőle fórum

A gondozási könyvbe hány pecsét kell? Kell a háziorvostól is? Eddig 5 voltam a védőnőnél és csak 1 pecsétet kaptam tőle (tudásbázis kérdés)


26. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - 83ff5144bd)
2011. jún. 6. 07:53
Én minig csak simán a szakrendelőbe jártam (bár nem a körzetibe), ott mindent megcsináltak az assisztensnők. Valóban sokkal jobb megoldás lenne, ha a szülésznők előre megismernék minden esetben a kismamákat. De ugye sokan fogadnak előre szülésznőt pontosan ezen okból . (szerintem fontosabb mint egy orvos, különösen ha valamennyire vagy teljesen háborítatlanul szeretne valaki szülni- vagyis akkor remélhetőleg teljesen felesleges is az orvos) Bocs az OFF-olásért
2011. jún. 6. 06:21
4
24. 83ff5144bd (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2011. jún. 6. 00:37

nálunk bevallotta a védőnő többször is, hogy igen, régen mások voltak a szokások, és lehet hogy most a gyereknek semmi baja nem lenne,ha ugyanúgy cselekednénk, amit anno anyukáink velünk, de neki ezt kell mondania... szóba jött a Dianna is,mikor semmi se használt a fogzásra,mire ő úgyszintén: oké, persze, lehet, hiszen régen is használták, de neki kötelessége a Viburcolt meg a Dentinoxot reklámoznia..

jah és neki kb velem egy idős gyereke van, meg 1 kisebb... és tuti,hogy szíve szerint ő mást tanácsolna(saját gyerekei nevelése alapján) de a szakmai követelmények miatt ezt kell mondania..:D

23. 83ff5144bd (válaszként erre: 21. - Gavrilo1)
2011. jún. 6. 00:32

nálunk a dokinál az UH-n meg a manuális vizsgálaton kívül semmi... max beszélgettünk még.. aztán csoki... :) van ahol a doki is elvégzi, de sok helyen nem...

egyébként mi annak örülnénk, ha MO.-n is megvalósulna ami külföldön: ha a szülésznő végezné a védőnő helyett a terhesgondozást... mert akkor megismernénk a kismamákat,akik később hozzánk jönnek szülni,ismernénk az anamnézisüket előre, nem szüléskor kellene tanulmányozni.. és a kismamák is nyugodtabban toppannának a szülőszobára, mert ismerne minket,akinél szülni fog.. tudom, sokaknak van fogadott szülésznőjük, így általában ismerős arcot látnak szülőszobán... de az mégsem ugyanaz, mintha mindent mi végeznénk el minden alkalommal.. :)

22. Gavrilo1 (válaszként erre: 19. - Lliinnddaa)
2011. jún. 5. 21:57

Hát nemtudom, de nálunk volt kb. 10 védőnő már, ebből talán 1-2-nek volt gyereke, a többiek csak könyvből tanulták a dolgokat. Nem igazán tudtak hozzászolni számomra érdemlegeset a csecsemőgondozáshoz még az első gyerekemnél sem.

De a lényeg hogy nagyon kedves volt mind, és nem voltak erőszakosak. :-)

21. Gavrilo1 (válaszként erre: 18. - 83ff5144bd)
2011. jún. 5. 21:53

Nagyon jó a védőnői szolgálat, de haszna inkább akkor van amikor már megszületett a gyerek, de akkor sem mindig.

A világ 95%-n nincs védőnő. Én voltam terhes pár országban és nem érzékeltem, hogy elhanyagolt lettem volna, sőt. Havonta jártam orvoshoz, ahol megmértek, ekg-t csináltak többször is terhesség alatt, vért és vizelet néztek minden alkalommal, uh volt, adott esetben ctg-t. És mindezt egy szimpla nőgyógyászati rendelőben, és mindig kiértesítettek az eredményről! Senkinek nem jutott eszébe máshova küldeni külön viszgálatra- csodálkoztam is hogy itthon össze-vissza köldözgetik a kismamákat.

És a Mo-i. terhességeimnél is minden alkalommal volt vizelet, súly mérés, vérnyomás havonta az orvosnál- miért kellett volna kb. 1-1,5 hét múlva menni ugyanezért a védőnőhöz?

2011. jún. 5. 21:22
én személy szerint még pluszban is értekeztem a védőnőmmel..:) holott ezt tanulom, de lehet épp ezért(mert tudom a negatívumokat,veszélyeket, illetve mert első kisbabámat elveszettem 12 hetesen) aggódtam, és mindig inkább többször mentem, nehogy gond legyen.. :)
19. lliinnddaa (válaszként erre: 18. - 83ff5144bd)
2011. jún. 5. 20:26
Ezzel én is egyet értek. Felesleges tortúrának tűnik a kismamának, de nem véletlenül találták ki. Első terhességnél pedig nagyon sok okos, személyre szabott tanácsot és segítséget tudnak adni a védőnők.
18. 83ff5144bd (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2011. jún. 5. 09:07
viszont a védőnő ellenőrzi a vérnyomásod, a súlyos, a vizeleted... lehet te semmi gondot nem észlelsz.. de valamelyikkel gond van, az toxémiára utalhat, és onnantól figyelni kell... mert az a babára és az anyára is életveszélyes lehet... a védőnői kontrollt sem véletlenül találták ki... akinek semmi baja, feleslegesnek érezheti... de akinek ott derült ki, hogy valami nem stimmel, az pedig összeteszi a 2 kezét, szerintem... :) (nem kötekedek, csak szül.nő leszek, és tudom miről beszélek :))
2011. jún. 5. 09:02
az a lényeg, hogy a dokitól(szülész-nőgyógyásztól) legyen legalább 4... de inkább több.. nekem csak a dokitól volt 11 :D
2011. jún. 5. 07:42
Nekem a végén, amikor igazolták, hogy hány alkalommal voltam gondozáson, a védőnőivel együtt számolták a pecséteket.
15. xti_
2011. jún. 4. 01:27
én is úgy tudom, hogy a terhesgondozást végző nőgyógyásztól kell pecsét, nem a védőnőtől, legalább 4.
14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Lliinnddaa)
2011. jún. 3. 12:30
Védőnőhöz nem kell járni, csak ajánlott. Én csak 1-2 alkalommal voltam. Teljesen feleslegesnek éreztem, a sok ide-oda rohangálást.
13. lliinnddaa (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 12:18
Igen, havonta kell egyébként is járni dokihoz is meg védőnőhöz is. Az sokkal több, mint 5.
12. Gavrilo1 (válaszként erre: 9. - Smile:))
2011. jún. 3. 12:09
Ahogy a többiek is írták összesen kell 5 pecsét. De nekem pl. utoljára nem a nőgyógyászom igazolta, hanem a kórházban autómatikusan adták a papírokat a kiskönyv alapján a zárójelentéssel eggyütt.
2011. jún. 3. 09:42
Rendesen kell járni gondozásra és nem lesz gond a pecsét számokkal,mert ha rendesen eljár az ember,többnek kell lennie mint 5.
2011. jún. 3. 07:44
Ahhoz kell, hogy megkapjad az anyaságit. A szülés után a doki igazolja, h össz hány pecséted van, és azt kell többek között leadni a MÁK-nak. Nekem a védőnői pecsétekkel együtt számolta.
2011. jún. 2. 09:50
Abba tudnátok segíteni,hogy mihez kellenek a pecsétek?És csak az orvostól kell,hogy meglegyen?A védőnőtől nem kell?Előre is köszi,de nekem ezt eddig senki nem tudta megmondani.
2011. máj. 4. 10:08
A nőgyógyásztól kell 4-pecsét.
7. Csibebaby80 (válaszként erre: 6. - Lliinnddaa)
2011. máj. 3. 09:07
nekem, mikor elfelejtette, a következő alkalommal kértem, hogy pótolja.
2011. máj. 2. 11:49
Ha magától nem ad pecsétet, kérjed! Nekem is volt, hogy a doki elfelejtette.
5. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Csibebaby80)
2011. máj. 1. 15:17
nekem is így kellett eljárnom!
4. cirmesitompika (válaszként erre: 3. - Csibebaby80)
2011. máj. 1. 15:16
így van
2011. máj. 1. 15:03
ha jól emlékszem 4 elég, és azt is csak a kórházban kell bemutatni, én arról kaptam szülés után egy igazolást (mint az iskolai igazolás), abban felsoroltak 4 alkalmat, és azt kellett az egyszeri anyaságihoz csatolnom.
2011. máj. 1. 15:01
4 kell a nőgyógyásztól . Majd ad a doki egyszerre. :-)
1. louy
2011. máj. 1. 15:00
Sziasztok.a gondozási könyvbe hány pecsét kell?kell a háziorvostól is?eddig 5 voltam a védőnőnél és csak 1 pecsétet kaptam tőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook