Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A DHEA nevű táplálékkiegészítő segített valakinek abban, hogy lombibébi programja sikeres lett? fórum

A DHEA nevű táplálékkiegészítő segített valakinek abban, hogy lombibébi programja sikeres lett? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 8. 20:21
Sziasztok!Olvasom , hogy ti járatossak vagytok az AMH szinttel kapcsolatban. Nekem 3,8 lett 36 éves vagyok. Az megfelelö?
56. keresztesildi (válaszként erre: 55. - Gorka)
2013. febr. 8. 19:34

No, az én AMH szintem mérhetetlen, kevesebb,mint 0,1. Erre annyit mondott a doki, hogy nem kell vele foglalkozni, mert ez még nagyon gyerekcipőbe jár.

De nekem az FSH-m is szar volt, a TSH-m is és a Prolaktinom is. Ezek ellenére teljesen szabályos a ciklusom és akárhányszor néztük uh-gal mindig volt szép érett tüszőm és a vérvizsgálatok alapján ovulációm is.

55. gorka
2013. febr. 8. 15:55

Sziasztok!

Most merült fel bennem, hogy lehet, hogy DHEA-t kellene szednem, ezért végigolvastam a fórumot. Tegnap derült ki, hogy 0,2 az AMH-m, 2 sikertelen lombikon vagyok túl, de eddig még sosem nézték. Enyhén szólva elkeseredtem, mikor megláttam az eredményt. Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy emellett novemberben 6 petesejtem volt. Olvastam több helyen, hogy 0,3 alatt már donorpetesejtet javasoltak az orvosok, na, ez azért túlzás.

54. gyöngyike123 (válaszként erre: 53. - Keresztesildi)
2013. febr. 7. 22:09
Én most a D vitamint krémben viszem be. Már annyi mindent szedek, hogy nem akartam megint az emésztőrendszeremet terhelni egy újabb adaggal. A gyomrom sajna mostanában eléggé rendetlenkedik. Gyomortükrözésre kell mennem azt mondta a doki. Most szedem össze a lelkierőt ahhoz, hogy bejelentkezzek a kinézett dokihoz. Hogy ez ember végképp ne utatkozzon...
53. keresztesildi (válaszként erre: 52. - Gyöngyike123)
2013. febr. 6. 15:51

Sajna a prolaktin szintem magas, a D vitamin meg alacsony és még a TSH-n is dolgozni kell, de már látni az alagút végét :)

Emeltek az L-thyroxin adagomon, kapok Bromot a prolaktinra és D vitamint.

52. gyöngyike123 (válaszként erre: 51. - Keresztesildi)
2013. febr. 5. 23:23
De jó! Szuper, hogy jók az eredményeid. Mi lesz a következő lépés?
2013. febr. 5. 19:22
Ma voltam ismét laborban. FSH gyönyörű, tesztoszteron bőven határértéken belül :)
50. keresztesildi (válaszként erre: 49. - Gyöngyike123)
2013. jan. 15. 10:45
Én is lecsökkentettem napi 1-re. Februárban egy csomó mindent fognak nézni, szerintem a tesztoszteron is köztük lesz, ha nem akkor közérakom :)
49. gyöngyike123 (válaszként erre: 48. - Keresztesildi)
2013. jan. 14. 10:10
Majd jelentkezz mi volt! Nézess tesztoszteront. Nálam szerencsére több havi DHEA szedés után ez is rendben. Igaz már csak napi 1 db-ot szedek.
48. keresztesildi (válaszként erre: 47. - Gyöngyike123)
2013. jan. 12. 19:26

Szuper! :)

Én február elején megyek majd vérvételre, kíváncsi leszek, hogy mik lesznek az eredmények :)

47. gyöngyike123 (válaszként erre: 46. - Keresztesildi)
2013. jan. 12. 19:22
Tegnap nézettem hormonokat. Fsh: 3.7 lett. Legutóbb 8.3 volt, előtte 11 körül. Tesztoszteron bőven a határértéken belül. AMH-t nem nézettem azt majd legközelebb.
46. keresztesildi (válaszként erre: 45. - Gyöngyike123)
2012. dec. 17. 21:50
Azt most nem nézettem meg, majd legközelebb.
45. gyöngyike123 (válaszként erre: 44. - Keresztesildi)
2012. dec. 17. 21:26
De jó! Én is akarok menni vérvételre, de még nem értem rá a karácsony előtti hajcihőben. A tesztoszteronodat megnézetted esetleg?
2012. dec. 17. 21:05
Ma voltam laborvizsgálaton. 3. napi FSH-m 28 volt, ma a 22. napon (két hét DHEA szedés után) 4.91. Engem meggyőzött! :)
43. littlepearl (válaszként erre: 42. - Gyöngyike123)
2012. dec. 11. 19:29

Hormonegyensúly tanácsadóként dolgozom. Az elsődleges megközelítés az ösztrogén-progeszteron egyensúly helyreállítása. De egy teljes felmérést követően személyre szabott javaslatot adok megfelelő nyomonkövetéssel.A hormonrendszer egy finom, érzékeny, lassú és összetett szabályozó rendszer. Elég komplexen kell kezelni. Amennyire lehet minden szinten megvizsgálom.Csak természetes anyagokkal dolgozom. Ez egy másfajta hozzáállás a megszokotthoz.

A DHEA egy jollyjoker hormon. De nem mindenható megoldás. Ha a hormonrendszer egy szimfónikus zenekar, akkor DHEA az egyik hegedűs. De még tőle nem fog szépen zengeni a muzsika.Még sok másik hangszernek is jól kell szólnia hozzá. A kottát a lelkünk írja, a karmester az agyunk, a ritmust a szívünk adja. Kb.így néz ki ez az egész.

42. gyöngyike123 (válaszként erre: 40. - Littlepearl)
2012. dec. 11. 13:54
Elgondolkodtatott amiket leírsz... Nagyon sokan szedjük/szedtük ezt a szert. Magyarul ez csak azoknak segít akiknek a DHEA szintje amúgy is alacsony és nem biztos, hogy a lombik ettől lett sikeres. Tudsz valami közelebbit azokról a természetes hormonbeállító módszerekről amikről írsz?
41. gyöngyike123 (válaszként erre: 39. - VendrinerPiroska)
2012. dec. 11. 13:47
Bizony nehéz ez a kérdés, de itt találtam rá egyfajta választ: [link] a bőrömön nem lett rosszabb, de a menstuációm változása elgondolkodtatott. Kíváncsi vagyok milyen lesz a véreredményem. Még karácsony előtt megnézetem.
2012. dec. 11. 09:04

Kedveseim!A DHEA őrület az USA-ban legalább 20 éve kezdődött, akkor mindenki marokszámra ette, mert a média arról számolt be, hogy ez a legújabb csodaszer és valódi ipar épült rá! Persze ez hamar lecsengett és az USA-ban már nagyon óvatosan bánnak vele, de Magyarországot ez az őrület most érte el. Egyetlen egy nagyon picike izraeli kísérlet történt, ahol IVF előtt DHea-t adtak a nőknek és minimálisan javultak az eredmények. Persze mondanom sem kell, hogy a Dhea mellett ezer más készítményt is kaptak a nők. Ezt kapták most föl, ami egy igen veszélyes helyzetet hozott magával! Ugyanis, azt állítani, hogy a Dhea pótlás javítja a petesejtek minőségét, bizony igen felelőtlen kijelentés. A nők félrevezetése pedig helytelen dolog! Ráadásul senki ne feledje, hogy a Dhea-ból 2 másik szteroid hormon konvertálódhat: tesztoszteron vagy ösztrogén.

Amikor egy nőnél igazoltan krónikus Dhea hiány áll fenn (laborral igazolt), abban az esetben lehet csak szó Dhea pótlásáról. DE, akkor is nagyon óvatosan, mert ha nem vagyunk óvatosak, akkor androgén túltengés lesz a vége! Egy nő soha nem kaphat napi 5 mg-nál több Dhea-t! És a legtöbb Dhea készítmény 25 mg-os! Ami azt jelenti, hogy maximum egy negyed tablettát kaphat egy nő naponta, de még jobb, ha egy negyed tablettát kap kétnaponta! Az ideális adagja egy nőnek (az is csak ha igazolt hiány van) napi 1-3 mg DHEA!!!!!!!

A FSH kontra AMH kérdés. Mindkettő fontos érték. Mert az FSH adja a parancsot az agyalapi mirigyből a petefészeknek a tüsző beérlelésére. Az AMH pedig megmutatja, hogy van-e elég tüsző a fogadóoldalon, a petefészekben. Azaz hiába jön a parancs, ha nincs aki viszonozza. A 0.1 AMH nagyon alacsony. 0.3 fölött lehet még reménykedni. De érdemes még egy tesztet csinálni a bizonyosság kedvéért.

Nagyon sok természetes lehetőség van a normál hormonegyensúly beállatásához, mert ez aza alpfeltétel egy baba megfogantatásához és kihordásához. A mai orvoslás nem foglalkozik ezekkel elég körültekintően. sok rejtett probléma , sok esetben relatív progeszteronhiány állhat a háttérben, anyagcserezavar stb. A lombik egy jó üzlet. Rengeteg nőt és családot tett tönkre. Több esetben javasolják, mint amennyiben szükség volna rá. Néha tényleg szükséges. Sok sikert Nektek!!

39. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - Gyöngyike123)
2012. dec. 9. 00:52

Szerintem ezt a kérdést nem lehet megválaszolni. Két ember ugyanolyan leletek mellet sem fog teljesen ugyanúgy reagálni egy azonos kezelésre.

Az én testem nem szerette, ez biztos. A bőröm ronda lett, a súlyom stagnált és nem is éreztem jól magam tőle. Persze, lehet, hogy más oka volt, de azóta, amivel problémám volt, elmúlt.


Mondjuk én nem szedném világba. Kb. 3 hónap alatt kiderül, hogy van-e pozitiv hatása. Különben az adagolás legjobb tudomásom szerint nem korfüggő. Ha szüksége van rá valakinek, akkor 75 mg-ot szoktak javasolni, amit napi 3 25mg-os tablettát jelent.

2012. dec. 8. 17:02
Nekem nem volt semmi tünetem a tesztoszteron emelkedésétől. 2-szeresére növelte a normál szintről. Azóta én nem voltam laborba.viszont ,ha a dhea-tól volt akkor sem lehet nagy gáz,mert tüszők voltak:-)
37. keresztesildi (válaszként erre: 20. - Szaturnusz74)
2012. dec. 7. 23:12
Én is 38 vagyok :) Mi első babára gyúrnánk...
36. gyöngyike123 (válaszként erre: 20. - Szaturnusz74)
2012. dec. 7. 22:43
Én is sok sikert kívánok! Vannak itt nálad öregebbek is akik még reménykednek. Pl. én 42 vagyok...
35. gyöngyike123 (válaszként erre: 29. - Szaturnusz74)
2012. dec. 7. 22:37
Szerinted van valami külsődleges jele a tesztoszteron szint emelkedésének? Gondolok itt hajhullásra vagy szőrösödésre, stb? Vagy csak a vérvétel mutatja ki, ha már kóros? Nekem azt mondták, hogy életkortól függ mennyit kell szedni. Én a BMC-be járok, de Kaálisaktól azt hallottam, hogy 2-őt/nap javasolnak a 30-as és 3-at a 40-es korosztálynak.
34. gyöngyike123 (válaszként erre: 33. - VendrinerPiroska)
2012. dec. 7. 22:33
Sajnos én is ettől félek, hogy még rosszabb lesz. Még nem nézettem labort, de már amit leírtál hallottam mástól is. Kíváncsi lennék mitől függ, hogy valakinek segít és leviszi az FSH-t a másiknál meg még magasabb. Magyarul szedjem tovább, mert csak jobb lesz egyszer vagy hagyjam abba amíg nem csinálok magamnak nagyobb kárt mint hasznot? Szóval nagy dilemma, de mivel sürget az idő döntenem kell.
33. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Gyöngyike123)
2012. dec. 7. 20:32
4 hónapig szedtem. Nem lettem terhes tőle, sőt rekord magas FSH-t produkáltam és általánosságban is rosszabb lett a laborleletem tőle.
2012. dec. 7. 20:28
Kitartás! Sikerülni fog.
31. keresztesildi (válaszként erre: 29. - Szaturnusz74)
2012. dec. 7. 20:26

Ok, azt is megnézetem.

Nekem most sok más is gátolja a teherbeesést, a TSH-m is az egekben, arra is gyogyit szedek, plusz IR. A magas FSH és béka segge alatt lévő AMH már csak hab a tortán :(

2012. dec. 7. 20:24
Amúgy ez az egyik hátulütője,hogy ezt a szintet emelheti. Nálam is így volt.
2012. dec. 7. 20:22
Én nem mertem 2-őt szedni. Fogadj meg egy tanácsot. Ha vérvételre mész a tesztoszteron szintet is nézesd meg. Amennyiben megemeli,akkor csökkentsd le az adagot,mert a tüszőrepedést gátolja a magas szint.
2012. dec. 7. 20:17

Én még csak pár napja szedem, napi 2 szemet. Kíváncsi leszek...

Eddig szabályos, 28 napos ciklusaim voltak most akkor majd meglátjuk. Úgyis kell mennem kontroll vérvételre, majd ezt is megnézetem :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook