Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 37.hetet töltöm, kb 20percenként keményedik a hasam.Este arra ébredtem h úgy fáj a hasam, mint amikor megjön.Ez lehet a szülés előjele? fórum

A 37.hetet töltöm, kb 20percenként keményedik a hasam.Este arra ébredtem h úgy fáj a hasam, mint amikor megjön.Ez lehet a szülés előjele? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 30. 12:40

Márti86!


Utólag is Boldog Névnapot Kívánok!!! :)

2010. júl. 30. 12:30

Tonettónak gyönyörű kislánya született!! :) nagyon cuki!


ÓÓ,én is úgy várom már Marcikát!

2010. júl. 30. 09:27
gratulálok tonettó :)
156. danama (válaszként erre: 155. - Tonettó)
2010. júl. 30. 09:20
olvastam a naplódban, puszi nektek és jó babázást
2010. júl. 30. 09:15

Sziasztok!

Hát, az én kislányom pont ma egy hete megszületett. A beígért hidegfront előtt egy nappal. Minden rendben velünk, már itthon is vagyunk kedd óta. Császár lett, de várható is volt. Abigél 4180 grammal, 52 cm-rel és 36,5 fejkörfogattal látta meg a napvilágot, és gyönyörű :))

Mindenkinek kívánok könnyű szülést és jó babázást!

154. Heni86
2010. júl. 29. 22:04

Sziasztok! :)


Ismerős sztorik... :) Én a 34.héten váltottam dokit. :)

Addig egy magánklinikára jártam. Nagyon rendes volt a doki 3 hetente 13ezer forintért. Hehh...

Viszont vizsgálatokra be kellett járnom az I.sz.Női klnikára a belvárosba a !!! FIÁHOZ !!! Jó kis családi vállalkozás... Nem részletezem inkább milyen kocsival járnak. Jó mindegy végülis az volt az előnye, hogy 3 hetente megkaptam a 2D UH felvételt a kisfiamról DVD-n ezért a zséért. 30.hét körül mondta, hogy a szülést is a fia vezeti majd le. Hát kössz! :( Na aztán a 33.héten mentem a fiához harmadszorra vérvételre és nem ismert meg! Bemutatkozott... Na mondom akkor jó napot és viszont látásra!

34.héten elmentem a legközelebb eső kórházba, fogadtam egy dokit (nagy mákom volt, hogy elvállalt) és egy szülésznőt is. A doki is csúcs volt. Imádom a mai napig de a szülésznő volt életem legjobb döntése pedig nem is természetes módon szültem. Megmutatott mindent, elmondott mindent, beszéltünk telefonon 2-3 naponta, ctg-re soha nem kellett várnom mindig volt helyem, bármi kérdésemmel bármikor hívhattam. Ráadásul mikor egyik éjjel volt egy "téves risztásunk" akkor ott ült az ágyam mellett egész éjjel, csinálta a vizet a kádban, masszírozta a hasam illóolajjal stb. Megnyugtatott engem és a férjemet is. Ráadásul nem az a befásult fajta volt, hanem a világ legeslegesleg jófejebb nőcije! :) Annyit nevettünk. Azóta ő lett a 2009-es év bábája!

A doki is szupersztár, róla csak annyit, hogy kicsit a saját szakállára dolgozott mert aznap mikor mentünk a 40.héten ctg-re szerintem nem véletlenül indult be a szülés a vizsgálata után. Pont ügyeletes volt aznap. Hmmm... :) De én abszolút nem bántam! Sőőőt! :)

Ha gondoljátok olvassátok el a szüléstörténetemet, írtam róla cikket. :)


Ja és bocsi hogy ilyen hosszú lettem!

153. daenerys28 (válaszként erre: 152. - Medina89)
2010. júl. 29. 16:06

Itt borzasztó személytelenek az orvosok. Biztos vannak kivételek, dehát nem próbálhatom ki az összeset. A magánrendelésen nagyon rendesek, de a kórházban nem nagyon akarnak megismerni...

Pár hete bementünk a férjemmel megnézni a szülészetet. Becsengettünk, kijött egy szülésznő, elmondtuk kik vagyunk, ki az orvosom, aki ide küldött. Gondoltam, ha kedves lesz a szülésznő, meg is kérdezem, elvállalna-e. Ehelyett megkérdezte van-e fogadott szülésznőm. Válaszoltam, hogy nincs. Erre ő: akkor nem tud segíteni, meg most nem lehet bemenni, mert épp van egy szülés, de próbálkozhatok minden nap, ha van kedvem, és otthagyott. Egyébként 5 szülőszoba van, és nem ügyeletidőben mentünk, hanem koradélután. De ha lett volna szülésznőm, akkor bemehettem volna. Ráhagytam. Gondoltam tudom már hova kell jönni, ha itt az idő, és szülni csak beengednek :)

152. Medina89 (válaszként erre: 150. - Daenerys28)
2010. júl. 29. 15:49

Ez így van: a szülésznőt hívhatod a kérdéseiddel és végig veled van a vajúdás alatt és elmondja h mi hogy fog zajlani.én egyx találkoztam a szülésznővel akit fel akartam fogadni és nagyon nagyon szimpatikus volt.pont mondta is h bármi kérdésem van hívjam bátran,és ne a netről okosodjak m manapság ezt teszik a kismamák és ez szerinte nem jó...még jó hogy netről okosodunk,nem hinném ha a dokink örülne neki ha minden kis aprósággal hívosgatnánk.:)


az a dokim aki elment 3 hetes szabira kiváló szakember és nagyon kedves.jól esett h felismert az utcán is és a nevemen köszöntött.jól esett h azzal búcsúzott az utolsó vizsgálatnál h dobjak egy üzit ha megvan a baba,és puszi-puszi,gratula.:) úgyh kár érte...

151. daenerys28 (válaszként erre: 148. - Medina89)
2010. júl. 29. 15:44

Szép formás fiúcska lesz :))

Nekem nem számolta ki a dokim a mért értékekből, azt mondta az fél kilót is tévedhet, de amikor utoljára megvizsgált és megtapogatta a pocimat, azt mondta szerinte inkább lesz 2900 mint 4000. Viszont szép hosszúak a combjai :))

150. daenerys28 (válaszként erre: 147. - Medina89)
2010. júl. 29. 15:39

A szombati hidegfront óta teljesen más érzés. Mostmár vannak jóslófájások, előtte nem éreztem semmit a keményedések alatt. Sőt, sokszor észre se vettem...

És ez is új, hogy a kiscsaj ennyire sokat tornászik.

De már többen megnyugtattak, hogy ez nem gond, ő is készülődik. Remélem ügyes lesz.

A szülésznőt azért bánom, mert most tudtam meg, hogy ha időben felfogadod, akkor végig segítenek mindenben a terhesség alatt is. Bármikor hívhatod ha problémád vagy kérdésed van. Elmondják pontosan, hogy mi hogy lesz, mire számíthatsz vajúdás alatt, meg a szülőszobán, meg lehet velük beszélni, hogy te mit hogyan szeretnél. Nekem ez hiányzott végig, mert a választott orvosom ugyan nagyon jó szakember, bízom is benne, de nem nagyon mond semmit, mindent úgy kell harapófogóval kihúzni belőle. Úgyhogy sok infót a netről szereztem be... Orvosok helyett a többi kismami nyugtatott meg :). Még jó, hogy vannak ezek a fórumok :)

149. Hedi13 (válaszként erre: 128. - Medina89)
2010. júl. 29. 15:38
Pár hétig ittam, de semmiben nem segített, pedig úgy bíztam benne! Nem tágultam semmit, miután elfolyt a magzatvíz, elég nehezen lett meg a kisfiam. :(
148. Medina89 (válaszként erre: 146. - Daenerys28)
2010. júl. 29. 15:28

Köszi szépen!:):)

Na tényleg,neked mekkorára saccolják a lányodat?

Én egy hete vtam UH-on és akkor mondták h 3500gramm...szép nagy...:)

147. Medina89 (válaszként erre: 145. - Daenerys28)
2010. júl. 29. 15:25

Igen,egy cipőben járunk!

Hát igen,ha elmegy a doki szabira,a kedves kollega olyannyira ismeretlen h életemben nem láttam még,a nevét sem tudom...

Úgy vagyunk vele ha az ismeretlen doki szüleszt,akkor is azt az összeget adjuk amit eleve adnánk a fogadottnak is.Nem kell óriás összegben gondolkozni.

Nemrég még hezitáltam,úgy volt h egy másik helyen szülök,ott szülésznőt fogadtam volna.

Ebben a kórházban viszont ha jól tudom nem szokás,csak dokit fogadni.Kár egyébként m mindenki azt mondja h az oroszlán részét a szülésznő végzi,de ha meg (ne adj isten) komplikáció van akkor nagyon fontos h jó doki legyen melletted...


A pocim lentebb van már,de azon kívül h egyre csak nő,nem változott(szerintem).Miért a tiéd változott?És te hogy vagy?Josló fájás,ilyesmi?

146. daenerys28 (válaszként erre: 144. - Medina89)
2010. júl. 29. 15:21
Most néztelek, nagyon cuki a kisfiad, sok boldogságot kívánok hozzá, meg neked is könnyű szülést! Mekkora baba lesz?
145. daenerys28 (válaszként erre: 144. - Medina89)
2010. júl. 29. 15:06

Köszi a biztatást!

Ezek szerint teljesen egy cipőben járunk :)) Már a dokikat illetően.

Az zavar leginkább a doki kérdésben, hogy az ismeretlen dokinak is ki kell fizetni ugyanazt a pénzt szülés után, pedig se bizalom, se törődés...

Én negyedikére vagyok kiírva, de már mindennap várom, hogy lesz-e valami...

Hogy érzed most magad? Változott valamit a pocid? Van szülésznőd? Én már bánom, hogy nem fogadtam inkább azt.

144. Medina89 (válaszként erre: 143. - Daenerys28)
2010. júl. 29. 14:52

Szia!


Én is gratulálok a kis pocaklakóhoz!Jó egészséget nektek,és könnyű szülést! :)

Szerintem ne aggódj a baba aktivitása miatt,hisz gondolj bele,alig van már neki helye odabent.Pedig ő egy kis tornászbajnok ezek szerint.:)


Én a 36.héten tudtam meg h a dokim 3 hetes szabira megy,és az is kiderült h nem is nagyon szüleszt már(hosszú sztori)...a lényeg h ajánlottak egy dokit,most hozzá "járok".ez annyiban merül ki h a heti NST után viszem neki a papírt h nézze meg és egyeztetünk köv időpontot.és ez egy perc.szimpatikus egyébként,csak éppen idő hiányában már nem tud kialakulni egy bizalmasabb viszony.


Augusztus 7.-re vagyok kiírva,és ő meg 9-én megy szabira.Kérdeztem h mi van ha Marcika nem jelentkezik addig és azt mondta h ő nem híve a szülés megindításának úgyh akkor majd egy kollegája megszüleszt...szuper...

143. daenerys28 (válaszként erre: 142. - Heni86)
2010. júl. 29. 13:43

Köszi!


Mostmár jobb egy kicsit, inkább nem aggodalmaskodom. Most alszik :)

Az én dokim szabadságon van... a helyettes meg mindenre csak legyint, hogy semmiség. Eddig kétszer találkoztam vele a kórházban CTG után, mindkét alkalommal vártam rá másfél-két órát, hogy aztán 1 egész percet rámszánjon. Kicsit csalódtam ebben az egész orvosválasztásban. Kifizetsz egy csomó pénzt, mert azt hiszed ezen múlik, és nem kapsz cserébe annyi információt, meg törődést amennyit szeretnél. Nincs rád idejük.

142. Heni86 (válaszként erre: 140. - Daenerys28)
2010. júl. 29. 12:52

Szia!


Először is gratulálok! Sok boldogságot nektek! :)

Nekem is az ellenkezője volt. Totál ellustult Boti. :)

Viszont a dokim azt modta ez is - az is lehet a szülés közeledtének a jele. Drukkolunk! :)

141. Heni86 (válaszként erre: 139. - Jozsi.38)
2010. júl. 29. 12:50

Én kértem. :( Nem mentem vele semmire csak szét szúrkodták a hátamat és a 10. után közölték, hogy anatómiailag nem megoldható... Facca volt. :(

Sajnos altatás lett. A tesónál is már előre tudjuk, hogy altatásos császár lesz - ha lesz. :(

2010. júl. 29. 10:34

Sziasztok!

Ma kezdem a 40. hetet és nekem is nagyon sokat keményedik a hasam. Így van ez jópár hete, de szombat óta ez feszüléssel, néha fájdalommal is jár. Nem aggódtam miatta, mindenki azt mondja, hogy csak jóslófájások, ez természetes. Viszont kedd óta nagyon sokat mocorog a kislányom odabenn. Nemcsak amolyan kicsit fészkelődök, hogy kényelmesebb legyen módon, hanem jóval erőteljesebben. Érzem a buksiját, ahogy forgatja (mintha fúrná magát előre?) a kezeivel kaparász, a lábacskáival meg rugdossa a bordáimat, és ezt órákon (leghosszabb eddig 6 óra volt) keresztül nyomja. Közben persze állandóan keményedik a hasam. Hajnalban azon páraztam, hogy biztos nem érzi jól magát odabenn. De nem találtam erre semmi infót a neten. Volt már valakinek ilyen tapasztalata szülés előtt? A barátnőim azt mondták nekik inkább elcsendesedett a baba a végén.

2010. júl. 29. 07:53
a fájdalom csillapító szülés alatt nem ér semmit, tapasztalatból tudom. aki nem bírja a fájdalmat inkább kérjen epidurális érzéstelenítést
138. danama (válaszként erre: 137. - Medina89)
2010. júl. 29. 07:46

szia!


Én nem mondom, hogy nem fog fájni, de az adjon erőt, hogy minden egyes fájdalommal közelebb kerülsz a kisfiadhoz.

És ha lehet sokat tusolj közben meleg vizzel én így szültem fájdalom csillapító nélkül.

137. Medina89 (válaszként erre: 134. - Andy03)
2010. júl. 28. 19:09

Szia Andy! :)

Az az igazság h az ilyen jellegű megjegyzéseket meghallgatom("készülj fel mert borzasztóan fáj" ),de az egyik fülemen be,a másikon pedig ki.Képzeld,olvastam a neten egy olyan cikket ahol viszonyítási alapokat írtak h a szülés közbeni fájdalom egyenlő egy nagyon erős menstruációs görcs 300 szorosával,vagy hogy a férfiak is tudják hova tenni a dolgot,egy kiadós tökönrúgás 100 szorosával...hát jót nevettem rajta.ezt nem lehet így behatárolni.még nem szültem meg a Babámat,nem tudom mennyire fog fájni,de mindenkinek más...lesz ahogy lesz...nem félek ettől.:) Gratulálok a kislányodhoz! :)

136. tücsimücsi (válaszként erre: 134. - Andy03)
2010. júl. 28. 16:54

Egyetértek, én is sokkal rosszabbra számítottam.

Ki lehet bírni:-)

135. Andy03 (válaszként erre: 134. - Andy03)
2010. júl. 28. 15:54
Jah és annyit még, hogy ha ittam volna a teát biztos ráfogtam volna hogy azért ment minden olyan gyorsan mert ittam! :)
134. Andy03 (válaszként erre: 125. - Medina89)
2010. júl. 28. 15:51

Szia! Csak reagálni szeretnék arra, hogy azt mondták neked, hogy "készülj fel mert borzasztóan fáj" hát, én sokkal rosszabra számítottam. fájt persze de nem volt annyira vészes! ki lehet bírni! egyénfüggő szeritnem hogy kinek mennyire fáj és mennyire bírja a fájdalmat! én teát nem ittam és nagyon könnyen gyorsan, tágultam! sokat sétáltam még az utolsó héten is, nem hagytam el magam ,és szerintem ezért! de lehet hogy ha magától indul be a szülés akkor lassabban ment volna. (megindították nekem)


Szóval ne félj, nem is annyira szörnyű! :)


Könnyű és gyors szülést kívánok!

133. Nikyci (válaszként erre: 130. - Heni86)
2010. júl. 28. 14:18

A homeos bogyok tényleg jok én sokat használtam.De van olyan is belöle amit a szülés elött is szedhetsz belöle.homeopatia.info.hu

Én ezen az oldalon szoktam keresgélni.

2010. júl. 28. 14:14
van itt egy fórum róla anno én is azt olvastam ott sokan írnak róla tapasztalatokat.
131. Márti86 (válaszként erre: 129. - Medina89)
2010. júl. 28. 14:13

Szia!

Én is ittam, de nem segített, a tolófájásokkor sem voltam még rendesen nyitva úgyhogy szét is szakította belül egy csöbbet a dolgokat Szabikám.

Én is már a 36. héttől ittam. De van aki esküszik rá. Bár azt nem tudni hogy attól volt e vagy amúgy is olyan lett volna.

130. Heni86
2010. júl. 28. 09:17

Igen én ittam. Jó sokáig. Úgy kb. a 36. héttől. Nekem a szülésznőm ajánlotta de semmit nem segített sajnos. :( Nem tágultam semmit és császáros lett Boti. Málnalevél ide vagy oda...

Ráadásul minden nap 3x rosszul voltam, hogy meg kellett innom azt a löttyöt mert kegyetlen car íze van. :) Szóval nem akarlak lebeszélni ha te jónak látod idd nyugodtan, kárt nem teszel vele... Hátha neked segítene. Viszont a homeós bogyókat szülés utánra kifejezetten ajánlom! Azokból mind bevált nekem és a gyereknek is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook