Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos és még nem mászik, van okom aggódni? fórum

8 hónapos és még nem mászik, van okom aggódni? (beszélgetős fórum)


20. Linett96 (válaszként erre: 19. - Linett96)
2016. aug. 30. 12:20
Egyébként a legfontosabbak talán a forgó mozgások.
19. Linett96 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2016. aug. 30. 12:19

Lehetnek belőle később gondok,de nem feltétlenül lesznek. A kúszás,mászás és különböző forgó mozgások fejlesztik a babát. Ha valamelyik kimarad, azt valószínűleg inkább olyan 5-6-7 éves kora körül fogod érezni rajta. De nem idegrendszeri és egyéb problémákként jelenik meg,hanem inkább tanulási nehézségek (olvasás,írás leginkább).

De nem kell ettől rögtön szívrohamot kapni. Várj vele 9-10 hónapos koráig,ha addig sem jön elő a dolog, kérd ki egy gyermekorvos vagy egy diplomás fejlesztőpedagógus véleményét. :)

2016. aug. 30. 08:42
Az én lányom sem mászott, viszont 9 hónaposan elindult. Most 18 éves, és teljesen egészséges.
17. Ankamacko (válaszként erre: 16. - Papája)
2016. aug. 21. 15:22

Szerencsére nem vagyok éríntett, mert a gyerek kissé későn kezdve, de alaposan belehúzva végig ment minden mozgásfázison. (9 hónaposan kezdett mászni, 11 hónaposan lazán ment), de a gyógytornász nem vacakolt. Ragaszkodott ahhoz, hogy másszon a gyerek és azok voltak az indokai, amiket írtam. Én hittem neki.


Persze ettől még nem minden gyerekkel lesz probléma aki nem mászik és akár az enyémmel lehet, aki mászott, de szerintem nem árt egy konzultáció ha valakit érint a probléma.

Én biztos nyugodtabban aludnék.

16. papája (válaszként erre: 12. - Ankamacko)
2016. aug. 21. 10:28
Válaszoddal teljesen egyetértek.
15. Amora (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2016. aug. 20. 06:48
Nem vagytok lekesve. Harom gyerekem van, mindegyik mas korban kezdett maszni. A legkesobb, 9 honaposan, a lanyom, de attol kezdve 4 honapon keresztul csak maszott megallas nelkul. Sot mikor 13 honaposan elindult, utana is meg honapokig gondolt egyet, negykezlabra allt es maszott. Ne aggodj.
2016. aug. 19. 22:46

Az én kislányom sem mászott. Csak kúszott, felállt majd elindult.

Jelenleg 4,5 éves eleven, csacsogós, boldog óvódás :)

2016. aug. 19. 21:28

Én nem másztam.

Ültem, és felálltam. Nem lett az ég világon semmi bajom. Mindig is jó tanuló voltam, irtó könnyen tanulok. Rajzszakkörre jártam, több versenyt is megnyertem. Plusz más különórára is, ahol úgyszint jól teljesítettem.

Abszolút nem vagyok visszahúzódó, sőt. Nagyon könnyen barátkozom, kommunikálok, illeszkedek be idegen környezetbe.

A családba szinte mindenki kihagyta a mászást (úgy látszik ez örökletes :D ), és senkinek sincs semmi problémája. Ez a mászás dolog kicsit túl van gondolva. Úgy ahogy a bébi komp is. Jujj, abba is sokat ültem.

Ne kövezzetek meg légyszi, ez az én véleményem, és tapasztalatom.

Van nem egy olyan ismerősöm, akik gyönyörűen végig járták a "kötelező" fokokat, és mégis tanulási problémáik voltak/vannak.

Nincs ezzel kapcsolatban séma, és tudományos vizsgálat sem. Mikor mi az aktuális nézet, aztán ezzel stresszelik az anyákat.

Türelem, szeretet, odafigyelés, nyugalom és játék játék játék :) Ezek fejlesztik legjobban a lurkókat.

12. Ankamacko (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2016. aug. 18. 14:36

Az én lányom is kissé nehezen látott neki ennek a kérdésnek, de a gyógytornásztól 9 hónapos koráig "kapott időt". Azt mondta, hogy feltétlenül szükség van a mászásra, úgyhogy ha nem megy, jelentkezzek. (addigra megoldódott magától a kérdés)


A szakemberek szerint nem mozgásbeli problémát, hanem tanulási nehézséget okozhat a mászás kimaradás. (dyslexia, dysgrafia, dyscalcunia)A mászás az ellentétes kéz-láb munka hatására összehangolja a jobb és a bal agyféltekét, ami később hiányozhat.


Természetesen nem biztos, hogy minden gyerkőcnél előjön, de kor alapján most áll suli előtt a lányod, nem árt, ha tudsz róla.

11. papája (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2016. aug. 17. 20:03
Amit eddig írtam azt tapasztalatból és segítőszándékkal tettem, de többet nem szeretnék elárulni a lányom tudta nélkül, az unokám érdekében.
10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Papája)
2016. aug. 17. 19:48

En is elvittem szakemberhez kivancsisagbol azt mondta a maszas hiany miatt visszahuzodobb tipus a lanyom..

Hat kb kiröhögtem..

Ezt örökölte apja is pont ugyanilyen volt

Annyit mondtam neki:hat ha csak ennyi a baj akkor emiatt nem vinnem sehova,mert legyen is ilyen!Kevesebbet serul ebbe a szemet vilagba mint pl en aki tulsagosan nyilt es naiv vagyok meg 32eves koromra is..

Mondjuk apukaja ezt kinőtte,ugyh lehet ő se lesz ilyen kis szegyenlős..

Egyebkent teljesen egeszseges modon szegyenlős..


Köszönöm szepen!

Egyebkent miben latni h serult az idegrendszere?

9. papája (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2016. aug. 17. 17:09
Nagyon örülök neki. Úgy látszik van kivétel és ez nagyon jó. Jó egészséget és sok örömet kívánok továbbra is.
2016. aug. 17. 17:06
Itt nem az a gond, hogy mikor kúszik-mászik, mert az valóban változó. Lehet korán 6-8 hónaposan, de jóval később is. Mind két eset jó, csak meglegyen. A gond akkor van, vagy lehet, ha kimarad. Unokám ma már feltűnően jól mozog, nagyon jó az egyensúly érzéke, mégis sérült az idegrendszere, amit a szakemberek szerint az a bizonyos kúszás elmaradás már jelzett.
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Papája)
2016. aug. 17. 10:32
Akkor én ellentmondom mert semmi baja a kislanyomnak..sőt kifejezetten jó a mozgása!Ezt szakember is megerősítette!
2016. aug. 17. 10:32

Nekem 1percet nem mászott a lànyom..csak kúszott profi szinten:-)

6,5éves egeszseges "nagylány" már

2016. aug. 17. 10:30
Nincs elkésve,nem minden baba mászik már fél évesen.Az enyém 8 hónaposan kezdett kúszni,és csak utána mászott olyan 10 hónapos kora körül,teljesen egészséges azóta is.
2016. aug. 16. 22:43

7-10 hónapos kor között "kell" elkezdenie mászni. Szerintem ne aggódj még nincs elkésve, az már jó ha négykézlább rugózik, lassan majd elég bátor lesz elindulni a mászáshoz, lehet még nem jött rá hogyan kell, és az izmok még nem elég fejlettek.

Kislányom 7 hónaposan rugózott és pont aznap ahogy betöltötte a 8. hónapot kezdett el mászni és ugyan azon a napon felállni.

Most 16 hónapos megy mint a rakéta csak nem egyedül hanem egyfolytában a kezünket szorongatja, nem érzi magát biztonságban pedig volt hogy már 11 lépést is megtett teljesen egyedül ráadásul nem is sík egyenek terepen, egyszerűen fél. Még nem vagyunk mi sem elkésve a járással.

Minden babának meg van a saját üteme, felesleges siettetni, persze ha nagyon aggódsz elviheted egy dévényeshez ha ez megnyugtat. :)

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2016. aug. 16. 22:05

Az én gyerekem sem nagyon mászott, viszont hamar megtanult járni. Utána jött rá, hogy milyen klassz mászni is.

Esetleg ha fiú, próbáld ki a távirányítót, mobil telefont elé tenni! Nekem a távirányítóért többnyire elkezdett mászni.

2016. aug. 16. 20:53
Igen,mindennek jelentősége van ebben az életkorban. Semmilyen mozgás nem maradhat ki a csecsemő életéből és nem cserélődhet fel. Feltétlen jelezd a gyermekorvosnak ne a védőnőnek. Remélem nem ijesztettelek meg, de az én unokámnál a kúszás maradt ki és sajnos problémát okozott.
2016. aug. 16. 20:45

Kisfiam 2 hónapja kúszik,de a mászás nem sikerül neki.pedig látszik rajta h akarná csinálni. Negykezlab van,kicsit kutyazik,terdel is de nem sikerül mászni.pedig már ágy szelebe kapaszkodva is feláll.

Vettünk ilyen rugos hintat mert olvastam a kismama blogon h ez nem ártalmas és h fejleszti az egyensúlyérzékét.valakinek van tapasztalata erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook