Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 8 hete szültem császármetszéssel, a 6 hetes kontrolon minden rendben volt. Szerintetek hypoxi trainerezhetek már? fórum

8 hete szültem császármetszéssel, a 6 hetes kontrolon minden rendben volt. Szerintetek hypoxi trainerezhetek már? (tudásbázis kérdés)


21. testtudat (válaszként erre: 20. - Mibis)
2012. aug. 10. 09:26
"Igen egyszerre csak egy lovat lehet megülni" Az anyaság egy nő életének egyik legnagyobb szereposztása és tanítása.Itt tanuljuk meg talán életünkben először, hogy van egy másik élőlény, aki mindig az első a szívünkben. Persze az egó azt diktálja, hogy minél előbb szerezzük vissza szép formánkat...no és a társadalom a környezet is ezt várja el...minden és mindenki maximalista...Nem lehet minden területen jól teljesíteni. A gyermek első évében - persze később is nap, mint nap- egy nő tanulja az anyaságot..Osho szerint "Amikor megszületik a gyermek, megszületik az anya is".....az anya ugyanúgy tanul, mint a baba.......például időnként lemondást vagy türelmet is.
20. Mibis
2012. aug. 8. 22:52

Csatlakozom az előttem szólókhoz! A testnek legalább 1 év kell, hogy minden olyan legyen mint régen! Ha annyira hypoxizni akarsz akkor minek szülted a babát?

Légy inkább anya és hagyd el legalább 1 évre az ilyesmit. Egyébként ha tényleg a gyerekkel foglalkozol lefogysz anélkül is :)

19. testtudat (válaszként erre: 17. - Kása)
2012. aug. 8. 22:33
Megerősítem a véleményed, szoptatás alatt első a gyermek és a későbbi egészsége szempontjából sem mindegy ez az időszak milyen hosszú. A hypoxi nem ajánlott a kismamának, csak ha már a baba legalább fél éves vagy 8 hónapos. Persze ha tovább is szeretné szoptatni, akkor csak az elválasztás után kezdje a hypoxit. Túl azon, hogy az anyatej a zsírégető edzés hatására nem olyan tápértékű, mint nélküle a zsírégető edzést végző kismamának igaz ritkán fordul elő, de a teje is elapadhat.
2012. aug. 8. 19:54
Kulcskérdés, hogy szotatod-e a babádat vagyúgy alakult, hogy nem. Amennyiben a szoptatás idejét élitek akkor ebben az időszakban minimum a gyermek 6 hónapos koráig kerülj minden zsírégető edzést. A hypoxi célzott zsírégetést eredményező edzésforma. Célzottan a kényes területekre hat - mint has, popsi és combok. Amikor az ember gyermeket vállal, jó ha elfogadja, hogy a szülést követő fél-1 év még nem a mamáról szól, hanem elsősorban a babáról. A hypoxi edzés elsősorban a kismedence vérkeringését javítja miközben gyorsítja az anyagcserét is, szoptatás ideje alatt nem ajánlott a használata. Amint túl vagy ezen az időszakon, érdemes legalább 2 bérletet végig járni, heti 3 szori - minden másnapi - edzésekkel.Szép napokat :)
17. Kása (válaszként erre: 16. - Megryan)
2009. szept. 29. 22:32

Kedves topiknyitó!


Ha szoptatsz, ne hypoxizz. Ez nem erőnlétedel függ össze, hanem a hypoxi méregtelenítő hatásával. Az edzés alatt felszabaduló zsír tele van méreganyaggal. Mert a zsírszövet tárolja a szervezetben, azt amit az magától nem tud kiüríteni. Ez felszabadul, belekerül a nyirokkeringésbe, és belekerül a tejbe is. Ezért nem szabad szoptatás alatt hypoxizni.

2008. szept. 16. 21:50

Irigyellek, ha 8 hetes baba (+ háztartás) mellett van időd fitnessezni.

De szerintem nagyon korai.

nem kell Réka-mamát és a többi divat-mamát követni, akik 6 héttel szülés után már úgy néznek ki mintha nem is szültek volna. De vajon meddig tudnak szoptatni????

Szerintem császár után legalább 3-4 hónapig nem szabad megterhelőt végezni. Ha sétálsz a babábal naponta 2-3 órát, sokkal jobb és hatásos.

15. Ndia
2008. aug. 13. 11:22
Szerintem túlzás hogy a kismamák mennyire türelmetlenek magukkal szemben. Nem 10-12 hét, hanem 1 Év az az idő, amikorra a szervezet mindenféle szempontból visszaáll a régi helyzetbe. Én 10 hónapig szoptattam, egy éves a kislányom, és még van rajtam 3 kg , és még látszik a barna csík a hasamon. És ezzel nem csak én vagyok így. Na és ? Azt hiszem a média még a gyerekszülés és az anyaság élményét is tönkreteszi, a kismamák a szülőszobából egyenest a plasztikai sebészhez rohannak, diétáznak, és edzőterembe járnak. HOVA TART EZ A VILÁG ???????????????????
2008. aug. 9. 20:17
Szerintem nem. most inkább pihenj.
13. ujlany
2008. aug. 9. 18:41

Mondjuk lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem a topiknyito nem arra volt kivancsi, hogy eronletileg birni fogja-e, hanem, hogy a hypoxi trainer mukodesi elebol kifolyolag (vakuumban, valtozo nyomas melett kell terkerni) nem gond-e az, hogy viszonylag rovid ido telt meg el a hasi mutete ota.

(Maga a hypoxis edzes az egyik legkonnyebb edzes forma szerintem. )

De vegulis mindegy, mert mar lehet, hogy nem is jar erre a topiknyito.

2008. aug. 6. 10:06

szia!ez megint olyan hogy ahány ember annyi féle..

ha ugy érzed akkor csináld, ha ne akkor hagyd.mivel minden ember más, és más az erőnléte igy nem lehet ebben tanácsot adni.

lehet ami nekem játszva megy az neked nem.vagy fordítva.szerintem beszélj a nőgyógyásszal hogy helyesli-e,és ez függ még attól is hogy neked menni fog,vagy sem,mert lehet hogy nem is fogsz annyi erőt érezni magadba utólag

2008. aug. 6. 09:53

Én nem császárral szültem egyik gyerekemet se, de első szülésem után 2-3 hónappal csak egy laza körre elmentem bicilizni, tényleg nem voltam el sokáig és nagyon laza volt, még is olyan rosszul lettem tőle, hogy egész nap szédültem, hányingerem volt és fájt az egész csípőm, derekam. Nagyon megilyedem utánna eltellt fél év mire újra ráültem a bicajra!!

A második terhességem után 4 hónapot vártam akkor semmi baj nem volt, azóta is bringázok! :D

10 hetet főleg császár után nagyon korainak tartom. Én várnék még.

2008. aug. 6. 08:45

helló! én is császárral szültem...3x... szerintem nagyon nem kéne erőltetni ez az edzéses dolgot! lehet hogy a seb kívülről már jól néz ki, de belűl azért még tuti nincs rendesen meggyógyulva!! mozogni lehet bersze, és kell is, de az olyanokat, amivel a hasizmokat is erőlteted SZERINTEM hanyagolni kéne!! De mi lenne ha megkérdeznéd a dokidat!! Ő szakszerűen meg fogja mondani mit lehet és mit nem!!

minden jót

2008. aug. 6. 08:38
én is császárral szültem május 7-én és ahogy letelt a 6 hét, én mindent csináltam, mint régen: 6-os pack ásványvizet cipeltem, babakádat teli vizzel stb. szóval szerintem nyugodtan csinálhatsz bármit, bár az igaz, hogyha vérzel, akkor nem jó a meleg ill. nem szabad fogyózni kimondottan, mert akkor elapad a tejed. de a mozgás az nem tilos, sőt! hajrá!
2008. aug. 6. 08:32
Sztem nem kellene elsietni:S
2008. aug. 6. 08:14
A császáros részéről nem tudok nyilatkozni. A hypoxi fizikailag nem megerőltető, de az jutott eszembe, hogy ha esetleg még vérzel, akkor nem biztos, hogy szerencsés lenne abban a melegben ücsörögni, hátha jobban vérezni fogsz.. Én sosem mentem, amikor megvolt, de arra már nem emlékszem, hogy nem lehetett, vagy csak engem zavart.
2008. aug. 6. 07:57

Én úgy tudom,h császár után fél évig nem szabad edzeni.(Orvos mondta.)Termésetes szülésnél ez 3 hónap.

Én is egy 20ast magamra rántottam 9 hónap alatt,de már csak olyan 8 van belőle,pedig rendesen eszem,édességet is.Engem is borzasztóan zavar,de ez van.10 hete szültem.

2008. aug. 6. 06:52
Szia!4 gyerekes anya vagyok az ikreimet császárral szültem,és jókora súlyfelesleget halmoztam fel a terhesség alatt.Mivel a szervezet zsírtartaléka nagyban befolyásolja a tejtermelődést, ezáltal a szoptatást is próbálj meg kicsit türelmesebb lenni.Általában 10-12 hét az az idő ami a teljes regenerálódáshoz szükséges.A baba mellett amúgy is mozogsz majd eleget:)Sok sikert és gratulálok a babához.
2008. aug. 6. 05:42
Szia! Szerintem kérdezd az orvosodat. Vannak általános szabályok, de mindenki más, nem mindegy mekkora súlyfelesleged van, hány éves vagy, ...stb ezek mind befolyásolhatják a sebed és az izmaid gyógyulását. Hozzáteszem, ma már, alsó vágásnál tudomásom szerint nem vágják át a hasizmokat, tehát az aktív dzés legnagyobb ellenérve talán nem is műtét, hanem a szoptatási képesség fenntartásának igénye. Az első gyerekemmel 8 kg-t híztam, szülés után szinte rögtön lefogytam, de csak 6 hétig tudtam szoptatni, a másodikkal 15 kg-t, egy évig szoptattam, ami alatt kb 5 kg maradt, aztán szépen ledolgoztam. Sok sikert, és gratulálok a babához.
2008. aug. 6. 03:55

Szia! En ugy tudom, hogy nem.

De esteleg kerdezd meg a szalonban. A hypoxi trainerrel lehet "jatszadozni".

Pl, ha magasabbra allitod az ulest, akkor a hasadat gyakorlatilag nagyon kicsi nyomas eri.

Azonkivul a nyomast a gepen is lehet szabalyozni.

De a szalonban biztos tudnak neked valaszt adni.

Emlekszem amikor en eloszor mentem, engem is kerdeztek, hogy volt-e mostanaban mutetem.

2008. aug. 6. 00:37
..Szia!Csak nem unatkozol?:)Egyébként ezt csak te érzed,h mennyire szükséges,ill bírod-e..(Halkan megjegyzem,h szerintem óvatosan az erős tornával-a szoptatás miatt.)Üdv!
2008. aug. 6. 00:17
Sziasztok! 8 hete szültem császármetszéssel, a 6 hetes kontrolon minden rendben volt. Szerintetek hypoxi trainerezhetek már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook