Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 éves kisfiam kb. 5 percenként jár pisilni egész éjjel fórum

8 éves kisfiam kb. 5 percenként jár pisilni egész éjjel (beszélgetős fórum)


27. Csicsi25 (válaszként erre: 26. - Cucicsillag)
2012. szept. 7. 13:17
Igen, köszönöm - úgy tűnik, minden rendben van :)
26. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2012. szept. 7. 12:31

Jajjj, most olvasom a fejlemenyeket.

Remelem, azota megoldodott a gond:)

25. Csicsi25 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. szept. 6. 21:37

Szia!

Úgy tűnik, csak idegi alapon volt a tegnap éjszakai pisilés. Ma egész nap jól volt, reggel már jól is ébredt. Szóval remélem, nem lesz gond és ez a gyógynövényes tabletta talán segíteni fog, hogy ne idegeskedjen annyit.

24. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
2012. szept. 6. 19:28
Most olvastam csak, akkor reméljük, minden rendben!
23. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2012. szept. 6. 19:27
A "felfázás" húgyúti fertőzés. Lehet, hogy valahonnan elkapott valamit, pl. strandon, wc-n. Kérj egy vizelet tenyésztést, ha nem múlik el! Fáj is neki? Amúgy, ha megjön a suliból adjál neki sok langyos teát, az átmossa, ha valami baci az oka.
22. Csicsi25 (válaszként erre: 21. - Szilvamama)
2012. szept. 6. 11:17

Köszönöm szépen, kedves vagy!

Igen, a 2 bögre túlzás volt, nem is szokott ennyit inni, de most így alakult.


Vettem neki egy gyógynövényeket tartalmazó tablettát nyugtalanság és idegi eredetű alvászavarra, megpróbálom, hátha nem lesz esténként ilyen nyugtalan. Ma meg túl lesz az úszáson és biztosan jobb kedve lesz :)

2012. szept. 6. 08:16
Szia! Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma! Annyit fűznék még hozzá, hogy a 2 bögre tejtermék estére hanyagolandó, illetve én magam este tejet-tejterméket nem is adok a lányomnak, mert vízhajtó hatása van. Tapasztalat és hallomás alapján is mondom.
20. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - Honeywald)
2012. szept. 6. 07:02

Így van, iskolában nincs gond a pisiléssel, sőt itthon sem volt soha, ilyet még nem tapasztaltam nála. Biztosan közrejátszott a sok tej meg kakaó, amit vacsihoz ivott, de az idegesség is.


Az úszás szegénynek amúgy is mumus, szinte minden egyes alkalommal meggyűlik vele a bajunk. Tavaly év végén az úszás miatt lett 4-es sportból :(((


Köszönöm a tanácsot, mindenképpen elmondom ezeket neki.

2012. szept. 6. 06:59

Jó reggelt! Köszönöm szépen a tanácsokat, aranyosak vagytok!

Miután éjjel elaludt, nem volt semmi baj a kisfiammal, sőt ma korábban kelt, mint szokott - ébresztés nélkül. Nekiült játszani, a pisilés eszébe sem jutott, úgy kellett később elküldeni. Nyoma sincs a tegnap éjszakai idegeskedésnek. Úgy látszik, az esték, az elalvás előtti időszakok nehezek nála.

2012. szept. 6. 00:46

Mint tanító, mondom a véleményem:


ha jól értelmezem a kisfiad 3. osztályos...

hát igen a 3.osztály amugyis egy nagy váltás az első kettőhöz képest, jóval nehezebbek lesznek a tárgyak..ezt azért mondom, mert ha tényleg pszichés, akkor ezek is befolyásolhatják későbbiekben.

hogy is mondjam...a kicsiknek a vizilettartást meg kell tanulniuk, normális esetben 2.osztály félévéig már bőven mindenki kibírja a 45percet pisi nélkül, tehát ez nem lehet nálatok ezekszerint probléma..viszont a gyerekek, mind a picik mind a nagyok hajlamosak így "tiltakozni" az ellen, amitől félnek, ami számukra a szorongást kelti. had mutassak be egy ijesztő ám valós, és sajnos nem ritka példát:


Freud szerint ugye vannak a különböző szakaszok a gyermekek életében...

1. orális szakasz, ami annyit tesz h ugye akkor szopizik, mindent a szájába vesz, így fedezi fel környezetét..

2.szakasz ami érdekel minket ez 2-3 éves korban van az anális szakasz, a széklet ürítése stb tartozik ide. ha a gyerek (és ez a nem ritka) bántalmazva van fizikailag és/vagy lelkileg, vagy bármi számára feszültséget okozó dolog van a környezetében (nagyon érzékenyek még mindenre) akkor ugy tiltakozik, h visszatartja a székletét, és e miatt betegeskednek rengetegen, és ez még 10éves korra se enyhül le annyira, hogy normálisnak mondható legyen.

az új tanártól is tarthat a gyerek, ez egyértelmű, fél, izgul, meg akar felelni 120%osan.

nekem volt osztálytársam vol ien, ő is midnig pisilni járt éjszakánként ezek miatt.

legjobb ha ott vagy mellette, és bitositod arrol, h bármi van, tudnak neked szolni, tehát igy biztositod a gyereket arrol, h nem akarod bedobni a mély vizbe, hanem ott vagy a háttérben, nincs egyedül.. amugy nem bánnak velük állat modjára, az uszomesterek is ismerik a gyerekeket, bár tén és valo, h sokan közülük nem mindig tudnak mit kezdeni velük, mert ők nem tanulnak kicsiknek valo oktatást külön.

nem lesz semmi gond, nem fogják bedobni a mélyvízbe, az oktató sem akar rosszat nekik, nyugtasd meg..és hogy azért van az oktató, h segitsen, ha fél és nem megy neki, szoljon nyugodtan, és segiteni fognak neki..és bitos vagyok benne h sok más gyerek is fél...

ennyi tudok tapasztalatbol hozzáfűzni.


remélem segítettem legalább minimálisat! :)

sok sikert nektek! :)

17. lillenet (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2012. szept. 6. 00:15
Csak erősre főzve/forrázva hashajtó.
16. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - 36a26f5226)
2012. szept. 5. 23:19
Tegnap este is sírva aludt el, hogy milyen sokat kell az iskolában lenni és milyen keveset lehet itthon. Tegnap sikerült kicsit megnyugtatnom, ma meg jött a holnapi úszás. Első osztályos korában voltak ilyen pszichés problémák nála, másodikosként nem volt baj, most úgy tűnik, ismét kezdődik.
2012. szept. 5. 23:17
Most kicsit megnyugodott, talán sikerül elaludnia, ma már nem adok neki semmiféle folyadékot, viszont holnap irány az orvos.
2012. szept. 5. 23:17
Az iskolai pszichés terhelés is kihathat a gyermekekre, hisz a mai iskolások nagyon túl vannak terhelve tanulnivalóval.
13. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Lillenet)
2012. szept. 5. 23:15
Na meg hashajtó is hatású is gyermekeknél, az csak akkor ajánlott, ha nem hasmenéses típusú a gyermek, amivel a kamilla csak még jobban hátráltatná az alvásban...
12. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2012. szept. 5. 23:15

Amúgy is nehezen kel reggelente, valószínűleg holnap nem is viszem iskolába. Csak elég kellemetlen, hogy most kezdődött a suli, máris hiányzik.

Biztosan ez az úszástól való aggódás is hozzájárul.

11. 36a26f5226 (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2012. szept. 5. 23:14

FEltétlenül említsd meg majd az orvosnak, mert ezek a betegségek olyan rejtett dolgok, amikor semmit sem találnak kiváltó okként, akkor ott van az, ami nem sok embernek jut eszébe, csak aki valamilyen formában benne van, az hívhatja fel rá a figyelmet... Én sokat olvastam az alvászavarokról.


Ilyenkor a szervezet nem tud takarékra kapcsolni alvás közben.

10. Babeck
2012. szept. 5. 23:14
Nem fázhatott fel? Mondjuk tényleg lehet, hogy izgul szegényke :(
9. lillenet (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2012. szept. 5. 23:14

Egyetértek.

Lelki okból ennyire nagyon sűrűn azért nem járna szerintem.

Kamillateát adnék mindenképp egyelőre, az tuti nem árt, sőt. Lelkét is nyugtatja, és ha esetleg gyulladás van vhol, azt is csillapítja.

8. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2012. szept. 5. 23:14

Napközben nem iszik sokat. Ma este ivott többet a szokottnál: egy bögre kakaót és egy bögre tejet. Kb. 4-5 dl-t. Esténként nem szokott ennyit inni, de szerintem akkor is sűrű ez a pisilés.

Végez a wc-n, felöltözik és újra kell neki. Én is arra gondoltam, hogy talán felfázott, de ilyen melegben? Ráadásul az osztályteremben is borzasztó hőség van. Ja és nem fáj neki a pisilés.

2012. szept. 5. 23:12

Persze psychs is lehet... Szegenyke:(

Igy tuti nem piheni ki magat/most magamrol tudom.

6. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - 36a26f5226)
2012. szept. 5. 23:11
Köszönöm, utánanézek.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2012. szept. 5. 23:11

Es egy nap mennyi folyadekot iszik?

Ill. Faj-e neki,amikor pisil, mennyit pisil? Az is lehet,hgy felfazott...

Hmmm,csak tippelgetek, de sztem erdemes lenne elvinni dokioz egy viszonylag reggeli,kozepsugaras vizelettel egyutt,mar amennyiben ezt meg tod oldani...

2012. szept. 5. 23:09

Vagy gyermekkori alvászavar, amikor a szervezet nem kapcsol alvás közben takarékra...


Olvass utána ezzel a címszóval rákeresve, hogy gyermekkori alvászavar...

3. Csicsi25 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2012. szept. 5. 23:09
Most este. Eddig sosem volt nála ilyen.
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2012. szept. 5. 23:08

Sztem vizsgaltasd meg a vercukor szintjet -is, vmi tuti van a hatterben. Gyogyulast neki!

Amugy mikor kezdodott?

2012. szept. 5. 23:06

Először azt hittem, hogy talán a sok vacsira ivott kakaó meg tej teszi, de azért 5-10 percenként pisilni járni - kicsit túlzásnak tartom. Aggódom, mert holnap iskola, nem tudja kipihenni magát - mi lesz vele?

Már arra is gondolok, hogy talán lelki dolog lehet, mert panaszkodott, hogy holnap úszás lesz és új tanárt kapnak. Fél a víztől és attól tart, hogy a mélyvízbe küldi őket.

Mit tudnék tenni, hogy ne kelljen egész éjjel wc-re járnia és tudjon pihenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook