Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 6 éve halott...ápolták, gondozták? - és senki sem vette észre a környezetében, a szomszédokban, a hatóságnál, a háziorvosnál stb. fórum

6 éve halott...ápolták, gondozták? - és senki sem vette észre a környezetében, a szomszédokban, a hatóságnál, a háziorvosnál stb. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
99. tücsimücsi (válaszként erre: 98. - Viva70)
2013. júl. 21. 21:59

Hát igen, elég ellentmondásos.

Nem semmi egy story.

98. viva70
2013. júl. 21. 21:56
Valahol mégis csak felfoghatták, hogy meghalt a fiúk, mert különben nem hazudták volna azt, hogy külföldön van. Akkor azt mondták volna, hogy beteg, és otthon ápolják. Kissé fura a történet... De, hogy zakkantak minden az tény. Akkora mocsokban élni..., már az is önmagáért beszél...:((
97. 6b006fc769 (válaszként erre: 93. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 21:48
Nem feltétlenül. El tudom képzelni, hogy egyik sem százas. Pont a hasonló hasonlót vonz elve alapján. Vagy ha súlyos depresszió van jelen, az is apatikussá teszi az embert. Nagyon be tud szűkülni a tudat...
96. a0c1361e44 (válaszként erre: 93. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 21:41
Ezt írta valaki, de nem a rendőrök tájékoztattak erről minket. Ez olysn összeesküvés elméletnek tűnik nekem...
95. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Kisj)
2013. júl. 21. 21:35
Azt mondták, hogy természetes halála volt.
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Noarashi)
2013. júl. 21. 21:31
Vagy ami engem nagyon felháborított: at élettársát agyon verte úgy, hogy napokon át verte a nőt, de ha a nő szólt neki, hogy hagyja abba, akkor abba hagyta, de aztán folytatta és persze ott volt barátja is, aki aztán segített lefürdetni, lefektetni a nőt, aki reggel már nem kelt fel. Na, ez számomra sokkal borzasztóbb volt, hiszen itt 2 kegyetlen ember napokon át vert egy nőt, aki lehet szintán alkoholista volt vagy bármi, na de akkor sem csinál ilyet egy normális ember...
2013. júl. 21. 21:29

Most ezt írta valaki egy másik fórumon:


"Itt valami bűncselekmény történt,kizárt,hogy az anya,apa,és az öccs is őrült.Hallgatnak egymásért."


Szerintetek...??

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Mamma2)
2013. júl. 21. 21:25

Miért vagy ennyire felháborodva?

Nem értelek. Nem veled tettek valamit, és tulajdonképpen semmit nem tettek, csak annyit, hogy a halott fiút nem temették el.

Nem az első ilyen eset. Lehet valóban agyasok, de az is lehet, hogy a fiú kapott valami ellátást, amire szükségük volt, így nem jelentették be, és elköltötték a pénzét. Hányan megtették ezt a nagyival pl.

Nincs ebben semmi hányinger keltő és felháborodásra sincs oka senkinek....

91. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2013. júl. 21. 21:20
És még akkor is így élnek, ha nem kellene, mert igénytelenek. Az egyik szomszédunk is hasonlú nivójú. Ha kinyitja az ajtaját, akkor dől a bűz a lakásából, neki sincs túl jó illata, ahogy elvonul előttünk, mellettünk. Senkit nem érdekel, senki nem megy át hozzá, hogy kitakarítson nála, senki nem nézi meg, ha napokig nem látjuk, stb.
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Pearl1975)
2013. júl. 21. 21:15
Nekem is úgy tűnt, hogy el tudják magukat látni, de félő, hogy ha meghal valamelyik, akkor...
89. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2013. júl. 21. 21:13

Nem követtek el büncselekményt, így miért kéne felmenteni őket?


Nem százasok, ennyi...

88. viva70
2013. júl. 21. 20:04
Szomorú és egyben szánalmas, hogy ilyen megtörtént...:(( Én is simán elfogadnám, ha a szomszéd azt mondaná a rég nem látott családtagra, hogy külföldön él. Hogy a kellemetlen szagot érezték-e vagy sem a közvetlen szomszédok, nem tudni... Attól függ mennyire laktak távol... Egy társasházban hamarabb érezhető lenne az tény.
87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 18:15

Ha akarod, megoszthatod a véleményedet. :)

Én már túl vagyok azon, hogy megbotránkoztasson. Sokk volt amikor az osztálytársam az 5 éves kisfia hamvait hazavitte, már megértem.

86. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - Ina87)
2013. júl. 21. 18:11
Mivel külföldön tartózkodott előtte is, miért kellett volna arra gondolni, hogy valami baj történt? Zárkózott volt, valószínű nem számolt be minden lépéséről mindenkinek. Diplomás emberről lévén szó, képzelhették azt is, hogy nem akar ilyen körülmények között élni. Nekem is van ismerősöm, aki nem jött haza külföldről évek óta, még csak fel sem hívja a szüleit. Akkor gondolhatod a szomszédok még annyit sem tudnak róla.
85. selena78 (válaszként erre: 83. - Ina87)
2013. júl. 21. 15:33

Mi az, hogy senki sem látta?

Hát nem igazán látták a szomszédok, amikor elment. Tudod, összepakolt, kiment a repülőtérre és elment.


Én sem tudom, a harmadik szomszédomnak hol élnek a gyerekei. Nem is igazán érdekel. Nem vagyunk olyan viszonyban, hogy rákérdezzek.

84. f1e23b97ee (válaszként erre: 83. - Ina87)
2013. júl. 21. 15:27

Van itt egy család, aki feltehetőleg amióta azon a helyen éltek igénytelenek voltak. Mosdatlanok, ápolatlanok és a lakásuk is eléggé elhanyagolt. Ezért a szomszédok igazán nem is tartották velük a kapcsolatot. Köszöntek egymásnak és ennyi.


Egyszer csak eltűnt a fiúk, azonban, mivel igazán senki nem foglalkozott a családdal ezért a szomszédok is csak udvariasságból kérdezték meg a többi családtagot, hogy mi a helyzet a fiúval, olyan régen láttuk már.

Erre jött a válasz, hogy Finnországban tartózkodik. A szomszédok ezzel le is tudták a kötelező kommunikációt ezekkel az emberekkel.


Az sem tűnt fel nekik, hogy abból a lakásból igen csak oroszlán szag terjeng kifelé, mivel ennél a családnál már ez is megszokott lehetett.


Ha ezen emberek úgymond társadalmi életet éltek volna, akkor itt is lehet valaki elkezdte volna komolyabban keresni ezt a tagot. De mivel olyan körülmények közt éltek, hogy senkinek nem volt gusztusa velük komolyabb kapcsolatot fenntartani így igazán a gyereket sem hiányolta senki.

83. ina87
2013. júl. 21. 15:02
Gondolom azért nem csak ugy ment el a barátnöd h senki semm láta,a hangsuj azon van h csak ugy és semmi élet jel nélkül véletlenül elment,eltünt...
82. selena78 (válaszként erre: 78. - Ina87)
2013. júl. 21. 14:53

Nézd, felnőtt emberek elköltöznek otthonról.


Olyan is van, aki soha nem látogatja utána a szüleit. Vagy csak ritkán.

A barátnőm 10 éve él Belgiumban, 4 éve nem volt itthon.

Akkor most a szomszédoknak feljelentést kellene tenniük, hogy sosem látják?

81. Noarashi (válaszként erre: 79. - Krisz42)
2013. júl. 21. 14:42

De ki beszélt itt a pedofilokról?

Én arra céloztam, hogy nem kell megkövezni vagy feltétlen sorozatgyilkosnak vélni valakit, mert pszichiátriai kezelés alatt áll vagy állt. Hiszen sok minden miatt kerülhet oda az ember: depresszió, öngyilkossági kísérlet, anorexia, skizofrénia. stb...

80. bc257fd221 (válaszként erre: 78. - Ina87)
2013. júl. 21. 14:38
Nem nagyon tűnhetett fel senkinek,ez egy idősek által lakott telep,régen MÁv dolgozók kapták szolgálati lakásként, egy szoba összkomfort.Egyébként is mindig csodapóknak számított a mama.
79. Krisz42 (válaszként erre: 75. - Noarashi)
2013. júl. 21. 14:27
Én nem csak megkövezném azt,aki pedofil,mert nem érdekelne hogy beteg,ha az én 2-3éves gyerekem lenne az áldozat,de akkor sem,ha a szomszédé.És azt sem tartanám elfogadhatònak,h kezeljék,aztán engedjék ki.
78. ina87
2013. júl. 21. 14:23
Ha már nem veték észre,nyilván senki semm járhatot a családhoz,azért gondolom h az anyának nem lehetet mindegy saját fia halott atol fügetlenül h mibe haltmeg,lehet nemtudta feldolgozni a hejzetet söt felmérni semm,a büz és a fertözés ahoz semmi h egy család ilyen körülmények között lenni 6-évig,ezis bizonyija h ma már anyira rohan a világ h teljesen még a közvetlen szomszédunkrol semmtudunk semmit,ezért van h még a szomszédba se biz,amugy meg az sem logikus h 6-évig senkinek nemtünt fel h a fiu soha semm megy haza,ja és persze egyiknaprol a másikra eltünt mert hát biztos csak úgy eltünek emberek,ha még eltütnek is nyilvánitoták,senkinem tünt fel h ugy tünt el h senki nem látta...
2013. júl. 21. 14:10
Köszi,már nem fogok hülyén meghalni...
76. tücsimücsi (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 21. 12:04

Erről véleményem van amit most nem írnék ki. Ha érdekel priviben megírom.


A másik dolog, itt nem csak arról van szó, hogy nem tudják elfogadni a tényt. Ez a család már eleve genetikailag terhelt volt mindig is! Csak abból induljunk ki, hogy a srác is súlyos depis volt, és az egy dolog hogy egy családtag megbolondul egy ilyen eset miatt, de a többiek azért normálisak szoktak maradni. Ez nagyon egyedi hogy mindegyik zakkant.

2013. júl. 21. 12:03

Ne essünk túlzásba, nem végeztem statisztikát, de a legtöbb emberölést nem pszichiátriai betegek követik el szerintem. Nem velük van tele a börtön.

És nem kell megkövezni senkit sem, aki pszichiátriai kezelés alatt áll vagy állt. Szerintem egyikünk sem jelentheti ki azt hogy vele ez nem történhet meg a jövőben. Akármilyen erősnek is hisszük magunkat most.

Leginkább a család felelőssége, hogy időben segítse a beteget. És utána is figyeljen rá. Mert ugye úgy van a gyógyszerszedés, hogy amikor már jól érzi magát a beteg, akkor már nem akarja szedni és így visszaesik.

Itt azért is érdekes a szitu, mert egy egész család asszisztált az elmebajhoz. Anyuka nagyon domináns lehet, apuka meg gondolom hagyta hogy történjen ami történik.

Én nem hiszek a papban sem, amit a mamika emlegetett, szeritem az meg csak egy képzelt barát volt. De lehet hogy valaki így húzott ki pénzt az öregekből. Nem kizárt. Szóval ő nem elmebeteg akkor csak embertelen és velejéig gonosz.

74. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 11:52
Mert már alig van megfelelő intézmény..Kiengedik őket,szedjék a gyógyszert../hát meg főleg/.Aztán csináljanak amit akarnak...Aztán valóban senki sem tudja tényleg mit is csinálnak...
73. 6b006fc769 (válaszként erre: 71. - Kisj)
2013. júl. 21. 11:49
meg tudják.
72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 11:44

Ettől ők másra még ártalmatlanok, egyszerűen nem tudták elfogadni, hogy nincs többé a gyerekük, nekik egy megnyugvás lehetett, hogy ott van közöttük a családtagjuk.

Évekkel ezelőtt a hideg rázott, hogy urnában otthon őrzik az elhunytat, mára már természetes számomra. És nem azért, mert nincs pénzük (sajnos megesik az is), hanem úgy érzik velük marad a családtag, megnyugtató érzés számukra.

71. kisj (válaszként erre: 61. - Bibi25)
2013. júl. 21. 11:43

Tényleg gyilkos volt! Ezt valahogy el is felejtettem.


Remélem, hogy az orvosok meg tudják állapítani a halál okát.

70. f1e23b97ee (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 11:42

Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló személy van kint az életben, akik pszichológiai ápolásra szorulnának. Vagy ha be is viszik ezeket a személyeket néhány hónap után gyógyultnak nyilvánítják őket és mehetnek haza.


Ezekről eddig ezt senki nem gondolta. Mikor keresték a személyt anyuka vagy valamelyik hozzátartozó mindig kiment a kert kapujába és ott elmondta az épp kérdezőnek, hogy Finnországban van. A lakásba pedig azt hiszem a család életmódja miatt senkinek nem volt gusztusa bemenni.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook