Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 6 éve halott...ápolták, gondozták? - és senki sem vette észre a környezetében, a szomszédokban, a hatóságnál, a háziorvosnál stb. fórum

6 éve halott...ápolták, gondozták? - és senki sem vette észre a környezetében, a szomszédokban, a hatóságnál, a háziorvosnál stb. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - 1fbc7619c9)
2013. júl. 21. 11:38

Nem tudom mi okozhatja, de tény, hogy sok ilyen ember létezik, akiről az ember meg nem mondaná mennyire igénytelen, ha csupán a munkahelyen, hivatalban találkoznak, beszélnek velük.

Az önkormányzatok, mentők rendőrök meg rengeteg ilyennel találkoznak, szerintem fel sem tűnik nekik már.

68. tücsimücsi (válaszként erre: 67. - F1e23b97ee)
2013. júl. 21. 11:32
A másik amin csodálkozok: hogy lehet ez a család még otthon? Miért nem viszik el őket a megfelelő intézménybe? Hiszen nyílvánvaló hogy nem normálisak, mi van ha közveszélyesek is? Ezek után már mindent el tudok képzelni.
67. f1e23b97ee (válaszként erre: 65. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 11:24

De itt azt hiszem, hogy anyucin kívül más is élt a házban. Szóval, ha az anya beteg is, lett volna olyan aki jelenthette, volna az egészet.


Bár a történet tényleg a Psycho című filmben látottak hasonlít, inkább azt mondom olyan betegek voltak, mint az a házaspár akinek pár hónapja meghalt a gyermekük, mert nem táplálták megfelelően.

2013. júl. 21. 11:20
*itt
65. tücsimücsi (válaszként erre: 63. - Noarashi)
2013. júl. 21. 11:20

Szerintem is tiszta Psycho az egész.

Olvastam már különböző fórumokon, hogy azt írták, lehet az anyuci intézte el, mert nem bírta elviselni, hogy barátnője van a fiának esetleg el akart költözni.

Ugyanez volt Norman Bates története is, ezen alapszik. Csak ott ő ölte meg az anyját aztán ha feltűnt egy lány, felvette az anyja személyiségét és megölte.

De ott csak egy őrült volt, it meg az egész család az.

64. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 62. - F1e23b97ee)
2013. júl. 21. 11:16
Azt nem tudom eldönteni:)Volt ,hogy azt hittem csak provokál..De aztán felmerült bennem is a gondolat,hogy valami baj van vele:)
63. Noarashi (válaszként erre: 61. - Bibi25)
2013. júl. 21. 11:14

Szoktam olvasgatni sorozatgyilkosokról, hiába érdekel a téma. Szinte mindenütt jellemző, hogy gázos az anya-fiú kapcsolat. Nem is csoda, hogy női sorozatgyilkosok elvétve, de persze azért akadnak.

Norman Bates súlyosan beteg volt. Ez még talán vemnnyire felmenti, persze nem.

De az igazán durva, mikor egy sorozatgyilkos amúgy nem elmebeteg, csak szimplán gonosz. Lehet hogy van ilyen is.

62. f1e23b97ee (válaszként erre: 60. - 1fbc7619c9)
2013. júl. 21. 11:12

Gondoljunk csak Benkó Dánielre. Ő teljesen normális szerintetek?


Egy időben nem hogy teljesen eltávolították volna a sok hülye dolga miatt a médiából, inkább nagy teret adtak neki.

61. Bibi25 (válaszként erre: 42. - Kisj)
2013. júl. 21. 11:05
Szerintem nem rosszabb. Norman Bates sorozatgyilkos volt amellett,h az exanyjaval elt. Ezek az emberek valoban nem bantottak senkit, ahogy Panna33 is irta. Szomoru dolog az elmebetegseg, de nem annyira ritka,h ezen fel kelljen haborodni. Az viszont valoban fura, h mindannyian ugyanabban a teveszmeben szenvednek.
60. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 58. - Noarashi)
2013. júl. 21. 10:49
Tényleg egyre több a bolond..Mondjuk nem is csoda:(
59. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 21. 10:47
Régebben láttam egy riportot,egy pasiról..Jó munkahely ..jól elvégzett munka, tiszta igényes kinézett..A lakásában pedig patkányok hemzsegtek..és rettenetes kosz volt..Szerintem ez csakis betegség lehet..:(
58. Noarashi (válaszként erre: 56. - 1fbc7619c9)
2013. júl. 21. 10:44
Ez a fura család legalább senkinek sem ártott.Múlt hétvégén Várpalotán valaki úgy gondolta hogy lelövi a szomszédjait. Na az ilyenektől kell félni.
57. Noarashi (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 21. 10:43

Igen, van a szimplán igénytelen. Nekem is volt ilyen ismerős család, hozzájuk ha mentél, leülni sem tudtál. Ha ők mentek valahova, full kicicoma.

De van a másik eset, amikor már pszichés a gond, megszállottság. Ki nem dobna semmit, mégha bele is fullad. Nagyon nehéz ebből kimászni. Valamiféle biztonságérzetet adhat nekik ez hogy kacatokat gyűjtögetnek. Szóval vmikor valahol nagyon elment a vonat. Segítségre szorulnak az biztos.

56. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 52. - Noarashi)
2013. júl. 21. 10:41
Ez igaz...Szép lassan bekattannak emberek..De mivel mindenkinek megvan a maga baja..ezért nem is foglalkoztatja másé,vagy egyszerűen csak úgy csinál mintha nem is venné észre..Szomorú amúgy..
55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Simple)
2013. júl. 21. 10:40

Ha nem érezték volna jól magukat, akkor tettek volna érte.


Diplomás emberek is élnek így, akik aztán dolgozni mennek. Nem egyedi eset az igénytelenség, ha hiszed, ha nem én ismerek ilyen orvost is. A lakásába nem szívesen lépnék be, ha kimegy az utcára, dolgozni, tisztán megy ki, de a lakása olyan mint, egy hajléktalan vacka. És mondhatom többesszámban is, van olyan ismerősöm szintén diplomás, hogy több tucat lakással rendelkezik nem írom le hány macskával él és nem tud a környezete mit tenni ellene, mert van az a pénz, hogy az illetékesek száját befogja. A pénz még mindig nagy úr. Tehát az ilyen lakásoknak és a pénznek köze nincs egymáshoz, maximális igénytelenségről beszélhetünk azt hiszem csupán.

54. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - 25800e2d09)
2013. júl. 21. 10:23
Hát ja. Mifelénk több hullámban jártak ablakjavítók, reszletre javítottak volna... Persze első részletet előre kérték... Megbízhatónak látszó úriember, szerződéssel, kutyafülével. Nem is volt elsőre gyanús:/
2013. júl. 21. 10:22
Amúgy érdekes nézni és olvasni szociálpszichológiai kísérleteket. Hogy az ember mire is képes voltaképpen. Mindenre.
52. Noarashi (válaszként erre: 47. - 25800e2d09)
2013. júl. 21. 10:19

Szeretjük azt hinni, hogy régen jobb volt a helyzet. Szerintem a francokat. Tudom csak kitalált történet, de olvasta, látta valaki a Parfümöt például? Vagy hasonló régebbi korokban játszódó műveket? De minél nehezebb a felszínen maradni, annál jobban leszarjuk a másik baját.

Amúgy ez egy jól felkapott téma most a tévének. Sok bolond szaladgál az utcákon, egyre több. Nem nehéz megkergülni, bedőlt hitel, elveszített munka, és élet. És elveszítjük a talajt is.

Szóval ahogy a börtönnel kapcs, úgy az elmegyógyintézettel kapcs. is vallom, hogy mindenkinek lehet ott egy téglája.

51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mamma2)
2013. júl. 21. 10:19

Elképzelhető,hogy csak a pszichopata család tudott róla, hiszen abba a lakásba épeszű ember nem hiszem, hogy szívesen lépett be.

Egyszerű a magyarázat miért nem kereste senki a fiút, hiszen volt egy félig igaz történet kitalálva, hogy külföldön van. Gondolom már az egyházi agymosás után sem sokan keresték a fiút, hiszen tudták a közösségbe való belépése után elszigetelődött.

Sajnos az ritka már, ha valakinek nincs családtagja külföldön, ezért számomra semmi furcsa nincs abban, hogy senki nem kereste.

50. 25800e2d09 (válaszként erre: 49. - 6b006fc769)
2013. júl. 21. 10:15
jah. most már nem az "ide a pénzzel vagy megdöglesz" a menő hanem az "itt írja alá kérem" felszólítás :D
49. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - 25800e2d09)
2013. júl. 21. 10:13
Ki is használják ezt a jól öltözött bűnözők...
48. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Mamma2)
2013. júl. 21. 10:13
hát, a hullaszag és a dögszag az tök ugyanaz.. éreztem mindkettőt de egy nagyobb testű emlős állat tök ugyanolyan szagot áraszt mint az ember... mivel a felépítése biológiailag (alkatrészileg) nagyon hasonló tehát simán be lehet nézni egy döglött disznónak is vagy kecske vagy ló netán nagy testű kutya..
2013. júl. 21. 10:10
egyébként ez a történet azt is megmutatja hogy mennyire nem vagyunk egymásra, embertársainkra tekintettel. Ha belegondolunk hányszor megyünk el egy hajléktalan mellett méla undorral az arcunkon, vagy zavarjuk el a kéregetőket. Persze ez a világon mindenütt azonos jelenség és valószínű a túlélési ösztön hajt a társadalmi és szociális berögződésekkel együtt "Aki más az rossz, aki olyan mint te az megbízható" címszóval. Ha belegondolunk hamarabb megállunk egy jól öltözött kulturált viselkedésű embernek aki ki tudja milyen szándékkal közelít ugyanakkor egy bűzlő rongyos ruhás embernek meg 10000-ből max 1 segít...
46. mamma2 (válaszként erre: 35. - Pearl1975)
2013. júl. 21. 10:09
...hullaszag...dögszag...sz.rszag....ételbűz...mocsokbűz...jól elkülöníthető szagok...egy szagértőnek:DDD - járt náluk a rendőrség is!...gondolom a postás is járt arrafelé, lehet, hogy nyugdíjat is vitt nekik:D....és az önkormányzattól egyetlen ember sem fordult meg arrafelé??? ...na és a látó ember, aki kéthetenként meglátogatta a beteget, és megállapította, hogy a halott jobban van, szépen javul, nemsokára túrázni is vihetik....röhögni kell....ezt a mocsok "halottlátó" embert élete végéig hullák közé befalaznám!- hogy érezze a "törődést"....
45. f1e23b97ee (válaszként erre: 42. - Kisj)
2013. júl. 21. 10:03
Mindenki észrevette csak senki nem vállalta fel, hogy elindítja a lavinát. Úgy voltak vele, elélnek maguknak csendesen igénytelenül, nem ártottak közvetlenül senkinek.
44. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Kisj)
2013. júl. 21. 10:02
évek óta nem volt se víz, se villany, se gáz a házban...a postás legfeljebb a segélyt hozta
43. f1e23b97ee (válaszként erre: 38. - Mamma2)
2013. júl. 21. 10:00
Azért egy disznónak a tetemét könnyebb megtalálni, mert arra nem mondhatták, hogy külföldön van. :-))
42. kisj
2013. júl. 21. 09:59

Ez a történet nagyon borzasztó és nagyon szomorú is.

100x rosszabb mint a Psycho, mert itt nem 1, hanem 3 ember bekattanásáról van szó.

Nem nagyon tudom elhinni, hogy a szomszédok, rokonok, de akár a postás, villanyszámlás, vizes stb . ne vett volna észre valamit.

Ha mást nem, akkor azt, hogy ez a 3 ember erősen segítségre szorul.

41. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - Mamma2)
2013. júl. 21. 09:58

Az elmebaj nem extra. Egyáltalán nem ritka. Ez pont egy bizarr változat.

Engem special sokkal jobban megdöbbent és felháborít, mikor gyerekekkel szemben követ el a "család" nemi erőszakot vagy gyilkolja meg.

Itt gyakorlatilag nem ártottak senkinek.

40. f1e23b97ee (válaszként erre: 33. - Simple)
2013. júl. 21. 09:57
Sajnos nagyon sok ilyen család van akik így élnek. Sokaknak ez elképzelhetetlen. Nincs WC, nincs fürdőszoba. A kertjük végébe végzik a dolgukat. A puma ketrec szaga ezekhez a házakhoz képest hegyi levegő.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook