Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 50 körüliek, beszélgessünk a nyugdíjról fórum

50 körüliek, beszélgessünk a nyugdíjról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
80. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Papája)
2019. jan. 24. 12:14

Sok ember dolgozott le sok évet, csak elfelejtették pl. őket bejelenteni... :(

Nem irigység kérdése, sajnos!

79. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Papája)
2019. jan. 24. 12:05

Nem velem kellene vitatkoznod, hanem a szakemberekkel!


Amúgy a világon mindenhol emelik a korhatárt, és nem örül neki senki... Én sem.

Mindenki menjen nyugdíjba! Na de ki fogja megkeresni azt a pénzt...

78. papája (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 11:59

Igenis jó a nők 40. Aki ledolgozott 40 évet, az megérdemli, hogy nyugállományba vonuljon. Az, hogy közben gyermeket is nevelt még nehezebbé tette a mindennapjait. Most meg unokát nevel, beteget ápol.

Ezt csak az tartja rossznak, aki maga valami miatt - ne akarjátok, hogy részletezzem - kimarad belőle, ezért piszokul irigyli. A férfiak is megérdemelnék, mert hullanak, mint a legyek. 40 év munkába bárki elfárad.

A gazdaságra meg nem kellene hivatkozni, nem itt folyik el a sok pénz...

Mellesleg, a többség dolgozhat nyugdíjasként is.

77. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
2019. jan. 24. 09:58

Félreértetted! Kizárólag a nők 40-re írtam!

Ez nem fenntartható, gazdaságilag káros az országra. Szavazatvásárlásra jó...

(meg annak, aki el tud menni, de sokan nem tudnak, igazságtalan...)

A rugalmas nyugdíjba vonulás lenne a jó megoldás, amit sok országban alkalmaznak is.

[link]

A tanulmány szerint a Nők 40 program jelentős kedvezményt nyújtott számos nőnek, ugyanakkor súlyos és inkorrekt elvonást jelentett ugyancsak sok nőnek. A programon kívüliek esetében az előrehozott nyugdíjba vonulás megtiltása már most is jelentős feszültséggel jár, és az általános nyugdíjkorhatár további emelése miatt hamarosan elviselhetetlen feszültségeket fog okozni.

Meg kell szüntetni

Éppen ezért a kutatócsoport "érdemes lenne" megszüntetni a Nők 40 kedvezményt és gondos vizsgálatokkal, elemzésekkel - nem pedig ad hoc módon, ahogy e program bevezetése történt hatástanulmányok nélkül, anno ( a szerk.) - és megalkotni az új, a jelenleginél rugalmasabb nyugdíjkorhatárra vonatkozó szabályokat. A kutatók azt javasolják, hogy hozzák vissza a korábbi rugalmas nyugdíjazási szabályokat úgy, hogy ahhoz megfelelő bónusz/malusz rendszer társuljon. Vagyis a korhatár előtti nyugdíjba vonulás nyugdíjvesztéssel, míg a későbbi nyugdíjazás magasabb kezdőnyugdíjjal járjon.

Csak így alakítható ki ugyanis egy olyan nyugdíjrendszer, amely bizonyos korlátok között teret enged a személyes választásnak, ugyanakkor társadalmilag és gazdaságilag is fenntartható - fogalmaznak a közgazdászok. Minél tovább halogatja a kormány a rendszer megszüntetést, annál nagyobb feszültségeket visz a nyugdíjrendszerbe, hisz nő kedvezménnyel nyugdíjba vonuló száma, amit gerjeszt a nyugdíjkorhatár emelése - olvasható a tanulmányban.

76. júliusi (válaszként erre: 62. - Igazság hol vagy?)
2019. jan. 24. 09:08

Nem rosszindulatbol irtam a kapzsi szot.O egyebkent is az,mar miota ismerjuk....

De nezd,ha en lennek a helyeben,es a tobbiek is azt mondjak,minden gondolkodas nelkul elmennek( mennenek) nyugdijba.

Plane egy sztrok utan...nem gyerekjatek.De ha o betegen is dolgozni akar..


Amugy en a fizetesre sose panaszkodtam.Agymelletzivel ,plusz muszak potlekkal,joval tobbet keresek,mint a ferjem bizt.orkent...

Szoval,a nyugdija se lenne keves...

75. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Bless the child)
2019. jan. 24. 07:27
:) legyen szerencséd hozzá !!! sok emberke azért eléggé rottyon van , mire eléri azt a korhatárt , h elmehet nyd-ba , a férjem pl szerintem már nem is élne , ha nem mehetett volna el , pedig azt se mondhatom , h rátett 1 lapáttal , h ne maradjon még ennyi egészsége se ! nem ivott , nem bagózott ..... de valószínűleg nem túl szerencsés géneket örökölt / na + azért valahogy kitartás se sok szorult belé , de mázlija volt 41 év után nyd-as lehetett ! remélem lesz is még 1 jó ideig :) /
74. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Amaunet)
2019. jan. 24. 07:21
...persze ! tényleg csak nyögdíj ! az utolsó 32.5 évben nem kerestem agyon magam , de szerencsés voltam , mert kaptam segítséget a szüleimtől is... egyetlen gyerekükként , de akkor , mikor elmehettem 57 éves korom előtt picivel a 42 évre kaptam 84 %-ot / mert a korom szerint csak tavaly ősszel töltöttem volna be az 54-esekre érvényes korhatárt , a 63.5 évet / az akciós az végig öregségi teljes nyd-nak számított első pillanattól fogva , meg is kaptam a 84 %-ot rögtön , igaz , h az is jócskán 100 alatt volt , de én annak is örültem , h egyáltalán elértem :) :) nagyon elkeserített 10-en éve , h mindig odébb lökdösték a korhatárt , mikor elértem volna 1 időpontot , az első hatalmas csalódás az volt , h hiába volt már 40 ledolgozott évem , még 59 évesen se mehettem volna el , az 53-ban születetteknek volt az utolsó lehetősége 59 évesen nyd-ba menni , persze ! ha megvolt a 37 ledolgozott éve ! v inkább munkaviszonya ? mert abba lehetett még munkanélkülitől kezdve minden ! ott még nem ragaszkodtak ahhoz , h csak a ledolgozott idő + a gyerekekkel gyesen-gyeden töltött idő legyen benne ! ...emlékszem volt is 1 olyan nő aki 50 évesen érdeklődött az egyik fórumon , h mikor mehet ? nyugiba ? : van 16 ledolgozott éve 16 évet volt gyesen-gyeden és állambácsi ad még hozzá 8 évet = 40 ! aztán felvilágosították .....
73. Bless the child (válaszként erre: 71. - Amaunet)
2019. jan. 24. 07:17
Nálam is ez a terv. 40 évvel nyugdíjba megyek, de maradok dolgozni. Nálunk ez lehetséges, hiányszakmaban dolgozom, szerencsére olyan a munkaköröm, hogy ha az egészségem megmarad, akkor simán tudok majd dolgozni nyugdíj mellett.
72. forrest2010 (válaszként erre: 71. - Amaunet)
2019. jan. 24. 07:04
:) igen ! sok benne a jó lehetőség ! csak azért vannak olyan emberkék , akiktől szívesen szabadulna a munkáltató ! de fizetni + nem szeretne ! és azzal , h mindenképp meg kellett szüntetni a munkaviszonyt és utána esetleg visszalépni ... ha visszaveszik !!!!! mikor elmehettem a 40 éves " akcióssal " felmondtam és intéztem a nyd-amat , felajánlotta a főnököm , h maradjak , v ha már elmentem is , jöjjek vissza , de szerintem 42 év éppen elég volt / pláne h voltak ilyen-olyan eü problémáim / igaz , h abból 3 és fél évet a gyerekeinkkel voltam gyesen , de azért 38,5 év amit ledolgoztam munkahelyen , fizikai munkával , éppen elég volt :) / tanulhattam volna ! nem tartott vissza a kutya se ! dehát aki nem tanul az legalább dolgozzon !!
2019. jan. 24. 00:22

És itt konkrétan a Nők40-ről:

[link]


És kiemelném a végét, ahol tk. a kedvezményes nyugdíj mellett a korábbi bérünket megtartva (vagyis ebből már nem kell járulékot sem fizetni) maradhatunk munkaviszonyban (is).


"A Nők 40 esetében újdonság, hogy a feltételeket elérő nőknek nem kell előre a munkaadó orrára kötni, hogy élni kívánnak a kedvezményes lehetőséggel. Változás, hogy akinek meg van az előírt szolgálati ideje az a hatóságnál önállóan elindíthatja a folyamatot és elég ha csak annak végén jelzi a munkáltatójának, hogy nyugdíjba vonul.


Az a nő, aki élni kíván a kedvezményes nyugdíjba vonulással, ehhez a lépéséhez nem kell kötelezően megszereznie a munkáltató egyetértését, s nem kell - a közszféra kivételével - munkaviszonyát megszüntetnie. Lehetősége van arra, hogy a munkaviszonya alatt önállóan, munkáltatója közreműködése nélkül nyújtsa be nyugdíjigényét. Viszont - értelem szerűen - terheli az a kötelezettség, hogy a nyugdíj megállapításáról, - így a nyugdíjasnak minősülő munkavállalói státusz bekövetkeztéről - tájékoztassa munkáltatóját.


Megéri? Aki megteheti, hogy 40 év munkaviszony után visszavonul és csak a családi feladatainak él annak ez jó lehetőség. Aki azonban a nyugdíj-maximalizálás célját tekinti elsődlegesnek, az akkor jár jól, ha minél tovább dolgozik."

70. semleges (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2019. jan. 24. 00:20
Szerintem is.
69. semleges (válaszként erre: 50. - Globus)
2019. jan. 24. 00:19
Szerintem most is nagy szó:)
2019. jan. 24. 00:11

Aki készül vagy érdeklődik a téma iránt ajánlom olvasgatni a következő oldalakat:


[link]


[link]


.

67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Globus)
2019. jan. 24. 00:04
Nem véletlenül nem akarják EU-szintre felhozni a béreket.:/
66. globus (válaszként erre: 65. - Amaunet)
2019. jan. 23. 23:38

Mint az összes, embereket segítő szakmában, amit hivatásnak neveznek. Egészségügy, szociális szféra, idősgondozás, hajléktalanellátás, blabla...

Aki ilyenre adja fejét, azon nem segít majd semmi, senki.

2019. jan. 23. 23:31

Úgy tudom, hogy azoknak, akik 40 éves szolgálati idő felmutatása után mennek nyugdíjba kiszámolják a a teljes 65 éves korra a nyugdíját, majd annak a 80%-át kapja addig, míg el nem éri a nyugdíj korhatárt.

Szóval, ha ledolgozott is 40 évet, de soha nem keresett valami jól, akkor igen kevés lesz és szó szerint inkább "nyögdíj".

64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Igazság hol vagy?)
2019. jan. 23. 23:25
...dehát az , aki annyira keveset kap nem éppen a kapzsiság miatt ! hanem , mert másképpen létezni se tudna !!!
63. forrest2010 (válaszként erre: 32. - Mezei Virág)
2019. jan. 23. 23:24
...nem fenntartható gazdaságilag ?!!!!!!!!!!! akkor mi az ami fenntartható ? hiszen rengetegen kapnak úgy bármiféle juttatást h SOHA az életükbe nem tettek bele annyit a rendszerbe ! amennyit kivettek belőle !!! azért 40 év alatt az ember éppen eleget fizetett ahhoz , h kapjon is vissza valamennyit a befizetett összegből ! / volt nem 1 olyan emberke , aki fizetett 10 évig / v sehány évig se !!! / de 30-35 évig !!! nyd-at kapott !!!
62. igazság hol vagy? (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2019. jan. 23. 23:22
Tudod ha majd 40 évvel nyugdíjba mész és meglátod ,hogy mennyi lesz a nyugdíjad,te is kapzsi leszel.Ez az eü,sajnos!
61. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Bless the child)
2019. jan. 23. 23:19
...hát igen ! ez a sokkal nagyobb gond !!! h minden ! kiszámíthatatlan !!
60. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Ildy61)
2019. jan. 23. 23:15
...na + azt is gondold meg ! h hányan voltak olyanok ? akik mindent ! szó szerint minden lehetőséget kihasználtak amivel kikerülhették a munkát ! azoknak szívás , h sose jön össze az a 40 év ! és még a rájuk érvényes nyd korhatárt is előbb elérik , mint a 40 ledolgozott évet ! :) ügyes voltál ! :)
59. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Júliusi)
2019. jan. 23. 23:08
...érdemes-e ? dehát mi a manóból lehetne élni ? mindenki nem mehet politikusnak ! már így is Dunát lehetne velük rekeszteni :( :(
58. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Forrest2010)
2019. jan. 23. 23:07
Én is azt mondom, 40 év munka elég, akár férfi, akár nő
57. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Gabi44)
2019. jan. 23. 23:06
... a nőknek pláne elég lenne ! hiszen sok éven át a munkával párhuzamosan ott a család ! ami plusz ! akármerről is nézzük ! nem jönne ki napi 1-2 órából a vele való munka , akármennyire is gépesítve van mára 1 háztartás !
56. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Júliusi)
2019. jan. 23. 23:03

...miért törölnék el ?!!!!!!!!!!! sokan ennyi munkával töltött időt még 80 éves korukra se tudnak összevakarni !

/ én mindenkit elengednék nyd-ba , akár nő , akár pasi !! ha már ennyi időt képes volt dolgozni ! ...de ezt olyanok sose fogják megérteni akik nem voltak 40akárhány éven át szokva ahhoz h felkelnek és elindulnak.....legyen már elég az a 40 ledolgozott év !

55. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2019. jan. 23. 22:58
...az a kolléganőd v tele van még energiával , v nem tudta ennyi idős korára összevakarni a hátralévő idejére a hátterét , na ez a nagyobb gond , , mert fenntartani már kevesebb , mint előteremteni ami szükséges :(
2019. jan. 23. 20:50

Oszinten szolva,hiaba is valtanek,helyben munkahely nem nagyon van...

Marad a munka,amig van munkahely,es ero hozza...


Koszi a hozzaszolasokat.

53. papája (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. jan. 23. 20:05
Ez nagyon érdekes cikk.
52. papája (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2019. jan. 23. 19:51

...vagyis dajka. Tulajdonképpen ez is nagyon jó.

ez is OKJ-s pár hónapos tanfolyam.

51. globus (válaszként erre: 48. - Birebora)
2019. jan. 23. 19:10
Én pl. kénytelen vagyok, mert olyan hivatásom van, ami köztudottan alacsony bérrel jár. Szerencsére férjem jobban keres, beosztom, a félretett lóvét meg eleve nem is látom, direkt levonást állítottam be. Nem gondolok rá, ha lehet...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook