Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 50 körüliek, beszélgessünk a nyugdíjról fórum

50 körüliek, beszélgessünk a nyugdíjról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
110. globus (válaszként erre: 109. - Mezei Virág)
2019. jan. 25. 17:57

Ami a leginkább elborzasztó belőle, ez a rész:


"2010 és 2017 között négy olyan év volt, amikor hiánnyal zárt a Nyugdíjbiztosítási Alap, azaz a bevételei kisebbek voltak, mint a kiadásai. Ugyanakkor négy alkalommal pedig többlettel zárt."


Ebből valóban nem LESZ nyugdíj.

Akárcsak háztartási kassza példájánál maradva, ha pont annyit költünk, amennyit keresünk, sehova nem jutunk.

Ráadásul nyugdíj esetében még az infláció is szerepet játszik. Gondolok arra, hogy a régen befizetett pár száz forintokból kellene most pár ezreket kifizetni, nincs a világon olyan befektetés, ami ekkora hozammal járna. Magyarul, a ma beszedett járulékok mai kifizetése úgy-ahogy még értékálló.

Mivel a levonható járulék összegét bizonyos plafonnál jobban nem emelhetik, a szolgálati évet sem lehet 60-ra, nincs más megoldás, mint a járulékfizetők számának növelése. Sok-sok gyerek, a jövő dolgozói.

Ha kihalnak a nyugdíjasok, beleértve magunkat is, a probléma még nincs megoldva, mindenképpen a másik végéről kellene megközelíteni.

Nem olvastam végig a cikket én sem, elakadtam egy részénél, és nem vitázni szándékoztam, csak hangosan gondolkodom.

109. Mezei Virág (válaszként erre: 106. - Forrest2010)
2019. jan. 25. 17:43

Nem olvastad végig a cikket, ugye?

Mert akkor tudnád, hogy nem is érdekli azt, akinek dolga lenne... :(

Nem is akarják "megszervezni".

Nyugodtan mondható, hogy Mo-n nem jó megöregedni...

108. globus (válaszként erre: 106. - Forrest2010)
2019. jan. 25. 17:37
Zimbabwe gyönyörű hely. Érintetlen természeti csodákban gazdag.
107. töprengő (válaszként erre: 98. - Júliusi)
2019. jan. 25. 17:25

nna ez cseszteti a csőröm. Naponta 10 betörőt üldöz? Naponta leég valami? tűzolóknak is van kedvezmény.

Aszfaltot terítőkkel mi van? Ártalmas az egészségre a gőze...

hegesztő, lakatos is veszélyes üzem...

106. forrest2010 (válaszként erre: 104. - Mezei Virág)
2019. jan. 25. 16:39

...tudod az a tragédia h pl aki Németországban elmegy kisebb nyd-al az ma még elköltözhet valami olcsóbb országba ! vannak a tágabb családunkba is ilyenek , de itt a falunkba is van olyan aki Németországból jött és itt többet kap a kisebb nyd-áért is , de mi hova a rossebbe menjünk ?! max annyit tehetnénk , h valamelyik vidéki , fiatalok által elhagyott településre költözhetnénk :( mert aki már kap 1 valamilyen juttatást , annak már nem létszükséglet a munkahely , de minden más igen , ilyen-olyan bolt-posta-orvosi rendelő-gyógyszertár......


...én zokni vagyok hozzá :( de van rengeteg okos emberke , akinek a dolga lenne jól megszervezni , h fenntartható legyen a nyd-kassza / nekem pl eltartott v 10 évig mire képes voltam a kezdeti nehézségeken felülkerekedni és valamennyire elfogadhatóan egyenletes anyagiakkal túlélni a hétköznapokat :) 1 tanult emberkének is kell 10 év ?!

105. Mezei Virág (válaszként erre: 103. - Forrest2010)
2019. jan. 25. 15:03

Mert mindenki, minél előbb szeretne elmenni, és kell egy igazságos rendszer, amibe szinte mindenki belefér.

Ne ragadj le a 40 évnél...

Vannak olyan munkakörök, ahova ez is sok. :(


Nekem eleve az a bajom, hogy a magyarok azért élnek, hogy dolgozzanak.

Sok a szegény, munkabérből élő ember, akinek még kevesebb lesz a nyugdíja.

Amúgy én egy szolidáris mini amazon vagyok, aki másokra is gondol! ;)

Egy országban élni akkor jó, ha sok embernek jó.

2019. jan. 25. 12:08

Ez egy érdekes cikk, ha maradhat, olvassátok végig!


[link]


A fenntarthatóság fikció, a politikai akarat alakítja a nyugdíjat - a kicsiket is

Kiss Ambrus 2018.10.14

A nyugdíjkassza hosszútávon nyereséges, a többletet azonban elszipkázza a költségvetés.

Dolgozóként a legjobban a nyugdíjas évektől félünk. Pontosabban attól, hogy a nyugdíjunk nem lesz elég a nélkülözés elkerülésére. Közben egyre többen legyintenek a fiatalok közül arra, hogy mit várnak a nyugdíjas évektől. Sokszor lehet hallani, hogy úgysem lesz nyugdíja azoknak, akik most lépnek be a munkaerőpiacra. De vajon ezek a félelmek ténylegesen megkérdőjelezhetetlen igazságok? Egyáltalán érdemes-e arról beszélni, hogy fenntartható-e a nyugdíjrendszer?

103. forrest2010 (válaszként erre: 101. - Mezei Virág)
2019. jan. 25. 12:08
:) miért gondolod igazságtalannak ? hidd el h aki fizikai melót végezve egész életen át az 40 év után megérdemli h elmehessen ! aki + kellőképpen rafkós és sok jövedelmet tudott szerezni 20 év alatt / mert lehet h nem volt ilyen ostoba , mint én :( és tanult / az elmehetne nyd-ba előrehozottba v akármilyenbe , az mellette még hozzákereshet bármennyit ! amennyit nem szégyell !!!
102. Mezei Virág (válaszként erre: 96. - Töprengő)
2019. jan. 25. 10:51

Nekem meg rokon, 42 évesen...

Ez is jó nagy aljasság volt. Tőlük tanulták el a mostaniak...

Miért nem lehet itt normálisan megcsinálni valamit, egyeztetéssel hozzáértéssel? :(

101. Mezei Virág (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2019. jan. 25. 10:38

Nem igazán értem amit írtál...

Az viszont biztos, hogy a 25 év utáni nyugdíj is nagy aljasság volt. Ha erről írtál. Nem kéne visszaállítani. Még az amcsi rendőrök is 35 év után mehettek régen el, most nem tudom. A nők 40 is igazságtalan szerintem. (Míg van, ki kell azért használni!) Ezért írtam többször is már, hogy a szakemberek a rugalmas nyugdíj visszaállítását javasolják.Ez legalább mindenkire vonatkozna. Sok szakmában én biztosan megadnám a korkedvezményt is. Azt disznóság volt eltörölni. De ez is befér a sorba itt a sok között. :(

De igen, igazad van nőgyűlölő. Is.

100. forrest2010 (válaszként erre: 98. - Júliusi)
2019. jan. 25. 07:49
...na ilyen nyugdíjasok vannak jó néhányan !!! naná h bírják még a munkát :( itt a falunkban is van néhány :( vannak emberkék , akik mindenből képesek pluszt kiszedni / pedig nem is poli..kusok :( :(
99. júliusi (válaszként erre: 87. - Birebora)
2019. jan. 25. 07:16

Egyik rokonom most szamolt le a m.helyen.43 eves,a ferje rokkantnyugdij mellett dolgozik,45 eves.Az idos anyukajaval elment apolasira,szeri te az is belefog szamitani a nyugdijba...

A ferj ket jovedelme,plusz apolasi dijbol megelnek...(plusz anyuka nyugdija)

98. júliusi (válaszként erre: 96. - Töprengő)
2019. jan. 25. 07:12

Na igen,egyik kolleganom parja a hataron dolgozott,nem volt strapas munkahelye.45 evesen nyugdijba ment.Masnap mar bizt.orkent dolgozott.Kapta a nyugdijat,a fizetest.

Par ev mulvaar ez se volt eleg,kiment nemetbe,havi sokszazezerert,es most 55 eves meg vigan birja a munkat

...

97. forrest2010 (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
2019. jan. 25. 05:00
:( nem lehet ? h azok többsége a korán nyd-ba vonult katona , rendőr...... egyéb náció , akik nem igazán 40 valahány év után mehettek nyugiba ?! mert szerintem de !!! azok a többsége :( :( / 1x ki voltam akadva az egyik h.gyagyú okostojáson ! mondta a kisaranyos , h a nők 40 éves akciósát eltörölné , de visszahozná a 25 év utáni nyd-ba vonulók lehetőségét , nem lehet , h ez 1 nőgyűlölő ..nya ?! mert szerintem de ! az !
96. töprengő (válaszként erre: 88. - Forrest2010)
2019. jan. 25. 03:16
Én csőrömet a " rendőr " stb elmehet, bosszant. Hány évesen mehetnek nyugdíjba?? mennyi idő után?? 45 nem volt 1ik oszi társam, és nyugdíjas...
95. töprengő (válaszként erre: 92. - Birebora)
2019. jan. 24. 22:10
jól írod.
94. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 17:31
Bocs, 90. Pedig csak teát ittam ma... ;)
93. Mezei Virág (válaszként erre: 92. - Birebora)
2019. jan. 24. 17:25

Lásd 91! ;)


Amúgy kb. 70 ezer nyugdíjas dolgozik, a 2,7 millióból.

92. birebora (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 17:21

Na de miért tér vissza a nyugdíjas a munka világába?

Nem azért mert kevés volt a fizetése, kevés a nyugdíja és talán még tud 1-2 évet dolgozni és kicsit talán összetudja szedni magát? Nem?

Biztos van olyan is aki egyedülálló és unatkozik otthon, de lássuk be ők vannak kevesebben, szerintem.

És ne a közgazdász meg a politikus döntse el, hogy ki mikor, hogyan mert lehet, hogy ő két hónapot nem dolgozott és nem izzadt meg még a munkától. Zsíros állásokból csinálva a semmit könnyű hülyeségeket beszélni:)

És az sem mindegy, hogy valaki 2-3 műszakban, hétvégén, éjszaka, ünnepnapokon, kint a hóba, fagyba, esőbe, tűzőnapon, gyárban, szalag mellett, fizikai és stresszel tele munkával vagy csak lézengett.

91. Mezei Virág (válaszként erre: 89. - Forrest2010)
2019. jan. 24. 17:13

Ilyen is van... :)

Szerintem sem a nyugdíjasokat kellene dolgoztatni, de ha egyszer kevés a megélhetéshez a pénz...

90. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Forrest2010)
2019. jan. 24. 17:10

Le is írtad a lényeget! Rugalmas nyugdíj! Ezt számos ország alkalmazza, és igazságosabb is. De ezt már előbb valahol le is írtam ám! Mindenki részesülhet benne, ha akar! Csak van, ahol szakemberek döntik el, van ahol meg egészen más az ok, de szakértelem nem kell hozzá. :(

Ugye az idős gondozás is jóléti államban létezik, és a magyarok jelentős része munkaalapú társadalmat akar. :(

89. forrest2010 (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 16:20
...nem ma történt , hajdanán a férjem mikor reggel bement dolgozni minimum félórát várt a szállítólevélre / 1 nyd-as valakinek a valakije csinálta , de mivel zokni volt a számítógéphez , hát elég nehézkesen indult a meló / utána kezdhetett pakolni és majd még később indulni , 1x csak eltört a lába a " számítógépgurunak " és a főnök csinálta meg a szállítóleveleket , a sofőröket már ott várta a lista és jó félórával előbb indulhattak az ország különböző pontjaira :) :) ilyen is van ám :(
88. forrest2010 (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 16:11
...én is kizárólag a " nők 40-re " írtam ! de nem csak a nőknek adnám meg ezt a lehetőséget ! hanem BÁRKINEK !!! aki ledolgozott ilyen hosszú időt ! mert ugye azt elismered ? h aki elkezdett korán dolgozni az azért fizetett annyit , h 40 ledolgozott év után kaphassanak valamennyi nyugdíjat ! akinek volt esze hozzá / nekem nem volt ! SAJNOS !!! / az úgyis tanult még munka mellett is és talán nem olyan kicsi nyögdíjjal mehetett nyd-ba , mint sokan ! feszültséget okoz ?! ezen kiakadt egyik nő is , mert ő 20-on akárhány éves koráig tanult / jól is tette !! / és az iskolapadban azért csak nem érte akkora fizikai leterhelés , mint azt aki 14-15 évesen már fizikai munkát végzett + egész életébe ! / a fene a zsíromat 4 miért nem tanultam ?! tehettem volna ! / vannak nők , akik 80 éves korukra se vakarnak össze 40 ledolgozott évet , én ezért is adnám meg ezt a lehetőséget a pasiknak is :) itt azért nem úgy éltek a zemberek mint 1 olyan jóléti államban ahol még 70 környékén is a topon van az az idős emberke ! elárulod ? mi az a jelentős kedvezmény ? amit egy 40 évet valóban ledolgozott nő élvezhet ? de ezzel együtt is az előrehozott nyd lehetőségét is kár volt eltörölni , mert ha valaki már annyira rotty , hadd menjen el nyugiba kevesebb évvel is , hiszen még ma is rengetegen kapnak úgy valamilyen juttatást , h a büdös életbe nem dolgoztak v fognak dolgozni feleannyit se , mint aki összevakarta azt a 40 évet ! / tudom , h mindig is voltak olyanok akik még azt is kiszednék a rendszerből amit soha nem tettek bele ! hát a 40 ledolgozott évvel beletette aki elmehetett annyival :) :) tudom h van olyan közgazdász , akinek bacca a csőrét a 40 éves.... de másnak + más a felháborító :( :(
87. birebora (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 14:18
Jó hát ezt had döntse el mindenki sajátmaga. Aki akar és tud dolgozzon nyugdíj mellett a fene se bánja, legalább lesz egy kicsit több pénze, mondjuk amit megérdemelt volna addig is munkabérként, mert nyilván a nyugdíj + a fizetés szebb összeg együtt, de aki el elakar menni had menjen. Ehhez senkinek semmi köze. Ezenkívül számtalan 50 + nagymamát ismerek akik szívesen lennének az unokákkal vagy a saját szüleiket ápolnák, gondoznák, de mikor és hogyan? Kitolták a nyugdíjkorhatárt. Ja és ha a beteg öreg szüleit ápolja, gondozza mert nem akarja öregek otthonába adni, még be sem számít a 40 évbe. Szégyen az egész. De azért "adjuk vissza a nagymamákat a családnak". Képmutatás az egész.
86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - Birebora)
2019. jan. 24. 14:11

Ezt én is tudom...


"Az egyre fokozódó munkaerőhiány függvényében a Nők40 program már szinte el is veszítette eredeti célját. A kormány ugyanis a hiány megoldását részben a nyugdíjasok visszatérésétől reméli, ezért több könnyítésről is rendelkezett a foglalkoztathatóságuk érdekében. Ha pedig a nyugdíjas személy visszatér a munka világába, az nem összeegyeztethető azzal, hogy a nők 40 év munkaviszony után a családban betöltött szerepükben teljesedjenek ki."

85. birebora (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 14:07
Abba belebukna bármely kormány. A fiataloknak nincs munkájuk, vagy külföldön. Nem az idősebbeket, akik már ledolgozták a magukét kell csuklóztatni.
84. globus (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 14:04

Ha vissza nem is vonják, azt el tudom képzelni a közeljövőben, hogy korhatár emelésével a 40-et is kicsit felfelé kerekítik... nem lenne jó az sem, ha e kettő között nagyon szétnyílna az olló.

Annyira felgyűltek már a problémák régóta, hogy az a kérdés, melyik ujjunkat harapjuk meg.

83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Globus)
2019. jan. 24. 13:49

Engem nem érint.

Azt gondolom, aki tudja használja ki addig, amíg van rá lehetősége!

Mert biztosan vissza fogják vonni, kérdés az, hogy mikor...

82. globus (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2019. jan. 24. 13:19
81. globus (válaszként erre: 78. - Papája)
2019. jan. 24. 13:17
Ezt olvastam el korábban, pedig egy másik hsz-re szerettem volna reagálni. Én is így látom. Néhányan, NŐK! sérelmezték, hogy a 40 év mennyire igazságtalan. Miért lenne az? Aki ledolgozta, annak jó. Aki nem, az kimarad belőle, nyilván ennek oka van. Nehéz azt már bizonyítani, hogy valóban feketén dolgoztak-e, zsebbe, vagy nem voltak bejelentve. Számtalan ismerősöm ébredezik, hogy hiányzik 10-15 éve, amit rá kell most húznia. Még olyan is, aki egész életében otthon teheneket nevelt, fejt, kapált-kaszált, dolgozott a családra, felháborodottan mondja, "mi az, hogy ő nem dolgozott, hát annyit gályázott, mint egy ló". Saját magának, mialatt a munkába járók fizetésének nagy részét levonták.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook