Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 50 év felettiek jelentkezését várom nemtől függetlenül ismerkedjünk beszélgessünk. fórum

50 év felettiek jelentkezését várom nemtől függetlenül ismerkedjünk beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
4856. mamuci55
2010. nov. 25. 06:06

Jó reggelt!Klárikám jól indítottad a napom.Nagyon jót kacagtam a történeteden.Egyszer én is jártam hasonlóan.Itt laktak a lányomék.Készülődtem öltözködni,kivittem a ruháimat a fürdőszobába.Aztán a leendő vejem megelőzött,aztán mint aki jól végezte dolgát,elpakolta a a"bugyómat"az edző táskájába.Mindenhol kerestem,aztán rákérdeztem.

Ott volt a táskába,érdekes lett volna ha az edző terembe veszi elő a "sátorponyvámat"ahogy a lányom hívja.

Örülök,hogy sikerül megoldani az utazásod.A szaloncukrok gyönyörűek.Mindenkinek szép napot,Katalinoknak Boldog Névnapot.Sietek készülődni,most nincs veszélyben a"bugyóm"!

4855. klára51
2010. nov. 25. 05:53
Jó reggelt szép napot.
4854. klára51
2010. nov. 24. 19:15

Hoztam vmit hátha nem ismeritek még.


Leveles tésztából készült szaloncukor


Hozzávalók:

- 50 dkg leveles tészta


A diós töltelékhez:

- 7 dkg darált dió

- 5 dkg cukor

- 2 dkg zsemlemorzsa

- 0,6 dl tej

- fél csomag vaníliás cukor

- mazsola



A mákos töltelékhez:

- 7 dkg darált mák

- 5 dkg cukor

- 2 dkg zsemlemorzsa

- 0,6 dl tej

- fél csomag vaníliás cukor

- mazsola

- fél citrom reszelt héja



A tészta nyújtásához:

- liszt a tészta megkenéséhez:

- 1 egész tojás



Először elkészítjük a töltelékeket, mindkettőnél ugyanúgy járunk el. A tejet felforrósítjuk, feloldjuk benne a cukrot és a vaníliás cukrot. Belekeverjük a darált mákot vagy a diót, ezenkívül a mazsolát, a zsemlemorzsát és a reszelt citrom héját. Levesszük a tűzről és teljesen kihűtjük.



A készen vásárolt, egy darabban lévő leveles tésztát félbevágjuk, majd lisztezett munkalapon egyenként 45,5x25 cm-es téglalapra nyújtjuk. Derelye- vagy pizzavágóval felvágjuk 6,5x12,5 cm-es darabokká. A tölteléket ráhelyezzük, majd tojásfehérjével a töltelék körül bekenjük a tésztát. Feltekerjük a szaloncukrokat, majd egy szalaggal a töltelék mellett jól összehúzzuk. A tojásfehérje segít a tészta tapadásában. A süti széleit egy olló segítségével berojtozzuk, sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük.



Lekenjük tojássárgájával, de nem az egész sütit, hanem csak addig, ameddig az alufóliás rész ér a klasszikus szaloncukron.



Előmelegített sütőben180 fokon 12 percig sütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk.


De ha kértek róla képet az én képeimhez felteszem majd nagyon jol néz ki.

4853. 85488edaf4 (válaszként erre: 4852. - Klára51)
2010. nov. 24. 16:26
Szerintem te Klárika jobban zavarban voltál mint a srác mert ezek a fiatalok nem jónnek zavarba.Az autós golog is nagyon jó pláne ha meg is tud várni.Üdv.Most én is megyek házi dokihoz 4ó. rendel.
4852. klára51
2010. nov. 24. 15:43

Helló!


Mesélek ha nem bánjátok és mivel ide férfi ember csak barát jár,talán nincs mit szégyelni "csak mosolyogni fogtok".


Dokikat elintéztem és mikor rtg.re mentem,ugye le kell vetkőzni

egy kis külön fülkébe.

Megvolt a vizsgálat,és félig nyitva hagyták az ajtóm mert mentem öltözni vissza már.


Erre egyszer csak egy férfi hangját hallom,belülről és látom hogy felém akar jönni,gyorsan magamra kaptam a blúzt,a hölgyek elnézést kértek tőlem egy beteg szálító férfi volt,de végül is nem nyitott rám .

Aztán ugye kimegyek leülök mert várni kell negyed órát sikerült-e a felvétel,mire kiszólnak Kisné köszönjük elmehet,és akkor rögtön behívtak abba a fülkébe egy fiatal srácot ahol én voltam.

Én megyek a kijárat felé,és érzem vmi nem stimmel itt elöl,nincs ugy mond "tartása a cickóimnak":-) erre kijön a fiatal srác és lóbálja a "nem kis méretű melltartóm"és kiabál útánam elnézést csókolom nem az öné ez véletlenül:-)


Hát lányok akkor már tudtam hogy miért éreztem azt a fura érzést,mert nem volt rajtam melltartó:-)bent hagytam ahogy kapkodtam és nem kicsit pironkodva vettem át a sráctól aki fülig érő szájjal vigyorgott.



A másik nekem jó hír 99% hogy exem munkatársa elvisz autóval Esztergomba,fiam szólt az apjának hogy anyu gondban van feri meg tudja én nem tudok annyit buszozni így megkérte kolegáját,és valószínű kedden elvisz és haza is hoz.Ez nekem szuper és jó mert nem kell stresszelnem magam egyéb okok miatt:-(

4851. anyuci91
2010. nov. 24. 10:34
Olyan lesz Klárikám akár a Vitray Tamás műsora Csak ülök és mesélek. Mondd el az apró örömeidet oszd meg velünk. Sok puszit küld barátnőd Ágika.
4850. klára51
2010. nov. 24. 09:43
Lányok(úgy látszik nem csak rossz történik velem,vagy én már apró dolgoknak is tudok nagyon örülni?)Fogok jönni mesélni .Klárika
4849. klára51 (válaszként erre: 4847. - 85488edaf4)
2010. nov. 24. 05:30
Igen jol esett a séta nagyon,nagyon hiányzik egy itteni drága barátnőm aki szintén beteg nyugdíjas volt de tavaszal sajnos meghalt,vele kísérgettük ugy mond egymást mindig és egyikünk sem unatkozott:-(
4848. klára51
2010. nov. 24. 05:29

Jó reggelt szép napot mindenkinek,ma dokis délelőttöm lessz:-(



Ráadásul korán ettem és keveset,most meg piszok éhes vagyok már,de labor előtt nemehetek:-(

2010. nov. 23. 20:20
Hát Klára nem csodálom hogy tele a puttonyod!Ma is volt egy jó kis napod.Remélem a séta jólesett.,kicsit lenyugodtál.Jó friss kint most az idő,Legalábbis itt ujpesten.Jó ötlet Ágnestől, érdeklődni a munkaügyi köszpontban.Lélekben veled vagyok.Puszi
4846. klára51
2010. nov. 23. 17:14

No kislányok 12.40 re volt időpontom házidokinál aki megdícsért meg szép sorban rendbe raktam papírjaim leleteim a mappába dátum szerint neki.


Aztán kaptam egy labor papírt,egy mellkas rtg.papírt,

Azt mondta házidoki most inkább a gerinc problémákra fekteti ő a hangsúlyt a véleményezésében.

H



Ezt se értem miért ilyen későn küldték a papírt,hogy gondolták hogy egy hét alatt minden meglesz:-(((


Úgy hogy tele van a balerina cipőm meg a gumicsizmám is:-((((Szét robbanok az idegtől ez nem lehet igaz.


Na mindeggy hétfőig mindent el kell intéznem és vinnem kell házidokinak.


Most iszom egy citromfűteát hogy lenyugodjak,és azt hiszem

sétálok.

4845. anyuci91
2010. nov. 23. 09:30
Szerencsés utat vigyázz magadra és várjuk a beszámolót. Addig sok puszi neked barátnőd Ágika
4844. klára51
2010. nov. 23. 05:11

Jó reggelt szép napot mindenkinek.

Ma nem esik egyenlőre nálunk még az eső, de a szél az fúj.

Vigyázzatok magatokra nagyon.


irány pest

4843. klára51 (válaszként erre: 4841. - Anyuci91)
2010. nov. 22. 13:03
Ágikám holnap is pestre megyek de nemmondom most hogy talizzunk mert nagyon sietnem kell.
4842. klára51
2010. nov. 22. 12:53

Mivel tavaszi a pesti sebész onkologus papírom így holnap gyorsan el kell menjek hozzá:-(


De úgy hogy 12. 40 re a rendelőbe van időpontom itthol is legyek .


Ami + marha jó, dokim nincs most a héten a kórházban így otthol kel menjek hozzá, akkor meg fizetni kell neki:-(


Ez van na:-(


Nem Ágikám csak vőm tudott volna elvinni neki van autója:-(

4841. anyuci91
2010. nov. 22. 10:16
A családodban nincs senkinek autója, aki elvinne tégedet Esztergomba? Sokkal könnyebb lenne,így a helyzeted, ha nincs más akkor sajnos vonattal kell eljutnod oda elég bonyodalmasan. Sok puszit küld barátnőd Ágika
4840. klára51
2010. nov. 22. 09:45
Szép hetet vidám ébredést!
4839. klára51 (válaszként erre: 4836. - Gyöngyi)
2010. nov. 21. 12:41
Az nekem sok:-(
4838. klára51
2010. nov. 21. 12:41

lessz bent is egyre hidegebb, még nem fázom majd ha épp nem teszek veszek.


na ez hogy került ide?????????????

4837. klára51
2010. nov. 21. 12:40

lessz bent is egyre hidegebb,még nem fázom majd ha épp nem teszek veszek.


Szét vet az ideg mert tatabányáról vonattal csak így juthatok Egomba el.



Tatabánya indul 04:41-kor

BudapestDélibe 05:35re érkezik


Budapest-Déliből

Budapest-Nyugatiba 18-as villamossal a Moszkva térig, majd 4-es, vagy 6-os villamossal a Nyugati Pályaudvarig [30]


Budapest-Nyugatiból 06:10-kor indul

Esztergomba 07:42-re érkezik.



Ez nagy kerülő:-(



Busz megy 6.05 kor de másfél óra alatt ér oda,és én egyszer már megtettem ezt az utat busszal oda,majdnem rosszul voltam mert alig tudtam visszatartani bizonyos dolgokat .


Ha pasizásra adom a fejem olyat fogok akinek van autója majd:-)


X faktort csak Norbiig néztem tegnap jó volt megnt csúcs egy figura.


Brassóim kész kápiból tettem fagyóba tegnap,jó lessz ha dokis pörgös napok lesznek.


Ma dátumszerint sorba szedem az orvosi papírjaim kedden viszem le dokinak 2007-2010 ig.


Ő is ad hozzá vmi véleményezést és ugy adom be 30 án a bizottságnak.


Most megyek puszika.

4836. gyöngyi (válaszként erre: 4831. - Klára51)
2010. nov. 21. 09:58
A Vaterán vettem 8 ezer forint volt.
4835. anyuci91
2010. nov. 21. 09:41
Klárikám én nem oltattam be magamat, mert teljesen feleslegesnek tartom. Úgy sem lesz jobb inkább elkerülöm, amennyiben lehetséges. Különben már gondoltam rád ilyen alapítványok léteznek és vannak olyanok is Tatabányán egyszer kérdezzél rá a Munkaügyi Központban és tanácsolják melyikhez forduljál és azon belül tudnak neked esetleg segíteni. Ott fel tudod hívni és tudsz érdeklődni igaz nem könnyű, de az ő általuk ajánlott munkahelyen toleránsabbak, mint máshol. Sok puszi neked barátnőd Ágika.
4834. klára51
2010. nov. 21. 09:16

Puszim mindenkinek kislányok.

Mit főztök hogy vagytok,milyen az idő felétek?

Ágikám beoltattad magad?

Pusz

4833. klára51 (válaszként erre: 4832. - 85488edaf4)
2010. nov. 21. 09:15
Édesem én már közel 2002 óta évről évre mindig csak rosszabbat kapok,mikor jön már az a jó?
2010. nov. 20. 17:57
Kedves Klára!Úgy látom az élet téged sem kímél a megpróbáltatásoktól,mint sokunkat.De hát ez jól megedz bennünket.Ugye?Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a munkáltatóknak.Most neked ez épp rosszkor jött.Azért remélem találsz másikat.Persze nem lessz könnyü.Most viszont első az egészség.Más..... Nagyon jó bartel üzletet csináltál a cserével.ügyi vagy!Mi is inkább csibét és pulykát szoktunk venni.Nálam nem volt főzés,holnap gyüm.leves lesz brassóival.Gondoltam egy piskótát csokiöntettel csinálok hozzá.Nem pepecselös ,most nincs akomolyabb sütikhez türelmem. Puszi neked.Optimisták vagyunk uge?Én mindig azt mondogatom ,hogy már csak jó(jobb) dolgok jöhetnek az életünkbe.Elárulom ez eddig még nem jött be.De reménykedunk. Idő nálunk is lehült délutánra.(Bp)
4831. klára51 (válaszként erre: 4830. - Gyöngyi)
2010. nov. 20. 17:07
Szoba bicikli lenne nekem is nagy segítség a fogyásban,de én nemtudom megvenni:-(
4830. gyöngyi (válaszként erre: 4827. - Klára51)
2010. nov. 20. 13:09
Ja...azon vagyok! Csak itthon tornázgatok, meg van egy szobabiciklim azt tekerem.Muszáj lenne leadnom 5-6 kilót, de olyan jókat főzök!!!Talán, ha nem főnék-sütnék ennyit akkor könnyebb lenne!
4829. klára51
2010. nov. 20. 13:05
Aki kikapcsolódásképp filmet szeretne nézni,és szereti a kutyákat,töltsétek le a "Hacsi a leghűségesebb barát"című filmet.Nagyon szép a végén bőgtem:-(
4828. klára51
2010. nov. 20. 08:32

Mit főztők drágáim hétvégére?

Nálatok is lehűlt az idő?


Gyöngyikém Te milyen tornára is jártál?

Kellett érte fizetni?

Tényleg hogy álsz a szibbadással?

Ágikám drága ti jól vagytok?

Vmargareta nálatok mi ujság gyere mesélj ma többször is benézek majd.

4827. klára51 (válaszként erre: 4820. - Gyöngyi)
2010. nov. 20. 08:30
Nosza Gyöngyikém akkor hajrá vágj bele:-)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook