Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hós baba tápszeres, 2 hónapja kap főzit-gyümit kanállal. Kb. 2 hete minden evésnél ordít és nem akarja megenni csak a tápot.Mit tegyek? fórum

5 hós baba tápszeres, 2 hónapja kap főzit-gyümit kanállal. Kb. 2 hete minden evésnél ordít és nem akarja megenni csak a tápot.Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


18. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2011. dec. 28. 08:28
Nincs szájpenésze? Mert olyankor előforulhat, hogy az üveget elfogadja, de a kanalat nem.
17. kingi7 (válaszként erre: 16. - Sziszko07)
2010. febr. 14. 21:10
Gyönyörű szépen evett nem volt vele gond...sokszor egy üveggel is bevágott :) csak hát...jön a foga-gondolom- és nem akar kanalazni...mi jót kéne tenni? felül jön 4 foga...gondolom az egy kicsit sok egyszerre...
2010. febr. 14. 14:35

Szia!


Kiatartóan kell próbálkozni! :) és meglátod megszokja majd és enni fog kanálból is:)

15. kingi7 (válaszként erre: 14. - Danica16)
2010. febr. 12. 20:17
Sajnos az együtt evés sem segített :( inkább a fogzás...
2010. febr. 12. 19:16

Semmit, majd kinövi szerintem :)

Nálunk onnan javult igazán a helyzet, hogy az ő étkezései kezdtek egybe esni a mienkkel, tehát együtt ettünk.

De a fogzás is lehet benne a ludas, ahogy már lentebb írták...

13. kingi7
2010. febr. 11. 23:16
Hát érdekelne,hogyan oldódott meg a probléma... én is ilyen cipőbe járok. Lányom 7 hónapos és kb: 3 hete nem kell a kanál, semmilyen formában-fém, műanyag, kicsi,nagy- ha felhigitom és bögrébe teszem,megissza. Egy-két kanál lemegy, de utána,semmi... :( csak a tápszer üvegből, az mindig.Illetve ha a gyümit, főzeléket felhigítva üvegbe beleteszem onnét is megissza...mit rontottam el???
2008. jún. 10. 14:36
Tényleg lehet mind a kettő. A meleg is, meg a fogzás is. Az én babám a tiéddel egyidős ezek szerint, nekem is kb. 2 hete kezdte a hisztit. Ha du. 4 után, vagy este 7-kor adom a kaját neki, és műanyag kanállal, akkor megeszi. Nap közben viszont elutasítja, inkább forralt vizet iszik, abból viszont van, hogy 3x 1 dl-t is. :-)
11. nyau82
2008. jún. 10. 14:04
próbáld meg belekeverni a tejbepapiba a gyümölcsös bébiételt,vagy bébiitalt,az is feltúrbózza egy kicsit,és hátha úgy kell neki.én is szoktam kutyulni néha,mert elég válogatós lett mostanra a bébim.(8 hós).ideáig mindent megevett,most meg válogat,de vannak kedvencei,pl:alma,banán,őszi,sütőtök,és ezeket szoktam belekeverni a többibe.
2008. jún. 10. 13:41
:)
2008. jún. 9. 17:04

Nálunk is volt ilyen a múlt héten. Akkor nagyon meleg is volt. A kislányom pár kanál bébipapit evett majd elkezdett üvölteni. Nem ízlett neki szerintem, és utána mást sem fogadott el csak a tápszert. Másnap újra próbálkoztam és már nem volt gond.

A foga is zavarhatja...

2008. jún. 9. 16:35
Lehet,hogy a meleg miatt nem kívánja a tömény kaját,de tényleg lehet a foga miatt is.
7. Danica16 (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. jún. 9. 16:33
nálunk fordítva van délelőtt kétszer kanalazunk minden gond nélkül, délután viszont sehogy nem tudom rávenni a kanalazásra... pedig nem szeretem felhígítani a gyümölcs pépet :(, de ha nem teszem még annyit se aludna éjszaka, mint így...
6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Danica16)
2008. jún. 9. 16:22
HA lejár a 3 órája ő jelez, éhes, csak épp ő nem "kanalas" kaját akar, hanem tápszert. Viszont este mikor vacsira adom neki a tejbepapit azt meg kétpofira bevágja! Szóval nem értem! Pedig azt is kanállal adom.
5. Danica16 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. jún. 9. 16:16
azt olvastam több fórumon is, és egy online védőnő is azt "mondta" hogy lehet ilyen
4. cel
2008. jún. 9. 16:08

Semmi esetre ne erőltesd az evést, ezzel csak rontasz a helyzeten.

Egyelőre kerüld a főzelékeket és egyéb pürés ételeket, adj neki tápit. Néhány nap után próbálkozz újra zöldséggel, gyümölccsel.

Ha akkor sem kéri, feltétlenül beszélj a védőnővel a problémáról.

Meglehet, hogy a foga jön és ez okoz némi problémát, lehet fáj az ínye, ha a kanál hozzá ér.

3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Danica16)
2008. jún. 9. 16:07
az első foga tegnap bújt ki, előfordulhat, de a fiamnál annak idején ilyet én nem tapasztaltam és eszembe se jutotot hogy ez a fogával lehetne összefüggésbe :S Van ilyen tényleg?
2008. jún. 9. 16:03

nem lehet hogy jön a foga? állítólag amiatt elutasíthatja a kanalazást.

bár én még fogzás kérdésben tapasztalatlan vagyok, 8hónapos fiamnak még nincs foga :)

2008. jún. 9. 16:00
5 hós baba tápszeres, 2 hónapja kap főzit-gyümit kanállal. Kb. 2 hete minden evésnél ordít és nem akarja megenni csak a tápot.Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook