Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 éves kor után nehezebb fogyni? fórum

40 éves kor után nehezebb fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
34. plavalaguna (válaszként erre: 33. - Channa*)
2018. aug. 24. 20:09
Fu az nagyon keves :) e inkabb mozgok tobbet. De imadok enni
33. Channa* (válaszként erre: 31. - Plavalaguna)
2018. aug. 24. 20:02

Persze, hogy meg:D Én se hagyom ki, csak nem minden napos.

Azt sem mondom, hogy hetente egyszer, mert van bizony, hogy többször is olyat eszek ami nem épp a fegyelmezettségemet igazolja:DDD

De általában figyelek, és az én napi adagom úgy 1200 kalória. Ennyi fér belém.

Ja, és van egy ördögi nagy szerencsém: amióta nincs epehólyagom, azóta minden nap kell nasiznom, mert különben intenzív fogyásba kezdek, és nem nagyon szeretnék lejjebb menni súlyba.

32. Channa* (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2018. aug. 24. 19:58

Igen, már azóta. Genetika és pm. betegség. Az is lehet, hogy csak az egyik.


Nehezebb, de csak akkor ha nem vagyunk fegyelmezettek az étkezésnél, és ellébecoljuk a mozgást.


Én egész életemben mozogtam. gyerekkoromtól heti 5-6 alkalommal versenyszerűen, majd a szülés után lecsökkent heti 2-3 alkalomra heti szinten, majd 40 körül el kezdtem újra szervezett tornára járni, ami azt jelenti heti 3x1 óra kondicionáló tornán részt veszek, valamint kora tavasztól késő őszig heti legalább 2 alkalommal kerékpár (alkalmanként 30 km), ha hideg van már, akkor itthon emelgetem a súlyzókat, taposom a lépcsőző gépet, piláteszezek, stb., de az biztos, hogy hetente 4-5 alkalommal tornázok.


Én is tök jól elpihizgethetnék a TV előtt fekve, de ha kihagyok 2-3 hetet, akkor már fáj mindenem:S

31. plavalaguna (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. aug. 24. 19:56

Meg lehet enni a langist kurtoskalacsot stb... csak el is kell egetni vmivel azt a sok sok kaloriat :)


Azert a javaresze sima matek megha egyedi is es mindenki szervezete mashogy hasznositja a bevitt cuccokat.

30. Channa* (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2018. aug. 24. 19:51

Pont a strandon láttuk ezt mi is.

Mi, normál alkatúak meg nyamnyogtuk 1 db párizsis zsömlénket, majd ittuk utána a vizet:DDDD

Pedig mi is csak egyszer élünk és épp szórakoztunk, kikapcsolódtunk, és ennek ellenére nem vásároltuk agyba-főbe a lángost, kürtöskalácsot, hamburgert, sült hurkát és kolbászt kólával, jégkásával, fagyit jégkrémmel....


És persze emlegetem itt a korlátokat, de ebből sokaknak csak az jön le, hogy ezt is jobban tudom:DDDDD

Hát...valószínű, hiszen életem 51 éve alatt nem volt összesen 10-15 kg feleslegem, ellenben sokakkal, akiknek már tini korukban is diétáztak.


Ja, én 30 éves koromig onnan tudtam, hogy jó a súlyom, hogy a versenyeken mérlegeltek. Sosem kellett figyelnem a súlyomat. A mai napig fel tudom venni a lánykori ruháimat is, mert bizony van még belőlük:DDDD

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Böce)
2018. aug. 24. 19:42

Elég gyérek az ismereteid. Sajnállak.

A pajzsmirigy betegséged miatt lehetnél kicsit tájékozottabb.


Korai menopauza.


Hallottál már ilyenről?

És bár ez 15 éve volt, de én is végig mentem azon, amin az 40, 50 éves változókorúak végig mennek. Ha hiszitek, ha nem.


De az ilyenekkel, mint ti felesleges bármit is megosztani. Aki nem hiszi járjon utána:DDDD

28. Böce (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2018. aug. 24. 19:09
Ja ezt is jobban csinálja, mint bárki más😃 36 évesen letudta😃
27. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Channa*)
2018. aug. 24. 18:54

51 évesen 15 éve túl vagy a változókoron?

Nem azt írtam, hogy ebben a korban nem lehet lefogyni, hanem azt, hogy sokkal nehezebb, illetve változatlan táplálkozás mellett rakódnak a kilók.

2018. aug. 24. 18:54

Kifogások mindig akadhatnak mindenre, ha valaki úgy akarja.

Minden és mindenki lehet hibás, mégasorosis.

De aki nem eszi túl magát, az le fog fogyni, akárhány éves.

Tutifix.

25. frauJost (válaszként erre: 23. - FrauJost)
2018. aug. 24. 18:50
* tizenéves
24. frauJost (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. aug. 24. 18:49
Igazad van!
23. frauJost (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2018. aug. 24. 18:48
Szintén ezt tapasztaltam és igen, rengeteg elhízott tizenévest is volt.
22. michelle.r (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. aug. 24. 18:44
Ezt csak alátámasztani tudom. A múlt héten csodálkoztam nagyokat a strandon, lógó hasú nők, férfiak, gyerekek, és egyik kezében kürtős kalács, a másikban a cukros löttyök :S
21. kisj (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. aug. 24. 18:43

Azt hiszed, hogy igazad van ebben is, pedig nem.

Nem mindenkire hat egyformán a váltzozókor, meg úgy általában véve más se.

20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. aug. 24. 17:53
És ez így van itt is. Ha 10 ember eszik az utcán, abból 7 kövér.:((
19. Channa* (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. aug. 24. 17:46

Szerintem igen, csak egyszerűbb ráfogni erre is a hízást, mint figyelni a kajára.


Engem pl. Sosem látnál az utcán hatalmas lángost enni, a mekiben is 1-2 évente megyek be, és akkor is elég 1 db sajtburger, nem nyomom magamba a pizzát sem 2 naponta, hanem abból is elég évente 1x, nem eszek chipset sem, stb.

De pl. a túlsúlyosaknak mindig van kaja a kezükbe...

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Channa*)
2018. aug. 24. 17:29
Hmm. Vajon mindenki szervezete úgy működik, mint a tiéd, és mindenkire ugyanúgy hát a változókor?
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2018. aug. 24. 16:56

Nincs igazad, sajnos ezt kell mondanom.

Ez mind kifogás. Már 15 éve túl vagyok a változókoron, azaz tudom miről beszélek....

16. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. aug. 24. 15:26

40 felett a fogyást azt nehezíti, hogy a korral lassul az anyagcsere. Ugyanannyi evéssel és mozgással is beindul a hízás. Tehát csökkenteni kell a bevitt táplálékot, hogy tartani tudjuk a súlyunkat.

Nagyobb kihívás a változókor környékén és utána a fogyás, mivel a bekövetkező hormonális változások nehezítik azt.

2018. aug. 24. 14:46

42 leszek, épp fogyóban. Stresszevéstől és mozgáshiányos életmódtól jött fel a súly. Most meguntam (4 éve még nem voltam túlsúlyos picit se) És jelentem pont ugyanolyan tempóval mennek le a kilók mint annó a szülés-szoptatások után. Én eddig nm érzékeltem hogy nehezebb lenne. Pedig mindenki azt mondja, de nem. Visszaálltam az aktív életmódra, és ennyi, a formám is jön vissza.


de nekem a 70 éves nagyapám is le tudott fogyni annó. Nyilvn anyagcsere lassul idősen, de amíg az ember fizikailag aktiv, meg lehet pörgetni azért ;)

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Agnesss0129)
2018. aug. 24. 14:43

Ami nehezíti 40 felett a fogyást szerintem.

Sokan elkényelmesednek, így keveset mozognak. Már nem kel a gyereket hurcolni, nem kell utána futni, emellett nincs kedvük sokaknak sétálni, elmenni tornázni, mert nincs idejük?, otthon tornázni mert fáradtak, más kell csinálni? kerékpározni, mert nincs rá idejük?


Azaz gyártják a kifogást, hogy most épp miért nem tud 1-2 megállót lesétálni, elmenni hetente néhány alkalommal esténként tornázni, vagy hétvégente tekerni 1-2 órát.


Mindenkinek van dolga, de az időnket tudni kell beosztani. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.


Ja, és ami még kifogás szokott lenni: itt fáj-ott fáj. Hát persze, hogy fáj! A mozgás hiánya miatt az izmok leépülnek,l nincs ami tartsa a testet, így persze, hogy elkopik minden szép sorban.

De! ha valaki mozog, akkor akár tünetmentessé válhat a mozgásszervi betegségek esetében. Ez tapasztalat! 5 db porckorong sérvem van már lassan 30 éve, és ennek ellenére naponta max. 5-8 órát fekszek, alvás közben, a többi időben mozgásban vagyok és semmi bajom:)

2018. aug. 24. 14:36

Kifogás!

51 éves vagyok és simán tartom a súlyomat (64 kg) néhány éve felszaladt betegség miatt 2 hónap alatt majd nem 15 kg, ami nagy része le is ment 2-3 hónap alatt, pedig akkor is 48 éves voltam már. Múlt évben epés lettem, ami miatt szintén jobban kellet figyelnem a kajámra, akkor megint lement 8 kg és miután jobban lettem visszajött 4 kg, így ennyi a súlyom.



Tehát, odafigyelés!!!!


Egyébként, ha olyan könnyű lenne fiatalabb korban 40 alatt fogyni, akkor vajon miért van annyi kövér tini, húszon éves és harmincas?


És ha oly nehéz lenne 40 felett, akkor az sok 40 feletti még is, hogy tud normál alkatú maradni?


A súly tartás titka a mértékletesség étkezésben és minél több mozgás.

Úgy nehéz fogyni, ha csak nézzük a TV-ben a tornát és közben fekve esszük a chips-et.


Bocsi!

2018. aug. 24. 14:12
ez akarattól,egyéntől,hozzá állástól stb.sorolhatnám még mitől is függ :) ...de az biztos hogy kortól nem,esetleg egy bizonyos korban nehezebb már,de nem meg oldhatatlan! :)
11. simple (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. aug. 24. 14:09
Igaz.
10. fazema (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. aug. 24. 14:04
Szerintem meg nem kifogás. Ez valóban így van.
2018. aug. 24. 14:04

Remek kis kollektív tudatosság :D Én azt látom a környezetemben, hogy aki tesz érte, az lefogy, akárhány éves is legyen.

Én is elmúltam 40, semmi gondom azzal, hogy formában tartsam magam.

8. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. aug. 24. 14:02
az tuti,
7. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. aug. 24. 14:01
Szerintem ez is csak egy kifogás, ha nem elég erős az elhatározás és a kitartás.
2018. aug. 24. 13:51
Sajnos ez igaz. :(
2018. aug. 24. 13:44
Én nemrég kezdtem az intenset életmodváltást, heti 1 kg lemegy. Napi torna és diéta. 41 éves leszek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook