Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos babám köhög, tüsszög, első körben mit csináljak amíg nem tudok orvoshoz menni? fórum

4 hónapos babám köhög, tüsszög, első körben mit csináljak amíg nem tudok orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)


18. ea38478d88 (válaszként erre: 17. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 09:16
Szia!tegnap akartam irni.de nem volt időm,hogy van a pici?van egy jó gyógyszer tippem ha kell privibe küldöm a nevét.
2010. márc. 23. 06:32

Na az van hogy éjszak a mgint hallottam köhögni nem is egyszere és egyre gyakrabban...reggelre pedig be volt csipásodva sz egyik szeme...szerintetm tuti meg van fázva és nem én vagyok hipohonder....

8 kor megyünk is a doktornénihez.

2010. márc. 22. 22:34

sziasztok...volt kint a védőnő, azt mondta hogy nembeteg Lia..de szerintem sem..

csak túlreagáltam a dolgot:S:S:S

A nyálától köhög...

nem szürcsög,... neóincs bedugulva a nózija sem...

lökött vagyok:s

Minden hülyeséggel nem akarok szaladgálni az orvoshoz , de a biztonság kedvéért megnézetem holnapután, úgyis megyünk oltásra...

2010. márc. 22. 08:29
SZIA MI IS JÁRTUNK ÍGY MI A C-VITAMIN MELLÉ NAPI 2X 2,5 ML CALCIUMOT IS KAPTUNK.A LÉNYEG ,HOGY SZÍVD A NÓZIÁT!! JA HA NEM JÖN SEMMI BELŐLLE AZ NEM JELENTI AZT ,HOGY ÜRES.ÜLTESD FEL AZ ÖLEDBE ÉS ÚGY PRÓBÁLD MEG.TUDOM PICI DE MENNI FOG.JOBBULÁST A BABÁNAK!4
2010. márc. 22. 08:23
Szia Erika! Milus is volt már náthás, köhögéssel kezdődött. Kaptunk C-vitamint meg homeós orrsprayt írt fel a doki. A C-vitamin cseppentős, bele tudod tenni a tápszerébe, 2szer 5 cseppet kellett csöpögtetni, ezt is a doki írja fel. És mi 1 hétig szívtuk az orrát. Az orrcseppel kellett csöpögtetni, az fellazította a cuccot és úgy kellett kiszívni az orrát. Remélem hamar meggyógyul Lia baba.Puszi
2010. márc. 22. 07:41
És nagyon picit sózz meg langyos vizet, és azt is csöppenthetsz az orrába, mielőtt kiszívnád.
12. Pumi87
2010. márc. 22. 07:40
Az én fiam is ezt csinálta állandóan,de hát hiába szívtam ki az orrát,valami mindig ingerelte.Köhögni szerintem meg azért köhögött,mert valószínű félrenyelte a nyálát vagy nem tudom.Ha gondolod menj dokihoz,de szerintem nincs semmi!:)
11. Tonettó (válaszként erre: 2. - 6f731e9185)
2010. márc. 22. 07:35
Az ennyi idős babák azért köhögnek a náthától, mert háton fekszenek, és a hátracsorgó váladék ingerli őket köhögésre. Nem tudod oldalt fektetni, vagy ilyesmi? Nem lesz baja a köhögéstől egyébként :))
10. Rege78 (válaszként erre: 8. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 22. 07:15

A számból vetted ki a szót... :-)


Orrszívás nagyon fontos!! És az orrspray is jó. És ne legyen túl meleg a lakásban, ha párásítasz, akkor inkább hideg pára, mint meleg. Mivel most már jó idő van, az is jó, ha gyakran szellőztetsz! :-)


Ha már homeo... van orrspray is belőle: Euphorbium a neve, az biztosan nem bántja a nyálkahártyát! :-)

Oscilococcinum jó, bár van aki kicsiknek még nem ajánlja..

A schüssler sók is jók, és azt picinek is bátran - bár szerintem az oscillo...-tól sem lesz baja, nyugi!- ezeket a szerint, milyen a váladék...

Ha szívod, úgyis látod, hogy mi jön ki. Vizes átlátszó, sűrű opálos fehér, vagy már sűrű sárga-zöld. Ez jelzi, hogy hol tart épp nála a betegség.

Ha teáztatod mégis, megpróbálhatod a hársfavirág teát.


Az jó jel, hogy a közérzete nem rossz, és alvás is megy, akkor nem köhög! :-)

Mindenképpen oda kell figyelni rájuk, és megkérdezni az orvost, szükség esetén elvinni, de ezek a babócák még jól vannak összerakva, hamar túllép egy olyanon, hogy nátha! :-)


Ha külön kiságyban alszik, akkor esetleg érdemes az ágy fejvégét megemelni, (egy-egy könyv v. két-két videokazi, ha van) könnyebben kap levegőt, nyugodtabban alszik... Bár azt írod, hogy alvás közben nincs gond.. :-)


Jobbulást nektek!!! :-)

9. maya80 (válaszként erre: 7. - 6f731e9185)
2010. márc. 22. 06:46

Az is lehet...

Ha tudod, szerintem mielőtt elvinnéd a rendelésre a picit, hívd fel az orvost, és kérdezd meg, ő mit javasol. Lehet, nem is kéne odavinni, nehogy elkapjon valamit.

2010. márc. 22. 06:33

Adj neki inni, ha elfogadja, akkor tápszert. Az orrát folyamatosan szívjad, mert ha el van dugulva nem tud enni. Tengeri sós orrsprayt fujj bele porszívózás előtt, utána pedig cseppenthetsz bele Nasivin Baby orrcseppet, de azt nem lehet huzamos ideig alkalmazni csak pár napig. A köhögéssel sajna semmit nem tudsz csinálni :(


Orvoshoz mindenképpen vidd el, hátha a torka piros. A fülénél alul picit nyomd meg (ne nagyon), ha nagyon sír, akkor lehet hogy ráment a fülére, akkor fül-orr-gégészetre is el kell vinni, vagy ha nagyon kapkod a füléhez, az is annak a jele lehet, hogy fáj neki.


A kutacsát is nézheted, szépen finoman simogasd meg, ha ki van domborodva, említsd meg az orvosnak, ha nagyon be van süppedve, akkor szomjas a pici (fekvő helyzetben nézd, mert a hurciban ha nézed, ott tutira be lesz esve).


Esetleg ha a doki nem is ad gyógyszert, kérdezz rá, hogy adhatsz-e neki Oscillococcinumot. A mi doktornénink minden megfázásnál ezt javasolta a kisfiamnak, 3 napig napi 1 tubust két részletben adtam neki, és tényleg segített.

2010. márc. 22. 06:10

szerintem sem...sőt alszik ugyanugy , mint szokot...álmában pedig nem köhög:S

Lehet nem is beteg???

2010. márc. 22. 06:07
De az jó jel, hogy nem nyűgös és jó a közérzete; akkor túl rosszul szerencsére nem érezheti magát.
2010. márc. 22. 06:05
Ha nem szopizik, én is csak a teát tudom javasolni.
4. 6f731e9185 (válaszként erre: 3. - Pmjudit)
2010. márc. 22. 06:02

tápszeres baba:D de azért köszi..legalább te írtál...:D


főzök neki teát...szokott teázni, igaz ritkán...

2010. márc. 22. 05:59
Bő folyadékot, mást nem. Ha szopizik próbáld gyakrabban, ha nem, adj neki felforralt és visszahűtött vizet.
2010. márc. 22. 05:23

Ma 10-től rendek az orvosunk, addig is tudnám enyhíteni a köhögést? Láza nincs, nem is nyűgös...

Én vagyok náthás, szerintem tőlem kapta el:(((((((((

Most ,olyan rosszul érzem magam és tökre megijedtem:(((

2010. márc. 22. 05:21
4 hónapos babám köhög, tüsszüg, elsőkörben mit csináljak amíg nem tudok orvoshoz menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook