Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 4 hónap alatt 32 kilót híztam. Hogy fogyjak le? Segítsetek! fórum

4 hónap alatt 32 kilót híztam. Hogy fogyjak le? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. d83e49c42d (válaszként erre: 45. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:30
Ezt én is ismerem, igaz, én szülés miatt - a legrosszabb benne, hogy az ember azonnal meg akar szabadulni a feleslegtől, mert annyira nem találja meg önmagát az új testben. CSAK EZT NE TEDD! Én így jojóztam nagyon be, és sikerült +14 kg-mal zárnom az őrült drasztikus fogyikat. Az elején indítsd be egy nagyobb fogyást adó diétával, hogy legyen motiváció és lelkesedés, de ez ne legyen 2 hétnél hosszabb, utána muszáj életmódszerű, tehát lassabb fogyást biztosító diétát választani, hogy tartósan tudj fogyni. Ja, még a rostdiéta is nagyon jó.
2012. jan. 25. 09:30

Szia!


EGY PASI SEM ÉR ENNYIT!!!!!!!

Fiatal, szép arcú csajszi vagy, ne tedd tönkre magad, és legfőképpen az egészségedet! A túlsúllyal jönnek ám az egyéb járulékos betegségek, ha nem most, akkor később. Cukorbetegség, szívproblémák, stb.


Legeslegelőször fejben kell igazán elhatározni, hogy igenis le akarok fogyni, és nem állíthat meg senki és semmi!


Én "csak" 75 kiló voltam (második lányom szoptatásának befejezése után), és amikor kimentünk a strandra, és láttam a sok csinosabbnál csinosabb nőt (és itt nem a gebékre gonodolok), akkor döntöttem, hogy vége! Lépni kell!


Elkezdtem tornázni, majd később az Update módszer szerint élni. És itt most ne arra gondolj, hogy feltankoltam a sok Update terméket (2,5 éve még nem is volt ekkora választékuk), hanem a kódok alapján ettem.

Csak a finomlisztet és a cukrot iktattam ki teljesen az étrendemből.

1,5 év alatt lementem 60 kilóra, és azt jelenleg is tartom.


Hidd el, ha nagyon akarod, annyira nem is nehéz! Elhatározás, kitartás, és türelem kell!


Bármiben tudok (tudunk) segíteni, nyugodtan írj nekünk!!!


Remélem ez a pár korábbi "lelkesítő" hozzászólás nagy lökést ad Neked, hogy belevágj!


Sok sikert, üdv: Szilvi

51. 9bbc382386 (válaszként erre: 45. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:29
Amúgy nagyon szép az arcos,és nagyon jó a stílusod!Ha nem fogynál le,akkor is rengeteg férfi fog megkörnyékezni,ebben biztos lehetsz.
50. Carpediem* (válaszként erre: 39. - 1246f1921c)
2012. jan. 25. 09:28

Sajna ez nem mindig segít.

Jelentem 168 cm vagyok, és hirtelen híztam én is kb 30 40 kilót.

Én 113 kilónál kaptam a fejemhez.

Igaz sajnos kellett hozzá egy ügyelet mire elmentem vérvételre, illetve önkényesen levették.

Előtte hiába tornáztam meg fogyózni próbáltam, nem segített.

Szerintem a vérvételt ne hadja ki.

49. 9bbc382386 (válaszként erre: 45. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:28
Vérvételen voltál? A TSH értéket kellene megnézetni,nem vagy e pajzsmirigy alulműködő.Ez egy endokrin betegség,ami lelassítja az anyagcsere folyamatot,és vizesedhetsz.
48. adfa0d8bdb (válaszként erre: 45. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:27
És a szakításon túl vagy? Ez fontos! Az kiváltó ok!
2012. jan. 25. 09:27
Igen, ez tényleg így van, hogy fokozatosan csökkentsd az adagjaidat, mert ha rögtön keveset eszel, estére olyan éhes leszel, hogy kieszed a hűtőt.
2012. jan. 25. 09:27
Az orvos ugyan nem árt, de szerintem sajnos mindenféle eü-i háttér nélkül is fel lehet ennyit szedni ilyen evésekkel... Gondolom, először a gyomrod kéne szűkíteni, de ezt nem lehet drasztikusan, szóval szerintem próbálkozz olyan étrendekkel, ahol nem a mennyiség számít: 90 napos, testkontroll, Norbi. A fehérjediéták jók még, de azt azért nem ajánlom, mert ennyi evés után nagy megszorítás, és tuti falásroham, tehát jojó a vége. Esetleg a South Beach, az szépen felépíti a diéta utáni étrendet is.
45. Annusi. (válaszként erre: 41. - 9bbc382386)
2012. jan. 25. 09:26
A rossz érzés az, ahogy 4 hónap alatt változott meg teljesen a testem és nem tudok ezzel mit kezdeni.Kifulladok a mozgásnál mert nem mozogtam semmit, a hasam mindig lapos volt, most meg...áhh.. :(
44. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:26

A normálisabb rendelések azt kérik, hogy legalább két hét étkezését írd le és vidd magaddal.

De ebbe minden benne legyen, az egy korty víz, vagy üdítő is !!!


Ha nem mégy orvoshoz, mert nem akarsz, ami baj, az esetedben, akkor legalább magadnak, hogy lásd, ez a mennyiség nem egészen, hogy is mondjam,izé, szóval, nem normális.:)


Nem szedtél előtte valamilyen gyógyszert? Mondjuk fogamzásgátlót?:) Mert attól az egyik ismerősömnek fél év alatt feljött simán húsz kiló:(


Szóval kocogj el az orvoshoz, ha másért nem is, de legalább egy kis megnyugtatásért, hogy semmi bajod, csak tényleg ettél, de sokat :(

2012. jan. 25. 09:25

Szia.

Borzasztóan fiatal vagy, és tényleg nagyon szép kis arcod is van, őszintén.

Ez a súly amit leírtál, ez nagy baj.

Nagyon valószínű, hogy felborult a hormonháztartásod.

Le kell menni a háziorvoshoz, vagy körzetishez, ki hogy hívja.

Ő ad egy teljes vérképre beutalót, legyen benne TSH is, arra figyelj!!!!

Az a pajzsmirigy szintedet fogja megmutatni,

az nagyon fontos.

Utánna irány vérvétel, majd pár nap mulva vissza a házidokidhoz a lelettel, és ő már tudni fogja van e egészségügyi problémád, és ha igen tovább fog küldeni a megfelelő helyre.

Ne izgulj, de a vérkép minden képpen kell, mert ez sajna kuvva sok kiló, és ez csak maga az esztelen zabálástól ennyi nem jöhetett volna fel.

HIDD EL MÉG NEM KÉSŐ, ÉS MÉG NAGYON FIATAL VAGY!!!

Fel a fejjel csajszika!!!!!

Sok sikert kívánok!!!!

42. Annusi. (válaszként erre: 39. - 1246f1921c)
2012. jan. 25. 09:24

Most 162 centi vagyok és 97 kiló.


Köszönöm a tanácsaidat, nem tudtam hogy ezekre kéne figyelnem, és igazából nem érzek magamban elég erőt, hogy ezt be is tartsam, vagy hogy figyeljek rá, de mindenképp szeretném megpróbálni. Köszönöm a segítséged.

2012. jan. 25. 09:24

El sem tudom képzelni hogy lehet így meghízni.

Talán mozgás és táplálékbevitel csökkentésével lehet fogyni,és akarat is kell hozzá.

2012. jan. 25. 09:23

Keress egy sorstársat a környéken, biztos van olyan ismerős a környezetedben aki fogyózik!

Együtt könnyebb mozogni és egymást biztatni! :)

39. 1246f1921c (válaszként erre: 14. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:22

Nha igen, így már mindjárt más.

Így már világosabb az étkezés nagysága, bár ez a felszaladt kiló még így is rengeteg. :\


Az első lépés szerintem megvan, felismerted, hogy valami nem stimmel és változtatni szeretnél rajta. :)


Hány cm magas vagy és jelenleg hány kiló?


Először is mindenképp az étkezéseden kell módosítanod, mivel ekkora felesleget nem könnyű mozgatni. Ha nehéz tornába kezdesz bele, lehet az egésztől elmegy a kedved, annyira megterhelő.


Valami rendszer kellene vinned a mindennapokba.

Megszabni mettől-meddig van a reggeli idő, ergo 8-10 között biztosan elfogyasztod. Valószínű a gyomrod is kitágult rendesen, szóval mondjuk négy zsemle helyett próbálj meg kettőt reggelizni.

Ha többnek szeretnéd, hogy tűnjön, egyél lassan, és a kettévágott rész mindkét oldalát csináld meg szendvicsnek.

Szépen lassan csökkentsd majd le, hogy később egy szimpla normál szendvicstől is jól lakottnak érezhesd magad.

A nasikat el kell hagyni, de ha még is szükséged van nassolásra, próbáld meg salátákkal helyettesíteni. Inkább azokból egyél egy-egy kisebb adagot ha Rád tör a falás roham.


Az ebédet legyen normál adag, de semmiképp sem 4x ugyan az az adag belőle fél óránként. Ilyenkor edd a salátát, vagy gyümölcsöt, esetleg joghurt, édesítős puding...


A vacsora pedig legyen meg hat óra előtt. És minél kevesebb szénhidrátot tartalmazzon. A kenyeret ilyenkor el is hagyhatnád. Ehetnél főtt tojást, tejföllel, de interneten sok szénhidrát csökkentett étel receptje is van fent.


A napi mozgásod pedig kezd egy 20-25 perces "séta-kocogással". Ez annyit takar, hogy futó tempóban sétálsz. Ha könnyebb, bontsd 2x-10 percekre.


Ahogy érzed a fogyást, meg a változást, úgy növelheted a mozgásod, táplálkozhatsz egészségesebben. De semmiképp ne valami drasztikussal kezd.


De ez az én véleményem. Én kalória számolással fogytam, három hónap alatt 21 kg-t, de meg is lett az eredménye, az az eredménye amiről sokan nem beszélnek.

Több hónapig nem bírtam visszaállni a normális étkezésre, gyomorfájdalmak...

A zsíros ételektől azóta is rosszul vagyok, pedig ennek már több mint egy éve. A legtöbb ételt sütőben sütöm, zsiradék nélkül, mert egy lángostól hányingerem lesz, ha megeszem.

Az anyagcserém felgyorsult, a kilók azóta sem jöttek vissza, de...


És a hirtelen fogyás után legalább fél évembe telt, mire feszessé, izmosabbá formáltam magam, pedig nem voltak akkor sem kövér igazán, csak volt rajtam felesleg.

38. pethoevi (válaszként erre: 28. - Adfa0d8bdb)
2012. jan. 25. 09:21
JAh,hát igen,ez az első lépések egyike!Fehérliszt,cukor kilőve!:-)
2012. jan. 25. 09:19
Egy laborvizsgálat nem ártana. Tapasztalat. Én amikor hirtelen híztam 5 kg-t, (zabáltam)pont akkor mentem vérvételre, magas lett a koleszterinem. Mindenképpen el kellene menned orvoshoz.
36. pethoevi (válaszként erre: 32. - Bujuli)
2012. jan. 25. 09:19

Nekem számolnom kell,mert imzulinrezisztenciám van,140gr-os diétát kell tartanom.Nekem így jobb,mert nem éheztetem ki magam ch-ra.:-)

No meg van már annyi ch csökkentett kaja,nem nehéz.

35. e16fe97baf (válaszként erre: 26. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:19
akkor eleinte csak sétálj de minél többet...csak elkezdeni nehéz, aztán a leolvadó kilók sikerélménye szárnyakat ad...
34. pethoevi (válaszként erre: 26. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:18
Én fizikotrápiára jártam a térdemmel (én fogigátló abbahagyása után szedtem fel 10 kilót 2 hónap alatt és a térdem megérezte),amikor megelégeltem és sétáal kezdtem.1 óra séta minden nap,gyalog mentem haza a munkából.Zene a fülbe és nézelődés.Jól esett,mindig leizzadtam,mire hazaértem,mert persze tempósan mentem.De nagyon jól esett,büszke voltam magamra.Ma már zumbára járok heti 3szor,nyáron biciklivel megyek dolgozni.És fogytam 10 kilót.:-) De még szeretnék...
2012. jan. 25. 09:17
Ha ehetnéked van igyál helyette ásványvizet vagy egyél joghurtot, gyümölcsöt. Első lépésként kezd ezzel és hozzászoksz. Karikázz fel sok gyümit és ha nassolni akarsz ezekhez nyúlj, jobb mint a süti. :)
32. bujuli (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2012. jan. 25. 09:16
Szerintermis, sőt, én azt csinálom, hogy szénhidrátot csak délelőtt eszem, hogy fel is használjam a nap folyamán.
31. Cucicsillag (válaszként erre: 26. - Annusi.)
2012. jan. 25. 09:16

Muszáj mérföldköveket kitűznöd, írni valami tervet, amihez ragaszkodsz, ha a fene fenét eszik, akkor is!

A mozgást fokozatosan ,nyilván, mert szegény szervezeted most tuti nem tudja, mi is törpént...

2012. jan. 25. 09:16

Valószínű, hogy egy szakember segíthet, de a legelső: abba kell hagyni a zabálást! Enélkül semmiféle szakember nem tud segíteni.

És sajnos lehetséges ennyi és ilyen kaja mellett heti 2 kilót hízni! Szervezet legyen a talpán, amelyik fel tud dolgozni két pizzát, két mekis menüt és még isten tudja mit egyetlen nap alatt.

Sűrgősen állj le és kérj meg valakit, hogy segítsen neked, mert az egészségeddel játszol!

29. bujuli
2012. jan. 25. 09:16
A mozgást szerintem napi fél óráa sétával kezd, ne hirtelen, és legyél rendszeres, az nagyom fontos. Én tegnap voltam dokinál, mert felugrott a vérnyomás, sosem volt magas, és magas a koleszterinem is, ezért azt mondta le kell fogyni, mese nincs, de ne kezdjem durván. Séta, aztán fokozatosan egyre több mozgást bele vinni. Ne akarj egyik naról a másikra. Nekem is mindig ez volt a bajom, és mindig visszajött, amit gyorsan lefogytam.
28. adfa0d8bdb (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2012. jan. 25. 09:16
Igaz, de én pl. lecseréltem a fehér kenyeret, lisztet teljes kiőrlésűre. Így később lesz éhségérzet.
2012. jan. 25. 09:15
Szerintem is kérj valami segítséget, hogy megtudd mit, mikor, mennyit egyél naponta és mennyit mozogj. Ettől függetlenül mondom, hogy sokkal jobban nézel ki és szexibb vagy mint bármilyen 50-60 kg-os csontkollekció. Nekem is ilyen alakom van mint neked a 65-kg-os képen, de én elégedett vagyok mert számomra ez a nőies alak, nem a deszkalap alkat.
26. Annusi. (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2012. jan. 25. 09:14
SZeretném minél hamarabb de nehezen megy, mert nehéz megállnom hogy ne egyek ha eszembe jut. Mozgástól meg teljesen el vagyok szokva, hamar elfáradok,ha mozognom kell.
25. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Pethoevi)
2012. jan. 25. 09:14

jajaja! így van!!!!

:o)

24. pethoevi (válaszként erre: 20. - Adfa0d8bdb)
2012. jan. 25. 09:13

Én nem értek egyet a szénhidrát teljes megvonásával,de ha már 120-140gr körül tudja tartani naponta,az is szuper!Szénhidrát kell az agynak.

De szerintem ne ránk hallgasson ilyen téren,csak annyiban,h menjen dokihoz!:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook