Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Euthyrox 25 mg, valaki hízott már tőle? Állítólag gyorsítania kellene az anyagcserét, én mégis híztam tőle 3 hónap alatt 4 kilót. fórum

Euthyrox 25 mg, valaki hízott már tőle? Állítólag gyorsítania kellene az anyagcserét, én mégis híztam tőle 3 hónap alatt 4 kilót. (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 14. 12:38

Chris Kresser:


Számos vizsgálat mutat szoros összefüggést az autóimmun pajzsmirigy betegség AITD (autoimmune thyroid disease), mind a Hashimoto (alulműködés), mind a Graves betegség (túlműködés), és a glutén intolerancia között. Ez az összefüggés olyan közismert, hogy a kutatók azt javasolják, hogy minden AITD beteget szűrni kéne glutén intoleranciára, illetve vica versa.


Mi magyarázza ezt az összefüggést? Ez a téves identitás esete. A glutén proteinjének, a gliadinnak a molekuláris felépítése nagyon hasonlít a pajzsmirigyére. Amikor a gliadin áttöri a belek védőgátját, és bekerül a véráramba, az immunrendszer elpusztítandó anyagként jelöli meg. A gliadinra kialakult antitestek a szervezetet a pajzsmirigy szövetének megtámadására is ösztönzik. Ez azt jelenti, hogy ha valakinek AITD-je van, és glutént tartalmazó ételeket eszik, az immunrendszere meg fogja támadni a pajzsmirigyét.


Ami még ennél is rosszabb, hogy a gluténre adott immunválasz minden egyes alkalommal hat hónapig is eltarthat, miután valaki glutént fogyaszt. Ez a magyarázata, hogy miért olyan fontos teljesen kiiktatni a glutént az étrendből, ha valakinek AITD-je van. A glutén esetében nincs kompromisszum, a nagyjából gluténmentes étkezés nem fogja megoldani a problémát. Ha valakinek glutén intoleranciája van, 100%-ban gluténmentesen kell étkeznie, hogy megelőzze a pajzsmirigye immunológiai pusztulását.


Hogy tudja meg valaki, hogy glutén intoleranciája van? Sajnos a rutin labor vizsgálatok nem elég pontosak. Ezek a vérben lévő antitesteket tesztelik. De a vérben csak abban az esetben vannak antitestek, amikor a belek már annyira áteresztővé váltak, hogy a glutén át tud rajtuk hatolni. Ez a betegségnek egy előrehaladott formája. A vérvizsgálatok nem mutatják ki a glutén intolerancia számos enyhébb esetét, amikor a betegség még nem érte el ezt a stádiumot. (cikk csak röviden)

NA EZÉRT TILOS A GLUTÉNTARTALMÚ ÉTELEK FOGYASZTÁSA!

15. eb85e22a13 (válaszként erre: 11. - Mandy40)
2014. okt. 13. 14:33

Javaslatot pedig tettem a kerdezonek, amit sok orvos elfelejt, hogy valtson gyogyszert, es tesztelje a t4 eket, mig meg nem talalja a maganak megfelelot, mert a vivoanyag rengeteget szamit. Van amelyiktol hiznak sokan, mig egy masik fajtatol nem.

Ez a hsz-om talan elkerulte a figyelmedet.

14. eb85e22a13 (válaszként erre: 13. - Mandy40)
2014. okt. 13. 14:28

" teljesen elhagyhato egy ido utan a gyogyszer"- mondatodra azt hittem azt jelenti, hogy azert hagyhatna el valaki, mert teljesen meggyogyult.

Szerintem a tulsuly dologra reagalvan nem sok mindent irtal, inkabb a pm.-rol altalaban. En erre reagaltam. A gluten mentessegre, es tarsaira..

Nalam elmaradt a " magamra sem ismerek" dolog, pedig nem most kezdtem a gluten mentesseget, es a sok mast, amit te is leirtal. De mint irtam, en is hiszek,hogy ezektol jobb lesz, vagy meggyogyulok, de nehany honap alatt valtozas sokunknal egyalt.nem tortent. Az jo,h.nalad igen, de ahany ember, annyi szervezet.

2014. okt. 13. 14:14

Kedves Axony, én "azert tulzast azt allitani, hogyha az altalad leirtakat vki.betartja,mar meggyogyul minden esetben" ilyet NEM állítottam, azt írtam, hogy az általam leírtak alapján sokkal jobban fogja magát érezni az illető, s néhány hónap múlva magára sem fg ismerni. Itt a túlsúly volt amit felvetett a fórum indító, én arra reagáltam. Teljes meggyógyulásról szó sem volt, a gyógyszerelhagyás lehetősége nagyon hosszadalmas folyamat, még nekem sem sikerült, de csökkentenem igen, mégpedig folyamatosan, pedig autóimmun fajtából való pm gyulladásom van.

Szerintem fogadjuk el amit a másik mond, belőlem a segítség szólt, belőled is gondolom, bár javaslatot nem tettél a kérdező felé, én legalább igen, mégpedig a saját tapasztalataimat. Ha akarja megfogadja, ha akarja nem, de orvosi vizsgálat nélkül a gyógyszerhez nyúlni NEM lehet, ez lemaradt az írásomból, most pótolom. Azonban a többit ha v.ki betartaj akkor jelentősn visszaesnek a panaszai, vagy meg is szűnnek. De ezt betartani nem könnyű, ez az igazság.

12. eb85e22a13 (válaszként erre: 11. - Mandy40)
2014. okt. 8. 22:28

Azert altalanositani ennyire nem lehet.

En alulmukodo vagyok, es nem eszem glutent,4 eve.Nincs tulsulyom. Tejet sosem szerettem, csak sajtot eszem, azt is csak gluten menteset.

Nagyon fontos a gluten mentes taplalkozas, a mozgas,stb, de azert tulzast azt allitani, hogyha az altalad leirtakat vki.betartja,mar meggyogyul minden esetben. A pm.gyulladasbol lehet, de az autoimmun fajtabol nem biztos. En pl.nem gyogyultam meg,sot, egyre tobb gyogyszer kell. Mindenesetre soha nem akarok tobbet glutent enni/es meg sok mindent/.

2014. okt. 7. 08:33

A legnagyobb baj, hogy az orvosok nem gyógyítanak, nem mondják el, hogy melyik betegségnek milyen más következményei vannak.

Aki pajzsmirigy alulműködésben szenved, annak a lassú anyagcsere miatt egyáltalán nem lehet gluténtartalmú ételeket fogyasztania, sőt a szénhidrátot a minimális szintre kell csökkentenie. Ehhez párosul, hogy az emberi szervezet nem a tejtermékekre lett teremtve, tehát aki már glutén érzékeny (minden pajzsmirigy alulműködéses ember), az biztosan tej érzékeny is. Vagyis a tejcukrot nem tudja lebontani a szervezete, azaz hízik.

Az érzékenysaég és az allergia között óriási a különbség, sokszor meg sem lehet állapítani, hogy valaki érzékeny vagy allergiás, mert még a vérvétel sem a genetikai vizsgálat sem mutatja ki.

Nálam 12 éve diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést, aze lején még nem foglalkoztam vele, de amikor a baráti orovosom elmondta ezeket amiket én most nektek, azóta rendben vagyok, rengeteget fogytam, jól érzem magam, a gyulladásom minimálisra csökkent az értékeim jók, s az addig csak emelt gyógyszeradagomat folyamatosan csökkenteni kell.

Apropó: aki hisz a természetgyógyászatban, annak javaslom a Gyuri bácsi féle közönséges galaj teát, mert teljesen elhagyható egy idő után a gyógyszer, a gyógyszer csökkenés rohamokban mérhető, illetve a maca gyökér port, ami pedig hormon harmonizáló, tehát amiből sok van leveszi amiből kevés azt pedig felviszi.

Ez egy hosszadalmas regény is lehetne, de összefoglalva tehát:

1.) elhagyni mindent amiben glutén (búzasikér) van,

2.) elhagyni a tehéntejes termékeket, kivéve a savanyítottakat pl: kemény, hosszan érlelt sajtok, natúr joghurt, teavaj,

3.) közönséges galaj tea napi 1x 3 dl

4.) mozgás napi minimum 30 perc, nem futás, de valami kardió féle (pl: gyors gyaloglás, taposógép, vagy hosszas séta a vársosban esténként).

Tudnék még sokmindent javasolni, de ameddig nem alakítjátok át az életmódotokat addig semmi változást nem fog hozni a gyógyszer, hiszen az csak egy hormon, amit azért kapsz, mert nem termelődik természetesen, s hogy életben maradj utánpótlást kapsz belőle reggelente.

Az okoról majd máskor.

Sok sikert, fel a fejjel és próbáljátok ki, 3-4 hónap, s magatokra sem ismertek majd. :)

10. eb85e22a13 (válaszként erre: 9. - Csavaroseszű)
2014. okt. 4. 20:33
a szalonna nem hizlal, ez egyértelmű.
2014. okt. 4. 18:59
Én i elkezdtem hízni, komoly , nem hazudok, figyelni kezdtem mitől hízom? S rájöttem, hogy engem a kenyér hizlal. Onnan kezdve nem eszem kenyeret, csak főtt rizset néha, és minden nap szalonnát. Visszafogytam és a súlyom már két éve tartom. Elmentünk egy táborba, ott a vezető látta, hogy szalonnázom kenyér nélkül, elmondta, hogy az orvos bneki is ezt ajánlotta, de ő nem hitt a dokinak. de most látja, nálam működik, akkor eztán ő is így fog tenni. Nos, nem tudom, hogy betartotta, vagy sem. De, mondom, nekem a tokaszalonna az ínyencem.
2014. okt. 4. 18:19
Nem a gyogyszertol hizol, hanem az elegtelen pajzsmirigymukodestol.
2014. okt. 4. 17:39
A TSH-m tökéletes, 1,5 lett ...de a súlyom botrányos...:((
6. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Bogyóka77)
2014. okt. 4. 17:22

Mindenkinek meg kell talalnia az onmaganak megfelel

o hormont. Van amelyiktol hizik, a masik fajtatol meg nem. Ez a vivoanyagoktok fugg. Van aki a laktoz tartalmutol hizik,pl. Van aki a mannitol tartalmutol rosszul van. Es meg sorolhatnam. Ilyenkor gyogyszert kell valtani.

Egyebk.,az elejen meg en is hiztam ,hiaba szedtem mar a hormont fel eve. Kesobb fogytam le.

De en eddig vagy 6 gyogyszert teszteltem.

Mo-n kaphato egy sem volt jo nekem. En kulfoldrol rendelem meg, magyar venyre.

5. pk86
2014. okt. 4. 17:09
Én terhesség elején kezdtem el szedni Euthyrox50-et, nem híztam a 20. hétig szinte semmit. A székrekedésem is elmúlt tőle, csak a terhességem vége felé jött vissza, de ez már nem a gyógyszer érdeme.. Továbbá nem zsírosodik a hajam, nem töredezik a körmöm, elmúlt egy gyerek korom óta kikezelhetetlen bőrbetegségem.
2014. okt. 4. 17:07

Én is így kezdtem, aztán folyamatosan emelték a dózist, most 125 mg-ot szedek.

Amikor emelték folyamatosan a dózist, akkor sokat fogytam, de most már beállt, a súlyomat tartom.

Ha a TSH értékeid nem magasak, akkor jól van beállítva a dózisod, kell 4-6 hónap mire beáll rá teljesen a szervezeted.

2014. okt. 4. 17:03
Én is euthyrox-ot szedek, 25 mikrogrammot naponta. Hízni épp nem hízok, viszont nem is fogyok. IR is van mellé, a diéta ellenére se fogyok.
2. Hmv.
2014. okt. 4. 16:57

Én az L-thyroxint szedem, detto ilyen tapasztalatokkal indítottam. Nekem is azt mondta, hogy nem létezik...pedig de!

Viszont azóta egy kis odafigyeléssel tudom tartani a súlyomat, de fogyni egy grammot sem.

Ennek kb. 2 éve.

2014. okt. 4. 16:53
Autoimmun Pajzsmirigy alúlműködésem van...Az orvos szerint ettől lehetetlen,szerintem meg csakis ettől lehet. szigorúan odafigyelek az étkezésre, úgy mint előtte..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook