Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 35 éves létemre nem tudok főzni. fórum

35 éves létemre nem tudok főzni. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
38. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Globus)
márc. 7. 08:16
Én a krémleveseket pl úgy csinálom. Vajon a lisztet….nem utána…
37. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Globus)
márc. 7. 08:10
Igazad van! Én is így tudom. :))
36. globus (válaszként erre: 29. - Krisztikrisz)
márc. 7. 08:06
Hát most írod, hogy benne van a rántás elejétől fogva.
35. globus (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
márc. 7. 08:05

Rántás a pirított liszt.

Habarás a tejföl+liszt. Namármost, ha az étel nem tejfölös, de "habart", az valamilyen hibrid megoldás :)

34. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Krisztikrisz)
márc. 7. 07:55
A leves sűrűségét lehet a legvégén habarással is növelni, főleg zöldségleveseknél, és ahhoz nem kell a zsír/olaj.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Myra)
márc. 7. 07:53

Rólad neveztem el magamban azt a leves-receptet, amit valamikor írtál itt. Pedig én már 16 éves korom óta főzök, mégis találok új dolgokat.

A "Myra-leves": húsleves kockát felforralunk, belecsorgatunk 1-2 felvert tojást, majd cérnametéltet főzünk bele!" (Te még ha jól emlékszem tejfölös habarást is tettél rá a végén, én azt elhagyom.

Tökéletes leves, laktató és percek alatt készen van.

Mert hogy mindig lehet újat tanulni még a hoxán is.

32. bozsu55 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
márc. 7. 04:01
Nem "kell", de nem árt ha tud. Szerintem neki is fontos,mert ha nem, nem foglalkoztatná a téma.
31. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 7. 02:12
Miért?
márc. 6. 23:44
mindent meg lehet tanulni csak ido kerdese!sok sikert kivanok!
29. krisztikrisz (válaszként erre: 25. - Globus)
márc. 6. 22:17
Nem a rántást főzöd órákig, hanem a sós-fűszeres alaplevet amiben a rántás és minden benne van, azt sem órákig, hanem minimum 30 percig (de lehet akár 40 perc is), takarékon, lefedve. Utána öntöd fel max-ig, és legalább ugyanennyi ideig főzöd.
28. krisztikrisz (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
márc. 6. 22:12
Úgy is kell! Egy-két gerezd jobban megízesíti. 😉
27. krisztikrisz (válaszként erre: 20. - L’Engel)
márc. 6. 22:10

"Főzni recept alapján valójában mindenki képes, még ha elsőre nem is tökéletesen."


Én is ezt mondom. Ha mindent úgy csinál ahogy oda le van írva akkor túl nagy baj lehet. Utána már lehet kísérletezni, egyéni stílust belevinni.

26. krisztikrisz (válaszként erre: 19. - Libikóka)
márc. 6. 22:08
Nem minden leveshez kell rántás, de te is tudod hogy ezzel csak a sűrűségét szabályozzuk (minél több a liszt ugye), meg némi ízt ad neki.
25. globus (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
márc. 6. 20:00

Sokáig a húslevest, csontlevest főzöm, ezek nem lisztesek, és nem is sült hagymásak.

El tudom képzelni, hogy bizonyos magyarosabb levesben sütve vannak ezek, én akkor is inkább a végén rántom be. A zsemleszínű rántást, amin átfuttattam a felkockázott hagymát, szűrőn keresztül öntöm bele. Ezzel egyet forr, és készen van. Még nem hallottam, hogy órákig főzik a rántást.

24. globus (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
márc. 6. 19:53

Nekem a cukros sóska, túrós tészta is bizarr, pedig sokan így fogyasztják.

Unokahugi 41 éves, még kenyeret se vágott életében. Bár elköltözött, visszajár anyjához enni. Neki erről szól az élete: főzni kell, mert jön a "gyerek" ebédre. Vasárnap pasistól.

23. Myra
márc. 6. 19:45
Azért néhány dolgot megtanulhatnál, már csak a túlélés miatt is.
márc. 6. 19:03
Miért ez a sok kukorica? Miért kellene tudni mindenkinek főzni?
21. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Enissa)
márc. 6. 18:24
Én a raguleveshez, tàrkonyos csirkeraguhoz is.
20. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 18:23

Amennyiben meg tudod oldani másként, nem probléma. Bár nem írtad ki a nemedet, ma már nem katasztrófa, hogy egy nő mellőzi a főzést.

Ha meg rászorul az ember, megcsinálja. Főzni recept alapján valójában mindenki képes, még ha elsőre nem is tökéletesen.

19. libikóka (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
márc. 6. 17:50
Aki nem főzött az egy rántásos levesből valószínűleg kulimászt kap.
18. Ghost👻 (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
márc. 6. 17:45

Soha az èletemben nem főztem ìgy levest.

Rántást csak a tojásleves ès a kömènymagos leves alá szoktam.

17. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Enissa)
márc. 6. 17:35
én sem hallottam még másképp. de hát ahány ház,annyi szokás,a munkatársam a borsólevest fokhagymával főzte.
márc. 6. 17:32
Nincs ezzel baj, én is csak 32 után kezdtem, előtte volt aki megcsinálta, de a nai napig utálom csinalni. Semmi jó nincs abban h a konyhaban dekkolok majd 10 perc alatt minden elfogy és megint ott vagyok... olcsóbb és egyszerűbb rendelni 🤷‍♀️
15. krisztikrisz (válaszként erre: 11. - Enissa)
márc. 6. 17:12
Ha mást nem, ezt az "alapleves" módszert próbáld ki fedő alatt. Olyasvalakitől tanultam, aki nagyon tud levest főzni! A lényeg hogy minden benne legyen és úgy főzd sokáig takarékon, lefedve. 👍
márc. 6. 17:08
Az édes levesekhez (pl: gyümölcsleves) olyan 7+ evőkanál cukrot adnak, persze ízlésfüggő. Citromsav 1 teáskanál. Megint csak 5 literhez.
márc. 6. 17:06
Bocsánat, a tejfölt elfelejtettem, azt a végén rakják bele.
12. krisztikrisz (válaszként erre: 11. - Enissa)
márc. 6. 17:04
Egyben is bele lehet rakni a hagymát. Beszokták vágni, csinálnak bele egy keresztet hogy jobban kifőjjön.
11. Enissa (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
márc. 6. 17:01
Így még nem készítettem soha levest. Egyedül a gulyás és palócleveshez dinsztelek hagymát. Pedig nem most kezdtem főzni.
márc. 6. 16:59

Ilyen edényben szoktam.


[link]

márc. 6. 16:55

Mit nem tudsz főzni?


Levest például úgy kell, hogy mondjuk van egy 5 literes edényed, ha zöldség alapú leves akkor általában hagymát dinsztelsz bő olajon, rászórsz 1-2 kanál lisztet, világosbarnára pirítod (rántás), felöntöd kb. 2 literig, ez lesz az "alaplé", ezt aztán úgy sózod, fűszerezed ahogy akarod. Általában ehhez a mennyiséghez 1,5-2 csapott evőkanál só szükséges, a fűszerekből meg 1 fűszerkanállal/evőkanállal. Ha megízesítetted az alaplét, akkor ebbe boríthatod a dolgokat, lefeded és forrástól számítva takarékon főzöd legalább fél órát. Fontos hogy le legyen fedve és sokáig főjjön, mert ettől lesz finom a leves (amikor minden egyben összefő). Ha letelik a 30+ perc akkor felöntöd a végső állapotig és megint főzöd 30+ percig.


Amíg felforr a víz, lehet nagyobb lángon fedő nélkül, de utána már kis lángon kell főzni lefedve, akkor nem fut ki általában.


Nagyjából így kell a leveseket! 🙂

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook