Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 35 éves létemre nem tudok főzni. fórum

35 éves létemre nem tudok főzni. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
68. michelle.r (válaszként erre: 57. - Bozsu55)
márc. 7. 20:01
Nem az az egész lényege, hogy úgy csinálja mindenki, ahogy neki ízlik? 😝 Keresztmamám volt képes litániákat tartani, hogy melyik ételt hogy "kell" főzni.
67. michelle.r (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
márc. 7. 19:57

Nagyon sűrű, passzírozott paradicsomot veszek, többnyire a Lidl-ben. Másfél litert szoktam csinálni, abba belefőzök egy kisebb fej zellert és petrezselyem gyökeret, amit bele is turmixolok. De már önmagában a paradicsom is elég sűrű. Pici édesítő, ami nálam glicin, só és bors. A tetejére parmezánforgácsok.


Te hogy csinálod?

66. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Globus)
márc. 7. 18:17
én sem ettem soha.
65. csemár (válaszként erre: 62. - Krisztikrisz)
márc. 7. 16:10
Az, hogy én másképp tudom, nem jelenti azt, hogy nem Neked van igazad. :-)
64. krisztikrisz (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
márc. 7. 15:42
Ja igen! De kis bénus! :DDDD
63. krisztikrisz (válaszként erre: 52. - Mimóza07)
márc. 7. 15:42

"Csak össze kell rakni az alkatrészeket."


Én is így fogom fel, akár a mottóm is lehetne!

62. krisztikrisz (válaszként erre: 50. - Csemár)
márc. 7. 15:40
Nem klasszikus alaplé, macskakörmöztem is hogy "alaplé", tehát az edény negyede-fele vízben fedő alatt, takarékon összefőzök mindent és csak utána öntöm fel teljesen.
márc. 7. 15:38
Majd főz helyetted más:)))
60. krisztikrisz (válaszként erre: 40. - Libikóka)
márc. 7. 15:37

Értem persze.

Lehet hogy akkor egy zacskós levessel kéne próbálkoznia. :)

59. krisztikrisz (válaszként erre: 36. - Globus)
márc. 7. 15:36
Benne van, de nem csak azt főzöm. :)
58. krisztikrisz (válaszként erre: 35. - Globus)
márc. 7. 15:35
Így van. Valaki rántást csinál az elején, valaki habarja a végén, ízlésfüggő.
márc. 7. 15:17
Van itt néhány érdekes főzéstechnika....
56. globus (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
márc. 7. 15:09
Lehet, hogy azt úgy kell, soha nem főztem krémlevest, sőt nem is ettem.
55. globus (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
márc. 7. 15:05
Turmixosról írta valaki, könnyesre nevettem magam: a vizes káposztát akarta sűríteni, turmixolva az is folyékony lett, ami előtte nem volt 😀
54. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Globus)
márc. 7. 15:05
Vízzel habart. Ezt olyankor szoktam csinálni, amikor zöldségféle, és nem passzol hozzá a tejföl. Ízlés dolga.
53. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Krisztikrisz)
márc. 7. 15:02

Régi vicc, most jutott az eszembe:

Kezdő háziasszony mindent úgy csinált, mint a szakácskönyvben. A férj hazamegy ebédelni: Drágám, ez a leves nem főtt meg, nem gyújtottál alá? Az nem volt írva! :)

márc. 7. 14:49
Azért ez szégyen. 35 évesen legalabb egy paprikás krumplit el tud készíteni az ember. Hogy a pícsba nem lehet megtanulni főzni? A világ legegyszerűbb dolga. Olyan mint a legózás. Csak össze kell rakni az alkatrészeket.
51. Epresturmix (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
márc. 7. 12:59
Én igen. Mondjuk egy paradicsomlevest hogyan készîtesz liszt nélkül? Tényleg kèrdezem, mert elképzelni nem tudom.
50. csemár (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
márc. 7. 11:58

Az alaplébe nem teszünk lisztet.

(Alaplének a mindenféle zöldségféléknek - esetleg - húsoknak - a gyenge lángon, hosszan tartó főzés útján létrehozott levét nevezzük. A liszttől ez egy nap alatt tönkremenne, holott pont az lényege, hogy napokig "rájárhassunk, ha főzni akarunk valamit.)

49. tumbo2 (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
márc. 7. 11:54
persze,de ha lenne négy gyereked?tegnap néztem az ízőrzőket,hát a gyomrom kifordulna.sonkát sütöttek,jó zsírosat,aztán a zsírjában lisztet,paprikát.az nem mártás,hanem rántás.
48. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Ghost👻)
márc. 7. 11:48
abba is teszek,de csak egy picit.
47. michelle.r (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
márc. 7. 10:59
Én nem teszek bele. Csak tejszín és a illetékes zöldség. Főzelékbe se. Egy részét turmixolom a zöldség mennyiségétől függően egy-két kanál mascarpone - tejföl.
46. michelle.r (válaszként erre: 32. - Bozsu55)
márc. 7. 10:56
Persze, én kifejezetten szeretek, de nem értem, hogy miért kukorica a reakciók fele.
45. ,zumba (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
márc. 7. 10:24
Paradicsomos káposzta nálunk: kicsi cukorral. Anyósom is tett bele mindig és én is ezt az ízvilágot hoztam otthonról.
44. Ghost👻 (válaszként erre: 43. - ,zumba)
márc. 7. 10:22

Továbbmegyek: tegnap főztem paradicsomos húsgombócot.

A sajátomba egy vagon cukrot. 😁

43. ,zumba (válaszként erre: 24. - Globus)
márc. 7. 10:20
Én: cukros sóska, (mindjárt megyek szedni idén először) túrós tészta(holnap).
42. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Libikóka)
márc. 7. 09:46
Polcz Alainnál olvastam,az unokaöccse akart főzni levest,mert fogyókúrázott,talált otthon egy répát,hagymát,akkor keress hozzá egy követ,mert ebből legfeljebb kőleves lesz.kaját én általában fejből főzök,bár néha megnézem az internetet is de süteményt csak recept alapján.
41. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Globus)
márc. 7. 09:41
cukros a sóska,a paradicsomos káposzta.a túrós tésztát cukorral meg nem enném.míg a lányom az iskolában evett automatikusan szórták rá mindenkinek a cukrot.azóta ő is sósan,sonkával szereti. a húgom sem tudott főzni,mert mindig én főztem,már fiatal koromtól.a volt a krumpli,répapucoló.de mikor férjhez ment,jól főzött.a volt sógornőm viszont életében nem tudott egy ételt jóízűen elkészíteni,igaz,nem is érdekelte.
40. libikóka (válaszként erre: 26. - Krisztikrisz)
márc. 7. 08:35

Igen tudom.

Valójában inkább azt mondanám ,,hogy amit leírtál ,,te biztos tudod mi lesz belőle.

Sokféleképp főzünk.

DE egy főzni nem tudó, ha ez alapján akarna összedobni egy levest ,,kizárt.

Remélem nem érted félre.

Ami ilyenkor kell az egy tűpontos recept.

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
márc. 7. 08:33
Abszolút egyetértek. Volt idő, amikor elengedhetetlen volt a főzés, ha enni akart a család. De ma már az sem hal éhen, aki életében nem fogott fakanalat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook