Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 vetélés után van akinek született egészséges babája? fórum

3 vetélés után van akinek született egészséges babája? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Wecuska (válaszként erre: 41. - Gng79)
2011. aug. 24. 11:14
lehet,hogy a sárgatesthormonnal is vannak problémák ,igaz most szedtem hormon bogyót de lehet,hogy kevés volt.
41. gng79 (válaszként erre: 40. - Wecuska)
2011. aug. 24. 09:49
Én azt olvastam, és a háziorvosom is megerősített ebben (akinek a felesége szintén járt hasonló cipőben), hogy a vetéléseket okozhatja sárgatest elégtelenség és arra viszont jó a tea. Ne értsd félre, nem erőltetni akarom. Bocsi, ha annak tűnik. :)
40. Wecuska (válaszként erre: 39. - Gng79)
2011. aug. 23. 15:34
szia.a cickafarkfű tea nekem is megvolt.nálam a menzesszel és a fogamzással nincs baj.valami utána nem jó.
39. gng79
2011. aug. 23. 14:37
Ja, és a legutóbbi vetélés után sem mondtak semmit, így én 3 hónapig cickafarkfű teát ittam, forrázva, pici mézzel. Az első hónap után már a ciklusom is tökéletes lett. Nézz utána, megéri. Van fogamzást elősegítő tea is, természetes gyógynövényekből!!!
38. gng79
2011. aug. 23. 14:34
Szia! Nekem volt egy normális szülésem 2005-ben, utána 2007-ben megint terhes lettem, amit akkor nem tudtunk megtartani, így sajnos elvetettük. ( Ez nagyon megviselt) 2008-ban ismét terhes lettem, aminek már örültünk és szerettük volna megtartani, akkor az ultrahangon csak üres petezsákot lehetett látni, az embrió mellette volt kilökődve és véreztem. Műtétileg befejezték a terhességem, majd 2010-ben szintén ugyan ez, üres petezsák, embrió már sehol, valószínűleg felszívódott, ismét műtéti befejezés, és most 35. hétben vagyok, okt 2-re vagyok kiírva, eddig minden a legnagyobb rendben. Hinned kell benne, hogy sikerülhet!!!!!!!!!!!
2011. aug. 20. 08:52
szeptemberre van időpontom vizsgálatokra.
2011. aug. 19. 20:34

Sikerült már eljutni a vizsgálatokra? Tudod már az eredményt? Ez is lépés, gondolom, ha itt nem találnak semmit, akkor tovább küld.

Elhiszem, hogy türelmetlen vagy, és minél előbb szeretnéd tudni, hogy mi a baj. Én is így éreztem.

2011. aug. 19. 20:12
genetikára és endokrinológiára küldött.
2011. aug. 19. 20:10

Mindössze annyi tünete volt, hogy rendszertelen volt a menstruációm, nem is minden hónapban jött meg.

Az orvosoddal nem beszéltél a kivizsgálásról? Én megkérdeztem mit lehet tenni, és mindent átbeszéltünk, hogy tudunk tovább lépni. Bár lehet, hogy nekem csak szerencsém van, hogy jó orvost "fogtam ki".

33. Wecuska (válaszként erre: 32. - Sz.erzsebet)
2011. aug. 19. 19:02
a pco-nak voltak tünetei nálad?
32. sz.erzsebet (válaszként erre: 21. - Wecuska)
2011. aug. 19. 14:05

Nem tudom, milyen vizsgálattal jöttek rá.

Egyébként én két vetélésen estem át, mire kiderült, hogy PCO-s vagyok. Három hónapos gyógyszeres kúra és folyamatos ultrahangozás mellett lettem harmadszorra állapotos, azóta már három kislányom született.

2011. aug. 19. 13:10
De,ha mondod a nődokidnak kenetet vesz és kitenyésztik.Ha van.Szerintem ez a legegyszerűbb formája a kivizsgálás kezdetéhez,h ezt a vizsgálatot megcsináltatod.
2011. aug. 19. 11:52
akkor ha a háziorvoshoz elmegyek ő már célirányosan elirányít ahol ezt a szűrést végzik.
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Wecuska)
2011. aug. 19. 11:25

Az orvos rá szokott jönni... Tipikus jelei vannak. Egyébként kenet, tenyésztés, stb... Gyerekektől is el lehet kapni. A mandulán sokszor ez van. "Tüszős" mandula... Kis fehér pettyek a mandulán...


Más baci is okozhat bajt, nem csak ez...


Az én dokim csomószor csináltatott ilyen szűrést, meg mást is.. Volt, hogy ő küldött el a gégészetre, meg pajzsmirigy vizsgálatra. Olyan doki kell, aki "egészben" néz, nem csak derékon alul...

2011. aug. 19. 11:19
hű ez nem semmi.mivel lehet kimutatni?
2011. aug. 19. 11:13
okoz
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2011. aug. 19. 11:12

Egy kedves baktérium.


Van neki sok-sok törzse... Általában torokban, vagy nőgyógyászati helyeken jelenik meg, de szívesen tesz kirándulást máshova, pl. a szívbe is, sőt, ha jól tudom, az orbáncot, és más kedves betegséget is ők okozzák. Kicsit úgy tud viselkedni, mint a herpesz vírus. Már abban az értelemben, hogy sokakban tartózkodik valahol egy-két kis telep, de addig nem okos galibát, amíg le nem gyengül az immunrendszer...


Nekem pl. szülés előtt negatív lett a váladékom, szülésnél mégis megfertőződött a baba.


Ha valkit nagyon elkap, akkor nem javasolt az antibiotikum-fóbia, mert jobb, ha kordában vannak tartva, ki vannak tessékelve a szervezetből.. Úgyis visszajönnek. Engem 9 éves korom óta látogatnak. Mandula, hüvely, méh, stb... De azért nagyobb bajom még nem volt...


Viszont vetélést simán okozhatnak, ha fenntartanak egy jó kis gyulladást valahol évekig..

25. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2011. aug. 19. 11:05

Szia!

Nincsen saját történetem, de...!!!!

A barátnőm anyukája anno, ha jól emlékszem 4x, 5x vetélt! Azt mondták, nem lehetséges, hogy gyereke szülessen.

Aztán jöttek, szépen, sorban, mint akiknek nincsen jobb dolguk. :) 4-en vannak testvérek.

De a legidősebbik, ő sajnos szívbetegséggel született, és elég sokat kellett vele kórházba járni... :(

Már ő is 30 éve, egészséges és teljes életet él, ahogy a többiek.


Soha ne add fel a reményt! :)

2011. aug. 19. 10:59
egyébként mi az a streptococcus?
23. Wecuska (válaszként erre: 22. - Borsi :-))
2011. aug. 18. 19:43
szia.csak sima kenetvétellel megállapítható?
2011. aug. 18. 19:04

Szia,

Én 2x vetéltem el,aztán született meg a kislányom.Nekem streptococcus fertőzésem volt,amit észre sem lehetett venni,mert tünetek nem voltak,nincsenek.Érdemes lenne az orvosodat kérni,h csináljon egy vizsgálatot erre vonatkozóan.

21. Wecuska (válaszként erre: 20. - Sz.erzsebet)
2011. aug. 18. 16:24
és ezt hogyan sikerült kideríteni?
2011. aug. 18. 15:39

Nálunk a családban 5 vetélés után született egy egészséges kisfiú, az ok valószínűleg, hogy lányok lettek volna, és őket nem tudja kihordani. Nem ő az egyetlen eset, már másnál is hallottam erről.

Kívánom, hogy hamarosan sikerüljön!

19. Ditta67 (válaszként erre: 18. - Wecuska)
2011. aug. 18. 14:33
Privátba délután.
2011. aug. 18. 14:28
akkor ha tudod elküldöd majd a számát?
17. Ditta67 (válaszként erre: 15. - Wecuska)
2011. aug. 18. 14:26
Igen,a kivizsgálást is ott végezték.Nagyon korrekt, megmondja a vizsgálatok után,hogy tud-e segíteni.
2011. aug. 18. 14:25
ezzel csak azt akartam írni,hogy el tudnánk menni debrecenbe.
15. Wecuska (válaszként erre: 14. - Ditta67)
2011. aug. 18. 14:13
mi szegediek vagyunk,de a férjem havonta jár debrecenben.a doktornő kivizsgálást is végez?
14. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2011. aug. 18. 14:06
A tesómnak így született hármasikre!Szeptemberben 4 évesek lesznek.Egészségesek, gyönyörűek.A debreceni klinikára jártak a vetélései után egy főorvosnőhöz, aki ilyen problémás esetekkel foglalkozik.Ha szükséged van a névre és telefonszámra, el tudom kérni.Nagyon el volt keseredve,de sikerült!
2011. aug. 18. 14:04
az első vetélésnél úgymond le sem sz..tak.azt mondták a dokik ez teljesen normális.(nekik)ők csak statisztikában gondolkoznak.a másodiknál is azt mondták,hogy ez is belefér,pedig előtte való nap még semmi baj nem volt a vizsgálaton.a harmadiknál már mondtam a dokinak,hogy azért már jó lenne valahová elküldeni kivizsgálásra mert azért ennyire ne legyünk már naívak.attól félek,hogy a háromszori műszeres befejezés kikészíthette a méhem falát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook