Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 hónapja csak súlytartás... :( fórum

3 hónapja csak súlytartás... :( (beszélgetős fórum)


11. falcngate (válaszként erre: 10. - Pegasus0629)
2010. szept. 15. 22:33

Aha értem. Nekem is megállt a fogyásom két hónapra, de szerencsére bevált amit írtam, nem kellett hozzá bűnöznöm.

Testépítők tanácsolták, ők biztosan értenek hozzá, hiszen az az egyetlen sport, amiben csakis akkor lehetsz eredményes, ha nagyon alacsony a tested zsírszázaléka.

Persze abszolút el tudom képzelni, hogy amit írsz az igaz, hosszú idő után tényleg muszáj vmi drasztikus "átverés", meg ugye minden ember más....Csak én előbb megpróbálnám diétás ételek variálásával gyorsítani az anyagcserét és a zsírbontást, és ha úgy sem megy, akkor a bűnözgetés.

Persze minden ember más, mindenkinek más módszer válik be.:)

Olyat is ismerek itt a Hoxán, akinek napi 5 étkezéséből kb. három édesség minden nap, mégis rengeteget fogyott.

Érdekes dolog ez.:)

10. Pegasus0629 (válaszként erre: 8. - Falcngate)
2010. szept. 15. 20:11

DE IGAZ EGYÉBKÉNT... ÉS NEM ÉN TALÁLTAM KI... MOST BEMÁSOLOK EGY IGEN TAPASZTALT ÉS SOKAT VÉGHEZ VITT HÖLGY TANÁCSAIBÓL:


Elkerülhetetlen eljön majd az a pont, amikor megáll a fogyás. Akár hónapokra is. Ezzel előre számolni kell, és egyben tudomásul venni, hogy a szervezetnek még lassú fogyásnál is néha, szusszannia, azaz pihennie kell! Hagyjuk, hadd pihenjen! Nem szabad kétségbeesni, pánikolni, feladni!


Nekem 3 hónapig nem mozdult a súlyom, pedig mindent ugyanúgy csináltam, mint az azt megelőző fél évben. Aztán rájöttem, hogy talán ez a baj! Természetes, hogy a szervezetem idővel alkalmazkodott a csökkentett energiabevitelhez, és már nem fogytam, hanem szépen elvoltam annyi kajával is. Ezért amikor már nagyon untam a stagnálást,más mozgásformát választottam és ezt ajánlani tudom mindenkinek, mert a testünk ahhoz is hozzá tud szokni.


Az anyagcserét meg be kell csapni! A dietetikus ezt csak végső esetben javasolja, de sajnos az utolsó 10 kiló lefogyása már tényleg csak így megy: hetente egyszer tarts bűnözős napot, de utána 6 napig megint a diétád szerint étkezz. A bűnözős napon a szervezeted azt gondolja, hogy juhú, újra van kaja, nem kell már tartalékolni, mindent bele és felpörög, újra felgyorsul és a következő 6 napban is, amikor pedig már kevesebbet eszel, gyorsabb lesz és beindul a fogyás! A bűnözés hivatalosan nagy kalória tartalmú, de egészséges ételek fogyasztását jelenti ( burgonya, rizs, tészta), több adagra elosztva, ám én az a helyzet, hogy ettem amit megkívántam:)) Értsd: chips, bolti keksz, lángos, szóval minden ami nagyjából tiltott.


Ennek a módszernek az egyetlen veszélye, hogy az ember nem bír megállni egy napnál, szóval ezt érdemes fejben megint csak nagyon jól elrendezni, mielőtt kipróbálja az ember.

9. zsofia74 (válaszként erre: 6. - 8e163afeff)
2010. szept. 15. 19:37
Olvastam a könyvet, remek, tényleg, nekem megváltoztatta az életemet. És nagyon működik a heti egy böjtnap... és tényleg egyáltalán nem nehéz. Bragg épp azt mondja, hogy a fogyiknál az a baj, hogy folyton kevesebb a kaja, és kikészül bele az ember. Az egynapos böjtnél 1-2szer megkísért az ehetnék, de ennyi, gyorsan egy pohár víz, és kész. A többnaposnál meg a 3.napra olyan természetes lesz az egész, hogy abba se akarod hagyni a böjtöt. A hatásairól meg csak regélni tudnék.
8. falcngate (válaszként erre: 1. - 7f4731178d)
2010. szept. 15. 19:36

Jó lenne tudni, hogy mit eszel egy nap és mennyit mozogsz, akkor többet tudnánk segíteni.

Nekem annó azért állt meg a fogyásom, mert szinte teljesen megvontam magammal a szénhidrátot és lelassult az anyagcserém.

A szénhidrátbevitellel és az evések gyakorításával kellene trükközni, az beindítja újra felprögeti az emésztést.

Az azért nem igaz, h heti egy nap hízlaló kajákat kell enni.:)

Heti 3 nap célszerű 1 g szénhidrátot bevinni testsúlykg-onként, a 4. nap 2g, h visszatöltse az ember a szénhidrátkészleteit. Nade lehetőleg egészséges szénhidrát legyen ez (rizs, tk kenyér, zöldségek, pufirizs stb.)!!:)Nálam ez tökéletesen bevált!

7. Re87 (válaszként erre: 1. - 7f4731178d)
2010. szept. 15. 19:34
Centiben sem fogytál?
2010. szept. 15. 19:21
Attól függ, mivel-hogyan fogyiztál. Ha voltak adalékanyagos műkaják, mégha diétásak is, egy jó kis méregtelenítés beindítja újból. Most olvastam Bragg: A böjt csodája c. könyvét, hát lehidaltam. Nagyon nagy dolgokat ír, és érdemes kipróbálni. Ő azt mondja, heti 24-36 óra teljes böjt (csak víz és gyógyteák)és évi 4 hosszabb (3-10 nap)tökéletesen tartja a testsúlyt és az egészséget. Én többször böjtöltem már, és egyáltalán nem nehéz, nincs éhség. De ha mégis félsz tőle, akkor 1 lénap (frissen facsart gyümi-zöldséglé) vagy gyüminap vagy barnarizs-nap vagy főtt krumpli-nap sokat lendíthet az ügyön. Bragg egyébként a nagyon türelmetlen fogyózókat úgy fogyasztotta le, hogy 1 nap kaja, 1 nap böjt. És még ez is egészséges!
5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Pegasus0629)
2010. szept. 15. 18:26
Ez így van!
2010. szept. 15. 18:18
akkor indul be, ha egy héten egyszer, mondjuk vasárnaponként minden hizlaló kaját eszel... bocs, de ez komoly. Akkor a szervezet azt hiszi, hogy újra kap kaját majd rendesen és másnap meg visszatérsz a kevesebb egészségesebb ételekhez és ez fogja felpörgetni újra a fogyást... Tapasztalatból írom... ez a stagnálás azért van, mert megszokta a szervezeted a kevesebb bevitelt, ezért kell egy kicsit felrázni
2010. szept. 15. 18:17

Mondanám, hogy örülj a fogyásodnak(gratula egyébként hozzá!!!), de most én is súlyt tartok:/

és én se örülök neki.

2010. szept. 15. 18:16

Nem feltétlenül, tartósan alacsony kalóriabevitel okozhat éhségrohamokat, meg ugye a szervezet átáll tartalékozó üzemmdóra és elkezdi bontani az izmokat.


Most mennyi kcalt viszel be? Szerintem írd össze 3 nap összes kajáját, majd vonj átlagot. És ha 1800 fölött van, akkor csökkentheted.

2010. szept. 15. 18:12
Sikerült tavaly dec. óta megszabadulnom 25kg-tól,de még így is 82kg vagyok. Sajnos már 3 hónaőja meg sem mozdul a mérleg. VAgyis néha 1-2 kg le,de az vissza is jön. Ha lejebb csökkentem a kalória bevitelt,akkor elvileg újra beindul,nem? :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook