Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13hos lesz a kisfiam. Hogyan vezessem be nala a tehentejet? Egyenlore csak tapszert kapott. A szopi utan Ha-t, jopar honapja meg sima beba 3 fórum

13hos lesz a kisfiam. Hogyan vezessem be nala a tehentejet? Egyenlore csak tapszert kapott. A szopi utan Ha-t, jopar honapja meg sima beba 3 (tudásbázis kérdés)


23. homern (válaszként erre: 22. - Anatita81)
2012. febr. 28. 17:33
Én is akkor néztem utána,amikor kiderült hogy tejallergiás a kicsi..hogy akkor mégis mit adjak helyette.Meglepődtem rendesen..végigolvastam az angol nyelvű orvosi szakirodalmakat is (már ami elérhető neten,nem olyan sok) ,nem túl biztató :( bár nem dramatizálják túl a dolgot,azért egy nagy kérdőjel az egész.
22. Anatita81 (válaszként erre: 21. - Homern)
2012. febr. 28. 17:18

Ahogy írtam, hálás vagyok, hogy felhívtad a figyelmemet!

Mi is váltunk, az enzimgátló és az ásványi anyagok felszívódását gátló anyag sem túl vonzó. :(

Nem is értem, hogy nem jutott el hozzám eddig az információ, de jobb később, mint soha...Szerencsére már megszületett a kicsi fiam, mikor kiderült a tejallergiám és akkor kezdtem inni.

Az ember a legjobbat akarja a gyerekének, mégis belefut ilyenekbe. :(

21. homern (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2012. febr. 28. 17:07

Igen,így ok,nem tudtam hogy ez is rá van írva :)


Én úgy döntöttem,hogy nem adom amíg a kutatók el nem döntik hogy most annyi lesz-e tőle a fiam nemzőképességének vagy sem.Inkább nem akarom a saját bőrünkön kitapasztalni :)

20. Anatita81 (válaszként erre: 19. - Homern)
2012. febr. 28. 16:42
GMO frei, ez jelenti a nem génmanipuláltat és köszi, utánaolvastam, már nagyjából képben vagyok a többi negatívummal.
19. homern (válaszként erre: 16. - Anatita81)
2012. febr. 28. 16:05
Nem a génmanipulációval van baj,az nem mindig rossz dolog.(a bio=a nem génmanipulálttal ?)A természetes hormontartalma ami nekem nem tetszik.
2012. febr. 28. 15:21
En nem vezettem be egyik gyerekemnel se a tejet es mi (felnottek) is leszoktunk rola, ezzel nem azt akarom irni, hogy barki a peldamat kovesse, csak legalabb olvasson utana a tejnek, aztan adja a gyerekenek.
2012. febr. 28. 15:06

Az én kislányom is 13hónaposan kapott tehéntejet,mert már nem kellett neki a tápszer

Felesbe adtam neki először, 1.5dl víz-1.5dl tej,ezt 1 hétig,majd 3/4 tej 1/4víz és utána simán a tejet,de én mindig felforralom!

Nagyon szereti,szoktam neki reggelire vaníliás és karamellás tejet is csinálni. Napi 1szer kap tejitalt ,Nestlé Beba Pro Mézzel

16. Anatita81 (válaszként erre: 14. - Homern)
2012. febr. 28. 14:33

Vsz. azért nézel rá mumusként, mert a leggyakrabban génmanipulált növény.

Amit én iszom, az bio és garantáltan nem az.

Nálunk is úgy indult, hogy megkóstolták és inkább azt kérték, nem én adtam, hogy azt igyák.

Amúgy sem nagy mennyiségben és régóta, mert 2,5 a fiam, fél éve még nagyban a Milumil Juniort iszogatta, a lányom meg a tejes kakaót.

15. Anatita81 (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. febr. 28. 14:26
Kicsik. :( Akkor ennek sürgősen utánanézek! Köszi, hogy szóltál!
14. homern (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2012. febr. 28. 14:24
én is kicsit mumusként nézek rá,nem tudom miért.tisztában vagyok vele hogy ha véletlenül beleinna az enyémbe (én néha iszom,mert tejet én sem szoktam inni) nem lenne baja,de hogy magamtól adjak neki..inkább kerülöm :S
13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. febr. 28. 14:11

Aha, akkor már tudom, miért tartottam öszötnszinten a szójatejtől...

Azt olvastam, hogy minden szójakészítmény egészségtelen, ha nem fermentált szójából készül. Az meg asszem csak 3-4 féle termék, a szójatej tutira nincs benne.

12. homern (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. febr. 28. 14:06
Mekkorák a gyerekeid?A szóját a magas hormontartalom miatt nem igazán szokták 6 év alatt ajánlani,fiúknak meg inkább utána sem.Nekem tejallergiás a 2 évesem,könnyebb lenne az olcsóbb szójatejet venni,de nem kaphatja ugye :(
2012. febr. 28. 13:48

Én már 6 hónapos korukban mind a kettőnek adtam a krémtúrót,utána joghurtokat és végül 10 hónaposan az 2,8-as tejcit.Lányom kakaó formában jobban megitta, sőt sokáig tejbegríz volt a reggeli.

10-18 hónapos korukig kg.Hozzátenném,hogy mind a kettő cicizett még amikor elkezdtem a tehéntejhez szoktatni.Lányom 4 éves, minden reggel kakaózik, Fiam 1,5 éves és tejcizik:-)

2012. febr. 28. 13:47

Szerintem is ráérsz még a tejjel. Akár még egy évig is, vagy tovább.

Lassan 20 hónapos a kisebbik lányom, és még nem ivott tejet magában, vagy kakaónak. Főzeléket, tejberízst ugyanazt eszik, mint mi, tehát az tejes, meg eszi a joghurtot, tejfölt, túrót is.

2012. febr. 28. 13:43

Ha teheted, sehogy!

Ha jól tudom, a fehérjék közül a tojást be kell a 15 hós oltás előtt, de a tejet minél később, annál jobb! Egy-két éve a védőnők és orvosok is így tanácsolják, min. 2 éves korig ne kapjon. A tehéntejet, nem az összes tejtermékre gondolok.

A Junior italt nagyon szerette a fiam és most is inkább a bio szójaitalt választja mindkét gyerkőc, aminek én személy szerint örülök.

8. 2100
2012. febr. 28. 13:42
..ja, kimaradt az elozo hozzaszolasbol, azert tanacsra, mert szivbetegen szuletett, es ezt javasolta a vedono.
7. 2100 (válaszként erre: 4. - Manna74)
2012. febr. 28. 13:40
Szerintem mindenkeppen elonyos felforralni a tejet. Mi kecsketejet is adtunk tapszer utan tanacsra annakidejen a kicsinek (osztalyelso lett- van aki szerint ettol, masok szerint nem :) ).
2012. febr. 28. 13:36
Szia! Én ezt eléggé kitoltam, a 3-mas táp után lehet kapni babatejet (pl. Humana 4 a Müllerben) ugyanúgy por alapú. Én ezt adtam, tele van vitaminnal, ásványi anyaggal. Kislányom már 2 éves és most kezdem átszoktatni a rendes tejre. Most fele-fele arányban keverem rendes tejjel, mert ő is a tápszer keserű ízéhez szokott és egyből nem akarta meginni simán. Tejtermékeket már régóta kap.
2012. febr. 28. 13:36
Nekem a doki 2 de legjobb 3 éves korig nem ajánlja a tehéntejet. Junior ital mehet, tápszer is. Csak a bibi az, hogy utálja a gyerek :) Szóval szükség törvényt bont...
2012. febr. 28. 13:33

A tápszer mennyiségét fokozatosan csökkentsd le, a hiányzó részt pedig pótold tejjel. :)

Az orvosok, védőnők szerint forralni sem kell.

2012. febr. 28. 13:31
Nálunk először jöttek a tejes dolgok, mint tejbegríz. Aztán most ott tartunk 16 hónaposan, hogy reggelire mindig tej megy, estére pedig a gyerekital. Teljesen nem akarom elhagyni a gyerekitalt egy jó darabig.
2012. febr. 28. 13:30
Erre én is kíváncsi vagyok, bár még nem most lesz.
2012. febr. 28. 13:29
13hos lesz a kisfiam. Hogzan vezessem be nala a tehentejet? Egyenlore csak tapszert kapott. A szopi utan Ha-t, jopar honapja meg sima beba 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook