Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerekkel egyedül, mégis kerek a világ fórum

3 gyerekkel egyedül, mégis kerek a világ (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 13. 08:57
Szia Eszmiba! Nekem ugyan csak két gyerekem van és már 8,5 éve nevelem őket egyedül, de hasonlóan hozzád, boldogan. Amikor azt mondják, milyen nehéz lehet egyedül, arra gondolok, hát még milyen nehéz volt a férjemmel. Társam nekem sincs, amin eltöprengek néha, hogy miért. Pedig jó lenne, de lehet, hogy tudat alatt nem engedek senkit az életünkbe, mert így érzem azt kereknek. De persze az is lehet, hogy egyszerűen nem kellek senkinek :).
12. Eszmiba (válaszként erre: 11. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 13. 08:29
Hát ez is nézőpont kérdése. A mai világban egy fizetésből eltartani 3 gyereket művészet, általában kettőből is. De tényleg nem panaszkodom, mert egyelőre meg tudom oldani. Ennél rosszabb sose legyen, és akkor minden rendben lesz.
11. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Eszmiba)
2013. ápr. 13. 08:27
Már az is nagy dolog, hogy nincsenek anyagi problémák.
10. Eszmiba (válaszként erre: 8. - 02a74736e6)
2013. ápr. 13. 08:11

Szia,

közepesen kicsik :) Van egy 8 évesem és két 6 évesem.

9. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 7. - Eszmiba)
2013. ápr. 13. 08:01
Szia ,szép napot!Olvaslak:)
8. 02a74736e6 (válaszként erre: 7. - Eszmiba)
2013. ápr. 13. 07:56

Jó reggelt neked is!


Mennyi idősek a gyerekek?

2013. ápr. 13. 07:43

Jó reggelt!


Senki nem jár erre? :)

2013. ápr. 12. 21:21
Igen vannak emberek, akik mindent kibírnak, amolyan küzdő típusok. Minden viszonyítás kérdése. Ha látok boldog, teljes családokat, akkor időnként arra gondolok, miért velem történt ez. Aztán azonnal észbe kapok, hogy hiszen mi a baj? Egyészséges vagyok, van három csodás gyerekem, van hol laknom, van mit ennünk, békében élhetünk. És máris mosolygok:) Meg kell tanulni hálásnak lenni azért, mai van:) Nehéz lecke, de érdemes megtanulni.
5. 02a74736e6 (válaszként erre: 4. - Eszmiba)
2013. ápr. 12. 21:16

Hidd el az is el fog jönni, társ, barátok.

Aki annyira erős, hogy újrakezdi egyedül, három gyerekkel, annak ez már pofon egyszerű lesz :)



A nagyfiam osztályába jár egy fiú, ők is hárman vannak testvérek, anyukájuk egész korán egyedül maradt velük, de le a kalappal előtte. Soha nem hallottam panaszkodni, hogy kevés a pénz, mennyi a fizetnivaló, mennyire nehéz. De a három fiú mindig tisztán, a legszebb ruhákban járt, pedig apuka egy Ft,- gyerektartást nem fizetett soha életébe. De az anyukájuk elvállalt bármit, takarítást, kertgondozást, mosást, vasalást. Soha nem panaszkodott, de mindig elsők között volt, ha be kellett valamit adni pl. farsangra tombolának, ha sütit kellett vinni, ha segíteni kellett akár csak szendvicset készíteni egy-egy osztálybulira.

Figyelem évek óta, Ő így elégedett, Ő így járt jól, inkább egyedül.

Mára már a párját is megtalálta, Őt nem ismerem, de remélem jól bánik vele, velük.


Ha valami miatt kicsit kiakadtam, ha valami miatt ideges, mérges voltam, mindig eszembe jutott Ő, aki egyedül csinálja ugyanazt végig, amit én egy társsal, és mindig mosolyog. Már is letörpülnek a gondjaim.

2013. ápr. 12. 21:03
Nagyot változott az életem, és pozitív irányba. Persze ennek az "életformában" is megvannak a nehézségei, de melyiknek nem. Szóval nem cserélném vissza a régi életemre. Most már csak a jövőmet kellene teljessé tenni :) Társ, barátok...
3. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Eszmiba)
2013. ápr. 12. 20:58

Szia

En sem vagyok sorstarsad de nagyon orulnek ha 1-2 alkoholista ferjtol szenvedo vagy terrorban tartott anyuka olvasna ezt a forumot!Vegre van valaki aki aki 3 gyerekkel egyedul van,boldogan!

Ezerszer gratulalok!!

2. 02a74736e6 (válaszként erre: 1. - Eszmiba)
2013. ápr. 12. 20:52

Szia!

Én ugyan nem vagyok sorstársad (kivéve, hogy nekem is három gyerekem van), de gratulálok, hogy talpraálltál, és elégedett vagy.

2013. ápr. 12. 20:29
1,5 éve egyedül maradtam a gyerekeimmel, beállt szépen az életünk. Nyugalom, béke :) Az életemből most csak a Társ és barátok hiányoznak. Éppen ezért arra gondoltam, ha vannak sorstársaim, akik szívesen beszélgetnének, én nagyon örülnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook