Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Horvátországba egyedül, két gyerekkel, busszal..... fórum

Horvátországba egyedül, két gyerekkel, busszal..... (beszélgetős fórum)


12. Vikó 26 (válaszként erre: 10. - Lencsi.)
2013. dec. 29. 19:30

Szívesen írok persze!

Elôször is az utiköltség oda-vissza kb 40.000 ft/fô,ebben benne van a hálókocsi hely is!

A menetjegy retúr 70 euró kb,a hálókocsi hely 42 euro szintén oda vissza/fô!

Van hálókocsi és fekvôhelyes kocsi,mindkettô ugyanannyiba kerül,viszont a hálókocsi konfortosabb sokkal és míg egy fekvôhelyes fülkébe akár hat fôt is befogad,addig egy háló kocsi max három fôs!

A ti esetetekben a két-három fôs hálókocsi lenne az ideális,akkor nem kellene idegenekkel osztozni a fülkén!

A kicsi gyerek 3 éves korig ingyen utazik és ha veled alszik egy ágyon,a hálókocsihelyért sem kell neki fizetni!

Az út kb 16 óra volt,este 6 kor indult a vonat és valamivel reggel 10 után értünk splitbe.

Az út kibírható kisgyerekkel is,fôleg,hogy az út nagyrészét átalusszák,az enyémek nagyon jól aludtak,elrázta ôket a vonat!

Minden kocsihoz tartozik egy kocsikísérô,segít amiben tud!

A fülkék zárhatóak biztonságosak,a hangulat nagyon jó,mindenki figyel a másikra!

Sok kisgyerekes család volt a vonaton,kicsi totyogó babákkal is.

Azèrt azt hozzátenném még,hogy ismerôseink idén busszal mentek ôk splitben voltak 10 óra alatt és az utiköltség fele annyi,mint a vonatos utazásnak.

Szóval azért tény,hogy a vonat sokkal kényelmesebb,konfortosabb,fôleg kisgyerekkel,de busszal jelentôsen olcsóbb és rövidebb is az út!

2013. dec. 28. 11:53
Igazság szerint igyekszem megfűzni az egyetemista 21 éves öcsémet, h jöjjön velünk, mert egyes-egyedül még a fürdést sem tudnánk megoldani. A fiam nagyon jól úszik, kajakozik, így nem elégedne meg a pancsizással a part közelében. Így kellene vki aki velünk lenne. Ezért tuti nem keresek partnert..:)
10. Lencsi. (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2013. dec. 28. 11:51
Vonatra nem is gondoltam, de nagyon tetszik az ötlet! Végül is még ez lenne a leglogikusabb. Írnál róla infókat, árakat?
2013. dec. 27. 20:46
Hogy szervezett van-e,azt nem tudom,mert mi sem úgy mentünk,de úgylátom ez a kérdezônél sem volt kritérium..
8. bibity (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2013. dec. 27. 19:34
Létezik szervezett vonatos út is? Nem is tudtam! Ez esetben jól hangzik!
7. Vikó 26 (válaszként erre: 5. - Bibity)
2013. dec. 27. 18:57

A vonatra ugyanez igaz!

Sok családos volt,akikkel összebarátkoztunk és a kocsikísérô is figyel mindenre,mindenkire,többekközt ezért van ott.

6. bibity (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2013. dec. 27. 18:48
Ha érdekel, priviben meg tudom írni, mi melyik irodával voltunk buszos úton.
5. bibity (válaszként erre: 4. - Vikó 26)
2013. dec. 27. 18:42
A vonat neki azért nem jó, mert nem biztonságos. Ha kimegy Wc-re, ki vigyáz a gyerekekre? Ha buszos turnussal mennek, már odafele megismerkedhetnek az utitársakkal, így talán lesz segítsége, vagy találnak kis barátot a gyerekeknek...
2013. dec. 27. 17:52

Én tapasztalatbol mondom,hogy vonattal indulnék!

Az mégiscsak kényelmesebb és nagyobb a mozgástér,fôleg ha hálókocsit foglaltok,akkor kényelmesen tudtok pihenni is aránylag,a vonat este indul és másnap reggel érkezik.

Mi idén utaztunk így egy 5 és egy 3 és fél évessel!

A vonat splitbe érkezik,onnan utaztunk még fél òrát busszal egy kedves tengerparti lakókocsis kempingig!

A szállás kényelmes,konfortos,közvetlen tengerparti és fôleg megfizethetô,az utazás kibírhatò!

2013. dec. 27. 17:51

Szia! Figyelni kell az utazási irodák hirdetéseit, akár a facebookon is. Sokszor nagyon kedvező ajánlatokat küldenek.

Mi eddig kétszer voltunk (igaz mi autóval) de nagyon nagyon jól éreztük magunkat, és gyönyörű volt a tenger :) Nagyon délre azért nem mennék csak, mert nagyon hosszú az út. Mo-hoz nagyon közel is vannak gyönyörű helyek.

2013. dec. 27. 17:25
Tudom még korainak tűnik, de sztem nem lehet elég korán nekifogni, hogy tutira jól sikerüljön. :)
2013. dec. 27. 17:22
Sziasztok! Egy teljesen hétköznapi édesanya vagyok, elváltan, két gyerekkel (11 és 3). A fizetésem nem túl magas, de igyekszem spórolni egy felejthetetlen nyaralásra. Horvátországban merre indulhatnék (kocsi nélkül) ahol megkapjuk az élményt? Kinek milyen tapasztalatai vannak? Utazási irodák? Apartmanok? Magánszállás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook