Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves unokaöcsém fél a kakilástól, miért lehet ez? fórum

3 éves unokaöcsém fél a kakilástól, miért lehet ez? (tudásbázis kérdés)


30. andi6020 (válaszként erre: 7. - Miccer)
2011. ápr. 26. 06:58
Hát, Freud nagy mágus volt.....:DDD
29. sznilla (válaszként erre: 23. - B2076ec79b)
2011. ápr. 26. 06:24
Szia! Ugyanebben a helyzetben vagyunk, még gasztro-doki előtt.... Fiam 2,5 éves, és min. egy fél éve ez a helyzet. Dokinéni (házi) azt mondta, semmi szervi nem lehet, glicerin-kúp, Laevolac. Egyik sem használ. Ha nem telik el min. öt nap, dugdoshatom szegénykémnek a kúpot. Heti egyszer sikerül produkálni. Néha fájós keményet, máskor viszonylag könnyen, csak sokat. Pedig rostosakat is eszik, magvas kenyerek, gyümölcs és zöldség, gyümilé stb. Ő aztán ehetett aszalt szilvát....
28. anyabab (válaszként erre: 26. - Cilus)
2010. ápr. 12. 15:08
Az óvónők neked erre mit mondtak?
2010. ápr. 10. 08:23
Próbáltatok több folyadékot adni?
26. cilus (válaszként erre: 25. - Anyabab)
2010. ápr. 9. 20:49
csatlakozom én is:(
25. anyabab (válaszként erre: 24. - Letty18!)
2010. ápr. 9. 13:31
Hasonló a fiamhoz. Tanácstalan vagyok én is.
2010. ápr. 9. 11:38

Sziasztok

Nem kaki gondok de remélem valaki nekem is tud tanácsot adni.

4 éves húgomról van szó.Rég óta szoba tiszta,már a nagy wc-t használja,de pár hete kezdődött nála,hogy csak "táncol"és nem megy el pisilni.Tegnap és ma,meg már be is pisilt.(1-1 alkalommal)Pedig szólunk neki menj pisilni,(hátha csak elfelejtkezik magáról)még el is kísérem de azt mondja nem kell pisilnom.De kipróbáltam már,hogy valamit ígérek neki csak előbb menjen el pisilni akkor elmegy és kell is neki!

Hiába kérdeztem nem árulja el,hogy miért nem megy wc-re.

Valakinek volt már ilyen gondja?

23. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 9. 11:10

Az én lányom 2 éves. Kb. fél éve kezdődött a probléma. Elkezdtük a sort: szilvalekvár, buláta, narancslé, aszalt szilva, aszalt szilva lé,joghurtok, 0 csoki+kakaó, glicerin kúp, laevolac szirup, paraffin olaj. Végül odáig jutottunk, hogy már vérzett neki és ordított :( Gasztroenteorológia, napi 2 beöntés, UH-k, vérvétel..stb. Semmilyen szervi baja nincs hála az égnek. A pszichológiai konzíliumon ugyanazt mondták, mint amit itt alább írtak páran a kaki "elvesztésével" kapcsolatban. A dietetikus tanácsai szerint újra szerveztük az életünket kaja téren, de változás abszolút nincs. Most EVAq kúpot kap, de anélkül nem megy :(


És igen, amiért a te írásodra reagáltam ezt: Mi minden alkalommal mondhatjuk, hogy kisebb ünnepséget rendezünk. Megtapsoljuk, megszeretjük nagyon , és nagyon boldogok vagyunk. Ezáltal szerintem erősödik benne az érzés, hogy ha kakil az jó, és mindenki örül neki, így aztán oldódni fog benne a feszültség is az elvesztése miatt.

Amúgy hallottam olyat is, hogy van olyan kisgyerek (ilyen 3 év korabeli) hogy pl a körmét nem engedi levágni, mert azt is úgy értékeli, hogy belőle egy darabot vágnak le és ettől fél.

2010. ápr. 9. 10:34

Az én fiam lassan 6 lesz és kb. 1 éve kezdődött nála, hogy nem megy el kakilni. Visszatarja, de hát valami picuri így is becsúszik a nadrágjába. Régebben nem volt ilyen gond. Ha én látom, hogy kéne neki menni akkor küldöm de általában nem akar ilyenkor menni a WC-re. Az is eszembe jutott, hogy lehet, nem akarja a játékot félbehagyni, és ezért nem megy. Ja, és az oviban szintén ez megy csak ott nem veszik észre a "jeleket" így majdnem mindig akkor szól nekem amikor délután megyek érte.


Ki fogom próbálni a Laevolac-ot. Nem tudjátok, ha este beadom neki akkor reggelre lesz produktum?

2010. márc. 12. 13:33
Vagy mert kemény a széklete és fáj neki... Több rostos és nagyon jó a sült tök és a sárgarépa. Minél több zöldségféle, ezek tartalmaznak sok ballaszt anyagot.
20. Brad
2009. máj. 6. 10:43

Mert veszteséggként éli meg. Nem tudja miért jön ki belőle. Nem akarja "elveszteni" a kakit, mert sajátjának érzi. -ez így elég hülyén hangzik, de remélem érthető. :)

Pszichológiai okai is lehetnek, ezért el kell neki magyarázni, hogy ez normális dolog.

(Megeszed az ennivalót, a vitaminok segítenek hogy szép nagy emberke legyél, és a maradék ami nem kell a szervezetednek az pedig kijön)

Sokan visszatartják a kakit többéves korukig.-persze néha ürítenek, mert a természet megköveteli, de így nagyon egészségtelen!

Miccerrel értek egyet!

Persze lehetnek más okok is... nem vagyok anyuka...

2009. máj. 6. 10:42
Először én megprobálkoznék a magas rosttartalmú ételekkel
18. kattyus (válaszként erre: 11. - 3a92f8d690)
2009. máj. 6. 10:36

Én a Guttalaxot nem ajánlom, mert az hashajtó hatású. Igaz segít, de a szervezet hozzászokik.

Helyette a Laevolac-ot ajánlanám.

17. miccer (válaszként erre: 13. - Skate77)
2009. máj. 6. 10:30

Ezt csak azért írtam, mert elméletileg ezen minden gyerek átesik. Mert ugye itt nem írta a kérdező, hogy székrekedése lenne, csak azt, hogy fél.

Egyébként érdekes, hogy pl megfigyelték, hogy a nagyon spórolós emberek ált. székrekedéssel is küzdenek, állítólag ez is erre vezethető vissza: vagyios nehezen engedik el a pénzt.

2009. máj. 6. 10:18
Ezaz laevolac szirup, de ha nem kemény annyira egy pár napig a joghurt fogyasztása is megoldást nyújthat!
15. 3a92f8d690 (válaszként erre: 7. - Miccer)
2009. máj. 6. 10:17

Láttam már olyat hogy ha valakinek kakált a gyereke kissebb ünnepséget szerveztek neki kicsit nem is inkább nagyon hülyének néztem őket ezért ez egy természetes dolog!!

Szóal visszatérve szilvalekvár és rostos üdítő is s egít!!

14. .livia
2009. máj. 6. 10:16
Laevolac szirup nagyon jól lazítja a székletet és teljesen ártalmatlan a szervezetre, mert teljesen kiürül.
13. skate77 (válaszként erre: 7. - Miccer)
2009. máj. 6. 10:16
Én azt gondolom, hogy nem kel ennyire a lelke mélyére ásni, mert ha baj van ilyen téren a gyerekkel, az nem csak a kakinál jelentkezik.
12. Sirga
2009. máj. 6. 10:15
Talán nehezen kakilt, és a negatív élmény/fájdalom miatt.
2009. máj. 6. 10:14
Guttalax cseppet ajánlon 3 csepp és a kaka meg van oldva ha ez én fiam már 2-3 napja nem kakál adom neki mert ő is fél kakálni pedig a bilizést nem erőltetem!!Azt mondja sír a kaka ha kinyomja:-))ezért nem akkarja pedig mondom neki hogy az jó a kaának is neki is!!De mióta vettem guttalaxot mert ez nem állapot hogy látom rajta ha kakálnia kell csak szaladgál lábújhegyen !Szóvala ezek a cseppek jók nagyon!!!!
10. miccer
2009. máj. 6. 10:14
ja, persze s nélkül a pszichológus, csak elgépeltem :)
2009. máj. 6. 10:14
Glicerines kúp, lehet hogy fél is elég, meg van valami szirup is azt is halottam már!
2009. máj. 6. 10:14
Lehet, hogy kicsit keményebb a széklete és ez fájdalmat okoz emiatt akár napokig vissza is tarthatja. Narancslevet ajánlok, naponta többször is, ez rendbe tartja a makacs székletet, nekünk ez vált be
2009. máj. 6. 10:14

Szia!


Én nem vagyok pszicshológus, de legjobb tudomásom szerint ez az időszak a freudi fejlődés elméletben az ún. anális korszak, a nevéből is látszik, hogy itt az ürítés az egyik központi téma a gyerek életében. Ilyenkor tanulja meg átvitt értelemben is elengedni a dolgokat, vagy megtartani azokat, valamint rájön, hogy ezzel a kakilok-nem kakilok dologgal remekül tudja irányítani a szüleit. Itt a kakit egyfajta ajándékként kell értelmezni, vagyis ha "anyu jó volt, akkor kap kakit", vagy fordítva. Általában az a baj, hogy a szülők túl reagálják ezt a dolgot, és ezzel erősítik a gyerkőcben ezt a mechanizmust. Remélem érthetően írtam le.

6. micimacko72 (válaszként erre: 3. - Skate77)
2009. máj. 6. 10:12
nálunk is volt ilyen, a kisfiamnak fájt és utánna egyáltalán nem volt hajlando kakilni. Használhato kup ilyen esetekben de nekünk a háziorvos irt fel egy szirupot és megoldodott a probléma
2009. máj. 6. 10:11
az én fiam(3éves) is így volt vele,a széklete már olyan,mint egy felnőtté és a pelus,ahogy kakilt "visszanyomta" és ez fájt neki.Mióta sikerül bilibe, csökkent ez a szorongása a kakitól.Bár még mindig fél,hogy fájni fog,mert hát a kakija kicsit kemény,de adok neki sok rostosat és ez lazítja és így könnyebb:)
2009. máj. 6. 10:09
Az egyik alkalommal fájhatott neki
2009. máj. 6. 10:09

Én arra tudok gondolni, gyakorló anyukaként, hogy :

1. keményet kakál és fáj neki

2. Nem a wc-be akar, hanem a bilibe, ha ez is változott.

2009. máj. 6. 10:08
Nem lehet, hogy kissé kemény a kaksi és fájdalmat okoz?
1. Mort
2009. máj. 6. 10:07
3 éves unokaöcsém fél a kakilástól, miért lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook