Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vásárolhatnék az újszülött unokaöcsémnek "első" ajándéknak? fórum

Mit vásárolhatnék az újszülött unokaöcsémnek "első" ajándéknak? (tudásbázis kérdés)


23. szafaripók (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2013. ápr. 22. 08:52
Nálunk az már nem sokat ért volna...
2013. ápr. 22. 06:21
pelust és törlőkendőt
2013. ápr. 21. 23:45
18-as kiscipőt
2013. ápr. 21. 17:43
Nagyon sok jó ötletet kaptál, én azonban megkérdezném a szülőket, megmondanám mennyi a keret és ebből mi az , amit vegyél. Semmi szükség rá, hogy három zenélőforgót kapjanak a kiságy fölé, de lehet, hogy egy légzésfigyelő, egy bébipihenőszék , egy sterilizáló, egy hasfájós párna, egy bébivetítő, egy szívhangot utánozó kis plüssálatka jól jönne. Mindez attól függ, hogy ők mennyire rendezkedtek be előre. Lehet, hogy a pelenkatorta is jól jön egy-két cumival, könyvecskével, nyálkendővel tarkítva.
2013. ápr. 21. 17:03

Ami elfogy az nem emlék, főleg egy kicsibabának.

Nyilván annak a szülő örül, akkor amikor kapja, de nem a baba. És te neki szeretnél örömet szerezni. :-)))


Amúgy lent olvastam, a gyermek evőeszközröl. A miénk is megvan, a kanalával esszük a joghurtot, az is jó dolog!

2013. ápr. 21. 17:00

A plédet jó 5lentnek tartom, még az enyém is megvan pedig 30éves vagyok. :-))) Plédböl sosem árt ha van.... :-)))

Én amúgy még mellé vagy csak ezt, de könyvet vennék neki, mert az örök emlék. Esetleg beleírhatsz egy szép idézetet, versikét, vagy h kitöl mikor kaptaés minek az emlékére..... Az tuti emlékezetes marad. Nekem is sok mesekönyvem megvan még, jelenleg abból olvasunk a kicsifiamnak. :-)

2013. ápr. 21. 16:29

Gondolom a szülei mindent beszereztek, amire szükség lehet a baba érkezésekor, sőt még annál többet is.

Ha maradandót akarsz, akkor van pl. a bambinoprint lenyomatkészítő (ez a weboldaluk is), amiből aztán egy csomó mindent lehet készíteni. (Én hogy örültem volna neki...:) )

Vagy vehetsz a kiságyba felhúzhetó, zenélő játékot, de ezt is, meg a legtöbb játékot csak később fogja majd "értékelni", használni.

De vihetsz pelenkatortát, az is jópofa, de a takaró is jó ötlet lehet, csak mostmár ugye jön a jó idő, ne legyen túl vastag, mert akkor használni se nagyon tudják...

2013. ápr. 21. 14:47

A kislànyom annak idején cuki evöeszközkészletet kapott és késõbb (nyilvàn) imàdta. Ez emlékezetes. A fogyó dolgokat elhasznàlja, nem marad emlék. A felhúzható dallamos mütyür is megvan még, 2 gyereket kiszolgàlt.

Gratulàlok a picihez és csupa jókivànsàg! Puszika a pici talpacskàjàra!

2013. ápr. 21. 09:59
Ha maradsz a pelenkás és egyéb vonalnál, akkor nézz körül a neten, mert olyan jópofa pelenkatortákat lehet készíteni, hogy csak na.
2013. ápr. 20. 09:43

Egy bankszámlát, amire aztán szorgosan utalgathatod a dellát. :)


A plédnél mondjuk tényleg jobb a pelenka.

13. Karyka (válaszként erre: 12. - Miramira77)
2013. ápr. 20. 09:31
Ez igen, jó kerianyu:))
2013. ápr. 20. 09:26

Nekem keresztanyám nyújtotta a legnagyobb segítséget:

két-háromféle pelus (így ki tudtam próbálni, melyik a legmegfelelőbb nekünk)

melltartóba párna

hippoallergén törlőkendő (ezzel nem lősz mellé és fogy mint a fene)

De ami a legnagyobb segítség volt: kifizette a fél éves légzésigyelőt (lehet bérelni)

2013. ápr. 20. 09:13
Én maradnék a pelenka, popsitörlőkendő mellett, ezekből fogy a legtöbb az első időkben.
10. Z.Györgyi (válaszként erre: 7. - Fehérke111)
2013. ápr. 20. 09:03
Mi megkaptuk pici korában, mindig mellétettem a kiságyba. És így hozzátartozik neki az alváshoz. Nem kell mindenhová magunkkal vinni, de ha lefektetem, mindig keresi. Meg nagyon szerette a csücskeit rágni, mikor jött a foga. Persze van más kedvenc is. :)
2013. ápr. 20. 08:59
Én nem nagyon javaslom a babaápolási terméket, mert eleve nem is ajánlott legalább fél évig gyógyszertárin vagy nagyon specen kívül semmit alkalmazni, másrészt lehet az anya a természetesebb vonalat képviseli. A legegyszerűbb ha tényleg megkérdezed miből van még hiány, adjon ötletet. Ha nem mond semmit akkor játékféle.
2013. ápr. 20. 08:57
Ja, és igen: attól is függ, hogy mekkora az a keret, amiből garázdálkodni tudsz/rászánod, és esetleg milyen hasznos dologra van szükség.
7. fehérke111 (válaszként erre: 5. - Z.Györgyi)
2013. ápr. 20. 08:50

A szundikendőt vagy az alvós mütyürt (plüssmaci, kutya, stb.) nem gyerkőc választja/jelöli ki magának? Úgy értem, hogy valami igen-igen kedves lesz neki és ahhoz ragaszkodik. Annak idején nálunk már tényleg iszonyú állapotban volt a kis Vuk figura, - úgy kellett ellopni, hogy kimoshassam és aztán gyorsan szárítani - de csak az kellett az alváshoz. :-)))

Bocs, hogy belevau (én ugyanis már bőven nagymamakorban vagyok) csak a baráti körben nálunk is jön a baba, ezért próbálok tájékozódni a fiatalok körében! :-)

2013. ápr. 20. 08:37
Valami márkás játékot, amivel nem történhet probléma.(nem törik össze, nem mérgező stb.)
5. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Panda230)
2013. ápr. 20. 08:32
Ha nem akarsz túl sokat költeni, de maradandóbbat szeretnél, mint a ruha vagy pelenka, a szundikendőt ajánlom. Nekem mindjettőnek van, és nagyon szeretik. :)
2013. ápr. 20. 08:29

attól függ mekkora a keret és, hogy mi hiányozhat még a babának.

Az Auchanban pl. lehet kapni babakészletet kiskád, törölköző, vízhőmérő, stb. van benne, de gondolom bababoltokban is vannak összeállított dolgok.

2013. ápr. 20. 08:19
Babapléd,pelenka,babaápolási termékek,kis rucik,sok mindennek örülnek ilyenkor,de ha kegkérdezed az anyukát,mire van szükség az is jó.
2013. ápr. 20. 08:16
Illeni illik, de azért inkább kérdezd meg az édesanyát, hogy kell-e babapléd vagy inkább valami más.
2013. ápr. 20. 08:15
Unokaöcsém született, akit már nagyon-nagyon vártunk, és nagyon szeretnék neki valamilyen ajándékot venni, ami hasznos lehet számára. Én a babapléd mellett tettem le a voksomat, de nem vagyok biztos benne, hogy illik-e ilyet venni. Mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook