Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 3 éves macska kiszoktatása a kertbe fórum

3 éves macska kiszoktatása a kertbe (beszélgetős fórum)


1 2
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 11:32

Ezt az előre gondolkodást nem kellett volna leírnod, ha egy élőlényt magunkhoz veszünk, akkor az azt jelenti örökre. Egy benti cica 18-20 évig is élhet.

Ha erre nem gondoltál, akkor ez nagy gond, nemcsak a cicára nézve.

Anyaként írom, egy félórás porszívózás bele kellene , hogy férjen a napi 'takarítási szertartásba' még ikrekkel is.

De ez a magánügyed természetesen, de ahogy a cicát nem gondoltad át, ebből kiindulva, talán a napjaidat is átkellene gondolnod a saját érdekedben.

24. sz.cs.anna. (válaszként erre: 22. - Vkatka)
2020. szept. 13. 11:30
Ajánlom, olvasd el a 22. hozzászólásomat, ja és ha neadjisten a gyereknevelés nem úgy alakul, ahogy eltervezed a fejedben, remelem, nálad nem jönnek majd ilyen tudalekos válaszok.
23. sz.cs.anna. (válaszként erre: 13. - Fisica)
2020. szept. 13. 11:29

Jézusom. Neked is írom ezt és mindenkinek, aki hasonló jótanácsokat osztogat: basszus van HÁROM ÉVE egy macskám, és egy gyerekem KÉT HÓNAPJA. NYILVÁN utanaolvastam már TIZENEGY HÓNAPJA, hogy megfér-e a baba meg a macska egy lakásban, és sok helyről olvastam-hallottam, hogy igen, az ajtóra figyeljek, hogy csukjam be. A baba elott így le is cseréltük az összes harmonikaajtot rendes ajtóra.


Megjött a baba, hát olyan természete lett, hogy nem tud a saját ágyában aludni, hanem velünk közösen. (Ha most valaki nekiáll kioktatni, hogy minek altatom a gyereket közöttünk, meg raszoktattam, úgyhogy ne panaszkodnak, hat inkább ne írjon semmit, mert azért altatom kettőnk között, mert máshogy nem tud aludni, csak rajtam, és ha megpróbálom letenni, rögtön felkel. És ez megy két hónapja, alszom éjjel 1-2 órákat és cső. Nyilván ez nekem se jó, a férjemnek se, de nem tudunk mit csinálni, ha tudnánk, már nem ez lenne... úgyhogy ennyit a tervezésről).


Nyilván a macska nem jöhet be hozzánk, ha alszunk, de a babaszobaba se mehet be, mert ott meg ott a pelenkazo stb. Így a macska szerencsétlen ki van zárva mindkét szobából. Gondolhatod, hogy ez nekem se jó így, nem azért van három éve macskám, mert mindegy, hogy mi van vele (ezért is írtam ide a kérdést, és négy hónapja is volt már egy kérdésem a macskával kapcsolatban, amikor 4 napra itthon kellett hagynom, nekem az is rohadt szar volt, mert féltem, hogy mi lesz vele... szóval nekem akkor se volt mindegy, mi lesz vele).


A lényeg, hogy igen, utánanéztem, hogy lehet-e macska a baba mellett, olvastam, hogy lehet, de nem jött be, mert ilyen az élet és basszus nem így képzeltem el én sem a dolgokat. De ettől nem leszek kegyetlen a macskával, sem meggondolatlan bármi mással. Aki ilyesmit akar írni, spórolja meg az időt és ne írjon semmit, felesleges itt nekem tudálékoskodni meg eljátszani a nagyokost. Három éve van macskám, nagyon szeretem, a széltől is ovom, de most változott a helyzet és megoldás kell. De az nem megoldás, ha azt mondjatok, hogy HÁROM ÉVE kellett volna gondolkodni (hozzáteszem, bár senkinek semmi köze hozza, de nekem három éve azt mondta a nőgyógyász, hogy meddő vagyok, úgyhogy nem igen volt képben semmilyen gyerek nemhogy tizenegy hónapja, de SOHA az életemben, de aztán mégis összejött, nagyon boldog is vagyok, de ez is azt mutatja, hogy az ember nem mindig tud előre tervezni, pláne nem évekre, és ettől én nem leszek se meggondolatlan, se kegyetlen, ha valaki mást akar mondani, ne mondja, ne pocsekolja se az ő idejét, de az enyémet se.)

22. vkatka
2020. szept. 13. 11:27
Én most várom az első babámat de soha eszembe nem jutna megszabadulni a macskámtól. Ő is a családhoz tartozik, a gyereknek meg semmi baja nincs egy kis macskaszőrtől. A macska ezzel jár. Másik családtagot sem dobunk el, ha elkezd hullani a haja... Engem ez alapján már rég menesztett volna a párom mert a lakásban mindenhol az én hajam van.
21. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 11:27

Nem lesz semmi probléma, ha veletek marad, a baba és a macsek a későbbiekben imádni fogják egymást.Volt egy macskánk ( adatlapomon a Cicu ) aki a fiamnak 9 éves korától 25 éves koráig volt velünk.Hihetetlenül ragaszkodtak egymáshoz, a családnak is feljthetetlen élmény volt évtizedeken át figyelni együtt a fiam és a macska fejlődését


És a szőre gondolom csak veedlési időszakban hullik.

20. Fisica (válaszként erre: 14. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 11:15
Egy háziállat azért elég sokáig él, ahhoz hogy tudj előre tervezni.
19. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 11:14

Na és? Takarítani azért lehet és a macseknak gondolom, nem marékszám hullik a szőre.


Nem lesz semmi gond, hidd el.

18. timycat (válaszként erre: 17. - Timycat)
2020. szept. 13. 11:14
Jav: Egy állatot életünk illetve az ő élete végéig vállalunk.
17. timycat (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 11:13

Egy állatot életünk illetve végéig vállalunk.

Nem addig amíg kényelmes.


A gyerekkel is lesznek problémák őt is kirakod majd?


Egy panellakást mennyi idő 10 vagy 15 perc végigporszívózni? Ennyi nincs naponta?


Inkább add örökbe a cicát olyannak, aki szintén lakásban tartaná.

16. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Buspics)
2020. szept. 13. 11:11

Már amelyiknek. Ez így nem igaz. Főleg, hogy hozàszoktatták egy létformához, környezethez, aztán kilökik olyan körülmények közé, ahol sosem volt.


De ha meg fajmacska, akkor pláne, mert nem mind kinti macska.

15. Scherlock (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 13. 11:09
Senki és semmi nem felejt. 😊
14. sz.cs.anna. (válaszként erre: 5. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 13. 11:09
Ezt most komolyan gondoltad? 3 évvel ezelőtt gondolnom kellett volna arra, hogy három év múlva lesz egy babánk, ÉS kevesebb idő lesz takarítani ÉS ugyanott fogunk lakni? Irigyellek, hogy te ilyen szinten tudsz előre tervezni az életedben, mondjuk cserébe viszont borzasztó kioktató is vagy...
13. Fisica
2020. szept. 13. 11:09

Egy benti cica nem tud magára vigyázni kint(a kinti se mindig). Sose lesz biztonságban.

Ilyenkor olyan mérges tudok lenni amikor egy gyerek miatt lepasszolják az állatot. Erre azért gondolni kellett volna, hogy mi lesz ha jön a gyerek, mi lesz a cicával.

12. sz.cs.anna. (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. szept. 13. 11:06
Olvashattad, hogy nem a macskaszőrrel van baj, hanem hogy kevesebb idő van takarítani.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Buspics)
2020. szept. 13. 11:03

Ellent kell , hogy mondjak a kutya a gazdájával érzi a legjobban magát. És kell neki természetesen a séta, mozgás a külső ingerek,

Nem tudom volt-e állatod valaha lakásban és vitted kertesházba?

Nekem volt, van, nyaralni olyan helyre mentünk, ahol kertben lehetett volna, de köszönte, ő ott volt, van ahol mi. Kutya is és cica is.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2020. szept. 13. 11:00
Nem minden macska, vannak direkt szobacicának kitenyésztett fajták.
2020. szept. 13. 10:59

Ez a cica nemcsak ki lesz lökve, teljesen új környezetbe, új emberekkel körbevéve kell, hogy túléljen.


Túl kell élje a macskák haragját, a kutyákét és vigyázni kell neki arra is, ne csapja el egy autó.

Jobb lenne örökbe adni egy olyan családnak, ahol szintén lakásban lehet. Én is 3 éves cicát fogadtam be és nagyon kedves, bújós cica lett belőle. A gazdája jött meglátogatni és sértődötten csusszant ki a kezéből, bújt az én ölembe.

2020. szept. 13. 10:59
A macskának kint a helye. Semelyik élőlénynek nem jó az, ha be van zárva. Majd megszokja. A kert inkább a természetes közege, mint a panellakás.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 10:58

Egyébként milyen fajta macska, hogy tiszta szőr minden?


Mert ha nem sima házimacska, perzsa pl., azt nem rakhatod ki a kertbe.

6. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 10:56

Én nem dobnám ki a cicámat. Nem lesz a gyereknek semmi baja, sőt előbb lesz allergiás meg mindentől beteg, ha túl steril, fertőtlenített környezetben tartod. Takarítani meg lehet egy pici mellett is.


Vegyél robot porszívót.

5. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 10:43

Az a típusú ember vagyok, aki azt mondja kutyának macskának kint a helye a kertben. Most viszont azt gondolom ez embertelenség. Ez a macska már megszokta a lakást. Gondolnod kellett volna arra, hogy későbbiekben szeretnétek egy gyereket és bizony egy macskának hull a a szőre, ami esetleg problémát okozhat. A szájába veheti a gyermek, allergiás lehet rá stb...

Azt hiszem előbb kellett volna gondolkodnotok. Gondolj bele milyen lehet annak a macskának, aki megszokta már a benti körülményeket, most pedig egyik napról a másikra kilököd.

Mert az is más lett volna, ha vegyes tartásban van ez a macskusz.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2020. szept. 13. 10:18

Gondolom nem azóta lett több szőre a macskának, mióta megszületett a baba.


Búcsúzz el a cicától, nagy eséllyel nem sokáig fogtok már találkozni.

2020. szept. 13. 10:01

Minden macska jobban szeret kint, mint bent. Fokozatosan engedjétek ki, eleninte őrizzétek, nehogy megszökjön a váratlan nagy szabadságban.

AZ én cicám egy kinti baleset miatt már 3-ik éve szobacica, csak velem lehet kint egy kicsit a kertben, de még most alattomosan lesi, hogy szökhetne ki, és akkor várhatjuk mikor jön haza.

NEM tudom hogy jó ötlet-e, mekkora városban milyen forgalmas utcában laktok, ezt is figyelembe kellene venni

2020. szept. 13. 09:14

Természetesen megszokja a kinti életet. Figyelembe kell azonban venni, hogy szoktatni kell. Kb. 1 hétig az új lakásból nem szabad kiengedni. Kézben kivinni, hogy lássa a kinti környezetet, majd nyitva hagyva az ajtót engedni, hogy ő maga menjen ki. Így is előfordulhat, hogy elveszik. Mielőbb meg kell tenni, mivel jön a hideg, fel kell készülnie a kinti életre.

Mi, anno 6 cicával költöztünk panelból családi házba. Én, mondjuk annak örülök, hogy bent vannak, mert így nem esik bajuk.

2020. szept. 13. 09:07

Sziasztok, van egy 9 hetes gyerekünk és egy 3 éves macskánk, és mivel tiszta macskaszőr minden, és alig jut idő a takarításra, a macska ki van zárva a nappaliból és a gyerekszobából is. Sajnos ezt rosszul tűri és én sem akarom kínozni tovább, és a szüleim felajánlották, hogy vigyük el hozzájuk, lakjon náluk a kertben a macska.


De meg tudná szokni a kinti életet? Egész életében szobacica volt, panellakásban élt. Meg persze tőlem is távol lesz így, egy településsel arrébb. De más megoldást perpillanat nem látok, képtelenség ezt a rengeteg macskaszőrt mindig összeszedni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook