Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 1 éves, pár hónapos macskát egyedül hagyom kb. 36 órára? Nem lesz rossz a hangulata? Hétköznap kb. 9 órát így is egyedül volt fórum

1 éves, pár hónapos macskát egyedül hagyom kb. 36 órára? Nem lesz rossz a hangulata? Hétköznap kb. 9 órát így is egyedül volt (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Drienke)
2012. máj. 16. 18:21
Én egy egész csapat macskát hagytam ott egy hétre, mert bejárt hozzánk jó pár, kajálni. Kertes övezet volt, a cica-bejáró szabadon. Több tálban hagytam tápot is, vizet is. Igazam is volt, mert amikor hazaértünk, találtam kiborult tálakat.
2011. jún. 30. 06:37
Nem lesz baja, tegyél ki száraz-kaját és vizet. Esetleg csöpögjön a csap. De lehet, hogy picit haragudni fog amikor hazaérsz. Nekem volt olyan cicám aki bosszút állt.
31. timycat (válaszként erre: 29. - Timycat)
2011. jún. 30. 01:25
most nézem :DDD "g"-mentes napom van szóval jin-jang
2011. jún. 30. 01:14
De jó, azt hittem, csak én félek egyedül hagyni a macskát:) Nekem egyébként egy darabig eléggé büntudatom volt, ha reggeltől estig itthon hagytam egyedül, de aztán rájöttm, hogy ha éjszaka is elszórakozik mindenféle vacakkal (legalábbis mindig lehet valamit pofozgatni, amitől persze én nem tudok aludni:D), valószinüleg napközben is feltalálja magát. No meg itt a nyár, jönnek be a bogarak, van mit vadászni:) A lepkék a kedvenceim, mert én félek tőlük egy kicsit, úgyhogy pont jól jön a cica :D
29. timycat (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2011. jún. 30. 00:18
pedig milyen jól néznének ki együtt,a jin és a jan.
2011. jún. 30. 00:13
Megyek én is ledöglök a macsek mellé. :) Köszi a válaszokat! :)
2011. jún. 30. 00:12

Most (kinek jutna eszébe ilyenkor?!) cseréltem le pár képet és tettem fel helyettük másikat, frissebbet. Na, a kis dög éppen aludni óhajt, úgy látszik, már késő van neki, hajnalban kelt, akkor engedtem ki. Most is ki kell engednem majd, nem szívesen a szomszéd miatt, de muszáj.

Jövőhéten nem leszek itthon hétvégén, de szerencsére, 3 nap szabadságon leszek a hét elején. El kellene vinnem dokihoz oltatni meg féreghajtót kérni.

26. Evawitch (válaszként erre: 24. - Ailen Zia)
2011. jún. 30. 00:07
Nekem ajánlottak egy feketét ez mellé, de nem lehet 2 macskám. Az albérlet tulaja talán meg is engedné, de több okból egy elég. Nem is lenne kedvem azon aggódni, hogy mikor tűnik el az egyik és 5X5-ös lakásban nem férnének el ketten. Majd következő életemben macskafarmom lesz. :)
25. Ailen Zia (válaszként erre: 23. - Evawitch)
2011. jún. 30. 00:05
De aranyos. :) Az enyémet úgy szoktuk hívni, hogy imádkozó sáska, mert úgy fekszik, mint aki imádkozik.
24. Ailen Zia (válaszként erre: 22. - Evawitch)
2011. jún. 30. 00:03

Az én cicámnak volt testvére is, de megfogták a kutyáim, épp hogy túl élte az egyik. Kisebb korukban ők sem voltak túlzottan kövérek, akkor mindig lemozogták amúgy is. :) Azért lett szoba cica jó ideig, mert nagyon féltettem. 5 kutyám volt 5 éve. Most már csak egy kutyám van, ő meg vak szegény...

Amikor még látott még valamit, látta, hogy ment a macska és leült a falhoz. Nézi nézi a ciccet... Nézem a kutyum... Szegény a fehér falat nézte, nem vette észre, hogy közben a macska elment onnan, mert nem látott már akkor sem rendesen. Szegénykém, azóta már totál semmit nem lát.

A kutyám meg tök fekete. :D A tűz és a víz.

2011. jún. 29. 23:59
Most tettem fel 2 újat, de ott is csak alszik. :)
22. Evawitch (válaszként erre: 21. - Ailen Zia)
2011. jún. 29. 23:56
Igen, teljesen fehér. Szerintem azok már régi képek. Hasmenéses időszakban készültek, 4-5 hónaposan és elég gebe volt akkor. Majd teszek fel újakat. Most nézem, a kék terítőn fetrengős, az már karácsonyi. :)
21. Ailen Zia (válaszként erre: 19. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:53
Én is lassan takarodót fújok. :) Amúgy megnéztem a cicced, fehér teljesen? Az én cittyem is fehér! :D
20. Evawitch (válaszként erre: 18. - Gyongyi0313)
2011. jún. 29. 23:52
Szép nagyok lesznek, az biztos. Barátom anyjának adtam oda az enyémeket, már amennyi megmaradt. Adtam is el őket és pár nem élte túl az alacsony hőmérsékletet. Nem mostanában láttam őket, de szerintem már elérték a felnőtt méretet. Kíváncsi vagyok rájuk, egyszer ha valamikor arra járok, megnézem őket.
19. Evawitch (válaszként erre: 16. - Ailen Zia)
2011. jún. 29. 23:49
Az enyém nagyon játékos, folyton játszana, azért nyekereg. Most mértem le hülyeségből a lakást, kb. 25 négyzetméteres,plusz a pár négyzetméteres előtér, nem nagy, lehet, hogy kevés neki a hely, pedig mindenhova bemehet. Most is simogatom, játszok kicsit vele, de már nem látok az álmosságtól. :)
2011. jún. 29. 23:46
Nekünk is van 2 achát csiga, nőnek mint a gombaaa.
17. Evawitch (válaszként erre: 15. - Gyongyi0313)
2011. jún. 29. 23:45
Már nincs meg, itt nem élték volna túl a telet, mert nem volt valami meleg a lakás. Afrikai achát csiga amúgy, vagy óriáscsiga.
16. Ailen Zia (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:45
Hát babráld őt, fáraszd ki rendesen amikor vele vagy. Az enyém úgy van, hogy felkelünk reggel, kimegyek mosdani, jön velem, követeli hogy felvegyem, megvakarásszam őt. Aztán szépen elalszik... Neki olyan a bioritmusa már, hogy gond nélkül átaludja a napot. Este alszik, reggel ébren van olyan 2-3 órát max, aztán alszik délután 5-ig simán. Ha nem tovább. Este velem alszik az ágyban. Egy éve alszik velem az ágyban, előtte lent volt a kazánházba bezárva egyedül, aztán beeresztettem a házba aludni estére, de hozzám nem jöhetett be. Addig mindig nyávogott este, nem is nyávogott, hanem sikított, kiabált, ordított. Macskát én még így sosem hallottam mint őt. Tök új jelenség volt nekem ez a természet. De mindig! Amióta velem alszik, egy ideig rendszeresen felkelt 5kor, hogy eresszem ki a szobából, de most már egy ideje abszolút fel nem kel, addig alszik amíg én. Ha én kelek, ő is kel. Pedig ott hagyom őt hogy aludjon, de direkt felkel ha én felkelek. Aztán követ mindenhova. Most is éppen rajtam alszik az ölemben. :)
15. gyongyi0313 (válaszként erre: 14. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:43
Láttam a fotóid között csiguszt. Ő milyen csigusz?
14. Evawitch (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. jún. 29. 23:40
Igen, úgy könnyebb. Ha tehetném (anyagi és lakásügyi okokból nem, mert albérletben lakom), tele lennék macskával. :) Ő egyedül van, de minőségi tápot kap és most gondolkodom, ha éhen halok is, de elviszem beoltatni.
13. Evawitch (válaszként erre: 10. - Reno77)
2011. jún. 29. 23:37
3-an azért könnyebb lehet nekik. Van egy tengerimalacom, majd nyitva hagyom az előér ajtaját, hogy tudja nézegetni és lássa, hogy nincs egyedül.
12. timycat (válaszként erre: 10. - Reno77)
2011. jún. 29. 23:37
mondjuk ők elszórakoztatják egymást. Mióta nekem is több cicám van (6) és elmegyünk hosszúhétvégére fel sem merült, hogy megviseli őket az ember hiánya... nagyon jól elvannak egymással. Csak jól fel kell tölteni a kaja és víznyerő helyeket, valamint "beüzemelünk" pár plusz alomtálcát
2011. jún. 29. 23:36
Semmi baja nem lesz, csak legyen kaja és víz......no meg elegendő alom.....
10. Reno77
2011. jún. 29. 23:30
Semmi baja nem lesz! Nekünk 3 cicánk van, sokszor egész hétvégére egyedül maradnak, megszokják. :)
9. timycat (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:19
Nekem még egyetemistaként kellett egyszer 48órára magára hagynom a ragaszkodós cicámat. Én bekapcsoltam neki halkan a rádiót, gondoltam legalább emberi hangot hall. Kiborult de nem volt vészes, mikor kinyitottam az ajtót beugrott a nyakamba és elég hamar kiheverte
8. Evawitch (válaszként erre: 6. - Ailen Zia)
2011. jún. 29. 23:18
Én 2 műszakozok, ezt nem lehet megszokni. Ősszel hétvégén sokszor nem voltam itthon esténként reggelig, azóta lett nyávogós. :( Melóhelyen is sokszor eszembe jut, mi lehet vele. Járok edzőterembe és az is plusz idő. Mostanában hétvégén ritkán vagyok távol, szerencsére.
2011. jún. 29. 23:16
Nem lesz baja. Lényeg, hogy tényleg kaja legyen előtte, de az is inkább száraz táp. Vizet több helyre is tehetsz ki. Az alom legyen tiszta. De nem lesz depis. A mienk mindig elfelejtette a sértődöttséget, mikor kapott valami finomságot..
6. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:15
Annyitól még nem dilizik be. :) Az én cicám is bent van ha nem vagyok itthon. Átaludja az egész napot. Neki megvan a bioritmus. Nappal alszik, délután 5-kor rájön a mehetnék, kimegy akkor, este bejön, vagy megyek keresni őt, mert én nélküle nem bírok aludni. Kaja van előtte és mivel unatkozik a házban, túl sok választása nincsen, kinyávogja magát és elalszik, mikor kimerült a nyávogásban. Az enyém úgy szokott. Nyávog, nyávog, amíg el nem jut az agyáig, hogy hiába nyávog, aztán elalszik. :)
5. Evawitch (válaszként erre: 3. - Csigabaga)
2011. jún. 29. 23:09
Neki a wc papír. :) Azt teszek ki neki. :D
4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. jún. 29. 23:08
Semmi baja nem lesz. Kaját, de főleg vizet bőven készíts neki, indulás előtt legyen kitakarítva az alomtálca. Ennyi. A macska nagy valószínűséggel többet fog aludni, mint máskor:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook