Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska kiszoktatása a lakásból. Ötletek? fórum

Macska kiszoktatása a lakásból. Ötletek? (beszélgetős fórum)


10. krozsu
2013. júl. 7. 15:13
Köszi szépen a segítséget! Az események felgyorsultak, úgyhogy "gyorstalpalót" tartottam a cicának. Egyelőre betartja , de azért néha bepróbálkozik :-)
2013. júl. 7. 14:05

Akkor te se vigyél be semmit,még a cipődet sem,hisz azon van a legtöbb fertőzés.

Ha anyukád egy szobában lesz ami steril,akkor abba a szobába ne engedd be a cicát.Ilyen egyszerű.

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - Krozsu)
2013. júl. 1. 19:30
kint adj neki kaját
7. bnedora (válaszként erre: 4. - Krozsu)
2013. júl. 1. 16:36
Megértetni vele nem fogod. Hidd el, ha mindig ki zavarjátok, meg fogja érteni, hogy nem szabad bemennie. Ez még nem jelenti azt, hogy nem is fog belógni. Az enyémek is télen bent vannak, de ahogy jó idő van, csak kint lehetnek. Ha egy kis rést talál, azonnal húznak befelé. Azt viszont nem tartom jónak, ha elviszitek máshoz, mert onnan könnyen meglóghat, és elveszhet.
6. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - Krozsu)
2013. júl. 1. 16:34
Ez így nehéz mente lesz. :)
5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Krozsu)
2013. júl. 1. 16:33

Azt elfelejtettem írni, hogy egyáltalán nem javasolnám, hogy másik helyre vigyétek. Többnyire nehezen viselik az ilyen változásokat, és akkor viszont tényleg az egész eddigi élete borulna.


Nem tudom mikortól nem mehet majd be a lakásba, de ha még van addig idő, akkor fokozatosan megtehetnéd, hogy már kint eteted, és egyre kevesebbszer engeded őt be.

4. krozsu (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2013. júl. 1. 16:32

Ha ilyen egyszerű lenne,akkor nem is kérnék segítséget :-)

A lábunk mellett úgy beslisszol,hogy észre se vesszük :-)

Tehát valahogy "meg kellene értenie",hogy nem jöhet be.

Ja és a kilincs sem akadály :-)

3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Krozsu)
2013. júl. 1. 16:31

Szia!

Első körben kitartás, és jobbulást kívánok anyukádnak.

Nem szeretnék kegyetlennek tűnni, de szerintem ezen túl sokat ne törd a fejedet. A macska karakán, szívós állat, és hidd el, nem lesz neki semmi baja, ha nem lehet a lakásban. Ahogy előttem is irták, kell neki egy kis fészket csinálni, és ott jó dolga lesz. Majd ezt is megszokja. A helyzet akkor lenne húzós, ha például mindig csak bent lakott volna, és nem tudná milyen a kinti világ.

2013. júl. 1. 16:28

Nagyon egyszerű, nem kell beengedni a lakásba. Készíteni kell neki kintre egy dobozt, tenni kell bele valami ruhafélét. Mi, zárt dobozt szoktunk használni, aminek oldalába csinálunk egy lyukat, ahol belemászik.


Jobbulást anyukádnak!

2013. júl. 1. 16:23

Sziasztok! Van egy cicánk,aki amolyan kinti-benti cica. Kijár,van,hogy egész nap kint van, van,hogy éjszaka,de ha kedve tartja,akkor bent alszik, játszik. Az étele bent van. Almot már vagy egy éve nem használ,kint intézi a dolgát.

Sajnos anyukám beteg és őssejt tarszplantációja lesz,ami után 100 napig steril szoba kell neki,de még a házban sem lehet állat.

Épp ezért nagyon meg vagyok lőve,hogy vajon hogyan lehet, egyáltalán lehet-e, kiszoktatni egy ennyire beszokott macskát.

Esetleg elvihetnénk barátokhoz, de ott is kertbe, de félek,hogy elszökik és többet nem látjuk.

Akinek van ötlete,az kérem segítsen.

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook