Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves lányomnak tériszonya van? fórum

3 éves lányomnak tériszonya van? (beszélgetős fórum)


15. Jucás (válaszként erre: 14. - Laszlozsu)
2010. okt. 13. 11:03

Köszi, amit írtál, biztatóan hangzik.

Én sem erőltetem, hogy másszon fel bármire is. Ő szeretne, de fél.

Remélem, ha nagyobb lesz, akkor majd ő is megérti, és nem akar majd felmászni magas helyekre.

2010. okt. 12. 18:42

Nekem is tériszonyom van. Megértem vele együtt boldogságban, egészségben 40 évet már.

Egy percig sem zavar, hogy nem merek felülni az óriáskerékre, nem megyek fel kilátókra, főként ha ingatagok. Együtt lehet vele élni anélkül, hogy észrevennéd.

Egyébként javulhat is magától valamennyire. Gyerekkoromban nem mertem a 4 fokú szobalétrára sem felmászni, ma pedig már ennél magasabbra is simán felmegyek. Csak érezzem, hogy stabil a talaj alattam.

Szóval ne féltsd a kislányodat, ettől még teljesértékű életet tud élni.

13. Jucás
2010. okt. 12. 18:37
Én sem kezelem "betegként". De zavar, hogy nem tudunk normálisan elmenni a játszótérre.
12. Jucás (válaszként erre: 7. - Jujus)
2010. okt. 12. 18:23
Nem, még bölcsis. JAnuárban kezdjük az ovit.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 9ee282a420)
2010. okt. 10. 10:35

Nekem van több fóbiám, de ez a boldogságomat nem befolyásolja. Egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott ember vagyok, csak ne kelljen találkoznom az utálatos dolgokkal. Ha mégis belefutok, akkor sikoltozok, ráz a hideg, bezárkózok, de ez elmúlik hamar, kibirható. Nem érzem magam ettől betegnek.

A kislány esetében is azt javaslom, hogy ne foglalkozzanak vele sokat, mert akkor felhivjuk a figyelmét arra, hogy betegnek érezze magát.

10. 9ee282a420 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2010. okt. 10. 10:26

Elnézést kérek ha félreérthető voltam, én sem gyógyszerezném a gyereket a világét sem. Sőt, már én magam sem fogyasztok kémiai szereket.

De ami más bennünk mint a boldogság állapota, az rendellenes. Mint ilyen, következhetnek belőle más problémák is.

A te fiad szerencsés hogy még ez nem következett be, és kívánom, ez maradjon is így.

2010. okt. 10. 10:20

Szívesen lemondanék a tériszonyomról.

Megijedtem , hogy kiesek az erkélyen, nagyon alacsony volt a korlát. Azóta nem tudok a létrára sem felmászni, forog velem minden. Viszont semmi problémám a libegővel, biztonságos magasságban van a korlát

2010. okt. 10. 10:17

Én nem gondolnám, hogy erre gyógyszert kellene szedni, akár milyen természetes anyagokból van, akkor is hatással van a szervezetre. Egy gyereknek nincs ilyenre szüksége!!!!!!!

Miért baj, hogy a tériszony miatt nem annyira merész, hogy mindenre felmásszon? Legalább nem esik le.

Milyen fizikai betegsége lehet? A fiammal minden rendben van! Pedig neki is kb. 3 éves kora óta van tériszonya. Örültem neki, mert nem kellett aggódnom, hogy felmászik a fára és leesik. 21 éves, még tériszonyos, amiből annyi hátránya van, hogy nem mászik fel létrára, vagy nagyon elővigyázatos, nem hajol ki az ablakon, ha magasan vagyunk, stb.

Én nem gyógyszerezném a gyerekemet emiatt!!!!

7. jujus (válaszként erre: 6. - Jujus)
2010. okt. 8. 21:19
ovis a kislányod?
6. jujus (válaszként erre: 1. - Jucás)
2010. okt. 8. 21:18
szia. az én kislányom 3és fél éves,és detto. a játszótér nekünk csak a hintából áll. most már valamelyest javult a helyzet,de sokáig ő sem mert csúzdázni, mászókázni meg pláne.pl. nyáron annyira tetszett neki a gyerekmedencében a kis csúzda,ment is volna aranyom, de mindig a végén meggondolta magát.azért én nem gondolnám, h emiatt tériszonya lenne,mert nemrég voltunk pl.a hegyekbe,és felűlt velem a libegőre,és tetszett neki.pedig az aztán magasan van:))
5. Jucás (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 21:16
Jó, de látom rajta, hogy szeretne lecsúszni. Odamegy a csúszdához, de nem mer felmászni, és nekiáll sírni. Próbálom biztatni, segítek neki, fogom a kezét, akkor nagy nehezen felmegy. ÉS minden játszóterezés hisztibe torkollik.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Jucás)
2010. okt. 8. 21:06

Szerintem ez nem olyan nagy probléma!

A fiam 21 éves, még mindig tériszonyos, de ettől függetlenül egy nagyon kiegyensúlyozott ember:)

Ne erőltesd, ha nem akar felmászni, lecsúszni, lógni, stb. Majd játszik mást. A fiam is igy volt. Nem mászott fel a mászókára, nem játszott a túlélő játszótereken a magas játékokon, nem csúszott le a magas csúzdán, nem mászott fára. De ttől teljesen normális volt:) Ő mást játszot.

3. Jucás (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 21:01
Szerintem fokozatosan alakult ki nála. Most már ott tartunk, hogy csúszdázni is alig akar. Ha fogom a kezét, akkor 4-5. nekifutásra felmegy, csúszik egyet és kész. A mászókán meg hisztizik. Látom, hogy menne, de nem mer, inkább visszafordul, és sír.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Jucás)
2010. okt. 8. 20:55

Miért kellene kigyógyitani belőle?

Én örültem, hogy nem kell amiatt izgulnom, hogy a fiam leesik valamelyik mászókáról.

Kiderült, hogy mi váltotta ki?

Az én fiam egyszer nem tudott lejönni a rakétából, azóta tériszonyos.

2010. okt. 8. 20:53

Sziasztok!


Mostanában vettük észre, hogy a 3 éves lányom fél a magasban. Fél felmászni a mászókára, és egyre rosszabb a helyzet.

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehet segíteni neki? Vagy milyen szakemberhez forduljunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook