Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 éves gyermekeknek milyen játékot lehet venni? fórum

3 éves gyermekeknek milyen játékot lehet venni? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. dec. 20. 21:03
A bolcsiben ahol dolgozom a gyerekekenel nagy sikert aratnak a konyha felszerelesek, a kis szerszamos lada, a babak, a takarito es a fodrasz kellekek. :)
2015. dec. 20. 20:13

En a fiamnak karacsonyra burago autopalyat vettem/tunk

Egy nagy darut ami taviranyitoval lehet kezelni

Egy 40cm-es taviranyitos tuzolto autot

Most meg kapott egy bosh szerszam asztalt szerszamokkal

29. syria
2015. dec. 19. 20:58
Hol an a kiíró? Talán éppen vásárol az ötleteink nyomán? :D
2015. dec. 19. 12:06
Kirakót, fa játékot, játék háztartási gépek,főleg lányoknak, kisbabakocsi, autópálya fiúnak-főleg fából, aminek van kisvonat része is.
27. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - 98ff3d16e7)
2015. dec. 19. 12:01
Igen. legalábbis kisfiam tudott. Csak sima dobós. Lehet neki segíteni. Vannak apróbb szabályok, pl egy kockánál mondjuk kimarad a körből, vagy ha a szivárványra lép, átcsúszhat a szivárvány elemen, vagy újra dobhat, ilyenek. Nincs extra szabály. Max az okozhat gondot, ha nem szeret veszíteni. De ezzel pont tanulhat. Kisfiam nagyon szerette.
2015. dec. 18. 20:38
Egy másik ötlet, bár ez csak nyáron működik: kisméretű locsolókanna, amivel a gyerek segíthet a szüleinek locsolni a kertben. Ez is óriási sikert aratott 3-4 éves gyerknél. A piros pöttyös gumilabda meg bármikor jó ajándék.
2015. dec. 18. 20:36
A keresztlányom hároméves, vettem neki egy babát cumisüveggel és káddal. Óriási sikere volt, pláne, hogy pár hónapos a kistestvére, állandóan cumiztatja és fürdeti a babát - ez utóbbit nem teljesen a szülei örömére :) Babapelenkát is akartam venni, hogy ő is pelenkázhassa a babáját, de ilyen méretben nem kaptam.
24. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 18. - 3ef6ed4df1)
2015. dec. 18. 19:53
szabáj= szabály. Ez, hogy sikerült :-D :-D
23. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 19. - Norci10)
2015. dec. 18. 19:52
Köszi, most már leesett mi ez, nem tudtam, h ez a neve :-)
2015. dec. 18. 19:22

Nagyon sok minden fel lett sorolva...

Az enyem is szereti a kirakokat es az utobbi idoben az egyszeru kartya jatekokat is, amit ugy jatszunk, hogy leteritjok oket, mert meg nem tudja kezbn tartani, de amugy imadja.


A masik jatek amit nagyon szeret most az orvosi taska. Minden babat es pluss figurat megvizsgalt mar:) Vettem neki egy orvosi kopenyt is, kivancsi vagyok mit szol majd hozza:)))


A fozocskezes nalunk is nagy kedvenc, karacsonyra uj konyhat kap, mert a regi eltort, annyit hasznalta mar.


Konyvekbol nem szereti a meseket. Csak allat lexikonokat nezeget vagy a nagyvilag dolgairol ismeretterjszto konyveket.

2015. dec. 18. 18:55
Amúgy meg tabletot! Hamar megtanulja, oszt leteszed valahova a gyereket a tablettal, órákig ellesz, nem fog zavarni, enni-inni sem kér, stb... Bizonyos idő után furcsa lesz a viselkedése, tikkelni fog, és hasonlók, de tedd túl magad, lényeg, hogy "fejlődik" és csendben van.
20. Leoborta (válaszként erre: 2. - Syria)
2015. dec. 18. 18:52
(y)
19. norci10 (válaszként erre: 7. - 3ef6ed4df1)
2015. dec. 18. 18:46
Rengeteg féle van belőle. Konkrétan olyan is,aminek vonalvezető.... a neve. Életkorra van kategorizálva,már 2 éves kortól. Akár Tescoban is kapható,legutóbb ott vettem. Pl. van egy bohóc(telejs kép)és körbe van véve szaggatott vonallal. Vagy: hogy jut el a nyuszi a répához. Van olyan kiadvány is,amiben a megoldott feladatért matrica jár és a helyére kell illeszteni. Így is tanulja a pontosságot. Én a mieinket már kidobtam,nem tudok címeket mondani neked,de nagyobb könyvesboltok foglalkoztató részlegén rengeteg ilyet találsz. Illetve nagyon jó lelőhely még a tudatos szülők webáruháza. Remélem nem törölnek reklámért...
18. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 15. - 98ff3d16e7)
2015. dec. 18. 18:23
Tavaly, 3 évesen kapta a láyom karácsonyra. Ha a plusz szabájokat kihagyod, tud. Aztán lassanként lehet a rendes játékleírásnak megfelelően játszani vele. Addig iyen ki nevet a végén egyszerű játékot játszottunk vele.
17. rinike (válaszként erre: 15. - 98ff3d16e7)
2015. dec. 18. 18:22
Gondolom, hogy gyermeke válogatja, de nekünk a Hurrá nyaralunk van meg, és már hónapok óta játszottunk vele. Még kicsit segíteni kell a 3-nál nagyobb számok leolvasásában a kockáról, és ügyelni kell, hogy annyit lépjen, amennyit dobott, de nagyjából megy. Hogy melyik jel mit jelent, azt fejből tudja, még hozzá szó szerint.
16. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Mandulacska2)
2015. dec. 18. 18:21
Igaz, de kezdésnek/próbánk jó a 15-ös. Öt és fél éves a lányom, még nem unt rá erre sem, pedig már komolyabbakat is ki tud rakni.
15. 98ff3d16e7 (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2015. dec. 18. 18:16
Bogyó és Babóca-Irány az óvoda,én is ezt néztem ki. De 3 éves tud vele játszani??
14. rinike
2015. dec. 18. 18:09
Kislányom 3 éves születésnapja november 17-én volt. Kapott rá egy ismerőstől egy Ravensburger játékot, a neve Lotti karotti. 3 évesnek tökéletes. Mindennap játszunk azóta vele. Akinek még nincs, nagyon ajánlom, szerintem nem fog szidni érte senki.
2015. dec. 18. 18:00
Nekünk az első társasaink a Bogyó és Babóca-Irány az óvoda, és a Keller & Mayertől még a Szép álmokat társas. Nagyon jó. Most születésnapra kapta a Figurix-ot, ez már bonyolultabb.
12. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2015. dec. 18. 17:58
Szerintem lehet nagyobb darabos is, bár ez lehet, gyerek függő . Az én kisfiam 3 évesen kirakott már több, mint 24 darabosat is. Jó lenne először kipróbálnia, hány darabosat tud kirakni a gyerkőce. Van, akinek nem áll rá az agya. Jelenleg mi (4 éves) 54-60 db-os közöttit rakunk ki, igaz ehhez felnőtt is kell.
2015. dec. 18. 17:55

Rengeteg mindent. Ilyenkor már nagyon sok mindent tudnak, szeretnek csinálni.

-domino

-memória kártya

-első társas játékok

-mesekönyvek

-építőkockák (ezeket már korábban is játszottuk sokat, egészen 1,5 éves kortól)

-puzzle

-kirakó kocka

-gyurma, nyomda, ujjfesték

-ha fiú, autók is lehet (bár nekünk ebből már egy csomó van). Lányoknak is lehet póni, baba, miegymás. Bár szerintem lányos játékok között elég bugyuták vannak.

2015. dec. 18. 17:28
Készségfejlesztő dolgokat,kifestőt,autót,babát..sétáló kutya-macska,sok mindent lehet.
9. SophieAnne (válaszként erre: 8. - SophieAnne)
2015. dec. 18. 17:23

Kiegészítve: krétás rajztábla, a másik oldala mágnes.

Little People szettek.

Fa vonat készlet.

Pótkerekes bicikli.

Matricás szett.

8. SophieAnne (válaszként erre: 1. - 98ff3d16e7)
2015. dec. 18. 17:20

Rengeteg mindent. :)


Nálunk ami most nagyon menő, a fa építőkocka.

Keress-találj-mesélj könyvek, meg alapjáraton könyvek: itt most Geronimo Stilton láz van. :)

Bogyó és Babóca puzzle. Van hullám kirakója is, meg különböző nehézségűje is. Van egy forgó társasjátéka is, azt is nagyon szereti és tud vele játszani. Karácsonyra Jancsi és Juliskás cukorkás társasjátékot kap.


Ezen kívül imád rajzolni. De vannak fa kocka képkirakók.


És hát az örök kedvencek: bármit vehetsz neki, amit szeret. Biztosan van kedvenc meséje, mesefigurája.


Konyhakészlet, különböző irányú gyurma szettek (itt pl. a gyorsétkezdéseket imádja, készíti a pizzát, a hamburgert, a fagyikat... :))


Te ismered őket. :)

7. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 5. - Norci10)
2015. dec. 18. 17:20
Mi ez a vonalvezetős rajzoló? Lányom utál rajzolni, minden kutyafülét beszerzek, hátha kedvet kap.
2015. dec. 18. 17:18

A legkisebbem 4éves lány. Ő nagyon szereti a szerepjátékokat, ezek közül is a házimunkát. Van már mindenféle háztartási eszköze :-) Karácsonyra mosógépet, vasalót, vasalóállványt és ezekhez mindenféle kiegészítőt kap. Meg babakocsit, és Jégvarázs mánia is van, megkapja az összes szereplőt belőle, meg egy pénztárgépet bevásárló kosárral, játékpénzzel, játék ételekkel. Ezt persze nem csak tőlünk, hanem mamák, papák, nagynénik.

Van legója, egy családi ház és egy élelmiszer bolt. Nagyon ritkán épít, inkább ezekkel is csak szerepjátékokat játszik, babázik a figurákkal. Igazi csaj ;-) Ha közöset akarsz és szeret a kislány is építeni, akkor jó ötlet a lego. De akár egy játék konyha, vagy boltos játék. Ezekkel játszanak fiúk is lányok is. Vagy puzzle, azokból vannak olyanok amik jó nagy darabok, könnyebb kirakni, lányom ezeket is szereti. Vagy ami nekem még tetszik, de most kimaradt az irka-firka szőnyeg. Ezt is lehet közös ajándéknak. Szülinapra tavasszal ezt veszek a lányomnak, ezt már elterveztem :-)

2015. dec. 18. 17:16
Kézügyességtől függően persze,nálunk nagyon menő volt a vonalvezetős rajzoló,lehetőleg olyan,amiben sok matrica van.Ez tulajdonképpen már foglalkoztatófüzet.
2015. dec. 18. 17:03

Szerintem Duplo!

És mágneses rajzolótábla. Szuper!

2015. dec. 18. 17:00
Egyszerűbb, 15 darabos kirakót már lehet, duplót, fakockát, babát/autót is lehet.
2015. dec. 18. 17:00
Sokfélét lehet venni, de csak LEGO-t érdemes. Szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook