Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves a kislányom, de kb. 15 szót mond érthetően, a többit halandzsázva. fórum

3 éves a kislányom, de kb. 15 szót mond érthetően, a többit halandzsázva. (beszélgetős fórum)


1 2
20. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Esly)
2010. júl. 13. 18:03
egyébként ilyet még nem hallottam korai fejlesztős kollégától sosem!
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Esly)
2010. júl. 13. 18:02
ott is van minden oviban logopédus?
18. Esly (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:02
Nem, Miskolcon.
17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Esly)
2010. júl. 13. 18:00
Budapesten éltek?
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Esly)
2010. júl. 13. 18:00
az én ovimban több súlyos beszédhibás van, de soha nem tapasztaltam még, hogy gúnyolták volna valamelyiket. Itt vegyes csoportok vannak, természetes a nagyobbaknak, hogy a kicsik még nem tudnak úgy beszélni
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Rékacica)
2010. júl. 13. 17:59

Ne aggódj, még csak 2 éves. Legtöbbször beindulnak. Nem az a lényeg a beszédfejlődésnél, hogy gyerekek között legyen, hanem hogy jól beszélő anyanyelvi környezetben.

Gondolom, Te magyarul beszélsz hozzá, ha oedig a férjed odavalósi, gondolom, angolul. Csak profitálni fog belőle a gyerek, ha kétnyelvű környezetben nő fel.

Ha egy év múlva sem beszél mondatokban, akkor már gond van.

Sok mesét mondj, szerezz be a korosztályának való mesés és mondókás-mozgásos könyveket, énekelgess is.

14. Esly (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 17:57
A kudarc miatt és hogy ne nyomja el a többi gyerek, akik esetleg kicsúfolnák Őt emiatt.
13. Rékacica (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 17:55
Kedves Zebrecsikó!!Meg szeretném kérdezni tőled,hogy aggódjak-e azon,hogy kisfiam 2 éves de még csak 4-5 szót mond!Lehet az az ok hogy írországban élünk és nem találkozunk magyar anyanyelvű gyerekekkel!!!Nagyon szereti ha mesét olvasok neki vagy mondokázok!A hallásával szerintem nincs gond(a másik szobában meg hallja ha felbontok egy joghurtot).Segíteni fog neki ha magyar anyanyelvü gyerekek közé kerül?2 hét múlva megtyünk haza!Előre is köszönöm válaszod!!
12. 11c89165be (válaszként erre: 8. - Esly)
2010. júl. 13. 17:54
Szerintem minenképpen menjen oviba, baja nem származhat belőle.Mint írtam az én fiamnak semmi problémája nem származott abból, hogy nem tudott "átlag" szinten beszélni.
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Esly)
2010. júl. 13. 17:54

miért nem javasolják, hogy oviba menjen?

ilyet ritkán hall az ember megkésett beszédfejlődés esetén!

10. Esly (válaszként erre: 5. - 11c89165be)
2010. júl. 13. 17:53
A beszédfejlesztőben kérdeznek dolgokat, a születésével kapcsolatban is, hogyan zajlott stb...ott sem volt gond.
9. 11c89165be (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 17:53
Igen, illetve úgy hívják, hogy 2 évfolyamos első osztály. Ráhajtanak a logopédiára, illetve alap dolgokat tanulnak.Amikor vége lesz a logis elsőnek, akkor fogja egy bizottság eldönteni, hogy mehet-e "igazi" elsőbe vagy kisegítő suliba kell járnia.
8. Esly (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 17:52

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Nekem a korai beszédfejlesztőbe annyit mondtak, hogy nem javasolják hogy oviba menjen, de a döntés természetesen a szülőre van bízva. Illetve hogy várjuk meg az orvosi szakvéleményt...

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 11c89165be)
2010. júl. 13. 17:50
a Te fiad szeptemberben logopédiai oviba megy?
6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Esly)
2010. júl. 13. 17:47

Logopédus vagyok:


mindenképpen vidd oviba szeptemberben, csak jót tehet neki a beszédfejlődése szempontjából.

De azt is tudnod kell, hogy nem minden gyereknek oldja meg a problémáját!

Ovikezdéskor keresd meg az óvoda logopédusát, kérj tőle időpontot, amikor egy fél órát beszélhettek (én utálom a folyosói gyors beszélgetéseket)

Mondd el neki, hol jártatok, kik vizsgálták a gyermeket, milyen leleteid vannak (legjobb, ha viszed is a papírokat) és kérd meg, hogy figyelje a lányodat egy kis ideig, hogy halad, hogy indul be a beszéde, majd félévkor térjetek vissza a dologra: történt-e változás, vagy még mindig jelentősen elmarad a kortársaktól. S akkor ő el tudja dönteni, hogy felveszi-e terápiára az oviban, vagy továbbküld Benneteket máshová.

(az oviban nagyon ritkán van lehetőségünk ilyen kicsikkel foglalkozni,mert nagyon sok a beszédhibás nagycsoportos)

2010. júl. 13. 17:45
Én a fiammal ha lehet azt mondani hasonló cipőben járok. Bár a mi esetünk kicsit más.Ő elkezdte 3 évesen az ovit ( a beszédzavar nem okozott gondot az óvodai életben) és 1 év múlva protekció útján bekerültünk a logopédia látókörébe.Azóta heti 2 alkalommal járunk (jártunk)logira, de minimálisat fejlődött a beszédje.Most ott tartunk, hogy muszály neki suliba menni, de a beszéd miatt nem mehet, ezért egy speciális logopédiás csoportba fog járni.Nekem kb 3 évembe telt mire rájöttem, hogy mi a baja a gyereknek. Vákumos szülés volt, elhúzódó vajúdással, beszorulás a szülőcsatornába és ráadásként egy nagyon erős vírus a szülés után két nappal, amitől a gyerek láza 40 fok volt.Rövidre fogva azt mondják, hogy a sok trauma miatt az agyába egy hajszálér megpattant, ami pont a beszédközpontot zavarja. Értelmileg toppon van, sőt 7 évesen bizonyos dolgokban veri a 8,9 éveseket, ezt egy szakértői bizottság állapította meg.
2010. júl. 13. 17:40

majd az oviban beszélni fog!

Az egyik ismerősöm lánya is igy ment oviba ősszel és most olyan szépen beszél már!!


Az én fiam 2 éves lesz és alig beszél pár szót...

3. Esly
2010. júl. 13. 17:34
Már voltunk a korai beszédfejlesztőben, ahol javasoltak vizsgálatokat: fül-orr-gégészet, hallás vizsgálat és neurológia. Hála Istennek nem találtak nála semmi rendelleneset. Nyár végén lesz egy orvosi felülvizsgálat, ahol majd orvosi szakvélemény születik arról, hogy tanácsolják-e az óvodát. Jár valaki hasonló cipőben?
2. Esly
2010. júl. 13. 17:31
Szeptemberben megy óvodába, de nem tudom nem-e lesz neki kudarc beszéd nélkül.
1. Esly
2010. júl. 13. 17:31
3 éves a kislányom, de kb. 15 szót mondd érthetően, a többit halandzsázva.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook