Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves a kislányom, de kb. 15 szót mond érthetően, a többit halandzsázva. fórum

3 éves a kislányom, de kb. 15 szót mond érthetően, a többit halandzsázva. (beszélgetős fórum)


1 2
50. viki021 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. júl. 14. 09:06

Szia!


Nagyon jó dolgot írtál.Én most ezt nem csak a beszédre értem.Amikor az én kisfiam pici volt akkor azt láttam hogy kicsit lassabban csinál mindent mint a többi.Nem igazán hagytam a dolgot és elvittem neurológushoz.Ott azt mondták hogy normális ütemben fejlődik.De ez nem nyugtatott meg és így jutottunk el a Dévény tornára.Ott mindent megtettek és sokat köszönhetek ennek a módszernek.Tényleg nem volt komoly baj,de nem szerettem volna ha az iskolában előjönnének a "disz"-es problémák.Úgy gondolom hogy a mozgás kordináció kihat a tanulásra is.Ezért kell minél korábban menni és vinni a babákat.Legyen ez beszédfejlesztés vagy mozgásfejlesztés.

Azért az is hozzá tartozik hogy vannak szülők akik legyintenek és ők azok akik azt mondják hogy ráér és majd kinövi.

Bocs egy kissé hosszú lett a mondandóm:)

49. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Rékacica)
2010. júl. 13. 23:09

Ha itthon jártok nemsokára, javaslom, menj el a Krasznár és fiai könyvesboltba (7.ker. Damjanich u.) és vedd meg az Én is tudok beszélni c. könyv első kötetét (megkésett beszédfejlődés esetén szoktuk használni)

Ebben sok-sok oldalon keresztül az alapszókincshez tartozó képek vannak (majd a grammatikai szervezettséget tanítja: tárgyeset, többesszám, stb ragok...)


Az eleje épp Nektek való!

48. Rékacica (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 23:01
nagyon köszönöm,hogy válaszoltál!apa is magyar.meséből nincs hiány,már rojtosra meséltem a szám.akkor csak lusti.
47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Esly)
2010. júl. 13. 18:44
Nincs mit. De így ismeretlenül csak iránymutatást akartam adni, természetesen .
46. Esly (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:39
Mégegyszer köszönöm a segítséget, az biztos hogy mindent elfogok követni hogy mehessen!
45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Esly)
2010. júl. 13. 18:37

na ugye!

egy 3 éves egészséges gyereknek az oviban a helye, akár csak délelőtt ebédig, de kell a gyerektársság is meg az ottani "tanulás"

44. Esly (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:36

Most már tényleg kezdessz megnyugtatni! :)

Komolyan mondom az ember fülébe úgy bele tudják ültetni a bogarat!

Hall száz félét és döntsön okosan...

Azt hiszem ezentúl határozottabban fogok fellépni ez ügyben! Nem fogom hagyni hogy a kislányom "halasszon" 1 évet, csak ha tényleg nyomós oka lesz.

43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Esly)
2010. júl. 13. 18:32

???????????

nagyon furák ott felétek!!!

komolyan!!


éppen az óvoda az, ahol célzottan ezeket játékosan tanítják, fejlesztik, rengeteg játékkal, eszközzel és szaktudással, ami ugyebár otthon nincs meg a szülőnek

(úgy értem, hogy nincs akkor játék és eszközpark otthon nyilván senkinél , mint egy oviban)

42. Esly
2010. júl. 13. 18:27
Viszont van egy hasonló korú kisfiú, akinek szintén gondok vannak a beszédjével, de Ő még nem tudja megkülönböztetni a színeket és a formákat sem. Állítólag nekik ezért nem tanácsolták az óvodába menést.
41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Esly)
2010. júl. 13. 18:25

Értem, elég alaposak, ez nem baj.


Nem akarok egy orvosi szakvéleménynél okosabb lenni.

De furának tartom,hogy otthon akarják tartani, mert nem indult meg a beszéde! Az ovi mindig jó hatással van a gyerekek beszédfejlődésére. Most találkozom először ezzel, hogy rovos visszatartaná emiatt. Épp hogy küldeni szokták!

40. Esly (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:22
Nincs semmilyen betegsége, csak szeretnék kivizsgálni, mi az oka annak hogy csak pár szót használ!
39. maya80 (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:22
Szerintem nem kell. Én is idén írattam be oviba a lányomat, de nem volt szükség semmiféle vizsgálatra. Csak annyit mondtak, hogy legyen szobatiszta, és lehetőleg őszre tanuljon meg egyedül öltözködni.
38. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Esly)
2010. júl. 13. 18:20
egy jó szakember akkor a védőnőtök!
37. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Maya80)
2010. júl. 13. 18:19

mondom: mindig ők kavarnak be, meg a gyerekorvosok.


Mi meg megkapjuk úgy a gyereket, hogy már két éve jelezték a gondot az orvosnak, de az csak legyintett, így ők se tettek semmit. Akkor én meg varázsoljak?

36. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Esly)
2010. júl. 13. 18:18

Minden kiscsoportost meg kell vizsgáltatni oviba lépés előtt?

Én még erről nem hallottam, de ettől még lehet.


Van valamilyen konkrét betegsége, ami miatt meg fogják vizsgálni?


Orvosi véleményt nem tisztem felülvizsgálni.


De ha a gyerek tökéletesen egészséges, szobatiszta, kedveli a gyerektársaságot, akkor én nem húznám-halasztanám a dolgot.

És szerintem ezt Anyukaként Te tudod a legjobban megítélni, hiszen Te ismered legjobban a gyermeked. Higgy magadban ebben a kérdésben.

35. Esly
2010. júl. 13. 18:18
Nekem meg pont a védőnő javasolta a korai beszédfejlesztőt!
34. maya80 (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:15
Ha jól tudom, nekik is épp a védőnő mondta, hogy "majd kinövi".
33. Esly (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:15

Köszönöm és valamennyire megnyugtattál!!

Szeretném még megkérdezni tőled hogy ha esetleg az orvosi szakvélemény mégis az lesz hogy ne menjen, akkor én ennek ellenére vihetem a gyermeket oviba? Vagy akkor ne erőltessem inkább?

32. maya80 (válaszként erre: 26. - Esly)
2010. júl. 13. 18:14
Igen, iagazad van; hasonló helyzetben biztosan én is szakemberhez fordulnék.
31. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Maya80)
2010. júl. 13. 18:13

nem irigylem a gyereket, itt lehet tönkretenni az életét:

nyelvi zavarból majd tanulási zavar, abból majd továbbtanulási nehézségek, abból majd munkatalálási nehézségek, abból meg szerencsétlenség vagy szegénység.

30. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Maya80)
2010. júl. 13. 18:11

nincs későn érő típusú gyerek és a gyerek csak a ruháját növi ki -én ezt szoktam mondani szülőin.


Gyermekorvosi-védőnői szlogen ez a "majd kinövi"

Én a falnak megyek tőle, mert azokat az éveket veszi el a gyerektől,amikben már fejleszteni lehetett volna.

29. Esly
2010. júl. 13. 18:11
Ugye az oviban egy követelmény van: a szobatisztaság. Ezzel nincs gond, de féltem a nem beszélés miatt.
28. maya80 (válaszként erre: 24. - Esly)
2010. júl. 13. 18:10

:)

Azért néha nagyon vágyom arra, hogy egy kis ideig maradjon csöndben...

27. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Esly)
2010. júl. 13. 18:09

A kiscsoportosok meg biztos nem fogják cikizni, ne aggódj!

Simán megértik egymást, nekem is nagyon érdekes néha hallgatnom egy súlyos beszédhibás és egy jól beszélő kiscsoportos közös játékát: semmi konfliktus, kitűnő harmónia. Valami különleges módszerük lehet :)))


szóval ne féltsd őt!


A tiszta kiscsoport abból a szempontból jobb lehet, hogy az óvónők csak nekik való kis versikéket, dalocskákat tanítanak, ezek ritmusosabbak, egyszerűbbek, az ő korosztályának szólnak, könnyebben fog bővülni a szókincse.

26. Esly (válaszként erre: 25. - Maya80)
2010. júl. 13. 18:09
Ezt a "későn érő típus" szöveget már sajnos ismerem! A szülő ahogy észreveszi hogy valami nem okés, azonnal forduljon szakemberhez, nem szabad húzni az időt!
25. maya80
2010. júl. 13. 18:07
Amúgy ismerek olyan 4 éves kisfiút, aki még nem beszél, csak mutogat, és megnyugtatták a szülőket, hogy nincsen semmi baj, csak későn érő típus.
24. Esly (válaszként erre: 23. - Maya80)
2010. júl. 13. 18:07
Irigyellek! :)
23. maya80
2010. júl. 13. 18:05

Nálunk épp ellenkező a helyzet... A lányom szeptember végén lesz 3 éves, és több mint egy éve kezdett folyamatosan mondatokban beszélni. Azóta abba se akarja hagyni, és hihetetlen szókincse van; sok felnőtt tanulhatna tőle.

Örülök neki nagyon, de azért néha jó lenne egy kis csend... :)

22. Esly (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:05
Igen, ez elég felkapott óvoda, csak ugye ahogy te is írtad, nem biztos hogy rögtön tudja is vállalni a kislányt. :(
21. Esly (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 18:04
Ebben az óvodában lehetett választani hogy melyik gyerek milyen csoportba kerüljön, de a legtöbb szülő a kiscsoportot választotta, így mi nem vegyesbe kezdünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook