Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki milyen zöldséget gyümölcsöt eszik télen? fórum

Ki milyen zöldséget gyümölcsöt eszik télen? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 4. 04:12
en ugyanazokat eszem even at/mindenfelet/,hisz megkapni mar mindenhol mindenfele zoldseget es gyumolcsot,meg olcsobb is,mint a hus/nem szeretem/.
2014. ápr. 8. 05:40
ugyanazokat eszem,mint nyaron,hisz mindig minden kaphato itt.
2014. márc. 29. 10:24

Zöldséget szinte mindenfélét (fagyóból)

Gyümölcsöt: alma-narancs-banán-mandarin

16. ina87
2014. márc. 28. 22:58
Olyat amejikek kaphatok!
2009. okt. 7. 23:08
A mai vilagban szinte minden zoldsegfele es gyumolcs megtalalhato az uzletekben telen.A kertunkben majustol-oktoberig minden fele gyumolcs van, fagyasztani az epret es szilvat szoktam.Amit csak lehet inkabb nyersen teszem befotes uvegbe es vizben 25 percig fozom/5 kg gyumolcs,1 kg cukor egy kiskanal szalicilt ossze kavarom es egy napot allni hagyom elolvad a cukor /
14. vereskati (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 18:32
Hát nálunk a piacon szokott lenni.
2009. júl. 17. 16:17
Mivel nem szeretem a gyümölcsöket, csak nagy néha....
2009. jún. 23. 20:01
Ősszel sokféle zöldséget lefagyasztok,káposztát,kelkáposztát,kelbimbót,karfiolt,gombát,zöldbabot.Ezeket bármikor elő tudom venni,de savanyítok káposztát is,és mirelit vegyeszöldségeket is szoktam venni.Rengeteg sárgarépát párolok,de a sárgarépát és céklát télen centrifugálni is szoktam,és annak a levét isszuk.
2009. jún. 22. 19:36

Mi kertes házban lakunk, s van pár gyümölcsfánk.

Sárgabarackot, meggyet, cseresznyét, szilvát, ribizlit szoktam lefagyasztani. Télen még nagyon szeretjük a fekete retket megreszelve - úgy ha bevan kissé sózva nem olyan csípős, és rengeteg céklát eszünk, melyet mindíg frissen készítek, l-2 üveggel.Padlizsánkrémet is szoktam csinálni és paprikalekvárt.

2009. jún. 19. 15:14

Most is műanyag a paradicsom. :-)


Minden zöldség kapható télen is (OK, néhány kivétel van, pl spárga), mi nem igazán főzünk szezonálisan. Most egy hete is főztem pl savanyúkáposztával, de télen is csinálok rakott karfiolt, meg használom a mireliteket, stb. Gyümölcsöknél inkább számít az évszak, de az meg értelemszerű.

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Vereskati)
2009. jún. 19. 14:27
Én is azt szerettem a legjobban, de most egyszerűen nem találok sehol...:(
2009. jún. 19. 10:15

Télen mindig facsarok friss narancslevet, az egész család imádja :)

A savanyú káposztát is nagyon szeretjük, igazi C vitaminforrás :)

2009. jún. 19. 08:09
alma (idared és jonagold)
6. vereskati (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 19. 08:02
Jó az is, de a jonatán!, azaz igazi:) (Nekem:)
2009. jún. 19. 07:58

A savanyúkáposzta igazi C vitaminbomba. De a retek is nagyon szuper, csatlakozom az előttem írókhoz.:)

Én rengeteg grapefruitot és narancsot is eszem, a grapefruit nem lesz keserű, ha leszedet a fehér részét és csak a gyümölcshúst eszed meg.

Az almát ki kell fogni...nálam az idared vált be.

4. vereskati (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2009. jún. 19. 07:57

A tea mézzel:)))))))))

A fenyôméz is nagyon finom:)

2009. jún. 19. 07:54

fekete és jégcsapretek, kinaikel salátának, cékla, almák, de már azok sem az igaziak, póré és hasonló hagymák, (mi szeletelve, sózva, kicsit állva hagyjuk és mikorra megterítek, felrakom a szükséges ételeket, akár még felvágottat is, megpuhul, elveszíti azt az erős csípős ízét kis porpaprika rá és tiszta egészség, nátha ellen még vízben ázva is kitűnő)

és sok-sok tea, akár forrón, akár langyosan, de minél több fajta.

2009. jún. 19. 07:50
A téli vitamin a savanyúságokban van:) Káposzta, csalamádé, paprika:) De ne feledkezzünk meg az almáról, körtérôl sem:) Télen még ott a dió, mák, azokban is rengeteg vitamin van:)
2009. jún. 19. 07:47
Most nyár van,remek formában érzem magam mert rengeteg zöldséget gyülölcsöt eszem. De sajnos télen sosoem tudom,hogy mit egyek a déli gyümölcsökön kívül. Olyan műanyag olyankor a paradicsom is....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook