Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves kislányom nem eszik zöldséget, gyümölcsöt! fórum

3, 5 éves kislányom nem eszik zöldséget, gyümölcsöt! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 29. 21:41
Szerintem adni kell nekik vitamint, aztán egyszer csak megeszik egyik napról a másikra, ugyanúgy, ahogy abbahagyták. Én mindennel ezt csinálom, nem arőltetem, hanem ráhagyom a gyerekre, aztán pár hét múlva újra próbálkozunk... és újra... aztán egyszer csak megeszi, amit addig nem. :)
2010. máj. 29. 21:37
A gyerekorvos javasolta egyszer, hogy főzzem bele az almát a krumplifőzelékbe, úgy észre sem veszik a gyerekek és majd simán megeszik... Aha, dobhattam ki az egészet:-(
10. nagyreni (válaszként erre: 9. - Reguska1)
2010. máj. 29. 21:36
Én is így vagyok vele... azért tömjem bele, hogy aztán meg kihányja? Csak még jobban elvenném a kedvét az egésztől... Aztán meg a kapcsolatunknak sem tenne túl jót szerintem.
2010. máj. 29. 21:32
én is felvágok gyümiket kiteszem az asztalra de az a vége, hogy én eszem meg. a rákényszerítés nem a mi formánk..... ezt nem szeretem meg a lányom sem bírná!!!!
8. 2cb29de033 (válaszként erre: 6. - Nagyreni)
2010. máj. 29. 21:31
Nálunk is volt öklendezés... :( de muszáj próbálkozni, meg adni, hisz legalább az alma, meg a banán alapvető gyümölcsök... :( nekünk is nehéz volt....
2010. máj. 29. 21:30

télen én is tömöm mindenféle vitaminnal, ásványi anyaggal, de egész évben nem lehet....

mondjuk míg Magyarországon éltünk úgy ahogy ette, de 1,5 éve Németországban élünk és itt elég ízetlenek a zöldség gyümölcsök, már próbáltam pár dolgot, de nem jött be. a gyümölcssalit kb 2x megette de aztán már azt sem. almát nagyon ritkán vagy banánt eszik de kb 1 évben 2x 3x. az epret ami finom és kaptam végre édeset megnyalta bele sem harapott.... nem kellett neki.... :( mi a férjemmel nagyon szeretünk mindent és veszünk is.

6. nagyreni (válaszként erre: 5. - 2cb29de033)
2010. máj. 29. 21:29
Próbálkoztam ezzel is, de hányás lett a vége :(
2010. máj. 29. 21:28

Az én kisfiam sem evett nagyon sokáig. Most 6 éves lesz, és kb. egy éve eszik. Nagyon nehéz volt rászoktatni, mostmár imádja az almát, körtét, banánt... de pl. epret, dinnyét, narancsot mai napig nem tudjuk megszerettetni vele... :(

Hogy szoktattuk rá? Mindig adtunk a kezébe egy egy cikk pl. almát, és meg kellett ennie, mert különben nem volt nasi...

2010. máj. 29. 21:25
A barátnőm fiai se...ezért ő Flavonmaxot ad nekik. De ez baromi drága egy üveg 8-9 ezer körül van...egy havi adag.
2010. máj. 29. 21:24
Akkor mit esznek?
2010. máj. 29. 21:23
Erre én is kíváncsi lennék... A lányom majdnem 7 és fél éves, a kisfiam 4 múlt, és egyik sem eszik gyümölcsöt-zöldséget kb. másfél éves kora óta. Hátha mégsem próbálkoztam még mindennel...
2010. máj. 29. 21:19
Hogyan szoktassam rá a kislányom aki 3,5 éves a zöldség, gyümölcs fogyasztására! nem akar semmi ilyesmit megenni. Várok ötleteket! Előre is köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook