Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 27 hetes kismama fórum

27 hetes kismama (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. szept. 23. 20:41

Uhhh az nagyon klassz ha van egy szakacs a haznal :D

Vettunk egy lakast amiben most verik szet majd a falakat teljesen ujak lesznek es mashol lesznek...a szineknel meg nem tartunk de a lakas mediterran jellegu lesz mint az amiben most is elunk..baba butor pedig valami fa de vilagos szinu faragott allatmintaval.....ha addig nem talalok valami jobbat..

38. Mammerbabu (válaszként erre: 37. - Dius1212)
2012. szept. 23. 18:42

ohh, ez szörnyű :(

igen, még szinte el sem kezdik ezeket a munkálatokat, az ember már azt várja, hogy vége legyen :o pedig valójában mi akarjuk az egész felújítást, átrendezést

milyen bútor lesz a babaszobába?

én sem viszem túlzásba a főzést, de néha-néha kell, bár a párom szakács, úgyhogy nem idegen neki a konyha :)

2012. szept. 23. 17:13

Hat ez a hetvege is eltelt...rettento derekfajdalmaim vannak se aludni se ulni se fekudni nem tudok...borzaszto... :/

orulok h jol sikerult a bucsuztato es h csomit is kaptatok :)

Nekunk a heten allnak neki a szakemberek a lakas szetveresenek es kb egy honap mire vegeznek...mar nagyon varom h kesz legyen..lathassuk es bekoltozhessunk...mert hat ugye ott lesz a gyerekszoba minden szoval majd akkor nyugszom meg ha minden a helyere kerult :)

En nem foztem a hetvegen mindket nap az anyosomeknal ettunk..holnap pedig hetfo mi pedig egy etterembol hozzuk az etelt..mazlim van nem kell a tuzhely mellett orakat alnom...

2012. szept. 23. 10:08

nagyon fini lett a tegnapi kajcsim, csak ajánlani tudom :)


túl vagyok a reggeli tornán, jólesett, de ma nagyon éhes voltam, hiába volt meg a reggelim 9-kor, Bubor biztosan fejlődik és nem tudom lekövetni a kajával :)

2012. szept. 22. 11:53

jól telt az utolsó napom, reggel meg voltam hatódva, aztán olyan idegennek, kívülállónak éreztem magam, délután összejött az egész iroda, legalább 30 ember köszönt el tőlem és gratulált, kaptam babacsomit, egy nagy játszószőnyeget és két játékot, vittem sós és édes sütit, estére pedig a krokodilkönnyes zokogás jött rám :D


Mama hívott, hogy menjek át, meglepi van nekünk...

a testvére küldött Amerikából csomagot nekünk, Bubor rucik voltak benne, nagyon cukik :)


mára pakolást tervezek, már-már szinte raktárnak néz ki a lakásunk, főleg így hogy az egyik kisszoba és az előszoba szét van bombázva


párom dolgozik...

most készítem az ebédemet, nem viszem túlzásba, egy kis tepsit kivajaztam, kibéleltem kenyér szeletekkel, beterítettem sonkával és sajttal, ütöttem rá tojást, karikáztam rá paradicsomot és bedugtam a sütőbe

2012. szept. 21. 20:19

Remélem jól telt az utolsó napod!:-)

Nálunk ma zűrös nap volt, a kisfiam beteg, elkapott valami ovis vírust.:-(

Jó hétvégét nektek,jövök majd!

2012. szept. 20. 21:39

igen, jól beszélsz, Skóciababy, fő a pozitivitás :)

én is ma töltöttem a 28 hetet

nekem a dokim most nem mondta a méreteket :(

reggel ismét nagyon gyötört a hányinger, most meg sok a savam, mi lesz itt még a végére :o

holnap az utsó melós napom, hm...

2012. szept. 20. 20:47
Mindenki mondogassa a babaoknak h tartsanak ki decemberig... :D kinek milyen meretek lettek az uhn?en ma toltottem be a 28hetet...mar csak 12 van vissza :)
2012. szept. 20. 15:37
Nálam is minden oké, császár lesz. Haránt fekszik a baba és most jobban megnézegette a doki a méhemet. Ha keményednék, akkor azonnal kórház és kapok infúziót. Nálam nagyobb a koraszülés kockázata. De nem lesz baj, eldöntöttem magamban.Fő a pozitív gondolkodás.:-)
2012. szept. 19. 18:55

sziasztok csajszik :)

hétfő éjjel nagyon rosszul voltam, rengeteg savam volt, hánytam, aztán tegnap egész nap mondogattam, hogy olyan furin érzem Bubort, tuti megfordult, hát tegnap az uh megmutatta, hogy farfekvéses, szarik a világra :D eddig a méhlepénnyel beszélgettem, hogy mozduljon el, mert nem szeretnék császit, most a gyerek fejével kell :D egyébként minden a legnagyobb rendben, áramlás is, szívhang is, méretek is jók

2012. szept. 18. 09:17

Én holnap megyek uh-ra.:-) Én is itthon vagyok. Jobb is így,mert kezdődik a görcsölgetés, amivel ilyenkor az előző terhességnél már kórházban voltam, nyílt a méhszáj. Nálam picur valószínűleg keresztben fekszik, a hasam két oldalán mocorog és látni is, ha háton fekszek.

Én most töltöttem a 30-at, valamiért tényleg másképp viselem a dolgot,mint öt éve. Akkor több volt a probléma, mégis jobban bírtam. Lehet már tudom mi vár rám, azért parázok.:-)

Mammer elhiszem,hogy nehéz a búcsú. Én kiköltözés előtt éltem át, nem volt egyszerű, szerettem a munkámat. De hamarosan eszedbe sem fog jutni, ha a baba kitölti a napjaidat majd.:-) Én már nagyon várom, olyan jó volt a fiammal is az első pár év otthon. Nem unatkoztam egy percig sem, de csodás élmény volt.:-)

2012. szept. 17. 20:29

Hat meg barmikor megfordulhat de remelem jol erzi magat es igy marad :)

A sulyat kicsit soknak talaltam de aztan a doki es a szuleszno is azt mondta h minden okes tok normalis ez a suly...rajerestem neten is es ott is ilyen mereteket irnak...rn mar szeptember egytol nem melozom...de jol elvagyok itthon :)

27. Mammerbabu (válaszként erre: 25. - Dius1212)
2012. szept. 17. 19:44

de szupiiii :)

azt hittem még csak 800-1000g között vannak...

kivi vagyok nekünk mekkora, holnap megyünk...

korábban azt mondta a dokim, hogy fejvégű a fekvése, de úgy voltam vele, az még változhat, sőt...

2012. szept. 17. 19:42

megkezdtem az utolsó hetemet, hát..., elég furi, érzem és tudom, hogy ez így lesz jó és nem kell tovább dolgoznom, de bizti nagyon fog hiányzoni ez a fajta pörgés, persze felváltja egy teljesen más új, izgi dolog, na és a rengeteg itthoni teendő még Bubor érkezése előtt, de ez a hét a búcsúról szól és én nem szeretek, tudok búcsúzkodni :S


megrendeltem az apró sütit (édeset, sósat) az irodának péntekre, na az még egy szép mutatvány lesz :)

2012. szept. 17. 19:41
Ma voltunk uh-n nagyon no volt latni a manocskat....mar 1200g nagyfiu.. :D fejvegu a fekvese es arcal a pocim fele van lattuk a pofikajat is :) nagyon jooo volt
24. Mammerbabu (válaszként erre: 22. - Dius1212)
2012. szept. 17. 19:38

igen, ezt én is hallottam, hogy "minel fiatalabb vagy annal konnyebb..."

idén töltöttem a 29-et, reménykedem... :D

23. Mammerbabu (válaszként erre: 21. - Skóciababy)
2012. szept. 17. 19:37
nah, akkor a császinak szorítok, mert azt szeretnél, és valóban a te esetedben ez a biztosabb :)
2012. szept. 16. 22:06
Nekem elso fiam a burokrepesztestol szamitva kicsit kevesebb mint ket ora alatt meglett...konnyen tagultam nem volt gond..bar eleg fiatalon szuletett nekem lehet ezert is volt konnyu...azt mondjak minel fiatalabb vagy annal konnyebb...
2012. szept. 16. 20:39

Én császárt szeretnék. A régi dokimmal már átbeszéltük párszor és más nődoki kollégámmal is (eü.-s vagyok), hogy nálam a sima nagyon nem ajánlott. A méhem miatt sem és a függőleges sebem miatt sem. Túl nagy a hegszétválás veszélye.

Valószínűleg ez a picur sem fog nagyon férni a végére és faros lesz vagy harántfekvéses. Kifli alakja van a méhemnek terhesség alatt, nem terhesen pedig olyan, mint egy szív.

Nem bánom a császárt, én a simától félnék ezek miatt a dolgok miatt.

20. Mammerbabu (válaszként erre: 17. - Dius1212)
2012. szept. 16. 20:20
mi is apás szülésre készülünk, nagyon nem szeretnék császit, persze ha arra van szükség, akkor nem kampányolok ellene
19. Mammerbabu (válaszként erre: 15. - Skóciababy)
2012. szept. 16. 20:19
Pesten az istenhegyin voltunk a 12 hetes és a 18 hetes genetikai uh-n, ott nekünk is átváltott a doki 4d-re, kaptunk képeket és dvd-t is
18. Mammerbabu (válaszként erre: 14. - Dius1212)
2012. szept. 16. 20:17
nem igazán tudom eldönteni, hogy menjünk 4d-re vagy se, itt tatabányán a kórházban kell végeztetni minden kötelező vizsgálatot, azt az én dokim nem végezheti, szóval marad 1 doki a városban, akinek van 4d-je, de nem fogadják el az igazolását hivatalosan, ezért maradna Pesten az istenhegyi géndiagnosztika...
2012. szept. 16. 20:14
En felek a csaszartol...megmagyarazhatatlan okbol..bar most a sima szulestol is rettegek..felek h fajni fog...pedig az elso nagyon konnyunek mondhato volt siman ment...tehat nagyreszben az elso szules pozitiv elmeny volt...nalunk egyebkent apas szules lesz...
16. Mammerbabu (válaszként erre: 13. - Skóciababy)
2012. szept. 16. 19:01
értem, de én nagyon szorítok neked, hogy mégse legyen császi, vagy inkább annak szorítok ami téged megnyugtat, mert sztem az nagyon fontos, hogy el tudjuk fogadni a dolgokat és a dolgok miértjét/eit
2012. szept. 16. 12:34

Nálunk a dokim csinálja a 4D-t, ha kéred uh közben,akkor átkapcsol arra. Én 22 hetesen kértem, de most szerdán ismételve lesz, mert manó annyira összegömbölyödött,hogy a kukacán kívül semmit nem láttunk múltkor.:-)Ez nem annyira átfogó,mint a drágább rendes 4D,de ad felvételt és képet is majd. Tényleg élmény!:-)

Én is vérszegény vagyok sajnos. Kíváncsi leszek a mostani vérképemre.

Babakelengye még alig van. Pár ruhát vettem, van ami a fiamról maradt. Avent mellszívót még Skóciában beszereztem, feleannyiba kerül, mint itthon. Kiságyat és babakocsit oda rendeljük neten majd, itthon megoldjuk máshogyan. Kb. két hónapot leszünk itt csak a picivel.

Október elején jön haza párom, akkor szeretnénk a pelustól az utolsó ruhadarabig mindent megvenni. 32 hetesen mennem kell a császár miatt kivizsgálásra, aztán majd már bármi lehet, valószínűleg hamarább befektetnek.

2012. szept. 16. 11:56
A 30 hetes uh nezik a lepenyt a baba sulyat mereteit szinte mindent...a 4 d is nagyon klasz teljesen mas sokkal jobb ugy latni a babat reszletgazdagabb..lathatod a pofijat reszletesen..a grimaszait a mimikajat...nagyon klasssz :)
2012. szept. 16. 10:42

Van egy méhfejlődési rendellenességem, kétszarvú a méhem. A vége felé nem nagyon fért a baba, farfekvéses volt és nem is voltak rendes fájásaim. Ez most is várható. A vérnyomásomra is gyógyszert szedek.A fiammal a 27. héttől végig kórházban voltam és függőleges sebem van, nem sima császáros.

Most jobb a helyzet. Mi Skóciában élünk, de nyáron hazajöttem a fiammal. Szülés után megyünk majd vissza. Én sajnos kétszer pecsételtem az elején.

Hízni csak itthon kezdtem, most 7-8 kg eddig ami feljött.

Jövök még ma, csak a fiam közbeszólt.:-)

2012. szept. 15. 21:51

kedden megyünk a dokimhoz, kivi vagyok Bubor hogyan fekszik éppen, de sztem maradt a korábban mondott fejjel lefelé, mert fent érzem a lábikóit


mit lehet tudni a 32. heti uh-ról? ha jól tudom ez nem genetikai, de mégis vmi fonti...


mi a véleményetek a 4d-ről?

11. Mammerbabu (válaszként erre: 10. - Dius1212)
2012. szept. 15. 21:48
nekem az elején szaladtak meg a kilók, de hát a 18. hétig hánytam, örültem ha megtaláltam azt a kaját ami bent maradt illetve amitől jól voltam, nem néztem, hogy az éppen fornetti vagy mi a manó, amióta megszűnt az iszonyatos rosszullét azóta rendre oda tudok figyelni a helyes táplálkozásra, így meg hogy diétára vagyok fogva, kénytelen vagyok odafigyelni
2012. szept. 15. 21:31
En egy kis folosleggel kezdtem...165 cm vagyok 75,5 voltam aztan lefogytam 71-re es most mert a vedono 79 voltam...nem akarok sokat hizni...hajlamos is vagyok ra szoval vigyaznom kell...elso fiammal 30kg hiztam...nehezvolt leadni....most kevesebb is eleg lenne. :D pocim nekem 104 cm es elegge lent van a baba is befordilva fekszik de hat van meg ido forgolodhat boven...ki tudja mi lesz meg 10. het alatt..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook