Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2-3 hetes kismamának milyen lázcsillapítót lehet adni? fórum

2-3 hetes kismamának milyen lázcsillapítót lehet adni? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. nov. 17. 16:00

4 hetesen mégcsak petezsákot látott nálam a doki,de ugyan én gyógyszert nem szedtem,de krémet igen egy bőrbetegségem miatt,nem fórumot nyitottam,hanem felemeltem a telefont és rákérdeztem,hogy használhatom-e a krémem!

Ez agyrém!

Akár volt már baba előtte akár nem,orvoshoz kell fordulni,ha meg véletlenül ledönti a lábáról a láz,akkor javaslom a telefont!!Mert akár milyen hihetetlen már rég feltalálták!!!

35. NoelLiliána (válaszként erre: 25. - 3a5c305959)
2014. nov. 16. 16:52
Köszönöm!
34. 3a5c305959 (válaszként erre: 32. - M0ncsa)
2014. nov. 16. 15:33
Arra reagaltam hogy azt szed a kismama amit akar, meg hogy a gyógyszer addig nem art a babanak amig nem fejlodik ki a placenta. Igy ez altalanossagban ez nem igaz, nem szedhet akarmit, sot jo lenne ha semmit nem szedne ha nem muszaj.
2014. nov. 16. 15:31
Az Aspirin vény nélkül kapható és nem szedhető terhesen (ha jól emlékszem). Ha nem akkor bocsi.
32. M0ncsa (válaszként erre: 25. - 3a5c305959)
2014. nov. 16. 15:24

Egyetlen olyan lazcsillapitot mondj, ami a terhesseg jelen pillanataban arthat, es veny nelkul kaphato.

Antibiotikum nem is kaphato veny nelkul, es nem is lazcsillapito, tehat nem ez volt a kerdes.


Egyebkent meg egyetertek, egyertelmuen orvos tud egy beteg kerdesere relevans valaszt adni, ezert nem is ertem az egeszsegugyi jellegu kiirasokat.

Ha pedig a topikindito volt/megy orvoshoz, akkor egy ilyen forumot nyitni nem mas, mint figyelemigeny, es mint olyan, plane komolytalan.


Szoval igen, nyilvan, irany az orvos, csak mar unalmas ennyire evidens dolgokat veg nelkul ismetelgetni...

31. moonlight13 (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 16. 15:14

Sajnos olvastam én olyan kommenteket jó tanácsként másik fórumokon, hogy a hajam égnek állt a tanácstól.

Persze sok értelmes, felelősségteljes válszt is, amit érdemes elolvasni, megfontolni.

30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 16. 15:12

Igen, a tartalom egyforma.

Én sem kötözködésnek szántam, bár lehet, hogy a fórumindító úgy értette. Felelősséggel itt senki nem adhat orvosi tanácsot. Meg lehet beszélni sok mindent, ami múlt időben történt, vagy esetleg már akkor, amikor végigjártak egy csomó orvost, és mindenki tanácstalan. De akkor sem szabad gyógyszert ajánlani egy fórumon. Ezt a véleményemet továbbra is fenntartom.

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 15:07

Egyszerre írtuk lényegében ugyanazt.


Igen, az volt a jó, amit végül tettek. De sokan tényleg nem tudom, miért nem mozdulnak, ha betegek. Az esetleges sorbanállástól féltik az idejüket, a netezéstől nem?

2014. nov. 16. 15:05

Kicsit kötekedős leszek, előre is bocs:


Én ilyen fórumokat nem engednék kiírni se, ill. kommentelni.

Egyértelmű, hogy ilyenkor az orvos az, aki releváns választ adhat felelősséggel.


Annak a válasza meg, aki nem tartozik azért közvetlen felelősséggel, semmit sem ér.


Ha valaki tényleg félti a terhességét, akkor csak az orvos, nem is értem, hogy hogy jut eszébe valakinek ilyesmit a neten kérdezgetni, én biztos, hogy senkinek semmit nem hinnék el így, tehát nem értem az értelmét a dolognak. Arról nem beszélve, hogy lehet, hogy az ok, ami miatt mondjuk a láz van sokkal veszélyesebb, mint maga a gyógyszer.


Persze leírni általános dolgokat lehet. Általában az is igaz, hogy sokkal többet kibírnak a babák, mint azt a legtöbben álmodják. Nekem volt műtétem is terhesen, altatásos, és utána hónapokig marokszámra szedtem az algopyrint. És közben is azt mondták, hogy nem lesz baja a babának, ne féljek, és nem is lett. De ettől ezt még nem adhatom tanácsnak senkinek. Hátha ő éppen arra allergiás, vagy van valami egyéb ok, ami miatt ő azt nem szedheti... Erre van az orvos, aki az előny-kockázatot mérlegeli, és vállalja ezért a felelősséget.

27. moonlight13 (válaszként erre: 22. - NoelLiliána)
2014. nov. 16. 15:01

Pont ezért nem egy fórumon kell tanácsot kérni, hanem ahogy végülis tettétek, az orvoshoz kell fordulni!

És éppen az a lényeg, hogy pl. szedett másik gyógyszert is, ami esetleg kölcsönhatásba léphet azzal, amit itt bárki ajánl.

Egyébként én is náthás voltam (nagyon is) pont a terhességem elején, és semmi gyógyszert nem szedtem be pontosan ezért.

26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - 3a5c305959)
2014. nov. 16. 14:59
Ebben teljesen egyetértünk!
25. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2014. nov. 16. 14:43

Meggondolatlanul nem kene tanacsokat osztogatni. Nem, nem szedhet azt a kismama amit akar, mivel egyes gyogyszerek mar most arthatbak a babanak. A legtobb szerv kifejlodik a beagyazodas utáni par hetben, szoval pont ilyenkor nem kene ossze-vissza gyógyszerezni mert ki tudja hogyan hat az embriora. Igen, tudom hogy van olyan kismama aki nem tudta hogy terhes es gyogyszert szedett es semmi baja nem lett a babának. En meg magzatkarosito hatasu antibiotikumot szedtem a beagyazodas utan es leállt az embrio a fejlodesben. (Nem tervezett terhesseg volt es nem tudtam rola). Ki akar kockaztatni? Gondolom egyik kismama sem.


Forumindito! A korai terhesseg egyutt jarhat megfazasos tunetekkel. Pl bedugult orr, izuleti-izomfajdalom, faradtsag, lazas-erzet vagy emelkedett testhomerseklet (par fokkal).

24. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 14:34
Akkor is ervenyes a kommentem. Ha kismamanak magas a laza akkor orvoshoz kell menni. Ha nincs meg laza akkor meg nem kell orvoshoz menni :-)
2014. nov. 16. 13:22
Nem diagnózist vártunk, csak tapasztalatokat, jobb is, hogy elmentünk az ügyeletre.
2014. nov. 16. 13:19

Akkor kezdjük az elején. Nem kell bunkónak lenni!

Mivel az első terhességéből halva született a baba nyilvánvaló, hogy nagyon elővigyázatosak vagyunk. Nem kell okoskodni, beszólogatni, aki nem tud értelmeset hozzászólni ne tegye!

Pénteken voltunk nőgyógyásznál, uh alapján megállapított egy korai terhességet, laborba küldött a hcg szint kimutatására. 4 tesztünk lett egyébként pozitív. Ma az ügyeleten a doktornő is kifejezetten olyan gyógyszert adott ami terhesség alatt szedhető, illetve allergiára kell szedni gyógyszert, amit le is állított, mivel terhesség alatt nem szedhető.

Akkor most lehet okoskodni...

21. NoelLiliána (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2014. nov. 16. 13:13
Nőgyógyász mondta UH alapján.
20. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Erolin88)
2014. nov. 16. 12:36

Jaj, dehogyis. A mondokam eleje volt a te hsz-edre valasz. A tobbi mar csak a gondolatmenet folytatasa.


...es igy szuletnek a verre meno veszekedesek, hogy a masik visszaut :DDD


Nyugi. Csudas ido van, het agra sut a nap, csudahelyes a fiad, mi kell meg a jokedvhez? ;)

19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - NoelLiliána)
2014. nov. 16. 12:25

Alapból, ha bármi bajom lenne, nem egy fórumon kérdezném meg, hogy milyen gyógyszert lehet bevenni rá. Itt nem orvosok vannak (tudtommal).

Tapasztalatból lehet adni egy-két tanácsot, de diagnosztizálni nem tudunk.

2014. nov. 16. 12:19
Annyi történt, hogy megfázott, és nincs láza! De már előre kombinálás van, hogy mi lenne, ha...
2014. nov. 16. 12:15
2-3 hetes terhes? Már ilyen is van ? Fejlődünk,fejlődünk....
16. moonlight13 (válaszként erre: 6. - 3a5c305959)
2014. nov. 16. 12:15
Még nincs is láza!
15. erolin88 (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2014. nov. 16. 12:01
Én a 4 hetesemet is terhességnek éreztem... Azt hittem a vegyszerelre értetted... hogy nem jártam utána. Bocsi kicsit borsos hangulatú a mai napom. :)Félre értettelek.
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Erolin88)
2014. nov. 16. 11:44

Hm?

Semmire, csak alatamasztottam azt, amit irtal. Miert?

13. erolin88 (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2014. nov. 16. 11:40
Ezt most mire érted?
12. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Erolin88)
2014. nov. 16. 11:33
Persze, a 6. het utani szakasz a 12. hetig a legkritikusabb. A vetelesek is olyan gyakoriak, ami termeszetes dolog, hogy nem is neveznem addig terhessegnek, de hat ki hogy erzi... Szoval addig nagyon vigyazni kell gyogyszerrel, vegyszerekkel, mindennel. Pont ezert kell tajekozodni, mielott belevaunk a dologba, nemde? ;)
2014. nov. 16. 11:27

A fórumindító másik topikjában azt írta, nov. 9-én kellett volna megjönnie a felesége menzeszének, és halvány pozitívat teszteltek. Szóval ez úgy 5 hetes terhesség lehet.


Vigyázni kell a gyógyszerekkel, de jobb orvostól segítséget kérni, mint itt!


Jó egészséget a kismamának!

10. erolin88 (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2014. nov. 16. 11:21

Hát én dolgoztam sajnos olyan vegyszerrel, amit ha csak belélegez az ember, akkor károsíthatja a magzatot az első 12 hétben. A méhnyálkahártyán keresztül rengeteg dolog átjuthat a magzatba...


Jó tényleg fura ez a 2-3 hetes kismama. De hát a mai világban ezekkel a hiper modern korai terhességet kimutató tesztekkel...

9. Mion
2014. nov. 16. 11:14

Jól van, nem kell rögtön kioktatni.

Nem tudjuk a teljes sztorit és a hátterét sem.

Ilyenkor még bármit lehet szedni, a 6-8. hétig simán (de inkább csak 6.). Pontosan azért, mint amit előttem is írtak, mert ilyenkor még nem jut át szinte semmi.

Jobbulást!

8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - NoelLiliána)
2014. nov. 16. 11:07

2-3 hetes kismama? :DDDD Nem viszitek egy kicsit tulzasba ezt az egy pozitiv teszt koruli felhajtast? Ez meg csak nem is terhesseg, az orvosok is legkorabban a 6. heten mondjak ki a megletet. Aztan, ha esetleg elvetelsz az 5.-6. heten (mert ez azert eleg gyakori), akkor jon az angyalka szulei vagyunk-forum? :)


Nade, a kerdesre valaszolva: ilyenkor meg azt szed a leendo(?) kismama, amit akar. Matareszegre is ihatja magat. Amig ki nem fejlodik a mehlepeny, az embrio es az anya verkeringese nem all egymassal kapcsolatban, semmi nem jut at. Inkabb tajekozodjatok gyerekvallalas elott, mint hogy sorra nyitjatok az effele forumokat...

7. Aville (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2014. nov. 16. 10:53

Hát én is erre figyeltem fel, h 2-3 hetes kismama, olyan nincs is, mert kb pont akkor fogan meg a baba. Tehát ugye nem is tudjuk, h kismama. De ha esélyes a várandósság, akkor én tuti nem vennék be semmilyen gyógyszert, 39 fokig csak pihi, és utána is csak vizes borogatás, hűtőfürdő.

Nem tartok nagy esélyt arra, h egy beteg szervezetben megfogan a baba. Aztán ki tudja?!?! ;)

Ha a terhességet már megállapította orvos, tehát hivatalosan legalább 5-7 hetes, akkor mindenképp egyeztetnék körzetivel/nőgyógyásszal. Nekem szabad volt Algopyrint szednem, de már csak a 12. hét után jutott eszembe, meg ilyen egy szemeket vettem be, mert az hatott. Nagyon erős volt a front-fejfájásom terhesen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook