Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 27 hetes kismama fórum

27 hetes kismama (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. ápr. 10. 11:41
Remélem jól vagytok, nagyon kihalt a fórum. Mi visszatértünk Skóciába és jól vagyunk! Írjatok két mondatot ha erre jártok.
2013. jan. 13. 21:48

Sziasztok!


Vincus 4110 kg és 55 cm. :-) 3 óránként szopizik, bár hasfájós kezd lenni.

Mi ellenőrzésekre járunk a kezdeti problémák miatt, de szerencsére rendben van. Februárban lesz egy fontos vizsgálat, remélem hónap végén vissza tudunk utazni Skóciába.


Örülök, hogy jól vagytok!:-)

157. Mammerbabu (válaszként erre: 156. - Dius1212)
2013. jan. 13. 08:16

sziasztok csajok :)


Bubor ma 1 hónapos, rohan az idő...


csütörtökön volt a védőnő, 10 nap alatt 38 dkg-t hízott és születése óta 5 cm-t nőt, mondta a védőnő, hogy nem gond, ha 4 óránként eszik :)

szerdán megyünk a kardiológiára, mivel terhességi cukrom volt, illetve lerendezzük a hallásvizsgálatot is

2013. jan. 2. 22:39

Buek mindenkinek :)


Mi sajna hasfajosak vagyunk nehezen jon a bofi es a puki de ettol eltekintve nagyon jo baba :) ma egesz nap aludt napkozben es most este sem volt eddig gond :) sokszor szopizik van h nem varja ki a harom orat...en nem aggodom ezen ha ehes egyen ;)

Szorakoztatni nem nagyon szoktam sokat beszelek hozz szinte alandoan es enekelek neki...jah es van egy zene amit sokat hallgattam pocakosan mindig a pocakra tettem a telefont es ugyy hallgattam...azt felismeri es figyeli a zenet...jah es imadja nezni a fuggonyt...bizti valami erdekeset lat rajta :)

2012. dec. 31. 14:08
B.U.É.K.!
2012. dec. 31. 14:07

sziasztok csajok :)


tegnap meg volt a második 20 perces sétánk, nagyon élvezi, ahogy rákerül az overall, bealszik és csak a séta után ébred :)

ahogy észreveszem, vagy idő előtt ébred, azaz 2 vagy 2 óra 30 percre vagy 4-5 órát alszik éjjel, napközben egyre többet van fent, időnként nem is alszik vagy csak nagyon keveset a két szopi között, de olyan is van, hogy végig alszik a kettő között

nem vagyok a fenékrázás híve, de időnként mással már nem tudom lekötni, megnyugtatni :( főleg mivel hogy nem akarok sűrűbben szoptatni, mint 2 óra 30 perc

te mivel szórakoztatod Bálintot?

153. Dius1212 (válaszként erre: 152. - Mammerbabu)
2012. dec. 29. 11:42

Szia :)

Hat mi itt Kaposvaron pont a foter es a setalo utca mellett lakunk a belvarosban igy amikor jo ido volt fogtuk a picurt beoltoztettuk es levittuk...mentunk egy nagy kort a szepen kivilagitott foteren es utanna egy jo nagyot aludt :)

Hat Balintnak hivjuk manonak kisbekanak es mikor mi jut eszunkbe ugy becezzuk :)

Ma is megyunk mami latogatoba csak meg alszik a draga :)

Nalunk valtozok az ejszakak hol kevesebbszer ebred hol tobbszor..de osszessegeben jo baba nem panaszkodom...

Szepen hiztok ti is :) csak igy tovabb :)

2012. dec. 29. 08:25

sziasztok csajok :)


Vasárnap mértünk pucér súlyt, ami 3880 g volt, tegnap meg már 4040 g-ot mutatott

mi még nem voltunk sétálni, pedig már nagyon mennék, de valahogy sosem jön össze a babaszellőztetés..., te hogyan szellőztetted Bálintot? Hogyan becézitek?

Látogatók hada volt már nálunk, aki anyuéknál megfordult, meglátogatott minket is :)

Az első éjjel volt, hogy csak szopizott és aludt, 8:30-kor evett, majd 1:30-kor ébredt és 4:50-kor, kövire pedig 7:50-kor, remélem marad is valami hasonló, esetleg lecsökken egy ébredésre

2012. dec. 28. 18:10

Sziasztok :)


Mi is jol vagyunk a karacsony is szuperul sikerult :D voltunk a mamaknal latogatoban setaltunk is mar kint tegnap egy nagyot es holnap jonnek a dedimamaek latogatoba :)

Vasarnap leszunk 3 hetesek es ma voltunk sulyymeresen 4200 g jottunk haza a korhazbol es ma 4920 g mert a dokibacsi :) szoval a tejci kituno mert hizik.az ejszakaink nagyon jok ejfeltol kb csak ketszer ha fel kel szopizni...napkozben viszont egyre tobbet van ebren...nezegelodik gugyog magaban...

Kicsit viazont hasfajosak vagyunk nehezen jon ki a bofi de szedunk ra gyogyszert igy kicsit konnyebb...

Mindenkinek sok puszi

2012. dec. 28. 13:07

sziasztok csajok :)


remélem mindenkinek jól telt a kari


jól vagyunk, minden rendben, Bubor szépen szopizik, van is neki mit enni, egyre többet van fent, szinte minden napunk másképp sikerül, de bízom benne, hogy sikerül valami kis napirendet kialakítani, ma hajnalban leesett a köldökcsonk


újabb képek feltöltve :)

2012. dec. 23. 19:43

Nagy gratula Mammer!:-)

Nekem nincs elég, van ,amikor sajnos tápszert is kap. Másik fiamat sokáig szoptattam, remélem majd kialakul.


Kellemes Ünnepeket kívánok Nektek!

2012. dec. 23. 09:14

sziasztok csajok :)


2 napja rendszer átállásunk van, mert eddig úgy csináltam, hogy alvás, pelus, kajcsi, aztán egyből bealudt Bubor és kezdődött minden előröl, viszont így éjfél és 3 között úgy gondolta Bubor, hogy ő kipihent és engem kell szórakoztatnia, így most arra törekszem, hogy alvás, kajcsi, pelus, ébrenlét ameddig sikerül, és így éjjel könnyebb, szinte csak kajcsiért kel fel


úgy tűnik a fiúk ügyeskedtek a tejfakasztó bulin, mert bőségesen van tejcsi, sőt egész nap folyik, arra gondoltam, hogy januárban utánajárok az anyatejgyűjtő állomásnak


Megpróbálok feltölteni pár képet Buborról :)


Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

2012. dec. 20. 07:30

sziasztok csajok :)


mindenkitől elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem...


2012.12.13-án 13:40-kor megszületett Bubor 50 centivel és 3770 grammal, hétfő óta itthon vagyunk, amit nagyon élvezünk, mert a kórházi körülmények..., no comment.


13-án hajnal 4-kor megrepedt a burok, viszont magasan repedt, így csak szivárgott a magzatvizem és mellé jöttek a fájások, amik hasonlóak voltak mint a jóslók. Beszéltünk a szülésznővel, mondta, hogy lassacskán haladjunk befelé a korházba, mert több magzatvíz távozik, mint amivel még itthon lehetne egy kicsit vajúdni. A doki burkot repesztett, de sajnos nem erősödtek és rendszereződtek a fájások, így kaptam infúziós rásegítést, amitől az egekbe szállt a fájdalom és egyből 2 perces fájások jelentkeztek, onnan kb 2 óra volt, hogy Bubort a kezünkben tarthattuk. Lettek belső varrataim is, mert csinálta magának a helyet, másképp nem fért volna ki. 2 óra megfigyelés következett, majd betoltak egy egy ágyás szobába, mert máshol nem volt hely, de sajnos az egyik ágyról a másikra sem tudtam átmenni, rosszul lettem, így aznap csak egy rövid ismerkedős időre kaptam meg Bubort. Reggel sürgősségi vérvételt csináltattak, mert nem véreztem annyira, ami indokolta volna ezt a fajta rosszullétet. A vérvételből kiderült, hogy a hemoglobin szinten rettenetesen lecsökkent, így kaptam 2 egység vért, ami segített visszanyernem, vagy legalábbis gyorsabban visszanyernem az erönlétemet. Aznap 5:30-tól velem van Bubor. Vizsgálgatták őt is a terhességi cukrom miatt, illetve a sárgaságot nézték folyamatosan, de minden rendben volt, így időben hazajöhettünk. Nagyon szépen eszik, bőven van tejcsim. Érdekes ez az összeszokós időszak. Valamiért az éjszakáink nehezebbek, nyűgösebbek, mint a nappalok, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Büszkén jelentem, hogy az apukája nagyon ügyes, mindenben kiveszi a részét.


Skóciababy, hatalmas gratula :)

2012. dec. 13. 10:28

Sziasztok!


Sokáig nem voltam, a terhesség utolsó két hetét kórházban töltöttem. November 24.-én megszületett kisfiam Vincent, sajnos 36 hétre. Rögtön koraszülött intenzívre került légzési problémák és tüdőgyulladás miatt. Tegnap jöttünk haza, gyógyultan.:-)

Jövök majd, csak összekapjuk kicsit magunkat.

Dius gratula!:-))

Mammer szorítok!

2012. dec. 12. 12:17

a reggeli nst semmi fájást nem mutatott, minden rendben van

holnap befektet a doki, de nem mondta, hogy megindítja, ha...


nagyon bízom a mai napban :)

2012. dec. 11. 08:44

izgulós, havazós reggelre ébredtünk, már csak azért is mert vmi elindult, elkezdődött...


3 körül találkoztam a nyákdugóval, aztán jöttek 5-7 perces fájások, jó ideig nem tudtam visszaaludni, de nem a fájás erőssége miatt, (sztem mivel korán ágyban voltunk, addigra "kipihentem" magam és biztosan az izgatottság is közrejátszott) azóta is vannak mensiszerű görcsök, de nem tapasztalok semmi folytonosságot, ismétlődést, viszont ismét láttam bézs színű nyákot


tegnap este hívott a szülésznőm, hogy megérkezett, egyeztettünk szerda reggeli időpontot nst-re, vizsgálatra, remélem már csak szülni megyünk és nem lesz szükség másra :)


ha lesz időd, kedved, jelentkezz :)

2012. dec. 10. 09:53

nah, újra itthon, újabb bevonulási dátum 2012.12.12. :)


a lényeg, minden rendben van, a feladat, hogy nem kell pihenni :D

142. Mammerbabu (válaszként erre: 141. - Dius1212)
2012. dec. 10. 06:50

hatalmas gratula :)

amikor időd lesz, írj bővebben, minden érdekel :)


őszintén szólva, nem mondom, hogy nem izgulok :)

tegnap összekészültünk a végleges pakkal, ma kezdett a párom az új helyén, 8-ra megyek az NST-re, anyu visz be, már ez is olyan furi, remélem nem fektet be a doki, kapunk még 1-2 napot, az én számításom szerint amúgy is dec 12 a nagy nap :) jelentkezek, amint tudok...

2012. dec. 9. 23:09
2012.12.09-en 19:27 perckor 4380 g es 57cm megszuletett borzavari balint <3fajdalmas de gyors szules volt
140. Dius1212 (válaszként erre: 138. - Mammerbabu)
2012. dec. 9. 02:02

Szia :)

Nekem szombaton delben elment a nyakdugom...delutan voltak joslok...de nem renszerezodtek...elalvaskor is voltak fajasaim ezek mar erosebbek de nem rendszeresek es most fel egykor hajnalban szinten fajasra ebredtem de meg varok...hattha most mar kicsit rendszeresebbek... :)

Ki tudja lehet ma lesz a nagy nap... :)

neked kitartas hamarosan talalkozhatsza a babaddal...es ez nagyon szuper <3

Irok h mi lett a helyzet.. :)

2012. dec. 8. 22:58

sziasztok csajok :)


még mindig 2:1-ben :)


ma voltunk vissza a dokinál, mindent rendben talált, azt mondta, ma nem fektet be már csak azért se, mert csak a csilláron van hely, és mert minden a legnagyobb rendben van, visszahívott hétfő reggelre, elhintette, hogy pakkal menjek, mert esély van arra, hogy akkor már ott maradok...

138. Mammerbabu (válaszként erre: 137. - Dius1212)
2012. dec. 7. 16:32

szia :)

te aztán sok mindent kipróbáltál, nekem azt mondta a szülésznő, hogy ha nem akar megindulni, akkor ezektől sem fog

abszolút célegyenes van, bízzunk az idő eljövetelében :)

én dec 12-re számoltam a 40 hetet, a dokim viszont dec 9-re írt ki, még a végén az én számolásom igazolódik be :P

137. Dius1212 (válaszként erre: 136. - Mammerbabu)
2012. dec. 7. 10:02

szia :D

meg egyben....valoszinu h a nyakdugo volt nem magzatviz...

a szulesbeindito praktikakbol elegem van..nekem egyik sem hasznalt....leirom miket probaltam..

1: csipos fuszeres etelek...

2: szex

3: lepcsozes pakolas takaritas seta

4: forro furdo

5: baba koktel (1 NARANCS 1 CSIPET GYOMBER 1 GREPFRUT )

6: ricinus olaj baracklevel (meg hasmenesem sem lett)

7: mellbimbo ingerlese

8: tonic

9: homeos cuccok

10:maszirozza a parom a talpamat is de semmi...

arrol nem is beszelve h a doki is mindig kicsit igyekszik rasegiteni vizsgalatkor de nem hasznal az sem..

kemenyedesek joslo fajasok vannak de el is mulnak...

tehat nekem semmi nem jott be most bizom a hetvegi havazasban aztan meglatjuk mi lesz :D

136. Mammerbabu (válaszként erre: 135. - Dius1212)
2012. dec. 6. 12:23

igyekszem kitartani vagy éppen nem kitartani :D

ha elfolyt, vagy szivárog a magzatvíz, akkor nem kell azonnal menni a dokihoz?

légyszi írj bővebben a bába koktélról :)

2012. dec. 6. 10:41

NAgyon orulok h sikerult a parodnak melot szerezni...probalj meg kitartani a hetvegen..h a baba ne akkor szulessen mikor nincs itthon a szulesznod..

nekem tegnap valami elfolyt vagy is szivargott voltak fajasok is volt ami 5 perces volt...de zuhanyzas hatasara elmultak sajna

holnap megyyek dokihoz meglatjuk mit mondanak....ma meg kiprobalom a bába koktelt

hatha az segit

2012. dec. 5. 18:44

sziasztok csajok :)


ma volt a párom egy állásinterjún, hétfőn kezdhet, 2 hét próbaidő, elsőre nem hangzik rosszul, mert a hétvégéi szabadok illetve délutánonként is időben velünk tud lenni, nem utolsó sorban, amennyit mert kérni, meg is adta, kecsegtetett olyannal, hogy nem is kimondottan erre a pozícióra keres embert, hanem egy magasabbra, szóval ha beválnak egymásnak, akkor...


most már csak a melyik ujjam harapjam meg szitu van, mert holnaptól nincs itt a szülésznőm, hétfőtől lesz újra, viszont nem szeretném, ha azzal kellene indítania a páromnak, hogy ma nem tudok bemenni, mert..., és azt sem szeretném, ha nem tudna ott lenni, viszont a szülésznőhöz is ragaszkodok, áááá, szóval maaaaaa van az utolsó esély, hogy minden klappoljon :)

133. Mammerbabu (válaszként erre: 132. - Dius1212)
2012. dec. 4. 18:02

még nem mentünk szülni :D, viszont sétáltunk kb 50 percet, majd kiderül, hogy ...


úgy tudom, hogy önmagában a cervix érték nem jelent semmit, mert hát van, aki több hétig 3 ujjnyira is nyitva van...


szombaton megyünk az újabb nst-re, ha addig...

132. Dius1212 (válaszként erre: 131. - Mammerbabu)
2012. dec. 4. 15:02

hat a 1111 nagyon jo barmelyik pillanatban mehettek szulni...ha meg nem mentetek :D

en penteken megyek ujra dokihoz meglatjuk mi lesz...itt most is esik..talan nalnk is elocsalogatja ez az ido a pocaklakot :D

2012. dec. 4. 10:54

sziasztok csajok :)


tegnap voltunk a 4. nst-n, egy méhösszehúzódást mutatott, Bubor ezerrel ficánkolt, uh-n minden rendben és a vizsgálat során kiderült, hogy 1111 a cervix értékem :)


mondta a szülésznő, hogy nagyon várta a hétvégi telefont a hó, hideg és front miatt :D


nálam is jelentkezik a szurka, de csak a hüvelybe vagy egészen lent

mi is bevetettük a szeretkezős és fürdős praktikát, eddig semmi :D

2012. dec. 3. 19:49

Sziasztok :)

Hat voltam ma nst-n vegig olyan 40-50-60 fajasokat mutatott...de en nem ereztem belole semmit....mano kevesebbet mocorog...es egesz nap szurgal gorcsolget feszul a pocakom...remeljuk lesz valami :D nem bannam :)

Epp most keszulok egy jo forro furdot venni...hatha felerositi a dolgokat :D

Mindenkinek kitartas :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook