Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 23 hós gyereknek villával nyomkodjuk a kaját. Ez gáz? fórum

23 hós gyereknek villával nyomkodjuk a kaját. Ez gáz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - 880331b0ba)
2012. okt. 16. 21:56
:))) van benne valami :D
2012. okt. 16. 21:54
Én megbántam hogy sokáig turmixolgattam a gyereknek, nem mertem egészbe adni szinte semmit. Egyszer még a babapiskótától is fuldoklott így nem mertem.. Most 17 éves de iszonyú válogatós persze már nem turmixolok :-) A barátnőm az 5 hónapos kislányának a kezébe nyomta a rántott csirkecombot és ette mint a nagyok, de nem is válogatós! Úgyhogy ma már másképp csinálnám! Nem kell őket pátyolgatni!!
2012. okt. 16. 21:54
Nem az a gáz, hanem az, hogy a 2 éves gyereket még mindig 23 hósnak mondjátok, na, ez gáz...
11. mmacus (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. okt. 16. 21:54

Szia.

Én is úgy adtam még a fiamnak ilyen korában. Esetleg néha hagyj benne egy-egy nagyobb darabot, akkorát, amit egyébként egyben bekapna. Óvatosan, figyeld, mit csinál vele. Ha ügyesen megrágja, lehet egyre több a nagyobb darabka. Meg fogja szokni, ne aggódj.

2012. okt. 16. 21:53
1 éve még lehet, h nem volt foga, akkor még elmegy úgy, de 2 évesen már nem kell összetörni neki! Szoknia kell minden ételt a maga formájában! Enni annyit mindig fog, amennyi kell neki. Így viszont biztosan beletelik majd egy kis időbe, mire a változást megszokja. Amúgy a kisfiam 1 hónapja volt 2 éves. :)
9. Pen80 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. okt. 16. 21:53
Mondjuk a félreneveléstől szerintem is messze van azért. :)
8. zsuzsika83 (válaszként erre: 2. - Zsuzsika83)
2012. okt. 16. 21:53
Ja és nálunk fordított helyzet volt. A pépes kajákat soha nem volt hajlandó megenni, egyből a darabossal kezdte. A joghurtokat, krémtúrókat is 2 éves kora után kezdte csak el enni, annyira nem ette a pépes dolgokat.
2012. okt. 16. 21:52
Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha már rendesen vannak fogacskái, akkor fontos a rágás, a fogak és az emésztés miatt is. Gondolom lassan eszik ha nincs neki pépesítve a kaja, de szerintem rá lehetne szoktatni a szilárd ételekre.
2012. okt. 16. 21:52
Igen, simán ennie kéne szilárdat. Egy kicsit össze lehet nyomkodni, az nem baj, de meg tud enni simán bármit ilyenkor.
5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. okt. 16. 21:52

A lányom ebben a dologban nem volt túl gyors, de 2 évesen már régóta nem nyomkodtam neki az ételt, tényleg meg kellene ennie rendesen. Húst persze kisebb darabokra vágva meg feldarabolva, amit kell.

Szerintem - ez a saját véleményem - ezzel nem engeded megfelelően fejlődni ebben.

2012. okt. 16. 21:52

9 hónapos fiamnak szoktam törni villával, gondolom 2 évesen már össze tudja rágni a nagyobb falatokat.

Egyébként nem hinném, hogy gond lenne, szépen hagyd el az összetörést. Ezt Én azért nem nevezném félrenevelésnek.

2012. okt. 16. 21:51
nem gáz csak felesleges
2012. okt. 16. 21:51
Szerintem ha adsz neki más kajákat is darabosan, nem nagy áz. De azért nagyon ne szokasd hozzá, mert bölcsiben-oviban senki nem fogja neki nyomkodni, ő meg lehet addigra tényleg megszokja, hogy minden kaja állaga közel azonos. Én úgy kezdeném, hogy ami pl. elég puha kaja, azt nem nyomkodnám. Pl leveseket főzelékeket is össeznyomod? Mert azt például nem annyira kellene szerintem.
2012. okt. 16. 21:48

Sziasztok!


23 hós kisfiamnak villával nyomkodva adom a fő étkezéseket. Persze kap virslit, rántott husit egészben, kézbe ezt nyammogja, de a főétkezéseket ahol mennyiségi kaját kéne adnia ott így oldom meg. Férjem szerint félrenevelem, már régen ennie kéne a csak szilárd kajákat. /1 éve még foga sem volt na mind1/ Szóval jót veszekedtünk. Nálatok hogy van ez?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook