Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 23 hós gyereknek villával nyomkodjuk a kaját. Ez gáz? fórum

23 hós gyereknek villával nyomkodjuk a kaját. Ez gáz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. okt. 19. 12:26

17 hónapos a lányom és sok mindent villával török még össze neki.9 foga van,ebből mindössze 2 rágófog,sok mindent nem tud még elrágni,akkor minek hagynám fuldokolni?

Beszédfejlődéshez szerintem nem sok köze lehet,mert nekem már nagyjából beszél...

73. dallam'75 (válaszként erre: 72. - 880331b0ba)
2012. okt. 18. 21:24
tedd azt, további szép estét neked! :)
72. 880331b0ba (válaszként erre: 71. - Dallam'75)
2012. okt. 18. 19:04
szerintem is unalmas a téma:) nem is foglalkozom vele többet-van itt annyi fórum... normálisabb témákkal :D
71. dallam'75 (válaszként erre: 70. - 880331b0ba)
2012. okt. 18. 18:56
Ásítós, de unalmas smiley kár hogy nincs :(
2012. okt. 18. 17:43

Az én fiam holnap lesz 60 hónapos:D

Mixelem neki a szülinapi tortát is:D

2012. okt. 17. 22:21
Nincs ezzel semmi gond. Így esik jól neki, így szereti. Ha neked nem okoz terhet törögetni neki, akkor csak had egye úgy. Az én lányom 3 éves, bár ő elég korán kezdett enni, és kanállal, de van amit a mai napig kézzel eszik. Pl. pörkölt tésztával, és sehogy sem tudom rávenni, hogy kanállal egye, mert neki ez kézzel esik jól. Az oviban kanállal eszi, itthon még véletlenül sem. Gongolhatod hogy néz ki tőle, de kit érdekel? Úgyhogy ha neki úgy esik jól, csak törjed neki nyugodtan, a bölcsibe majd eszi a többivel együtt.
68. zakajeo (válaszként erre: 63. - Benvik)
2012. okt. 17. 17:29
attól is:)
67. zakajeo (válaszként erre: 61. - Dallam'75)
2012. okt. 17. 17:29

még az is összefüggésben van vele hogy mennyi ideig szopott:)

bár többnyire ha nincs gond a beszéddel akkor ezeknek nem tulajdonítanak jelentőséget csak akkor ha beszédproblémái vannak...

66. zakajeo (válaszként erre: 42. - Dallam'75)
2012. okt. 17. 17:25
a bölcsiben is azért puhán kapják és kis darabokban ha sok a kicsi akkor majdnem pépesen...biztos vagyok benne hogy nem lesz evési baj a bölcsödében amiatt mert otthon úgy adod neki...tutira meg tudná enni egyébként is csak úgy jobban esik neki...mondjuk efféléken és soha nem görcsöltem,kár a férjednek ezen vitázni
2012. okt. 17. 17:23

Nem gáz,nem félrenevelés csak felesleges szerintem.

Mondjuk én abszolut kihagytam a pépesitéses korszakot,puhára párolt darabkákat kapott és egyedül ette amikortól meg tudta azt oldani...amíg nem fogta kézbe és ette meg magától addig pedig nem kapott szilárdat....a nagyobb gyerekeimnek volt némi pépes időszaka de minimális,hetekben lehet mérni nem hónapban....

A közel két éves gyerek ha puhán elé van téve ehető falatkákban biztosan megoldja magának,lehet lassabban de nem is lóversenyről hanem evésről beszélünk...

64. zakajeo (válaszként erre: 17. - Be749d73f9)
2012. okt. 17. 17:20
nekem van és épen tegnap beszéltük egy ismerőssel hogy halálom ha azt irják mondják hogy 27 hónapos meg akármi....egy éves kora után én egyszerüseitettem:) egy éves mult,másfél éves két éves lesz stb a verziók:))
63. benvik (válaszként erre: 61. - Dallam'75)
2012. okt. 17. 15:54
Attól erősödnek meg a szájban lévő izmok, amik kellenek a beszédhez.
2012. okt. 17. 15:46

Na, hát én még 24 hónaposan is botmixerrel készítettem neki mindent, védőnő dobott is egy hátast.

Annyira agyonféltettem a kislányomat, de én a tipikus h...-e anya kategóriába tartozom.

2012. okt. 17. 15:27
a rágás hogy van összefüggésben a beszédfejlődéssel?
60. trapiti (válaszként erre: 59. - Irgum-burgum)
2012. okt. 17. 10:36

Ha szívesen eszi a darabosat akkor természetes hogy az ember nem nyomkodja szét... Az én lányomnak pl. 19 hónaposan kb. 10foga volt, sokmindent hiába rágott, nem tudta rendesen megrágni. Viszont másfél éves kora óta mondatokban beszél, és nincs szüksége logopédusra.

Szóval szerintem senki nem erőlteti rá a gyerekére a pépes kaját, de ha másképp nem fogadja el, akkor rá kell hagyni szerintem. Ha a te gyereked öklendezne minden étkezésnél, gondolom te sem erőltetnéd a darabosat...

2012. okt. 17. 10:19
Nekem most 19 hónapos a fiam,de nem nyomogatok neki semmit.Kell nekik a rágás a későbbiekben a beszédfejlődéshez.Nekem például nem használ kanalat,kézzel tömi be a kaját,úgy könnyebb neki,és engedem,igaz utána van mit takarítani,de sebaj.
2012. okt. 17. 06:01
Nem az
57. be749d73f9 (válaszként erre: 25. - 880331b0ba)
2012. okt. 17. 00:37
Képzeld, nekem meg az ilyen típusú emberektől kell hánynom, akihez normálisan szólnak, de csak így tud reagálni! :) Végülis, ha már segíteni nem tudsz a kérdezőnek, legalább jól beszólsz neki! Ez is valami! Na szép napot neked! :D
56. be749d73f9 (válaszként erre: 25. - 880331b0ba)
2012. okt. 17. 00:36
Képzeld, nekem meg az ilyen típusú emberektől kell hánynom, akihez normálisan szólnak, de csak így tud reagálni! :) Végülis, ha már segíteni nem tudsz a kérdezőnek, legalább jól beszólsz neki! Ez is valami! Na szép napot neked is! :D
2012. okt. 16. 23:28
Jah a tejet sem issza meg. Most nagy keservesen megitta a karamellás tejet egy kis pohárkával. Na ennek úgy örültem, mint majom a farkának :)
54. dallam'75 (válaszként erre: 51. - Pen80)
2012. okt. 16. 23:28

Pen ez nem is rossz ötlet, külön a szósz, na ezt megpróbálom. Köszi a tippet! :)

Hát igen amitől a falra mászok, hogy meg sem hajlandó kóstolni a kaját. Persze ha némi ráhatással egy csepp a szájába kerül, akkor van hogy még repetát is kér. /Na jó ez költői túlzás volt :D

53. Pen80 (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2012. okt. 16. 22:47

Szép, tejbegríz a másik itt is :D

Mással azt hiszem nincs gond. Főleg, ha van motiváció. Ma betolt 2 narancsot, mert először adtam neki kést (műanyagot persze), azzal felvagdosta és villával ette. :D

52. trapiti (válaszként erre: 51. - Pen80)
2012. okt. 16. 22:43
A pépes dolgok nálunk is ilyenek, pl. a tejbegrízt még életében nem ette meg, meg sem kóstolja. Elfogadtam, kimarad az életéből, szerintem semmi baja nem lesz ;) A másik ilyen amit meg sem hajlandó kóstolni, az a dinnye, szintén nem értem hogy mi az ok... viszont midnen más gyümölcsöt eszik, úgyhogy ez is elfogadható... :)
51. Pen80 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2012. okt. 16. 22:37
Egyetértünk, a kényszerítésből csak baj lehet. Én igyekszem olyankor úgy variálni a dolgokat, hogy esetleg mégis megegye. De ha nem, akkor nem. A krumplipüré pl pont ilyen, már 6 féle állaggal csináltam, de sehogy nem kell neki. Tudomásul vettem. :D Viszont azt megkövetelem, hogy kóstolja meg és utána mondjon ítéletet. :)
50. Pen80 (válaszként erre: 46. - Dallam'75)
2012. okt. 16. 22:34

Akkor nagyjából az van, mint nálunk volt. Én külön adtam neki a darabosat és külön a pépeset - azaz külön tészta, mellé kanállal másik tálba a szósz (tejföl, paradicsom bármi) pl. 2 és fél éves, néha most is így eszik. Nemrég kezdte együtt megenni őket.

Az egyik nap megeszi, másik nap nem, az nálunk is van szintén (én sem értem, mert sokszor ha 2 napra főzök, második nap eszi meg, tehát nem azzal van baja, hogy melegített ételt kap), csak nálunk nincs öklendezés, nem lehet, hogy simán csak nem akarja olyankor megenni?

2012. okt. 16. 22:33
...a több pohár konkrétan a kólára vonatkozna, csak valahogy kimaradt :)
48. trapiti (válaszként erre: 46. - Dallam'75)
2012. okt. 16. 22:32

Erre nem fog tudni senki válaszolni :) Szerintem ne görcsölj, adj neki oylat amit szívesen eszik...

Csak halkan mondom, hogy 38 évesen ugyanígy vagyok több étellel is... egyik nap rákívánok és több pohárral is szívesen megiszom, másik nap még a gondolatától is hányni tudnék... de pl. a habos állagú dolgoktól bármikor tudok hányni :)

47. trapiti (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. okt. 16. 22:30
Az enyém pl. a húst, virslit, galuskát ette darabosan, de a levesből a zöldséget, vagy a főtt krumplit nem. A sültkrumplit viszont megette darabosan. Így szerette és kész :) Szerintem ez felnőtteknél is megvan és teljesen elfogadott, hogy különböző az ízlésünk... miért kellene egy kisgyerekre rákényszeríteni olyasmit amit nem szeret? Ha valaki utálja a krumplipürét akkor ne egye... akár gyerek, akár felnőtt...
46. dallam'75 (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. okt. 16. 22:29
Hát pl. a szarvacska tésztát üresen megeszi simán, viszont ha van rajta szaft akkor öklendezik tőle. Mondjuk ezt sem értem, hogy a fenébe lehet hogy egyik nap megeszi a kaját nincs gond, a másik nap uattól szinte vöröslik a feje, majd befullad, rám a frászt hozva persze.
45. trapiti (válaszként erre: 42. - Dallam'75)
2012. okt. 16. 22:26
Engem hónapokig üldözött a védőnő azzal, hogy miért nem eszik kanállal (14 hónapos koráig cumisüvegből ette a főzeléket, sőt a húsos főzeléket is... igaz 12 hónaposan jött az első foga). Utána kezdte csak elfogadni kanállal, de amiben már egy pici darabkát vagy rostot érzett, kiköpte, így még turmixoltam. Aztán egyik napról a másikra váltott a mi kajánkra, amiben volt amit összenyomkodtam. 3 éves kora óta tud késsel-villával enni, semmi hátránya nem származott abból hogy nem kanalazott 4 hónaposan... szóval ne görcsölj! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook