Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hetesen haskeményedés normális? Hány hetes kortól szokott keményedni a has? fórum

21 hetesen haskeményedés normális? Hány hetes kortól szokott keményedni a has? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 11. 15:04
én is keményedtem,mgB6ot szedtem és még a lányom ki sem akart jönni időben
2011. febr. 11. 15:03

Sziasztok!


Nekem is keményedett a hasam mindkét terhességemnél kb. a 20. héttől. Szedtem 3x2 Panangint, de semmi hatása nem volt..Az én orvosom nem mondta, hogy ez veszélyes lenne, sőt a havi 1 UH-n kívül csak a 39. héten, a szülés előtt vizsgálta meg a méhszájam! Nem féltem egyszer sem -pedig kellett volna? Mellette nem pihentem, sőt kertet ástam, cipeltem a nagyobbik gyerekem stb....

2010. máj. 29. 15:43

Szia Kedves Pussycatgirl!


Jelenleg a 3. babát várom, és mindegyiknél, - most is - a legelejétől 8-9. héttől állandóan feszült a hasam, kínlódtam, és ötödét se voltam képes csinálni, mint egyébként, menni se nagyon, csak padtól padig. Elvileg a méhszáj végig rendben volt, de én majd meg haltam. Most a harmadiknál már veszélyeztetett vagyok, a szalbutamolt (összehúzódásokat gátolja) is már az elejétől szedem, van, hogy 6xfelet, és frontosabb időszakokban (mind pl mostanság) éjszaka is föl kell kelni bevenni. MagneB6-ból 4x2-őt szedek, sűrűbben kell UH-ra járni, meg dokihoz, és nem szexelhetünk, hogy a fene enné meg. Ez van azzal, aki erre hajlamos. Nagyon sokat fekszem, már amennyit két rossz kölyök mellett lehet, de van, hogy az oviig se tudok elmenni...

Remélem Neked se lesz semmi baj, pihenj nagyon sokat!! Egyébként az összehúzódások elvileg a 28. héttől normálisak, legalábbis olyan erősen, hogy érezd. A dokival meg mindenképpen beszélj, tartsd a kapcsolatot, ha kell, nézzék meg minden héten a méhszájat. Kitartást!

2010. máj. 29. 14:55
Ja, és no stressz! A magneb6-nál pedig sokkal jobb a Magnerot!
2010. máj. 29. 14:52

Látom, rendbe tettétek a témát, azért mesélek,hátha még érdekel később valakit.

Én a 19. héttől kezdve keményedtem pedig marékszám ettem a magnéziumot. A 24. héten kórházban is voltam infúziós kezelésen, de szerencsére a baba semmit nem vett észre az egészből. A terhességem végéig elkísértek az egyre kellemetlenebbé váló keményedések és én végig rettegtem, hogy beindul a szülés. Voltak könnyebb és nehezebb napok is, amikor fölkelni sem mertem, csak feküdtem. Végül a 37. héten megrepedt a burok. Nem a keményedések, hanem egy fertőzés miatt...

Szóval sok-sok pihenés!!! FEKVÉS!!! (nem üldögélés, mert akkor is terhelődik a méhszáj)És figyelgetni,mi okozza! nekem pl. a hidegfront sokat rontott a helyzeten.

2010. febr. 10. 20:11
köszi mindenkinek. én is remélem hogy nem lesz baj. mindenesetre többet pihizek nehogy baj legyen. :)
22. cikicakk (válaszként erre: 20. - 83a0804e08)
2010. febr. 10. 15:39
Látod azért jó, hogy elmentél az orvoshoz,mert megnyugtatott.Ha nem mentél volna el, tovább idegeskedtél volna, az meg nem tesz jót sem a terhességnek, sem a babának, az anyukáról nem is beszélve.Gratulálok,meglátod minden rendben lesz.
21. cikicakk (válaszként erre: 19. - Pussycatgirl)
2010. febr. 10. 15:37
Természetesen én sem azért írtam, hogy riogassam egy esetleges vetéléssel, csak arra hívtam fel a figyelmét, hogy a has bekeményedése, ennyire korán a szülés előtt óvatosságra int.Sajnos a vérzés nem feltétlen velejárója egy estleges vetélésnek.Én a 8 vetélésből csak egynél véreztem,a többi hirtelen jött,elfolyt a magzatvíz.De még egyszer mondom, semmi para,mert nálam erősen indokolt volt a félelem, és meg is volt az oka.Mindenesetre jól tette, hogy elment az orvoshoz, ha másért nem is, de legalább megnyugodott.
2010. febr. 10. 11:22

sziasztok. köszi a sok nyugtatást. most értem haza a dokitól és mondta hogy ne aggodjak. rendi volt pedig nem is hozzá tartozok. Az tuti hogy egy para nekem is a terhességem nah meg még a hülye rémálmok is amik hozzátársulnak. már alig várom hogy mehessek uh-ra és megbizonyosodjak hogy minden oksa. akkor egy kis kő leesik a szivemről. egy ideig nem parázok majd aztán utána meg ugyis repülni fog az idő. nem mintha igy nem. már nagyon várom mint szerintem minden anyuka aki babát vár.

cikkcakk-> sajnáélom ami veled történt. de minden jo ha jó a vége. látom már szép unokáid is vannak. :) sok egészséget kívánok minden hoxa-s nak. :)

2010. febr. 9. 21:55

Sajnálom cikicakk hogy ilyen sok negatív élményed volt.

De ettől eltekintve, szerintem ne egyből arra gondolj, hogy varni meg stb. kell, nem hinném, hogy ennyire gáz a helyzet, akkor biztos lenne más jele is a dolognak, vérzés pl.

Persze az aggódás tök természetes én is szinte végig paráztam mindíg volt valami megmagyarázhatatlan dolog amit éreztem, de végül mindíg minden rendben volt, azt se felejtsd el, hogy a tested az 1-ső hónaptól kezdve a szülésre készül, még ha hülyén is hangzik, nyúlnak az izmok tágulnak a csontok stb. szerintem lesz még érdekes érzésben részed, de mindíg maradj pozitív, és főleg élvezd a terhességet olyan hamar itt a baba és akkor minden más lesz, szinte úgy röpül az idő.

18. cikicakk (válaszként erre: 15. - 83a0804e08)
2010. febr. 9. 21:53
Ne ijedj meg azért annyira,mert nekem azért volt 8 vetélésem ,mert a nagy fiam szülésénél roncsolódott a méhszájam, és így mikor a terhességem elért egy bizonyos időt,ez a 15-25 hét közt volt, a méhszájam már nem bírta a súlyt, és bár minden terhességemnél időben bevarrták a méhszájat, még így sem bírtam megtartani a babákat.Attól függetlenül légy óvatos, és inkább tégy egy felesleges utat az orvoshoz,mint hogy később bántson a lelkiismeret.Ma már az orvostudomány csodákra képes, de én 1977-ben szültem a fiamat.Aztán 1996-ban mikor már nem is reméltem, sőt nem is akartam, de született egy egészséges kis fiam.Akkor voltam 41 éves.Addigra már annyit fejlődött az orvostudomány, hogy megtudták menteni a fiamat.Persze szinte az egész 9 hónapot végig kellett feküdnöm.
17. *Pillango* (válaszként erre: 11. - 83a0804e08)
2010. febr. 9. 21:36
ugyanígy végigparáztam a 9 hónapot... első terhességnél persze honnan tudhatná az ember mi a normális. másodiknál lazább leszek. a dokim nekem is ezeket mondta, és még a panangint.
2010. febr. 9. 21:33
nekem az egész terhesség alatt keményedett, görcsölt, majdnem egy héttel túlhordtam a babámat, sőt, azt mondták, császár lehet vége, mert a méhszáj nem változik... a dokiddal beszélj feltétlen, de ne izgulj! ha rékeresel neten, ott is láthatod, hogy a méh félidőtől elkezd edzeni a szülésre.
15. 83a0804e08 (válaszként erre: 14. - Cikicakk)
2010. febr. 9. 20:28

kedves cikkcakk!

Hát nem olvasom valami nagy örömmel a soraidat. a doki beutalni nem utalt be a korházba akárhányszor mentem a panaszaimmal. :S akkor tényleg nekem kell a sarkamra állni :S kicsit félek mi lesz de remélem nem lesz baj :S nagyon félek. köszi hogy irtál.

14. cikicakk (válaszként erre: 11. - 83a0804e08)
2010. febr. 9. 20:17

Feltétlen menj orvoshoz minél hamarabb.A méh bekeményedése méhösszehúzódásoknak a jele

Minden egyes bekeményedéSnél egy kicsit megnyílik a méhszáj.lehet, hogy be kell majd varrni,mert ha a burok már beboltosodik a hüvelybe, akkor már nem tudják bevarrni.Sajnos nekem 8 vetélésem volt, tudom, hogy mi mivel jár.

Pihenj sokat, ne emelgess, és lehetőleg oldalra fordulva feküdj.És SÜRGŐSEN DOKIHOZ MENNI!!!!

2010. febr. 9. 19:48

szia!

Hát hogy őszinte legyek egy picit most beparáztam hogy a "méhem készülődik a szülésre". Valahogy nem örülnék neki ha idő előtt kibújna. Őszintén a pihenéssel kapcsiban. Annyi a napi teendőm hogy lemenjek a boltba kicsit rendbetegyem a lakást aztán az egész napomat pihenéssel tölthetném. Cipekedni nem cipekedek mert inkább kétszer futok át a boltba. Idegeskedésből meg az átlagos minimum stressz ami van. dokim meg nincs fogadott mert nem vagyunk eleresztve anyagilag, általába mindig más van mikor megyek. gyogyszert meg az egyik ezt mondta a másik meg azt..na meg hogy ha 6-10szer keményedik a hasam naponta akkor normális. hát én nem találom normálisnak :(

Most én reagálom ennyire túl ezt a dolgot mint első babáját váró anyuka, vagy ez természetes?

2010. febr. 9. 16:38

Szia.

Nekem volt ilyen érett, de végül minden rendben volt, a szülés is 39 hetesen volt, igaz a méhlepényem is baromi érett volt

Szerintem próbálj meg többet pihenni, ne cipekedj, ne idegeskedj ( nekem attól is bekeményedett )

Én lehet felkeresnék egy másik dokit, van valami másik falyta magnézium készítmény ha jól tudom, hátha másik doki mást javasol

Egyébként baja nem lehet ettől a babának, a haskeményedés annak a jele hogy a méhed készülődik a szülésre, elvileg természetes, hogy keményedik, de a normál a 36. hét, ha jól tudom

2010. febr. 9. 14:40

sziasztok!


Én jelenleg a 26.hétben járok és nagyon sokszor bekeményedik a hasam. nekem is a doki magneB6-ot javasolt amit mindennap 3x szedek de nem segit. Emellett szedem a vastabit is (Ferrocomp Forte) de nem nagyon látom a javulást. Lehet nekem is bekéne mennem a kórházba emiatt? Tisztára kétségbe vagyok esve. Sokszor mászkáltam már emiatt a dokihoz de ő mindíg csak a B6-ot vagy a Magne B6-ot javallotta. Félek hogy ez nem játék és baja lesz a picurnak. Szerintetek mit tegyek.?? Túl nem terhelem magam max az itthoni teendők de azt is apránként. Szerintetek mi legyen? valaki irjon légyszi!köszi

2009. máj. 24. 18:58

Sziasztok.

Nekem a 25. héttől keményedett a pocim. A 26. héten kórház lett belőle, 24 órás magnézium infúzió, utána gyógyszerek és 2 hét megfigyelés. Ezután itthon napi 3x1 No-Spa és ugyanennyi Magne B6, na meg persze pihenés. A kórházban volt időm megfigyelni, hogy frontra keményedett a hasam. Ez február közepe és vége volt: a kettősfrontok egymás után jöttek-mentek, a hasam meg egyfolytában kemény volt. Minden napért imádkoztunk, de a méhszáj végig zárt maradt és a méhnyak sem rövidült meg. Elvileg a 38. hétig kellett volna szednem a gyógyszereket, de a 35. héten abbahagytam. Amikor front volt, nekem nem használt a No-Spa sem, ugyanúgy keményedtem, még akkor is, ha feküdtem. Ha meg nem volt front, bármit csinálhattam, gyógyszer nélkül sem volt semmi. Most 40 hetesek vagyunk, a baba pedig még sehol. :-)

Szóval az a lényeg, hogy ha frontra keményedik, akkor az tutira nem gáz! Én végig zárt maradtam a napi kb. 20 keményedés ellenére is.

9. pussycatgirl (válaszként erre: 8. - K.tünde78)
2009. febr. 5. 12:03
Sajna nem csak az egyik oldal szokott, csak leírtam hogy ezt is furcsállom, mert ebben az esetben mindíg a jobb oldal kemény, és úgy a fél méhem nagysága lehet. De ezt egyébként a dokitól is kérdeztem és ő is a baba kinyomását mondta, az egész has keményedést egy hete észlelem csak kb. azóta nem voltam a dokinál. De megfogadom a tanácsokat és megpróbálom csak a kismama tornát és a magnéziumot. Köszi mindenkinek
2009. febr. 5. 11:39

Tudjátok nekem a 17. héttől bekeményedett így meg is kaptam a napi seduxen adagom,a 20. héten már megelégelte a doki bácsim és befektetett,mert vizsgálat közben is olyan kemény volt a pocim,(sajnos elkezdett nyílni a külső méhszájam).

Azt akarom mondani,hogy ez nem játék,tessék a dokival konzultálni ezügyben és sokat pihenni,a napi teendőket szép apránként beosztani,akár segítséget kérni.

Én sajnos odáig jutottam,hogy a 22.héttől szigorú ágynyugalomra vóltam ítélve.Ugye ezt azért nem szeretné senki sem.

Tudom a terhesség nem betegség,viszont mégis egy más állapot ,amiben már saját és babánk egészségére kell vigyáznunk,ha kell annak az árán,hogy régi életünket a terhesség idejére felfüggeszük(értem itt a kemény edzést). Nem véletlen találták ki a kismama tornát.

Ja,azt írtad,hogy van olyan mikor csak az egyik oldalt:ilyenkor a babád forgolódik és ott kinyomja valamelyik testrészét(buksi,könyök,lábacskája,popsija).

Szóval férreértés ne essék,mikor bekeményedik,olyankor az egész has kemény mindenütt és sokszór még magasabbra is kerűl a has állása(csúcsa),mint nyugalmi helyzetben.Ha csak itt-ott érzitek az a bébi forgolódását-nyújtózkodását jelenti.

2009. febr. 5. 11:05
Igen a magnezium az jó és nem árt.Én MagnebB6-ot szedek 3x2-vel
2009. febr. 5. 10:43
Azért kérdezz rá a dokidnál is. Nekem magnéziumot kellett szednem mikor keményedett a hasam az ötödik hónapban.
2009. febr. 5. 10:39
Köszi a hozzászólásokat.
2009. febr. 5. 10:21
Nekem is keményedett a hasam torna nélkül is!!! Igaz, ez nálam csak a 2. és a 3. terhességemnél volt, az elsőnél nem. Szerintem nincs semmi baj, de nem árt visszavenni a tempóból...!
2009. febr. 5. 10:15

Sziasztok!

Hát sztem is jobb lenne ha lightosabbra vennéd a tornát.Nekem akkor szokott keményedni ha vmi megterhelőt csinálok.Pl:egyszerre akarok megcsinálni itthon mindent.De csak pár másodpercre.Most már leszoktam róla.Apránként mindent.Ha egy órán belül legalább 4x előfordul menjél orvoshoz.

2009. febr. 5. 10:09

A haskeményedés a nagy fizikai megerőltetéstől van,amitől méhösszehúzódásaid lesznek.

A normális keményedés a 7-8 hónaptól kellene legyen,de ijenkor is csak gyengének szabadna lenni.Jobb lenne ha leszűkítenéd a mozgást a kismamatornára és nagy sétákra.

2009. febr. 5. 10:03
Sziasztok. Engem az érdekelne hány hetes kortól szokott keményedni a has, mert én 21 hetes kismama vagyok, és szoktam tornázni, sulyzózni 0,5 kg és szobabiciglizni, egyiknap egyiket másiknap másikat, és azt vettem észre ha utánna lepihenek mintha bekeményedne a hasam ez normális? Mit tegyek. Van olyan is hogy csak a jobb oldal lesz kemény, a méhlepény elől van megtapad ez esetleg attól van, hogy az produkál valamit? Válaszotokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook