Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez lenne a haskeményedés? fórum

Ez lenne a haskeményedés? (tudásbázis kérdés)


16. Vájszi (válaszként erre: 15. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 28. 13:54
Értem, köszönöm! 😊
15. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 14. - Vájszi)
2021. júl. 28. 07:19
28 hétig, és 2 adag tüdőérlelőt is kaptam, amiért iszonyú hálásak lehetünk, nem kellett lélegeztetni, és nincs tüdőproblémája sem.
14. Vájszi (válaszként erre: 13. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 28. 06:26

Köszönöm, hogy elmesélted!

Én is igyekszem minél többet pihenni, nehogy előbb jöjjenek a babák. De amúgy már hetek óta van nekem, viszont azt mondják, ikerterhességnél normális, majdnem mindenki beszámol róla, aki ikreket vár.

Hála istennek, hogy vissza tudták tartani nálad és jól van! 😊 Azt is megkérdezhetem, hogy mennyi ideig sikerült vissza tartani? Kaptál tüdő erlelot?

13. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 6. - Vájszi)
2021. júl. 28. 05:40

Én olyan 20. Hétnél kezdtem keményedni először nem volt vészes de azért mégiscsak korai volt, aztán már hosszabb időre megkeményedett az egész hasam és olyan volt mintha megszorítanák így a méhem, aztán 23 hetesen beindult a szülés…

Nekem voltam vérzéseim is a terhesség egész ideje alatt. De nem párhuzamosan a keményedéssel, külön tekintették a kettőt.


(gyerek jól van, visszatartották még pár hétig, koraszülött, de épp itt magyaráz mellettem)

12. Vájszi (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2021. júl. 27. 21:19
Szerintem is tényleg erről van szó. Terhesség előtt tök puha volt a hasam, ha belegondolunk, hogy ott bent egy bébi van és magzatvíz, nyilván keményebb a has. És igen, kinyújtott lábbal, háton fekve ahogy feszül a bőr, jobban lehet érezni 🙂
11. Magdi985 (válaszként erre: 10. - Vájszi)
2021. júl. 27. 17:32

Akkor nekem lehet, hogy tényleg nem ez van: én kizárólag akkor érzem, hogy keményebb a hasam, ha ledőlök és mindkét lábam kinyújtom, és csak kézzel érezni, semmilyen egyéb belső érzettel nem jár.

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit mond holnap a védőnő. Lehet, hogy csak a méhem nő odabent már nagyon nagy tempóban….

Kellene ehhez a terhesseghez egy kézikönyv :D

10. Vájszi (válaszként erre: 9. - Magdi985)
2021. júl. 27. 17:19

Hát ha jön, akkor állva ülve fekve, mindenhogy van, de a fekvés segít rajta egy rövid idő elteltével hála istennek, ilyenkor le kell pihenni. Nekem akkor szokott jelentkezni, ha megerőltetem magam, szóval így legalább érzem, hogy ideje lenne pihizni. Még a majdnem egész napos fekvés mellett is szokott jönni egy órás aktivitás után kb. 😅

Igen, kellemetlen, de nem fájdalmas. Tényleg úgy tudnám jellemezni, mintha köveket pakoltak volna a hasamba. És igen, kézzel is lehet érezni. 🙂

9. Magdi985 (válaszként erre: 6. - Vájszi)
2021. júl. 27. 16:53

Neked hogy jelentkezik ez a keményedés, megkérdezhetem?

Állva ülve mindenhogy?

Tényleg kellemetlen érzéssel jár, vagy Te is a kezeddel érzed?

2021. júl. 27. 16:52

Köszönöm a válaszokat.

Felhivtam az orvosomat, nyaral, nem tud megnézni.

De annyit mondott, hogy magnézium, sok ivás, pihenés, nem kell kétségbe esni.

Inni eddig nem ittam eleget, ma megerőltettem magam, talán tényleg jobb.

Holnap megyek a védőnőhöz, kiváncsi vagyok mit mond, épp babát vár ő is.

7. NomNom (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. júl. 27. 15:42

Miért fekszel hanyatt?:)

Ilyenkor én már régen nem feküdtem háton, nem is kimondottan jó mert ahogy nő a baba el tud ott bent nyomni dolgokat. Extrémebb esetben van aki

A keményedes nem ilyen, tudni fogod majd :)

"Háton fekvés

Kerüljük a terhesség alatt, a harmadik trimeszterben pedig mindenképpen (de lehetőleg az előtt is.) Hátránya, hogy a méh a gerincre nehezedik, a hátizmokra és a belekre. Élettanilag ez nem egészséges, mert légzési nehézségekhez, izomfájdalmakhoz és emésztési rendellenességekhez vezethet."

6. Vájszi (válaszként erre: 5. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 27. 15:33

Megkérdezhetem, hogy hogyan lett gondod a kemyényedéssel?

Csak mert én elég sokat keményedek (vérzéssel, görccsel nem társul), de orvos és védőnő is tud róla, nagyjából ágynyugalom van egész nap, szedem a magnéziumot ezerrel. Ikreket várok, 22. hétben járok. 🙂

5. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. júl. 27. 14:58
Nálam volt gond, és keményedéssel kezdődött. De egyáltalán nem így ahogyan leírtad… nekem minden pózban kemény volt és érzet is társult hozzá. Ezt most azért írom le hogy tudd milyen amikor baj van, nem olyan mint amit te most érzel. :)
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. júl. 27. 08:11
Nekem szinte állandóan betonkemény volt a hasam és semmi gond nem volt.Viszont ha aggaszt akkor inkàbb konzultálj a dokiddal.Ő tapogatva is meg tudja neked mondani,hogy kemény e vagy sem.
3. Vájszi (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. júl. 27. 07:32

Szia!

Én is sokat gondolkodtam, hogy vajon keményedést érzek e, de amint fogsz kemenyedni, hidd el, egyértelműen érezni fogod, hogy ez az, nekem is ezt mondták és igaz is. Nem egy fájdalmas dolog, de kellemetlen, legalábbis számomra. Olyan érzés, mintha kővé változott volna a méhem.

A hasunk pedig várandósan alapból keményebb, és ezt háton fekve érezni legjobban!

Ne aggódj! 😊

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. júl. 27. 07:07
Ez egyszerű fizika, ha átgondolod, ebben a pózban feszül a legjobban a has, nincs ebben semmi különös, ez gyerek nélkül is így van...
2021. júl. 27. 06:57

Sziasztok.

Első terhességem 21.hetében járok.

Kb kettő hete érzem, hogy mozog a baba, a hasam pedig az elmúlt pár napban nőtt nagyon nagyot, előtte nem is látszódott.

Kettő napja érzem az alábbit, és nagyon aggódom miatta, hogy vajon normális-e:

Állva, ülve, oldat fekve semmi gond nincs, de ha úgy fekszem háton, hogy a lábam teljesen ki van nyújtva, akkor az egész mèhem feszes, mint egy kis kézilabda. Nem fáj, nem görcsöl, nem is érezni, csak kézzel, ha hozzá érek. Érezni is ott mozogni benne a babát. Korábban nem volt ilyen. Ha oldalra mozdulok, felállok, azonnal megszűnik.

Ez volna az a keményedés? Ahogy utána olvastam, nem pont ilyennek írták le.

Orvosom csak 3 hét múlva tud fogadni, nyári szabadságolás miatt.

20 heti UH egy hete volt, ott minden rendben volt, méhnyak 38 mm, de a méhszáj állapotát nem nézte. Akkor még nem volt ez a tünet.

Köszönöm, aki válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook