Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? fórum

21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. ápr. 5. 13:48

suzanne7! Én 25 éves leszek nyáron, a férjem januárban töltötte be. A kisfiunk, Dávid 17-én lesz 16 hónapos. Én ugyan dolgoztam, de sokat így sem kapok gyed gyanánt. Nekünk is mondták a szüleim, hogy az esküvő után (2001-ben jöttünk össze és 2006-ban volt) várjunk még egy kicsit, utazgassunk, csiszolódjunk össze, stb. Mi nagyon vágytunk már babára, és mióta Dávid megszületett, azóta teljes az életünk! Nagyon boldogok vagyunk így hárman és szerintem nem az számít, ki mennyi idős vagy mit mondanak a többiek, ha Ti érzitek, hogy szeretnétek gyermeket, kezdjetek el próbálkozni!

Lehet, hogy most a pénz miatt elhalasztanátok, mikor meg úgy döntetek, hogy jöhet, nem sikerülne! Nem egyet hallottam ilyet! Az meg, hogy mostanában a nők 30-on felül szülnek, az ő dolguk, nekik is el kell fogadni, hogy vannak, akik máshogy gondolkodnak!

Úgyhogy sok sikert nektek mindenhez, sok boldogságot és majd meglátod, ha meglesz a baba, úgyis ő lesz az, akinek mindene meglesz és a többi pénzt meg beosztjátok! És ez így van rendjén!

20. anita.81 (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2009. ápr. 5. 13:42

Szia

Én is 21 évesen szültem, 1,5 év együttélés után. Egyáltalán nem bántam meg. Azóta összeházasodtunk, kisfiunk 6 éves, nagyon boldogok vagyunk. Szerintem ezt a dolgot csak TI ketten dönthetitek el, hogy mikor a legalkalmasabb. Mindegy, hogy válság van, vagy épp "dübörög a gazdaság". Ha ti babát szeretnétek, akkor úgyis megoldjátok az anyagiakat. Sok sikert hozzá!! (ja és nekem sem volt előtte munkahelyem, gyedet sem kaptam... mégis megoldottuk)

19. Binky
2009. ápr. 5. 13:41
Szerintem tedd azt, amit jónak látsz. Ha visszaszorítotok a felesleges kiadásokból, biztos lesz majd valahogy. Azért fogyuk, mi magyarok, mert egyesek úgy gondolják, hogy feltétlenül kertes ház kell és plazma tv, hogy vállaljanak egy gyereket(és jönnek a dumával, hogy ők majd mindent meg szeretnének adni a gyereküknek stb... hülyeség, én is egy ilyen szülő gyermeke vagyok, tapasztalatból mondom). A létminimum nem ez. Akik félnek a gyerekvállalástól, nyugodtan vallják be maguknak, de nem kell másokat elrémíti tőle. Jómagam is fiatalon szeretnék gyereket. Mindenki más célt tűz ki maga elé, nem minden a karrier, és nem minden a buli, világlátás. Van aki hamarabb érik, nő be a feje lágya. Nagyon tisztellek azért, hogy már most elég érett vagy a gyermekvállaásra. Hacsak nem élhetetlenek(2 szobás lakás, fűtés nincs, nehezen jöttök ki a pénzből, ruhára, kajára nem tellik) és lehetetlenek a körülmények, nyugodtan vágjatok bele!
2009. ápr. 5. 13:30
Esetleg 31...
2009. ápr. 5. 13:29
Mindenki megőrült? 21 évesen gyereket?
16. correct (válaszként erre: 4. - Xbernyx)
2009. ápr. 5. 13:24

Ki mondja meg azt, hogy mit "kell" 21 évesen csinálni? Én soha nem tudnék bulizni, világot látni.

24 vagyok és nyáron lesz 5 éves a kislányom. Ez a lehetséges legjobbok legjobbik verziója, ami velem történhetett, pedig egyedül nevelem most.

Sajnálom, ha nem vagy boldog :( de attól még más az lehet, és kívánom a topiknyitónak, hogy legyen olyan örömben része minél hamarabb, amilyenben az édesanyáknak, ha úgy érzi, hogy érett rá, belül :)

2009. ápr. 5. 13:23
Pro és kontra millió érv. Okosnak viszont nektek kell lenni. A gyereket fel kell nevelni, nemcsak megszülni és babusgatni. Nagyon sok lemondással is jár, és közben már nem szerencsés meggondolni magatokat. Ha csak egyetlen százaléknyi kétely van bennetek, várjatok. De ha "csak" a gazdasági világválság nyomaszt, akkor nincs mire várni. Amikor én gimnazista voltam, akkor volt a rendszerváltás, azt mondták, lesz néhány nehéz év, de nekünk már jó lesz. Én már nem merném ezt mondani a fiamnak, és nem hiszem, hogy unokám legalább ausztriai nívón élne majd...
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 11. - Kokorka)
2009. ápr. 5. 13:22
Na erre gondoltam én is.
2009. ápr. 5. 13:21
Megértem, hogy átgondolod a helyzetet...de sajnos mindig alkalmazkodni kell valamelyest az adott körülményekhet. Ki tudja hogy mi lesz öt-tíz év múlva? Senki. Ha meglesz a baba, úgyis átértékelődnek a dolgok, a prioritások, és ő lesz a legfontosabb, akiért semmilyen áldozat nem drága :) Sok sikert Nektek!
12. 2df174aa9c (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2009. ápr. 5. 13:20
Ilyen körülmények között és ennyire fiatalon szerintem nagy felelőtlenség lenne belevágnod. Ráérsz még, és nyilván nem szeretnéd, ha nélkülöznöd kellene.
2009. ápr. 5. 13:18

Amikor én babát akartam, nem számolgattam, nem volt még gyes, nem volt mosógép, kézzel mostam, stb. Minden megoldódott.

A barátnőm évekig számolgatott, mikor jön majd az ideális időszak. Egyszer csak rájött, kifutott az időből. Veri a fejét a falba, soha nem bocsájtja meg magának, hogy az anyagiakat tartotta fontosabbnak a gyereknél.

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2009. ápr. 5. 13:17
Szerintem meg ha boldogok vagytok és nagyon vágysz rá, ne halogasd. Mindig van miért halogatni. Mindig lehet több pénzre, szebb házra, jobb kocsira, karrierre várni. De nem érdemes. Ekkora boldogságot, mint a gyerek, semmi más nem ad. Persze fel is kell nevelni, nemcsak megszülni. Nem biztos, hogy a következő pár évben sokkal jobb lesz itt bármi is a gazdaságban. Aki pedig nagyon vágyik babára, az nem vár éveket. Utána pedig felelősségteljesen, megfontoltan úgyis beosztja valahogy az ember azt amilye van.
9. megryan (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2009. ápr. 5. 13:08

Gondold végig, hogy keres-e annyit a párod, hogy ha neked nincs munkád és gyesed, akkor az ő fizetéséből tudjátok-e fizetni a kölcsönt, a számlákat, építkezést PLUSZ még a gyerek dolgait is. Igaz, hogy jó esetben a gyerek féléves koráig nagyjából "csak" havi 10.000-be kerül -azaz a pelus ára- de ha esetleg nincs tejed, akkor többezer a tápszer stb. Ezen kívül egy gyerkőc indulása minimum 100.000 ft. (babakocsi, kád, ruhák, ágy, pelenkázó stb)


De nekem is az a véleményem, hogy most éld az életet. Én is 21 évesen házasodtam. A gyerek-szeretetemet kiéltem a barátaim gyerekeire való vigyázással, de közben utaztam, élveztem a férjem társaságát 7 évig és csak 28 (és 31) évesen szültem stb. Ha befut a gyerek, az nagyon sok lemondással jár. Most 5 éve itthon vagyok. 21 évesen nem bírtam volna el ezt.

8. Cand Ida (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2009. ápr. 5. 13:08

Hamár feltetted ezt a kérdést, az azt jelenti, hogy te sem vagy biztos egyértelműen az "igen"-ben.

Szerintem várj, fiatal vagy még, nem késel le semmiről...had alakuljon a kapcsolatotok, örüljetek egymásnak, épüljön a ház, tervezzétek a jövőt és utazgassatok, csiszolódjatok egymáshoz. Ha a babának jönnie kell, akkor néhány év múlva is jöhet, amikor kicsit érettebben, felkészültebben, összeszokottabban várhatjátok! Addig pedig kényeztetsd a barátnők gyerekeit :) Ez az én véleményem.

7. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Xbernyx)
2009. ápr. 5. 13:03

Gondolkodtunk már külföldön, de ez sem megoldás csak ideig óráig...Páromnak itt van munkahelye ami nem akar ott hagyni egy bizonytalanért.

De köszönöm a tanácsod, sokat agyaltunk/agyalunk ezen a lehetőségen is!

6. suzanne7 (válaszként erre: 2. - Bared)
2009. ápr. 5. 13:02
Köszi megézem:)
5. suzanne7 (válaszként erre: 3. - C82ca0b957)
2009. ápr. 5. 13:01
5 éve vagyunk együtt és tavaly februárba házasodtunk össze építkezünk, és nagyon boldogok vagyunk:).Párom dolgozik, de ugye van kölcsönünk is...Viszont nem lehet tudni, hogy mikor lesz jobb helyzet itt Magyarországon és az ember meddig várjon!Tudom fiatal vagyok, de imádom a gyerekeket...
2009. ápr. 5. 13:01

szia...


en 21 evesen szerettem volna babat,,es jott is,,

most 26 evesen elvallva a kicsimmel,,aki mar 6 eves lessz...


szerintem ne hamarkodd elk a dolgot,,tul fiatal vagy,,,,


szeriontem keressetek kulfoldon munkat,,,,

tuti talatok,,akkor is ha valsag van...


21 evesen bulizni,vilagot latni kell,,es nem gyereket szulni!!!!!


szerintem meg van minimum 10 eved,hogy babad legeyn,,

kulfoldon 21 evesen senki nem gondol babara.....


gondolkodj el!!!!!

2009. ápr. 5. 12:58
Lehet, hogy várnotok kellen ezzel a baba dologgal! Bár attól függ a párod hogy áll! Van e félretett pénzetek meg ilyesmi! Meg lehet, hogy fiatal is vagy még! Mi is terveztük a gyereket tavaly a párommal, de nem jött össze! Hála Istennek, mert aztán szakítottunk! Mióta vagytok együtt? Házasok vagytok?
2009. ápr. 5. 12:56

szia! ajánlom figyelmedbe:

[link]

itt elolvashatsz már pár véleményt..

2009. ápr. 5. 12:55

Sziasztok!

21 éves vagyok, nagyon szeretnénk kisbabát párommal (lassan 5 éve vagyunk együtt, egy éve házasok vagyunk..).Sajnos nagyon nehéz helyzetben vagyunk, december közepe óta nem dolgozom a válságnak köszönhetően, és nagyon nehéz munkát találnom, szinte erre fele esélytelen.Viszont nem volt még féléves munka viszonyom ahhoz, hogy gyedet kaphassak...Ha meglenne a fél éves munka viszonyom és közbe teherbe esnék kapnék gyedet?Segítségetek szeretném kérni,tanácstalan vagyok, tudom nem vagyok még elkésve, de nagyon szeretnénk egy babát, és fiatalon szeretnk szülni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook