Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 tavaszi babák fórum

2023 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1365. HDiana90 (válaszként erre: 1363. - Tory22)
2023. márc. 17. 20:38

Főleg, ha megvan az ok esetleg azt gondolni bármi miatt is, hogy a kiírt dátumnál korábban érkezik.. kisfiamnál kb minden jelem megvolt szülésre 37 hetesen, nyákdugó, méhszáj nyitva, mindennapos jósló dehát a szülés mégse indult meg csak úgy 😅 vagyis de, de 2 nappal a kiírt dátum előtt született végül, nem előbb.

Ezúttal biztosan nem járok így. Eszembe se jutna, hogy szülhetnék én 39 és fél hétnél előbb 😅😅 jó most még ne is, még korai lenne, ilyen jövőbeli elképzelések miatt említem.

1364. Sz* (válaszként erre: 1360. - Plankton’94)
2023. márc. 17. 16:09

Szintén egyben😅

Nekem néha vannak görcseim de más semmi..ha nem indul meg pár napon belül akkor sajnos indítani kell,amit nem szeretnék😕

1363. Tory22
2023. márc. 17. 14:36
Fuh, ezek az utolsó hetek lehetnek a leg"idegörlőbbek", amikor az ember már nagyon vágyik rá, hogy a karjaiban tarthassa meg amúgyis minden baja van már :D
1362. Torika93 (válaszként erre: 1360. - Plankton’94)
2023. márc. 17. 10:33

Egyben :D

Vasárnapra vagyok kiírva de semmi jel nincs hogy a kisfiúcskánk kiszeretne bújni.. elvan o bent..

semmi front ,lepcsozes,mozgás stb nem vált be :D ezek ram nem hatnak..

lehet mar tul ra stresszelek. Annyira szeretnem mar a karomba tartani 🙈


Csendes megfigyelo vagyok a napokban de nezem kivel mi tortenik es mindenkinek kitartas 😘

1361. Mermancs
2023. márc. 17. 08:29

Sziasztok, tegnap voltam dokinál. Nagyon reméltem, hogy készülődik a testem a szulesre, de méhszáj zárt es 4 cm. 36+3

3700gramm a sacc, kb 2 hét múlva lehet elindítjuk, ha nem akar kijonni.

2023. márc. 17. 05:43

Sz*, Torika93, hogy vagytok?

Még egyben? Nektek mostanában van az idő, nem?:)

1359. Plankton’94 (válaszként erre: 1356. - HDiana90)
2023. márc. 17. 05:42
Örülök neki!:))
1358. HDiana90 (válaszként erre: 1357. - Obietero)
2023. márc. 16. 18:24

Hát nekem aminek muszáj beválnia az esti torna valamint nagyon nagy eséllyel az is közrejátszott, hogy sokszor 4 óránál több telt el étkezések között. Napi 7 étkezésem lett bontott uzsonnával.


Egyébként most sült meg a 100%-ban tk zsemlém :D ha ez se lesz jí akkor azt vacsizom innentől amit ebédelek, mert pl hétfőn bolti tk kenyértől mértem 7,8-at, tegnap basmati rizs-jégsali-sült csirke 5,8-at csinált 😅 mértem 90 perceset is, az pedig 5,2 lett szóval van különbség.


A másik a reggeli volt, innen lett elvéve 10 g CH, ugye ezzel is szenvedtem, sokszor sokat mértem.

1357. obietero (válaszként erre: 1356. - HDiana90)
2023. márc. 16. 16:11

De jó! Örülök, hogy nem kellett heteket bent töltened.

És milyen tippeket kaptál? Most szenvedek a vacsorával, nincs valami mentő ötlet a tippek között? 😄

1356. HDiana90
2023. márc. 16. 16:09
Na csajok, hazajöttem. 28-án kell mennem kontrollra, addig vezetem a méréseimet aztán kiderül, de kaptam csomó tippet aztán most a diétának működnie kell magában is, inzulin nélkül.
1355. HDiana90 (válaszként erre: 1352. - Plankton’94)
2023. márc. 15. 21:06
Köszi szépen! :)
1354. HDiana90 (válaszként erre: 1353. - MissKam)
2023. márc. 15. 21:06
6,8 😅 vacsi után picit magasabbat mértem viszont, 7,2 lett. Meglátjuk holnap diabetológus mit mond. Mai kenyérmentes vacsorám után 5,8-at mértem. Bár hidegfront van, ilyenkor nekem alacsonyabbak a mérések.
1353. MissKam (válaszként erre: 1351. - HDiana90)
2023. márc. 15. 13:33
Mesélj, milyen lett a cukrod tőle?
2023. márc. 14. 22:32
HDiana kitartás! Remélem, hogy hamar haza tudnak engedni.
1351. HDiana90
2023. márc. 14. 14:04
Köszi csajok! Hát meglátjuk. Krumplifőzelék volt a diétás ebéd, én eddig nem mertem volna főzni-enni de remélem nagyon nem fog elszállni a cukrom tőle...
1350. MissKam (válaszként erre: 1347. - HDiana90)
2023. márc. 14. 10:42
Szegény! Kitartást! Na igen, furi, hogy ezért befekektetnek, mert ambulánsan is meg lehetne oldani ezt meg az inzulinbeállítást. :/
1349. obietero (válaszként erre: 1347. - HDiana90)
2023. márc. 14. 10:42

Uhhh, sajnálom, ez elég durva eljárás, mármint hogy ilyen miatt bezárnak. Kitartást! Remélem hamar szabadulsz, mert ennek így semmi értelme. Ráadásul saját étkezést is így megoldani...

És inzulin miatt valakit 3 hétig is bent tartani, ez nekik se éri meg basszus.

1348. ssueB (válaszként erre: 1347. - HDiana90)
2023. márc. 14. 10:10

Húúú

Kitartás!!

1347. HDiana90 (válaszként erre: 1346. - Obietero)
2023. márc. 14. 09:24

Be igen. Itt mindenért be kell vonulni sajnos. Én se érzem indokoltnak, cukorprofil is ujjbegyes, mérem itt magamnak. Kórházi kaját ha akarnék se tudnék enni, ma majdnem 9-kor hozták. Szóval saját kaját eszek, saját mérővel magamnak mérek, amúgy 2 hónapja minden áldott nap, szóval olyan feleslegesnek érzem.. ha kell inzulin több hetes bent tartózkodás is lehet, a többiek elmondása alapján én innen csak jó értékekkel mehetek haza... aztán az inzulin növelgetése se megy olyan gyorsan, van aki 3 hete itt van...

A héten meg tudjuk oldani a gyerekeket. Jövő hétre pedig remélem már otthon leszek.


Egyébként igen, ma lettem 34 hetes és nem egészen javulást érzek a cukoreredményekben...


Vacsora szivat legjobban engem is, de amúgy azt se tudom tényleg kell-e nekem 30 g CH vacsira?? Sokszor éhes se vagyok. Ebédre bezzeg 55 g-nyit felfalok és nem jellemző, hogy magasat mérek. Nagyon ritkán és akkor is csak picit magasabb, nem 8 feletti.

1346. obietero (válaszként erre: 1345. - HDiana90)
2023. márc. 13. 22:06

Bevonultál végül? 😟 Basszus, ez azért elég bosszantó. Mi lesz a családoddal? Vagy megoldják?

És mit akarnak bent csinálni, ami miatt bent is tartanak? Mert cukorprofilhoz nem kellene bent maradni. Majd írj, hogy vagy!


Hát akkor nálad is ennyit a 34. hét körüli javulás mítoszáról 😔


Ma is szívat a vacsora, nekem is ki kell találnom valamit, de az én problémám eltörpül a te értékeid mellett.

Nekem fordítva volt így, hogy amit vacsorára bírtam 30 ch értékben, az másnap ebédkor dobta meg a cukrom 40(!) Ch-nyi. De most valami egészen mással nézek szembe.


Drukkolok, hogy hamar megoldjátok a dolgot az orvossal.

1345. HDiana90 (válaszként erre: 1344. - Obietero)
2023. márc. 13. 12:59

Elértem igen, ma be kellene vonulnom néhány napra. Én lennék a legboldogabb, ha a laboros értékek 2 egésszel alacsonyabbak lennének az ujjbegyesnél de nehéz lenne elhinni, meglátjuk.

Vagy azokat eszem vacsorára amit ebédre csak arányosan kevesebbet (50 g CH után jó, 30 g CH után este rossz, nehéz megérteni...) vagy TK kenyeret, mondjuk szendvicsnek, rántottával, természetesen zöldséggel de néha bevetem a tojásos bulgurt, ettől pl korábban 6 sem volt, már most 8 körüli-feletti ezt követően is a mérés. Volt 1-2 hét mikor igazából jókat mértem de a diéta elejétől szenvedek a mérésekkel, csak eddig ennyire sokszor nem volt és ennyire magas sem. Vacsora is most 7,1-7,3 ami néha megesett, úgy voltam vele azt mondják a vénás még alacsonyabb, meg sok országban 7,8-ig jó, na meg a doki is azt mondta heti 6-7 7 feletti mérésnél kezdik el mérlegelni az inzulint szóval úgy voltam vele nagy kárt nem csinálhat ilyen enyhén emelkedett érték de nyilván én is látom, hogy a 8,7 már egy másik szint :/


És igen a kifőzdékkel ugyanígy érzek pláne amíg dolgoztam, mindig ott ettem ha épp nem volt időm főzni előző nap, irodához közel is volt. Egyszerűbb volt csak 1,5 perc alatt átsétálni.

1344. obietero (válaszként erre: 1343. - HDiana90)
2023. márc. 13. 11:09

Sikerült elérni az orvost? 8 felett már tényleg elég aggasztó. 😟 Nekem is az az utasítás, hogy ha 8 felett kezdek mérni tartósan, jelentkezzek soron kívül inzulinért.

Mit szoktál vacsorázni?


Amit nem értek magamnál, hogy hetente változik, épp melyik étkezéssel szívok. 2 hete az elején az ebéd ugrált, majd a reggeli. Most 3 napja a vacsora szórakozik velem. De ennél még 7,2 a max, nem aggódom, csak úgy tűnik, a kenyeret le kell váltanom valamire, legalább részben.

Csak most meg kifogytam az ebédötletekből is, ezt is utálom, hogy nem engedhetem meg a nem előre tervezést, hogy max beugrok valami kifőzdébe ebédért

1343. HDiana90 (válaszként erre: 1341. - Obietero)
2023. márc. 12. 18:16
Én holnap felhívom a dokim mit csináljak vagy hova menjek stb mert rosszak a mérések. Vacsora főleg, mindig magasak. Korábban soha nem mértem vacsi után 8 felett, most meg alatta nem jön össze 4 napja... pedig már nyers zöldséget is salátás apró tányér helyett egy méretesebbe teszek ki magamnak, ebéddel nincs is gond, de a vacsora nagyon gáz, a reggeli pedig folyamatosan 7 körüli. Hol épp alatta, hol épp felette.. (de akkor se 8,7 legalább..)
1342. ssueB
2023. márc. 11. 17:31

Én 24én megyek a második terhelésre, kíváncsi vagyok most milyen eredmény lesz...



Egyebkent a tsh-m nagyon sokat csökkent 6 hét alatt, a doki jócskán bele is nyúlt az adagolásba, már dupláját szedem, mint az elején, és még hol a vége :(


22+3 ma.

És nagyon durva, de olyanokat rúg, hogy kimozdul a hasam, csütörtök este az 5.5 éves tenyerébe rúgott, meg is lepődött :D

Olyan korainak érzem ezt a látványos mozgást még.

1341. obietero (válaszként erre: 1338. - MissKam)
2023. márc. 11. 16:35

Na hát ez a másik, a nem cukros, de mégis tilos dolgok :D Jó kis füstölt sonkák és penészes sajtok!! Alig várom :D


Egyelőre nem adott inzulint. Úgy tűnik, ő sem a túlságosan ráparázós típus, és mivel ultrahang alapján nincs semmi aggódni való méret, magzatvíz, stb miatt, így ezért sem tartja indokoltnak, hogy nagyon rástresszeljek. Annyi, hogy még csökkentett a szénhidrát adagokon, de nem ott, ahol szerintem a baj lenne... Mindegy, ellavírozok még. Ha tartósan 8 felett mérnék, akkor viszont rohanjak vissza inzulinért. Eddig a 31 hét alatt kétszer fordult elő 8 feletti érték.

Most két napja épp a vacsoráim idegesítenek, mindig más étkezés találja ki, hogy nem akar 7 alatt maradni. De még csak 6,9-7,1 értékekről van szó.

1340. MissKam (válaszként erre: 1339. - SsueB)
2023. márc. 10. 16:01
Igen, csak meglepett, hogy ennyire. Pedig nemrég volt kalibrálva. És januárban, amikor vittem magammal a mérőm, akkor max. 0,5-tel mért fölötte. 😁 De biztos, az is számít, hogy picit gyalogolni is kellett, hogy eljussak a vérvételre.
1339. ssueB (válaszként erre: 1338. - MissKam)
2023. márc. 10. 13:05
vénából mért érték mindig alacsonyabb mint ujjbegyből ;)
1338. MissKam (válaszként erre: 1334. - Obietero)
2023. márc. 10. 12:40

Ah, totál megértelek! Én már elterveztem, hogy a kórházba fogok rendelni magamnak sushit. 😂 És a férjem szülés után vegyen nekem az ALDI-ban profiterolt. ☺️


Mit mondott a diabetológus? Indokoltnak tartja az inzulint? Nem tudtam, amúgy, hogy 34. héttől szokott javulni. Azt hittem, csak romlani tud. 😬 Legutóbbi reggelizős terhelésem is jó lett, szerencsére, pedig otthon tudok változókat mérni. Az én diabetológusom a lazább vonalat képviseli, mert mondta, hogy ne stresszeljek és ne mérgessem folyton. Mondjuk, ha szar lett volna az eredmény, akkor meg hetente járhatnék vérvételre.

1337. HDiana90 (válaszként erre: 1336. - Obietero)
2023. márc. 7. 18:19

Nálam biztos volt valami terhesség előtt is, 2,5 éve fogyni akartam de hiába az étkezés meg mozgás, nem indultak meg lefele a kilók pedig számolgattam mindent, CH, kalória, zsír.. fehérjét mondjuk pont nem. Eleve hirtelen szaladtak fel rám kilók, szerintem ott történt valami, de én inzulinra tippeltem már akkor csak besepertem a szőnyeg alá.


Na egy jó banánturmix nekem is jó lenne :D na majd egyszer :D


Nekem is megnyugtató azért, hogy nem vagyok most egyedül, van remény, hogy tényleg csak a front az meg úgyis távozik egyszer...

1336. obietero (válaszként erre: 1335. - HDiana90)
2023. márc. 7. 14:41

Nálam ugyanez, múlt héten szinte bármit ehettem, tegnap és ma szerintem a csapvíz is viszi felfelé... De olyan megnyugtató olvasni, hogy nem csak én vagyok most így.


Nekem a banán turmix az egyik legnagyobb szívfájdalmam, pedig még csak nem is édesítve ittam, csak tej és banán. Mégis, a két legtiltottabb alapanyag nekem.


Én is így csinálom majd, nagyon sok alapanyag már első terhesség után is megmaradt az étrendemben, lehet jókat enni, és nem terhesen sokkal jobban is reagál a szervezet. Csak ettől a grammozgatástól akarok még megszabadulni. Azon már nem aggódom, mi lesz szülés után, csak legyünk túl ezen.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook