Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 tavaszi babák fórum

2023 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1455. Torika93 (válaszként erre: 1453. - Mermancs)
2023. ápr. 8. 20:45

Gratulálok :)

Sok egészséget , gyors felepulest :)

Sok boldogságot a babához :)

1454. obietero (válaszként erre: 1453. - Mermancs)
2023. ápr. 8. 19:51
Gartulálok, és sok boldogságot kívánok a babához! De cuki, hogy pont egy napon van a szülinapotok 🥰
1453. Mermancs
2023. ápr. 8. 19:43

Sziasztok!


Április 6.-án, pont a születésnapomon megszületett a kisfiam 🍀💚🍀

A kórházban vagyunk még, kemény szülés volt de regenerálódok :)

Nagy és hosszú baba, egész nap csak szopizna 😀


Mindenkinek kellemes babavárást és kitartást az utolsó napokhoz/hetekhez! 🍀😊

1452. obietero (válaszként erre: 1451. - HDiana90)
2023. ápr. 8. 18:48

Én már alig merek vacsorázni, kenyérfélékből max 20 ch fér bele. Az is határeset, és mindegy, ki süti, hogyan... Fárasztó nagyon. De már alig pár hét.


Nem tudom, mennyire számít soknak napi 3 dopegyt, húgom szerint az még semmi, de ő durván vérnyomásbajos volt a végére. Mindenesetre két napja csak aludnék, remélem azért ha megszokta a szervezetem, már többet bírok ébren 😅

1451. HDiana90 (válaszként erre: 1449. - Obietero)
2023. ápr. 7. 12:30

Igen kb erről van szó, de nem vagyok köteles végülis. Amíg nem írok alá semmit mit tesznek, mert lekötözni nyilván nem fognak. Itthon tudom tartani a diétát.

De hajlok az indítás felé én is, annyira elegem van már a cukormérésből is, este attól a kenyértől mértem kereken 8-at amit én sütök, liszt 3/4 tk tönköly, 1/4 sikér, ezen kívül víz, olaj, só, élesztő, semmi más.. rajta margarin, sajt, tauris felvágott (100 g-ra ír kevesebb mint 0,5 g ch-t) mellé jégsali. Mindez volt 27 g CH, mi az isten vitte 8-ig a cukrom??? Evés előtt 5 és 5.5 között volt pontosan nem emlékszem.


Örülök, hogy jókat mérsz abból is. Sok gyógyszert kaptál rá?

1450. HDiana90 (válaszként erre: 1447. - SsueB)
2023. ápr. 7. 12:24
Igazad van amúgy, most is balhé van/volt egy debreceni dokival talán? Meg nyilván munkaideje lenne, nem éjszaka jön be hozzám...
1449. obietero (válaszként erre: 1446. - HDiana90)
2023. ápr. 7. 10:08

Akkor csak befektetnek, hogy kéznél legyél? És kapod majd a fú de diétás kórházi kaját, ahelyett, hogy otthon még mentsd, ami menthető a cukrodon. Értem. Vagyis nem, de értem, hogy nincs mit érteni ezen. Kitartást! Drukkolok, hogy időben jöjjön a kislány :D


Én viszont most már indítás párti vagyok, úgy hiányzott nekem még a vérnyomás méregetés is, mint egy sokadik púp a hátamra. Amúgy is fáj minden. Nem dőlök a kardomba, ha 39. betöltött héten rásegítenek. Vagy akár 38 hetesen magától elindulna... Bár fiúk nem szoktak sietni. Mondjuk az oxitocint elkerülném, amíg lehet, de most már legalább jobban képben vagyok, mint első szülésnél.

Ma már egész jókat mérek, úgy tűnik, hat a gyógyszer :)

1448. ssueB (válaszként erre: 1443. - Tory22)
2023. ápr. 6. 21:02

No, hát én azt hittem, főváros környékén vagy :)


Még 5 hetet kell kibírni, 37 héttől jöhet ;)

1447. ssueB (válaszként erre: 1446. - HDiana90)
2023. ápr. 6. 21:00

azért az nem semmi, hogy 39 hétre még visszahívtak, nekem olyan későn már biztosan nem kellett mennem anno.


amúgy meg ha indít is, minek fizetnél? nem teheted, még a végén téged büntessenek? nem éri meg a kockázatot, ő meg tisztában kell legyen vele, hogy akár ott van, akár nem, nem vehet el pénzt.

1446. HDiana90 (válaszként erre: 1444. - Obietero)
2023. ápr. 6. 19:49

Ha magas lesz befektetnek. Nem hiszem, hogy indítanak csak azért, mert mondjuk 7,5 egy mérés. Letojják ezek. Meg se kérdi senki. Talán csinálnak egy cukorprofilt de ennek az étkezések időpontjához semmi köze, ilyen 14.30-kor kell mérni, éjfélkor meg hasonló idióta időkben. Soha senki nem kérdi meg, hogy étkezés után 1 órával mennyi a cukor. Annyi, hogy NST mindennap van, max ennyi haszna van, semmi más. Indítani 40+ néhány nap.

A dokim amúgy indítana 39 hetesen de még mindig nem döntöttem el ezzel én mit kezdjek. Nem is gondoltam rá, hogy a hálapénz betiltásával saját dokinál szüljek, nem tudom költeni akarok-e erre meg azt se tudom akarok-e indított szülést egyáltalán... keddig van időm kitalálni szerintem, mert akkor megyek dokihoz és biztos szóba fog kerülni, gondolom majd a méréseim függvényében lesz valami. Bárcsak megkímélne ettől a kisasszony, és mondjuk jövő hét végén elindulna, csak ilyen 8-9 nappal szeretném a kiírt előtt ezek miatt, addig jól elvagyok én is szerintem :D



Remélem hatni fog neked a gyógyszer! Sajnálom, a cukor nem elég, még ez is :/

1445. HDiana90 (válaszként erre: 1443. - Tory22)
2023. ápr. 6. 19:42

Kettősfront is van sajnos, meg lesz holnap is, talán még holnapután is..

Örülök, hogy minden rendben :)

1444. obietero (válaszként erre: 1438. - HDiana90)
2023. ápr. 6. 18:06

És ha 39 hetesen magas, akkor mi lesz? Indítanak? Inzulint már úgysem írnak olyankor. Tényleg kicsit feleslegesen befektetősnek tűnik nálatok a rendszer.

Nálunk alapból indítanak 39. héten, szóval olyankor már felesleges tesztebédelni.


130-140 / 90 körül kezdett lenni, de előtte mindig 117/80 volt itthon . Most viszont a 90 nem akar lemenni, sőt már 147/95 volt a reggeli. Kaptam gyógyszert, remélhetőleg hatni fog. Ha nem, irány a kórház.

1443. Tory22
2023. ápr. 6. 16:57
Na megvolt a mai 32 hetes uh meg vizsgálat, minden a legnagyobb rendben, méhszáj zárt, 2000, görcsök keményedések vannak bőven sajnos, de mivel itt is szakad a hó, nem is lepődök már meg semmin 🤣
1442. Plankton’94 (válaszként erre: 1440. - HDiana90)
2023. ápr. 6. 16:32
Durva😱. Nálunk meg kiskabátos, napos idő van.
1441. Plankton’94 (válaszként erre: 1426. - Tory22)
2023. ápr. 6. 16:32
Én mosógéllel mosok neki, öblítőt nem használok. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy nem kell. Mondjuk mi amúgy is mosógélt használunk, csak a mi ruháinkra megy +öblítő is.
1440. HDiana90 (válaszként erre: 1439. - Plankton’94)
2023. ápr. 6. 16:27
Nem is akármilyen. Az udvaron meg az autón is kb 5 centis vastagságban megvolt 11 óra fele. Azóta abbahagyta (nagyjából) és olvad is így jobb a helyzet, órákon keresztül szakadt.
2023. ápr. 6. 16:15

Nálunk szép idő van. ☺️ Ma már 13 fok, a férjem füvet is nyírt, mert brutálisan megnőtt. Nem mondjátok, hogy hó van?

Itt is cudar idő volt hét elején amikor hazajöttünk, de havunk nem esett.

1438. HDiana90 (válaszként erre: 1436. - Obietero)
2023. ápr. 6. 16:12

Tök jó, hogy beállt a cukrod.

Képzeld, én még 39 hetesen is mehetek tesztebédre. Bár értelmét eddig se láttam meg számomra nevetséges, hogy a legutolsó vénás cukorértékem az a terhelt cukor volt, szarnak ezek az egészre. Itt már látom annyi a lényeg, hogy minél több kismamára minél több napra felvehesse a kórház a pénzt és viszlát. Gondolkozok rajta, hogy tesztebédre se megyek el, mert akkor be akarnak fektetni úgyis ok nélkül.

Sajnálom a vérnyomást, nagyon magas? :/

1437. HDiana90 (válaszként erre: 1435. - SsueB)
2023. ápr. 6. 16:09

Remekül, homokozólapáttal segítettek az autóról a havat letakarítani. 😅

Ha már fehér karácsony nem volt, fehér húsvét még összejöhet 😅😅

Nevetséges. Szegény tulipánok..

1436. obietero (válaszként erre: 1435. - SsueB)
2023. ápr. 6. 14:01

Fú, hát én kivagyok ettől, hogy már egy hónapja el akartam tenni a téli overálokat, de nem lehet, és elöl kell lenni a télikabátnak és a bikininek egyszerre, mert sose lehet tudni... :D

Itt nem esik a hó, de láttam a képeket, mi folyik Észak-Magyarországon, ehhh... szegény nyuszik.


Meg is marad a hó felétek? :O


Viszont úgy tűnik, hogy végre beállt a cukrom, megvolt az utolsó endokrinológus találkozónk, ha csak nem mérek rosszakat. Erre meg megnyerem a magas vérnyomást.... na ennek se segít az időjárás :/


De talán Mermancsnak meghozza a babát a front :D

1435. ssueB
2023. ápr. 6. 13:48

Dia, gyerekeknek hogy telik a tavaszi szünet?

Szánkó elkerült már? :D


Többieknél milyen idő van?

Gyertek hónyuszit építeni:D

1434. HDiana90 (válaszként erre: 1433. - Obietero)
2023. ápr. 3. 22:15

Mikor a kórházban voltam fehér rizst adtak és rájöttem semmi különös nincs benne, majdnem hogy nem is izlett a basmati után :D

Kenyeret már magam sütöm tk tönkölylisztből, már megszerettem, gyerekek is szeretik, maradhat az is :D édesítővel sütni is megszoktam, nem fog hiányozni a cukor.

De azért néha egy jó fehér lisztes kiflis gyrost el fogok fogadni, na...


Neked is kitartást! Dehogynem éljük túl :)

1433. obietero (válaszként erre: 1432. - HDiana90)
2023. ápr. 3. 22:11

Jaj, pont ugyanez a terv, alapanyagok maradnak, mert semmi bajom azzal, hogy fehér liszt helyett másból sütök, meg a cukor se hiányzik, barna rizs és bulgur is maradhat mind. Sőt, ezek már első gyerek után is maradtak. De pontosan én is a heti egy bűnözéssel próbálom majd kiélni magam a tiltott dolgokban. Persze mértékkel.


Kitartást ehhez a pár héthez! Utána virtuálisan koccintunk a vaníliás karikával! :D (Bár épp meggyőződésem, hogy nem fogom túlélni a szülést... De hát az orvosok úgyse hagyják :D )

1432. HDiana90 (válaszként erre: 1431. - Obietero)
2023. ápr. 3. 21:59

Nekem a gyerekek szeptember óta másodszor voltak betegek (vagyis a fiam. A lányom először) de ezt most pont nem szerettük volna elkapni :D na mindegy, túlvagyunk rajta.


Én az első terhességem élveztem. A másodikat többé-kevésbé. Azt hittem majdnem 6 év után majd én kiélvezem a terhességet de ez 9 hónap végigszenvedése kb. Sose felejtem el 28 hetesen is azért tört rám a sírás, mert belegondoltam, hogy még 12 hét van vissza. Itt egyértelmüen a GDM, és nem csak a tiltólistás dolgok miatt hanem úgy minden miatt, vasárnap ébresztőre kelni, időre enni mérni számolni te is tudod. Alig várom hogy ezeknek a felét elfelejthessem végre.


Ja ma vettem egy csomag pilóta vaníliás karikát is beraktam a kórházi táskába 😅 érdekes elképzelés volt de jól esett a lelkemnek, szülés után felfalom az egész csomaggal 😅 én is biztos megeszem amik hiányoznak és ezután csak alapanyag szinten tervezem a diétát heti 1 bűnözéssel, majd kinézek egy napot mikor valamelyik étkezésre bármit felfalhatok, talán ennyire nem gyűlik akkor fel a kívánságlista a fejemben...

1431. obietero (válaszként erre: 1430. - HDiana90)
2023. ápr. 3. 21:52

Na a hányós hasmenéstől mentsen meg az ég! Lekopogom, szeptember óta 9x volt beteg a gyerek, de csak orrfolyás.


Nekem még nem indult be az éhezés rész szerencsére, de így is neccesek az eredmények, a vacsora nem akar beállni sehogy sem :/ ideje teljesen feladnom minden kenyeret, azt hiszem. De a kórházi táskák már nagyjából bekészítve, egy külön táska csak a most tilos kanállal, csokikkal van tele xD na jó, nem, a konyha egyik zugában rejtettem el szülés utánig. Lesz egy kis habzsi-dőzsi, mielőtt próbálkozom a gyerek mellett is tartható egészséges étrenddel.


Én bevallom, sose élveztem a terhességet, előzőt sem, ezért mindig a visszaszámlálásról szólt a nagy része, de most tényleg elkapott a pánik, szülés miatt is. Remélem második könnyebben jön majd. Meg azért is, mert durva lesz 1 gyerekről 2-re átállni.

1430. HDiana90 (válaszként erre: 1429. - Obietero)
2023. ápr. 3. 21:27

Mintha magamat olvasnám.. az enyémek a héten már oda voltak, múlt héten mind itthon voltunk csak mi hányós-hasmenős vírust kaptunk el. Én megúsztam 1 napos hőemelkedéssel meg egyéb kellemetlenségekkel, a kislányomnak durván ment a hasa 2 napig. Na de csak rendbejöttek.


De tényleg még ez a "még x hét" meg "már csak x hét" is stimmel nálam.


Annyi, hogy magnéziumot már nem szedek de így kb non-stop keményedek.


Szénhidrátokkal gyűlik meg a bajom már megint. Én mar 180-at eszek, méréseim ki vannak centizve, épphogy nem magasak de kevés, eddig elég volt a 160-170 de én folyton ennék. Valamelyik nap 200 grammot is magamba toltam, ott úgy voltam vele biztos pótolni kell a betegség után de ennek már 1 hete és azóta is mindig ennék. Kiakasztó.

1429. obietero (válaszként erre: 1418. - Tory22)
2023. ápr. 3. 18:16

35+0 kereken. Hát én már mindenhogy vagyok, leginkább szétesve. Épp megfázással küzdök, de legalább úgy tűnik, a 2,5 éves diktátor a héten már tud újra bölcsibe járni, mert kikészít az ugráltatásával. Szívem szerint már csak egyik oldalról a másikra fordulnék a maradék bő 4 hétben, nem egy nyűgös beteget szórakoztatnék.


Amúgy meg teljesen skizofrén érzelmi állapotba kerültem, mert egyszerre érzem, hogy te jó ég, még 4 hetet túl kell élni, illetve te jó ég, már csak 4 hét, és végem... Mikor az első gyereket szültem, utána úgy éreztem, soha többet nem akarok szülni, aztán 2 hónap után már bátran vállaltam volna megint az egészet. Na most újra a pánik fog el, ha arra gondolok, hogy szülnöm kell. Egyszerre rettegek a fájdalomtól, de az érzéstelenítéstől is és a császármetszéstől is, szóval na, épp idegbeteg állapotban vagyok, és semmi se jó x'D Az agyam pörög, de nem tudom semmivel se kikapcsolni, ilyenkor a végén már az elsővel se tudtam igazán megnyugodni.


Fájni fáj minden, keményedek folyamatosan, annyira, hogy még le se álltam a magnéziummal, pedig terveztem, hogy abbahagyom. Megpróbálom azért csökkenteni szépen lassan, de annyira zavaróak a jósló fájások, hogy néha aludni sem tudok tőlük.

1428. HDiana90 (válaszként erre: 1426. - Tory22)
2023. ápr. 3. 16:19

Egyszer mostam babaruhát öblítő nélkül, többet sose, olyan kemények lettek. Sensitive folyékony mosószert és öblítőt használok, én is külön mosok amíg nem kúszik.

Ja és nem vasalok. Szárítógép is elég magas hőfok szerintem, simán berakom a babaruhákat. Persze textílpelenkák meg néhány ruha ami gyűrött marad más, azokat vasalom, de csak fertőtlenítés miatt nem.


Mosódió se rossz, sokan használják.

1427. ssueB (válaszként erre: 1426. - Tory22)
2023. ápr. 3. 16:02

Nem tudhatod, mennyire lesz érzékeny bármire.

Én mindegyiknél hipoallergén babáknak való mosószert és öblítőt használtam, most is így lesz.

Az első évben a baba ruhái külön voltak/lesznek mosva a miénktől, utána a a gyerekekét már összemosom, addigra úgyis kúszik-mászik (jobb esetben még csak... :D ).

1426. Tory22 (válaszként erre: 1424. - Nikkky)
2023. ápr. 3. 15:24

Szia Nikkky! Jól tetted. Én is jövőhéten fogom elkezdeni a mindenek kimosását. Védőnőmnél rákérdeztem a mosásra, hogy mivel ajánlja, de nem arra válaszolt, hanem hogy azzal még ráérek 36-37.héten :D Hát nem tudom...én is elég nehézkesen mocorgok már, nincs óriás hasam, de nem is kicsi, de mosogatás közben is pl le kell ülnöm néha, mert bekeményedek. Nem hiszem, hogy mosáshoz, teregetéshez, hajtogatáshoz meg vasalgatáshoz lesz energiám utolsó hetekre, plusz én nem is akarom addig húzni a legutóbbi eset óta...lehet egybe se maradunk addig 😅


Apropó, ti hogyan mostok? Annyira megoszlanak a vélemények. Mi itthon folyékony mosódióval mosunk (levendula vagy narancs illóolajossal), azt mondta a védőnő, hogy illóolajossal se. Nem értem miért, mikor sokan otthon öblítő helyett is ecet+forróvíz+illóolaj cseppeket használnak. Vannak várandóscsomagokból mintáim, azokat terveztem rájuk elhasználni meg Sanytolos fertőtlenítőszer adalékot, de ez is ugye klórmentes, de erre is azt mondta a védőnő, hogy nem kell fertőtlenítőt se használni, elég neki a víz meg mosógél öblítő nélkül. Pedig megmondom őszintén, nem terveztem külön a babának mosószert venni, hanem maradni a folyékony mosódiónál 😕

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook