Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 tavaszi babák fórum

2023 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1575. Tory22
2023. jún. 29. 20:57
Nekem az elején a bal teljesen kirepedt meg vérzett (kórházi amatőr szoptatásom eredménye 😅) és egy darabig a bal cicimen csak bimbóvédővel tudtam szopiztatni. Hogy ettől-e, vagy sem, de a bal mellem most zárkózik fel tejtermelésben. A jobb sokkal teltebb és keményebb 3 óra után, a bal ugyanannyi idő múltán is kicsit plötyi, de attól van benne elég. Úgyhogy számomra ez az egész szoptatás, tejtermelődés dolog egy nagy rejtély 😅
1574. Torika93 (válaszként erre: 1573. - Mermancs)
2023. jún. 29. 19:17
Nekem is a bal
1573. Mermancs (válaszként erre: 1572. - Torika93)
2023. jún. 29. 18:46
Nekem a bal mellem egy kicsit más lett (mindegyik a balt preferalta).
1572. Torika93
2023. jún. 29. 17:56

Tegnap hogy huvosebb volt kb ataludta az egesznapot

Ma kanikula van es annyit sir :/

Most aludt el ugy hogy parom nyirja a fuvet en meg tolom a babakocsiba 😅


Amugy akik szoptattak/szoptatnak. Az egyik mellem hajlando csak elfogadni abba elegge van tejci is joval nagyobb a masiknal.. (ami aggaszt ha igy marad..) masik cicire ha epp olyan kedve van kap ra es kb 5 perc alatt el alszik rajta (abba is van tej mert latom folyik..)

Visszaallnak a mellek egyformara szoptatas utan?

2023. jún. 28. 18:49

Mi is 3 hónaposak leszünk pénteken. Lizanna továbbra sem egy jó alvó, most nagy melegben még annyira sem, mint eddig. Kiütéses is lett a melegtől. Ez az állandó készenlét azért kimerít és furcsa, de amúgy meg nagyon szeretem.

Vagy sír és nehéz vele, vagy állati cuki és gagyog. Most nálunk kicsit jobb idő lett és ma nagyon kis jókedvű volt ő is. Sokszor mosolyog, ha beszélek hozzá, figyel engem, egyre kis figyelmesebb, nyílik a kis értelme.

1570. HDiana90 (válaszként erre: 1569. - Tory22)
2023. jún. 28. 18:25

A 2 nagy volt bukós. Nem ezt hanem egy másik (szintén nem HA) AR tápszert kapott a fiam (1

baba) és csak rontott a helyzeten. Sűrűbb így beválhat de a fiam utólag derült ki, hogy tejallergiás így a HA tápit nem HA fajtára cserélni csak olaj volt tűzre.

A picike nekem csak túlevés esetén bukik, arra viszont hajlamos..

2. baba inkább HA tápszerbe kapott kúlön sűrítőt de neki a bukást csak aminosav alapú tápszer szüntette meg, allergiás volt ő is.

1569. Tory22
2023. jún. 28. 13:22
Valakinek van bukós babája? Esetleg akinek felírták rá a Milumil AR tápit? Használt?
1568. HDiana90 (válaszként erre: 1566. - Tory22)
2023. jún. 25. 06:04
A 2 nagynál nem segítettek ezek nálunk sem, a gripe water picit könnyített a dolgon, gázok sokkal könnyebben jöttek így nem kínlódtak annyit hasfájás miatt. Akkor még egy rossmannban vagy brendonban gond nélkül be lehetett szerezni, már most sajnos nehezebb találni. De hidd el, érdemes keresni, sok babának segít.
1567. Sz*
2023. jún. 24. 10:25

Sziasztok!

Nálam is 3 hónapos a babó🙂

Az éjszakák egy ideje jók, végig alszik 6-7óra körül ébred csak az altatás megy olykor nehezen.

Napközben néha nyűgös főleg most hogy nagy melegek voltak.

Egyébként sokat mosolyog és gagyog 😃 Mi is szerdán megyünk oltásra.

1566. Tory22 (válaszként erre: 1565. - Torika93)
2023. jún. 24. 02:30
Ez reményt keltő, hogy tényleg bűvös az a 3 hónap, csakhát milyen messze van az még, 8 hónap :D tényleg semmi se vált be, laktáz cseppet mi is használunk, mint HDiana, meg tejmentesen is étkezem 3 hete, de nem segít semmi. Sem Infacol, sem Espumisan, sem BioGaia. Szörnyű :( úgyhogy éjjelente marad a nyugtatgatás meg a kreatívkodás, hogy különféle módszerekkel nyerjünk 10-15p csendet és sírásmentes gyorsalvást 🤣
1565. Torika93 (válaszként erre: 1562. - Tory22)
2023. jún. 24. 02:12

Mi tegnap voltunk 3 hónaposak :)

Hasfájos korszakot kezdjük kinöni sőt kb mar nincs is. :)

Kedden megyünk oltásra :)

Szépen fejlődünk :)

Ez a meleg most megviselte nyügös volt.

Nappali alvások nincsenek 😅 nagyon max cicin alszik el de amint lelepnék felkel.

Viszont egy hete meg elalszik 20.40 kor és hajnali 4 kor kel fel elsonek :)

Medencet anya most vesz hétvégén pici medencet amibe beülök vele 😃 mert nagy van nekünk de én oda nem merek bemenni vele


Kàr hogy ide nem lehet képet csattolni babákról. 🙈

1564. HDiana90
2023. jún. 23. 13:08

Az én kislányom is nagyon jó baba. Jól eszik, sokat alszik, szépen hízik. Hasfájás rengeteget javult laktáz enzimmel, 14-én lett 2 hónapos.

Dévényesnek viszont meg kell mutatnunk, mert hasalás közben eleinte szépen tartja magát de utána elkezd balra dőlni, háton felve is egyik oldalra ha fordítja a fejét, akkor a törzse is csavarodik. Csak a dévényes akit ajánlottak szerdán kellene keresni, azt mondta minden óra utolsó 10 percében ér rá legjobban időpontot adni erre akkor sosincs eszemben, de majd legközelebb emlékeztetőt állítok inkább.

Mi is visszük medencébe majd :D csak nekünk nagyobb van, majd kézben. 😊

1563. gomboc7
2023. jún. 22. 23:25

Sziasztok!

Talán az én kisfiam a legöregebb itt. 😀

Tegnap sikerült megfognia a lábacskáit, azóta nincs annál jobb játék. 😀

Ma pancsoltunk egyet a kismedencéjében, nagyon élvezte.

Nekem nagyon jó babám van, sokat nevetünk együtt, amire nem számítottam ilyen korán. 🥰

Ti hogy vagytok?

1562. Tory22 (válaszként erre: 1561. - Torika93)
2023. jún. 22. 23:14

Szia 🥰 Hát mi küzdünk nagyon a hasfájással :( Szerintem mindent bevetettünk már, de úgy néz ki tényleg egy dolog segít majd: az idő :(


Ti hogy vagytok? Többiek?

1561. Torika93
2023. jún. 22. 18:26

Sziasztok :)

Kivel mizujs?:) mindenki babázik már? 🥰

1560. HDiana90 (válaszként erre: 1557. - Obietero)
2023. jún. 7. 18:01

Én nagyon csúnyán leadtam a diétából és nem tudom rávenni magam, hogy nekilássak. Pl azóta se ettem szendvicset mert úgy megutáltam, hogy reggelente magamba kellett tömjem. Vannak még ilyen dolgok. IR mellett gondolom csak többet lehetne bűnözni, mint GDM-nél tehát heti 1-2 kocka cukros csokitól biztos nem lesz világ vége, de muszáj lennék nagyjából visszatérni a 160 grammos diétához.


Biztosan javulni fog, csak tudom elég kemény pillanatok ezek a féltékeny nagytesóval. :( persze ha fáradt biztos jobban igényli a figyelmet ő is.

1559. Plankton’94 (válaszként erre: 1554. - HDiana90)
2023. jún. 6. 11:55
Köszi! Remélem, hogy így lesz.
1558. Plankton’94 (válaszként erre: 1556. - Torika93)
2023. jún. 6. 11:54
Most az a dolga, hogy hízzon és nőjön. Liza is 2 kilót felszedett a születési súlyára. De igény szerint van szoptatva. Majd ha elkezdenek nagyobb mozgásokat végezni, akkor leadják. Olyan 1 éves korig van ez a kis behízás, a legtöbb gyerek megnyúlik 2-3 éves korára.
1557. obietero (válaszként erre: 1550. - HDiana90)
2023. jún. 6. 11:50

De jó! Az IR nem, de hogy a cukrod legalább nagyon szép, ez tök jó!

Én hagytam magamnak egy hónap türelmi időt, amikor tényleg zabáltam mindent. De amennyi tejet termel a testem, nem csodálom, hogy éhes vagyok. Viszont sajnos a két gyerek, vagyis inkább csak a nagy és az új világrend közötti feszültségre is a csoki evés lett a megoldásom...


Nálunk is este van feszültség, mert a kicsi kézben akar lenni, sőt, van amikor ott sem... és a nagy olyankor borul ki teljesen. Hajtogatja, hogy csak vele foglalkozzak!!! Akkor átadom apjának a kicsit, a nagynak meg csillan a szeme, és átpártol ő is az apjához, hogy tegye le a kicsit, csak vele foglalkozzon. Még azt se mondhatom, hogy anyahiánya van, hanem tényleg a tesóra féltékeny, és folyamatosan azt figyeli, mikor köthet bele, ki foglalkozik vele, hogy elmarhassa azt a szülőt a kicsitől. Sajnos agresszívvá is válik. Kiborító, mert amúgy egy tök értelmes csaj lenne, de iszonyú figyeleméhség van benne. Remélem, hogy egy hónap múlva itt is csillapodik picit, mert egyelőre semmilyen megoldást nem találtam még az estékre. Napközben sokkal jobban viseli pl hétvégén, biztos a fáradtsággal is összefügg.

1556. Torika93 (válaszként erre: 1555. - HDiana90)
2023. jún. 6. 10:34

Csak mikor ket honaposan is voltunk vedononel es merte tobbszor rarakta merlegre. Es mondta vegyunk vissza tapszerbol

Anyatejes es taszert akkor kap mikor nagyszulok vigyazznak ra 1-2 orat mig mi bevasarolunk vagy mikor elmegyunk setalni hosszabb idore. Mert pont annyi tejem van hogy lefejni nem tudok .:/

Aztan megijedtem hogy baj hogy ekkora a sulye

3414 el szultem es 3180 al hoztuk haza

Eleinte nem hizott aztan puff feljottek a dekak :D

1555. HDiana90 (válaszként erre: 1553. - Torika93)
2023. jún. 6. 10:19

Én is millió képet csinálok :D

Nem tudnak túl sokat hízni, ha túl is enné magát emésztetlenül távozik. Nekem mindkét nagy duplázta a súlyát 3 hónapos korára egyébként. Vivike valószínű nem fogja de az más kérdés.

1554. HDiana90 (válaszként erre: 1552. - Plankton’94)
2023. jún. 6. 10:17
Teljesen megértelek. Sok baba 3 hónaposan nyugisabb, és jobban elvannak mondjuk egy habszivacson is, addig kitartást!
1553. Torika93 (válaszként erre: 1551. - HDiana90)
2023. jún. 6. 03:29

Párom mondjuk oklendezik mikor ultra budi a dolog :D de akkor is megcsinalja

Mindig mondja Danikanak hogy “hol a kakàm, adj apának kakát”

Szerencsesnek erzem magam hogy igy segit :)

Furdetes is kozos program. :)

Hat en meg aggodtam hogy igy belehuzott a hizasba Danika de anya mondja ha kuszik maszik ugyis ad le belole

Meg olyan jo erzes mindenki dicseri Danikat milyen szep es elneveztuk szerelem gombocnak 🙈

Mondta egy neni hogy szebbet nem is csinalhattunk volna :D formas baba :)

Telefonomon lassan betelik tarhely minden mozdulatat fotozom/videozom 😂

2023. jún. 5. 22:20
Mi jól vagyunk, csak nehéz, mert Liza folyton kézben akar lenni. Ha nincs kézben vagy rajtam, akkor sír. Mindenért sír, nyugtalan baba. A pláne, hogy folyton itthon van valaki a családból segítségként, de én sokszor teherként élem meg. A babakocsi üresen áll, mert nem marad meg benne. Szóval vannak ilyen kis gebaszok, de amúgy jól vagyunk, most múltunk 2 hónaposak, már 5800g és 61cm, csak anyatejes. :)
1551. HDiana90 (válaszként erre: 1549. - Torika93)
2023. jún. 5. 21:07

Szép nagy már :)

Nekem is sokmindent szívesen csinál a férjem de nem szeretné a kakis pelenkát kicserélni, ha itthon vagyok :D viszont nálunk 3. baba, azért első babánál ritka szuper, hogy már ilyen picin is igyekszik apuka ellátni a babát.

1550. HDiana90 (válaszként erre: 1548. - Obietero)
2023. jún. 5. 21:05

Kitartást! Nálunk évekkel ezelőtt kb 2 hónapig tartott a féltékenység neheze a legnagyobbnál, a nagyok között 21 hónap a korkülönbség. A kicsire a középső féltékeny de ez abban mutatkozik meg, hogy lógatja az orrát és nem szól senkihez, nem is válaszol ha hozzá beszélünk, mikor a kicsi van középpontban. Igyekszem sokat foglalkozni vele csak az a baj, hogy napközben oviban van, estére pedig a kicsi kézben van.


Képzeld, ma voltam terheléses cukron, a cukorértékeim szuperek (60 perces 7,5 és 120 perces 5,5), de csatlakozhatok IR-esek klubjába, minden inzulin értékem szar lett sajnos, bár számítottam rá...

1549. Torika93 (válaszként erre: 1543. - HDiana90)
2023. jún. 5. 07:43

Sziaa :)

Mi 10 hetesek múltunk. Vannak nehéz napok de amugy imadom mindenpercet :) nagyon ugyes es mar sokat gügyőg :) mar a kezet fedezi fel fogdoz. :) anyatejes de napkozbe kell egy kis tapszer .

Nekem nagyon jol jott hogy elso hetekbe anyukam segitett. :)

Parom maximalisan kiveszi a reszet a nevelesbe. Ha bekakil Danika egybol o akarja tisztaba tenni :D

Az alvassal vannak gondok, nem akar napkozbe aludni :D

55 centi es 5365 gramm volt ket hete :D

1548. obietero (válaszként erre: 1543. - HDiana90)
2023. jún. 4. 21:30

Ma egy hónapos a fiam. Hát eléggé hullámvasút a nővérével a kapcsolat. Vagy imádja, vagy utálja, köztes nincs. Ma este is volt kiborulás, hogy ne vegyem fel kistesót. Kistesó pedig délután folytamatosan karban akar lenni. Sajnos idegileg nagyon nehezen bírom ezt. Lányom is folyamatosan teljes hangerőn oázik, mint egy nagy baba, amint a kicsi nyüffen egyet.


Amúgy egészen jól ellennénk, ha egy-egy kiborulás nem rombolná így szét a napot.


A kicsi gyarapszik rendesen, egy hónap alatt felszedett több mint egy kilót, hurkásodik rendesen.

1547. HDiana90 (válaszként erre: 1545. - Mermancs)
2023. jún. 4. 21:19
Hát pörgős ez a 3 gyermekes kor az biztos :D enyémek 5 és 7 évesek és ők is jól fogadták hugicát :)
1546. HDiana90 (válaszként erre: 1544. - Tory22)
2023. jún. 4. 21:17

Valamiért azt olvasni 2-3 hetesen kezdődik a hasfájás de én ennyi idős korukban semmilyen változást nem látam, a 2 nagy addig is durván hasfájós volt, a kicsi pedig kevésbé, addig se volt vészes és utána sem. Remélem, gyorsan túllesztek a hasfájáson és nem lesz vészes!

Vivikénél is főleg este van hasfájás. Pukikkal nem nagyon kínlódik napközben de rosszabb pillanatok akadnak, este sírósabb.

Na meg nálunk a hízás alakul érdekesen, a minimumot éppen teljesíti, a 2 nagy sokkal gyorsabban hízott ilyen piciként.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook