Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
659. picibh1
2018. aug. 11. 17:18
Én mondjuk soha nem mézezek az később is nagyon veszélyes a babára nézve, nyers húsokat se szoktam enni, bár alig eszek egyáltalán mostanában, nulla az étvágyam. Fogytam 2kgt.. bár nagy a súlyom szóval nem gond. Első babánál 12 kgt híztam amit bent is hagytam mind a kórházban, csak egy 3330gros részét hoztam haza:)
2018. aug. 11. 16:55
Hogy álltok a tiltólistás ételekkel ? Juhtúrót vettem , imádom, rákérdeztem, és szerencsére csak a zsírtartalma miatt kell óvatoskodni. Viszont most ahogy erre rákerestem , a csírákon át a mézig hatalmas a lista amit kerülni kell/kéne .
2018. aug. 11. 12:13
2018. aug. 11. 07:46

Sajnos nem annyira off a téma. Apukámnál februárban derült ki tüdőrák máj áttéttel, mivel idős, semmilyen kezelést nem kap, nem bírná a szervezete. Akkor a doki hat hónapot jósolt, most augusztus van...

Szóval a kettősség nálam is megvan, nem tudok csak a babára koncentrálva örülni, mert közben nézem, ahogy apukám szenved, és rettegek, hogy mikor veszítjük el.

2018. aug. 10. 17:39
654. amanda0521 (válaszként erre: 653. - Zerika)
2018. aug. 9. 22:30

Picibh1, köszönöm hogy megosztottad ezt velem.

Valahol bízom abban hogy a mi pici fiunkban is meg fogom őt látni 😊. Hiszem h nem véletlen történt ez így.


Zerika, igen, a baráti körömben többekkel is megtörtént ez. Furcsa az élet. De az a jó, hogy atélhetjük azt a csodát, hogy egy kisembert táplálunk, majd a világra hozunk ❤

653. Zerika (válaszként erre: 651. - Amanda0521)
2018. aug. 9. 21:42
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. A pici segít kicsit, hogy fel tudd dogozni a gyászt. Sokszor mondják, hogy egyik családtag elmegy, és a másik leszületik, illetve, van, hogy újra leszületik valaki ugyan abba a családba. ;-)
652. picibh1 (válaszként erre: 651. - Amanda0521)
2018. aug. 9. 20:33

Amanda ezt lekell írnom Neked! 20 hetes várandós voltam a kisfiammal amikor váratlanul 2 nap alatt elhunyt a nagypapám aki a világ közepe volt nekem és viszont. Napi kapcsolatban voltunk, ő volt az egyetlen a családból akinek én a 3ból 1szem lányunokája lehettem. Beakartam menni hozzá de ez januárban törtent és látogatási tilalom volt az influenza miatt, még csúsztatott pénz mellett sem engedtek be pocakkal. Még elköszönni se tudtam tőle... ez másféléve volt, de mindennap gondolok rá, sokat síratom és talán sosem fogom fel igazán. A kettőség amiben majd megszakadt a szívem hétfői napon temettük és azon a héten szombaton esküdtünk amit nem lehetett halasztani. Sajnos nem élte meg, persze semmi ünnepség, csak családi csendes polgári és kész.

A plusz benne, hogy a kisfiam kiköpött Ő! :) Szóval átérzemnés sok erőt hozzá!

Bocsi az offért a többieknek.

651. amanda0521 (válaszként erre: 650. - Zerika)
2018. aug. 9. 20:22

Nem, mert nem írtam róla 😊 Még áprilisban meghalt váratlanul Apu. Igazából senki nem készült erre. Nagyon hiányzik. Mindennap eszembe jut. Fura a helyzetem, mert egyrészt imádom a picutinkat aki növöget, másrészt emészt a gyász. Azt megfogadtam, hogy a picinek sokat fogok meselni a nagyapjáról aki fentről vigyáz rá.


Szerintem nincs okod az aggodalomra. A picid biztos jól van 😊😊. Én 5 hét múlva negyek uh-ra...nagyon nagyon várom 😍

650. Zerika (válaszként erre: 649. - Amanda0521)
2018. aug. 9. 19:13

Mi történt? Nem látom itt korábbi üzenetek között.

Jövőhéten pénteken nyugisabb leszek, ha a genetikain nem vetődik fel probléma. A 13 hetesen semmi gond nem volt és szerencsére szépen növöget. Kb 20cm hosszú és 28dkg, úgyhogy a gép 18 hét helyett 19re tippelt. Lehet, hogy Szilveszterre gyúr a kis csajszikám. :-) De már tényleg annyira be tudják paráztatni az embert a sok vizsgálattal. Már azon nevetünk a párommal, hogy ami vizsgálat elvégezhető, abba mind belekostolunk. Dokim azt mondta, hogy szíve szerint kötelezővé tenné a szívultrahangot mindenkinek, de ilyenkor próbáld meg eldönteni, hogy csak próbál megnyugtatni vagy tényleg így gondolja.

649. amanda0521 (válaszként erre: 640. - Zerika)
2018. aug. 9. 15:49

Zerika, nekem sem írták ezt rá a papírra, de tuti minden rendben a Picivel.


Időközben lenyugodtam, megsirattam Apukámat, azóta újra normális vagyok és nem akadok ki mindenen. A Férjem amúgy extra jófej, támogat mindenben..próbálom elmagyarázni neki hogy milyen ez, de még nekem is nehéz elmondani...mondta hogy tudta mit vállal mikor elvett :D

648. schann (válaszként erre: 645. - Picibh1)
2018. aug. 9. 08:47
Gratulálok! :) Jaj de édes lehetett az a 2 centis talpacska :)) Ha jól rémlik Nektek is csak kislány név volt úgyhogy egy hajóban evezünk :D
647. Zerika (válaszként erre: 646. - Amberwaves)
2018. aug. 9. 08:45
Igen. Azt írták, hogy második trimeszteri genetikaiultrahang és magzati szívultrahang javasolt. A dokim azt mondta, hogy azért írták oda, mert akinek kicsit rosszabb a kombinált teszten az értéke, elő szokott fordulni, hogy a baba szívével van valami és szeretik megnézetni. Remélem tényleg csak ennyi és nem pedig az, hogy láttak valamit! Most megint lesz min izgulnom szeptember 7ig, mert sajna csak akkorra kaptam időpontot.
646. Amberwaves (válaszként erre: 640. - Zerika)
2018. aug. 9. 08:20

Elolvastam még egyszer, az én leletemen nincs ilyen mondat.

Megjegyzésbe írták?

645. picibh1
2018. aug. 9. 07:48
Úgy néz ki a második babának is kisfiú lesz, bár elég szégyenlős volt. Tegnap 16+6 volt, 177gr a talpa 2cm 😍 ugrált a hasfalamnak rugózva, bújkált, végig törökülésben ült. Cuki 💞
644. schann (válaszként erre: 642. - Babocak000)
2018. aug. 9. 07:08

Köszönjük! :)

Kitartást minden fejfájósnak, szombaton egy pár fokos enyhülést mondanak. (aztán megint kánikulát :/ )

643. Zerika (válaszként erre: 641. - Babocak000)
2018. aug. 8. 17:48
Azt gondoltam, hogy én nem vagyok ilyen állapotban ahogy olvastalak titeket, de egy másodperc alatt felnyomták az agyamat most délután, és azóta mindenre puffogok és nem nyugszom. Szegény páromnak is fejét vettem egy semmiség miatt. És ha belegondolok én is elég gúnyolódós voltam a napokban is. Tegnap a például a kolléganőm húzott fel. Mondjuk ő tényleg idegesítő, mert már nem most szült és akkoriban még nem volt mindenhol internet,hogy utánanézhess, hogy mik lehetnek terhesség alatt, és azt gondolja, hogy minden terhesség olyan, mint az övé és magyarázza, hogy ezt meg azt még nem érezhetem, még nem nőhet a hasam (19. héten vagyok és mindenki megjegyzi, hogy milyen szépen látszik már a pocakom) és ő persze soha nem volt fáradt stb. Úgyhogy úgy ráripakodtam már, hogy elég legyen. Az az ő terhessége volt ez meg az enyém, és ha nem hiszi el, hogy mik lehetnek olvasson utána. Abba is hagyta, az okoskodást. Már elöbb kellett volna leállítanom. Ezek a hormonok.... :-D
642. babocak000 (válaszként erre: 636. - Schann)
2018. aug. 8. 14:02
Gratulálok!☺
641. babocak000 (válaszként erre: 634. - Amanda0521)
2018. aug. 8. 14:02
Én inkább nyűgösnek nevezném magam,mint hisztisnek.Tudod van az érzés,hogy semmi nem jó.Bele tudok kötni mindenbe,ami épp nem úgy van,ahogy nekem tetszene.Sokszor feszült vagyok,nagyon sok minden idegesít,itthoni dolgok leginkább.Biztos a hormonok ☺
640. Zerika
2018. aug. 8. 13:24
Aki Prenázott azoktól kérdezném, hogy nektek is a leleten rajta volt, hogy magzati szívultrahang vizsgálat javasolt?
639. Amberwaves (válaszként erre: 636. - Schann)
2018. aug. 8. 08:22

De jó, alakul a fiú csapat :D


Fejfájás nálam sajnos mindennapos, néha a hideg görögdinnye segít valamit.

Viszont nekem már most dagad a lábam, és megtudtam, mi a reklámokban emlegetett nehéz láb érzés :(

Rengeteg visszerem jött ki, és sokszor olyan, mintha pici bogarak mászkálnának a lábamon. Miközben továbbra sem hízok, plusz 1-1.5 kg között ingadozok a versenysúlyomhoz képest.

Kolléganők mondják, hogy nyugodtan polcoljam fel a lábam, de hát bármikor betoppanhat egy ügyfél... mondjuk otthon felrakom a lábam, de nem érzem, hogy bármivel jobb lenne.

638. Silverfox91 (válaszként erre: 636. - Schann)
2018. aug. 8. 07:57
Hát ez az időjárás tényleg szívás. Kb használhatatlan vagyok a munkahelyen, tegnap délután is konkrétan majdnem elaludtam 😂
637. picibh1 (válaszként erre: 636. - Schann)
2018. aug. 8. 07:24
Nekem 3 napja nonstop fáj a fejem.. ma megyünk 4dre, remélem kiderül nálunk is. Fiú nevünk abszolút nincs :D
636. schann
2018. aug. 8. 07:23

Tegnap voltam egy köztes vizsgálaton (16 hetes vagyok), és mostmár biztosra mondják, hogy kisfiút várunk! :) Remélem elég lesz a maradék 5 hónap, hogy kitaláljuk hogy nevezzük el, mert nagyon meg vagyunk lőve :D

Ez az idő amúgy valami borzalom, minden nap tompa vagyok, de legalább lekopogom most egyelőre nem fáj a fejem. Ti hogy vészelitek túl?

635. Titanilla1 (válaszként erre: 634. - Amanda0521)
2018. aug. 7. 20:45
Nem vagy gáz. :) Nagyon durva időjárás van , fizikailag és mentálisan is lemerít mindenkit.
2018. aug. 7. 20:25

Sziasztok!

Ti hogy álltok a veszekedéssel/hisztivel/túlzott érzékenységgel?

Én azt hiszem elég gáz vagyok, ma annyira kiakadtam hogy haza akartam vonatozni a szüleimhez vidékre...a Férjem jött utánam kocsival hogy ne legyek hülye...

Baromi gáz vagyok azt hiszem...

633. picibh1
2018. aug. 7. 11:18
Mindenféleképpen meg kell nézni személyesen őket, főleg mivel télibabák és hatszáz réteg, overál takaró stb kell majd, és ennek belekell férnie. Nekünk egy 3az1ben van amit még 2 éve vettünk mikor a kisfiamat vártuk, praktikus a kocsival való utazásnál hogy nem kell külön másik babakocsi. 1 éves kora előtt cseréltük le egy kisebb sportbabakocsira mert a házban a liftig van 12 lépcső és nagyon sokat bkvzunk, így egyszerűbb már ez.
2018. aug. 7. 11:05

Én ugyan élőben még nem láttam, de így képekről nagyon bejön az Armadillo Flip Xt2. A sportrésszel együtt is irtó kicsire össze lehet csukni.


Meg tetszik a peg perego book 51 is, de azért az testesebbnek tűnik.

2018. aug. 7. 08:25
Nekem a Quinny Moodd tetszik nagyon, újonnan az is húzós, így inkább nézek jó állapotban lévő használtat. Mózest nem szeretnék hozzá csak egy jó minőségű hordozót.Jövő héten kiderül fiús vagy lányos színben kell nézelődni :-)
630. Zerika
2018. aug. 7. 08:12
Igen, elég húzós áron vannak. Nekünk nagy szerencsénk van, mert a párom édesanyja szeretné megvenni és elég jó keretet szán rá. Igen, elég nehezek és nagyok. Mi már voltunk nézelődni, mert párom anyuja szeretné már tudni, hogy mit választunk és ami pozitívum, hogy ezeket az új kocsikat már tényleg könnyű összecsukni. 7 éve szült a nővérem és az övékével volt, hogy birkóztunk, mire sikerült összecsukni :-D
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook