Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1653. gümi1988 (válaszként erre: 1652. - Manovaro:))
2017. máj. 3. 12:08

Sajnos nincs, félpócólast, sok pihenést tudom én is, mint gyógymódot. Esetleg kérdezd meg a védőnődet, orvosodat.


Nekem napok óta fáj a forgóm a jobb oldalon: [link] , főleg bizonyos mozdulatoknál betudnék pisilni annyira, na meg persze úgy megyek, mint aki be... és rohadt sok dolgom lenne itthon, de még a főzés is nehezemre esik, legszívesebben egész nap feküdnék (bár akkor is fáj fordulásnál).

2017. máj. 3. 11:38
Van, akinek dagad a laba, esetleg keze? Tegnap vettem eszre, pont cipovasarlas kozben, hogy bevan dagadva a bokam es a vadlim, na es a gyurut alig tudtam levarazsolni az ujjamrol, akkora lett. :( Sodietan es labpockolason kivul van valakinek otlete mit tehetnek? 34. hetet toltom ma...es meg annyi dolgom lenne itthon...de ilyen labbal nem fog menni. :(
1651. gümi1988 (válaszként erre: 1650. - Ildesz27)
2017. máj. 3. 10:55

Szupi. Már várom, hihetetlen, hogy már itt tartunk. :)

Szülésznőm mondta, hogy valószínű lesz csúszás, ne számítsak rá, hogy abban az időpontban leszek behívva amit kapok és vigyek valami csokit, kólát, stb., amitől általában beindul a babó.

1650. ildesz27 (válaszként erre: 1649. - Gümi1988)
2017. máj. 3. 10:43
Nekem tetszett,jó volt hallgatni Anna baba szívhangját.Szerencsére ébren volt,mozgott eleget fél óra alatt végeztem is.Volt aki nyomta befelé a szőlőcukrot,de nem akart beindulni a babó.Ezért volt csúszás is,pedig voltunk bent jópáran. :)
1649. gümi1988 (válaszként erre: 1648. - Ildesz27)
2017. máj. 3. 08:38

Szia!

Köszi. Elvileg megvan minden infom róla. Két hét múlva megyek először.

Milyen volt? :)

1648. ildesz27 (válaszként erre: 1606. - Gümi1988)
2017. máj. 2. 22:59
Szia!Ma voltam először NST-n.Ha van ezzel kapcsolatban kérdésed,kérdezz nyugodtan :)
1647. gümi1988 (válaszként erre: 1645. - Manovaro:))
2017. máj. 2. 21:48
Köszi, amúgy. :)
1646. gümi1988 (válaszként erre: 1645. - Manovaro:))
2017. máj. 2. 21:26

Már gondolkodtam rajta és nézelődtem is, de ma adtam egy esélyt a Brendonnak, hátha csak a honlapjuk szerint nem rendelhető.


Amit linkeltél itt az van, hogy "Várható érkezés: 2017. június 20.". Aznapra vagyok kiírva. :)

2017. máj. 2. 20:58

Miert nem rendelitek meg neten!??

Pl. itt: [link]

1644. gümi1988
2017. máj. 2. 20:47
Mi még nem tudtuk megvenni. :/ Nincs a helyi Brendonban és a központi raktarukban sincs. Mondtàk, hogy vàrjunk néhàny hetet valószínű lesz, max. átkérik másik üzletből, ha mégsem.
1643. Manovaro:) (válaszként erre: 1633. - Humor Helga)
2017. máj. 2. 19:24
Mi is az Angelcare AC 300-at vettuk meg, ami ket erzekelos. Rengeteg helyen olvastam utana, legtobben ezt ajanlottak. :)
1642. Humor Helga (válaszként erre: 1634. - Gümi1988)
2017. máj. 2. 13:03
mi is ezt néztük ki, amennyiben kiságyasat választjuk :)
2017. máj. 2. 13:01

Annyira megértelek Titeket :) én először különszoba párti voltam, sőt azóta is az vagyok... csak mérlegeltem, és úgy voltam h nekem fontosabb a nappali megléte, de ettől még tökre meg tudom érteni h valaki így valaki úgy ... mások erre miért nem képesek?


Ha költözünk(eléggé közeljövőbe) ott már a Flórának is külön szobája lesz, és ha lesz kövi baba akkor Ő is külön megy már.


A másik ilyen téma... a tesó téma, miért nem lehet elfogadni h még nem tudom h szeretnék e másodikat?! Könyörgöm még az első sincs igazán itt. Meg egyébként is, felnőttek vagyunk a férjemmel, már csak tudunk erről dönteni, nem?!


Magázódás... egészséges távolságtartás... Anyós olyan szinten belemászott mindig is az intim szférámba h az félelmetes(jó tény én elég távolságtartó vagyok...) de 3hónap ismerettség után azt kérdezni h ugye 30éves korom előtt akarok gyereket, meg h húzzunk bele... azért nekem kicsit erős volt :D Pedig voltam már nem egy kapcsolatba.. de ilyet sehol se tapasztaltam :D

1640. gümi1988 (válaszként erre: 1639. - Zsofiacskm)
2017. máj. 2. 12:34
Mi azért költöztünk el az 1 szobásból (igaz az nagy szoba volt), hogy legyen külön kuckója a picinek és ennek tudatában jönnek a beszólások. :)
1639. zsofiacskm (válaszként erre: 1637. - Gümi1988)
2017. máj. 2. 11:20

Pontosan, teljesen tudok azonosulni az utolsó mondattal :)

Mi most még nagyon pici lakásban alszunk, úgyhogy kiköltözünk a nappaliba, a baba marad a szobában, ahol nincs klíma, viszont jól el lehet sötétíteni (apa nem bírja klíma nélkül, azt meg nyilván nem nyomnám az újszülöttre).

A mi különalvásunk fel sem merült.

1638. zsofiacskm (válaszként erre: 1633. - Humor Helga)
2017. máj. 2. 11:17

Ez a magázódás nekem olyan fura, nem volt még ilyen kapcsolatom szerintem. Főleg ahol jön a gyerek - végül is egy család lesztek hamarosan, nem?

Ha a pozitívumokat nézzük: egészséges távolságtartás! :D

Nekem hatalmas szerencsém van velük az elejétől kezdve. Közösen nyaralunk-telelünk, de ehhez kellett az, hogy szándékosan tartsák magukat távol olyan dolgoktól, hogy mikor lesz esküvő, ilyesmi. És mi mindig bevontuk őket, amikor úgy éreztük, tudniuk kell a dolgok állásáról. Szóval mindkét oldal meghálálta a bizalmat :) Érdekes, hogy a mi családunk oldalán kell jobban figyelnem, mit osztok meg és mit nem.

1637. gümi1988 (válaszként erre: 1635. - Zsofiacskm)
2017. máj. 2. 10:56

Igen, én is, mi is így látjuk jónak. Ráadásul, ha apa fáradt horkol, ergo a pici nem alszik. Ha a pici nyűgös, fáj a hasa, stb., senki sem alszik, apa pedig dolgozni megy hajnalban.

Egyébként a szobánkba nem férne be a kiságy, az ágyunkba pedig nem merném tenni, egymásra is simán ráfekszünk, összefejelünk, pedig 180*200-as az ágyunk.

De ez egy megosztó téma, mi így gondoljuk, más meg úgy, nem tudom miért kell a másikkal foglalkozni, engem nem zavar, ha más a gyerekkel alszik.

1636. zsofiacskm (válaszként erre: 1630. - Feliz)
2017. máj. 2. 10:43
Tényleg szerencsés vagy ezzel :) aztán lehet, hogy majd a másik nagymama is előkerül, van, akinek később esik le a dolog. :) Apósomnak volt egy 10 perces blackoutja, aztán már örült velünk :D
1635. zsofiacskm (válaszként erre: 1629. - Gümi1988)
2017. máj. 2. 10:40

Ó, ez a kedvencem. Szintén ugyanez a terv nálunk is :)

Mindig igyekszem higgadtan válaszolni és hozzátenni, hogy természetesen tudjuk, hogy ezer dolog változhat, ami miatt a mi elképzelésünk is formálódik, de mi egyelőre így látjuk jónak és kész.

A legelfogadhatóbb érvelés számukra általában az, hogy egyszerűen szükségünk van ennyi intimitásra az apával és nem a gyerekkel akarunk kics*szni, egyszerűen nem három év múlva akarunk visszatalálni egymáshoz. Azért ő érkezik harmadiknak ebbe a kapcsolatba :)

1634. gümi1988 (válaszként erre: 1633. - Humor Helga)
2017. máj. 2. 10:06

Hahaha nálunk egy személy a hordozóról is litániát tartott, hogy mennyire egészségtelen, amikor a férjem lelkesen fantáziált, hogy majd ő fogja vinni és megyünk kirándulni hármasban.

Már csak röhögök rajta.


Amúgy anyósékat én is magázom... kicsit furcsállom, de ők régimódiak ebből a szempontból. (Például barátnőm szülei is magáztatják magukat a vőjükkel, menyükkel.) Amúgy nincs rossz viszonyunk, persze nem tökéletes minden...


Légzésfigyelő:

Én ezt választottam: Angelcare légzésfigyelő AC 300 (2 érzékelős).

Angelcareról hallottam a legtöbb ajánlást. Pelusra csatolható szerintem nem lehet túl kényelmes. Fontos volt, hogy két érzékelőlapos legyen és hogy a bébiőr és a légzésfigyelő külön legyen (van olyan készülék ami 2 az 1-ben).

2017. máj. 2. 07:24

Jó reggelt,


Úgy tűnik túl éltem a hétvégét :)


Anyósnál már csak abban reménykedem h mivel eddig se jött.. és a terhesség alatt se volt vmi aktív, konkrétan semmit nem kapott még Tőlük a Flóra... de még csak annyit se h ha kell segíteni jönnek pl lakást pakolni.. semmi. Talán ez megmarad. Nálunk az a baj.. h én úgy érzem h nincs meg a jóviszony... még csak azt sem engedik h tegezzem Őket :( ettől én meg úgy érzem mintha abszolút családon kívül lennék... erre a válaszuk annyi volt amikor a férjem megkérdezte Tőlük h "így tisztelem Őket"


Na mindegy, meglátjuk.. most eldöntöttem h nem fog érdekelni senki véleménye, a férjem persze kivétel :)))


A másik meg... nem értem miért gondolja mindenki azt h van joga belebeszélni mint gümiéknél, amikor pl elmondom h kendőnk is lesz a babakocsi mellett(rögtön h az milyen egészségtelen.. és Ő nem híve neki.. mintha kérdezte vna bárki is)


Persze ha megkérdezem az más ... de így?!


Lányok, Akinek van/volt/lesz légzésfigyelő... miylet választ? és miért? pelusra csatolhatót vagy kiságyba rakhatót?

1632. Feliz (válaszként erre: 1618. - Humor Helga)
2017. máj. 1. 17:15
Lehet, hogy hogyha majd többször nem talál Titeket otthon, akkor rászokik arra, hogy praktikus szólni a saját érdekében is, ha látogatni menne... ;)
1631. Feliz (válaszként erre: 1622. - Carfiol)
2017. máj. 1. 17:11
Ha kicsit rosszabb a kedved, mindenképp próbáld fel egy nagy betéttel, garantáltan a pocakod fogod fogni a nevetéstől! :D
1630. Feliz
2017. máj. 1. 17:09

Köszönöm szépen Mindegyikőtöknek! :) Ma egy pillanatra átugrott hozzánk köszönni a 6 éves unkoahúgom, aztán úgy köszönt el, hogy "Szia Bence! Holnap találkozunk a kórházban!" - Beszarás lenne, ha tényleg így lenne! :D


Nem irigyellek Titeket a fontoskodó és mindent jobban tudó rokonok miatt... :(

Nálunk ilyen probléma nincs, mert a pici apjának az anyukája még csak arra se reagált semmit, hogy nagymama lesz...bár amiket hallottam róla, jobb is így.

Az én Anyukám pedig egy igazi Kincs, akiben maximálisan megbízok miden téren, és adok is a véleményére, a tanácsaira. Úgyhogy nagyon szerencsésnek mondhatom magam!

1629. gümi1988 (válaszként erre: 1625. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 30. 22:06
Hjaj jó tanácsok nálunk is vannak. Például egyesek a családból nem tudják megemészteni, hogy mi a gyereket nem a hálószobánkba rakjuk, hanem a gyerekszobába (közvetlen mellettünk lévő szoba). A kiakasztó az egészben leginkább az, hogy nem is nekem mondják, hanem a hátam mögött apának, ő meg nem tudja olyan velősen megfogalmazni nekik, hogy miért is gondoljuk így jónak.
1628. gümi1988 (válaszként erre: 1626. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 30. 21:09
Kár, hogy ilyen nálunk nincs. Eléggé paragép vagyok, szívesen elmennénk, ha lenne a közelben.
1627. zsofiacskm (válaszként erre: 1624. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 30. 17:28
De jó nektek, bővül a család! Nagyon jó babavárást, a kislányunokák a legimádnivalóbbak állítólag! :) (Nem reprezentatív kutatás, anyukámnak csak az van.)
2017. ápr. 30. 17:25

Az elsősegély tanfolyam egyébként nagyon jó volt, egy-egy előadó tiszta standup :)

ami kicsit meglepett: nem olyan régen csináltam a jogsihoz az elsősegélyt és volt pár dolog, amit homlokegyenest ellenkezően mondtak itt el. De innen valahogy hitelesebbnek tűnt.

1625. zsofiacskm (válaszként erre: 1618. - Humor Helga)
2017. ápr. 30. 17:21

ez szerintem is annyira önző dolog..gyorsan le kell szoktatni róla, nehogy folyamatosan raktározd el magadban a dolgot, az ilyen feszültségeket prímán megérzik a kicsik is. Az enyémnek is volt néhány olyan vicces megjegyzése, amire meglehetősen pikírt arccal válaszoltam, ő viszont van olyan laza és jófej, hogy vette a lapot (mondjuk mi -

hatalmas szerencsémre - tényleg nagyon jó viszonyban vagyunk egymással, szóval valószínűleg épp ezért sikerült).


Igyekszem ahhoz tartani magam, hogy ha kellemetlen is, inkább az elején tisztázom a dolgokat, mint gyűjtögetek. Anyukámnak pl. már meg kellett mondanom, mielőtt rákap a dolog ízére, hogy ha bármilyen tanácsra szükségem van, kérdezni fogok - amíg nem látja, hogy életveszélyben van az a gyerek, addig tartsa meg, vagy beszélgessen róla másokkal. Ez így gonoszabbnak hangzik, mint a valóságban volt azért :D

2017. ápr. 30. 12:26
Istenem, a menyem 2 hét múlva szüli meg a kislány unokámat (már van egy 2 éves kisfiú). ZOÉ lesz a neve, görög név, jelentése: ÉLET. Csak minden rendben legyen, mint az első szülésnél volt. A fiam bent lesz most is a szülőszobában vele....
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook