Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1593. gümi1988 (válaszként erre: 1475. - Ildesz27)
2017. ápr. 28. 09:58

Szia!

Vannak infoim. :)

Pelust 8-at ajánlottak 1 napra. Popsitörlőből én 30-as csomagokat vettem, azt gondoltam betenni, de lehet, hogy inkább veszek egy nagyobb csomagot. Fotózásra is lehet vinni ruhát a picinek.

Szülés utánra első körben Tena Pants-ot ajánlotta a szülésznőm.

Ha este 6-ig megszületik a baba, akkor azt 1 napnak számolják, tehát akkor +2 nap sima szülésnél, +3 nap császárnál. Ha besárgul a baba pl., akkor elképzelhető, hogy tovább kell maradni.

Szüléshez lehet vinni szőlőcukrot, ill. mentes vizet. Kísérőnek is ajánlatos valami keksz féle pl. Nekik is van egy szép "váró", ahol esetleg váltani tudják egymást.

Megnéztük a szülőszobákat, szépek, "hangulatosak". Az alternatív szülőszobát azt használhatja, aki nem kér semmilyen fájdalomcsillapítást, beavatkozást (na én oda nem megyek az tuti). Ott van franciaágy is, szülőszék, sarokkád, stb.

Vannak sima szülőszobák csak ággyal, ill. van olyan is amiben van sarokkád (remélem kifogok egy ilyet, menseskor mindig segít a meleg víz).

Mellszívót lehet kölcsönözni a Pláza mellett (Móra F. 113.), ha minden igaz ~2000ft/hó, elektromos. Azt javasolta, hogy ne vegyek, ha kell, úgyis általában 1-2 hónapig szokott csak, az elektromos meg nagyon drága (~40e).

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

1592. gümi1988 (válaszként erre: 1587. - Carfiol)
2017. ápr. 28. 08:47

[link]

Én ezeket vettem. Tapasztalatom még nincs egyikkel sem, kibontottam egyet-egyet, nem nylon bevonatúak (az olyat nem bírom), Tena-t felpróbáltam kényelmes volt és vicces. :)

Szülésznőm is a Tena Pants-ot javasolta.

1591. gümi1988 (válaszként erre: 1586. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 28. 08:40
2017. ápr. 28. 08:38

Sziasztok,

Huhh.. tegnap egész nap Békéscsabán voltunk... úgy elfáradtam úgy aludtam mint a bunda :D se pisilésre se semmire nem keltem fel :D


zsofiacskm: törölköző kell a kórházba?? nekem a listán amit kaptam se az se a fülpálcika nem volt rajta..

Éssss ha 3napos lesz a tartózkodás... nekem a dokim 4napot mondott, akkor ez mitől függ??

És a listámon van "evőeszköz,pohár, tányér" evőeszközt megértem.. de a tányér???? na az minek?


Mi is 43db-os pelust viszünk be állítólag az elég.


Tena nagy betét meg éjszakai betétet viszek be, meg ugye az eldobható bugyikat.


A mellszívó nálam is nagy kérdés, mert a védőnő is azt mondta h szte feleslegesha nagyon kell a kórházba is van, vagy majd Apa behozza utánunk ...


ELképesztő h már ezekről beszélgetünk... :o))))


Szerintetek érdemes venni vékony köntöst? Ami van itthon olyan brutál meleg h esélyem sincs felvenni, max ha télen szülnék ..

1589. zsofiacskm (válaszként erre: 1588. - Manovaro:))
2017. ápr. 27. 22:20
Nekem is azt javasolta a nővérem, közepes méretet meg sima éjszakai betétet kiegészítésnek.
1588. Manovaro:) (válaszként erre: 1587. - Carfiol)
2017. ápr. 27. 20:49
En Tena Ladyt vettem...ket meretben. Azt hiszem 30 db van egy csomagban...szerintem lefelezem mindkettot...ha megse lenne eleg, Apa majd hoz be. Nincs tapasztalatom, de mindenfele a Tenat ajanljak es a gyogyszertarban is azt javasoltak.
1587. Carfiol
2017. ápr. 27. 17:38
Milyen gyerekágyas betétet vettetek és mennyit visztek be? Van, ami bevállt Nektek?
1586. zsofiacskm (válaszként erre: 1581. - Feliz)
2017. ápr. 27. 17:01

ezek milyen várandósbőröndök? :O


Jó, hogy mondod, azt is dobtam bele :) mármint textilpelenkákat és popsikrémet. utóbbiból tervezem beszerezni a Panarom-os verziót, arról nagyon-nagyon jókat hallottam. A sudocremet több helyen olvastam, hogy inkább csak már felmerült probléma kezelésére használják.

1585. gümi1988
2017. ápr. 27. 16:53
Nalam eddig csak a kiskonyvem es leleteim voltak, mar az elejetol. De igy is mindig dugig van a taskam... :/
1584. gümi1988 (válaszként erre: 1583. - Feliz)
2017. ápr. 27. 16:42

Haloing nalunk is kell, olyan, amit nem sajnalok. Meg igazabol magamnak minden. Picinek csak pelus es popsitorlo.

Most talalkozok a szulesznommel, este mar okosabb leszek.

Azert az a mosopor, oblito durva. En a wc papiron is kiakadtam.:D

1583. Feliz (válaszként erre: 1582. - Gümi1988)
2017. ápr. 27. 16:28

Igen... változó a lista. Nekem múlthéten derült ki, hogy akkor hol is fogok szülni (Bp, SOTE 1 vagy 2), végül a SOTE 2 lett. Itt pl nem kérnek ruhát - én azért viszek néhány vékonyabb rugit a biztonság kedvéért -, de írnak mosóport és öblítőt a babaruhák mosásához...hmmm.... sterilizáló zacskót, amiről még életemben nem hallottam ezidáig. :D De már ez is megvan...


Ti már készültök a szülésre?


Mi az ami nélkül nem mentek már sehova? :)


Nálam már szinte a kezdetektől a gondozási kiskönyv a leletekkel egy mappában. Néhány hete már 2db óriás betét és bugyi is van nálam egy zacskóban, ha esetleg elkezdeni folyni vagy szivárogni a magzatvíz. Aztán a legújabb kellék a táskámban, egy vízhatlan alátét, hogy hogyha esetleg tényleg magzatvíz elfolyással indulna a szülés, akkor ha taxit kell hívnom, ne trutyizzam össze az ülést... :D


Még mindig elég sokat járkálok el, az pedig kivitelezhetetlen, hogy a kórházi szülős batyum is mindig nálam legyen...


Még talán egy szottyos kis hálóingen gondolkozok (igen... nálunk kérnek a szüléshez is, direkt olyat, amit nem sajnálunk aztán kidobni), mert mire a csomagom utánam jön, az nem kevés idő...


Azt meg nem bírnám ki, hogy most már végig a fenekemen maradjak, hogy a cuccom is közel legyen, viszont a baba meg már bármikor jöhet.

1582. gümi1988
2017. ápr. 27. 12:52
Azért durva, hogy ennyi mindent kell vinnetek...
1581. Feliz (válaszként erre: 1580. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 27. 12:44

Nálunk még kérnek popsikrémet is... :O ( vannak ezek az ingyenes várandós bőröndök, nekem még csak a Felicitas-t sikerült átvenni, és abban volt egy picike tégely soducream, én azt tettem el babafenék vakolásra :D Nagyobb szerintem felesleges is lenne, mert utána úgy is receptre ír fel a gyerekorvos. )


Esetleg még néhány darab textilpelenka, és akkor ezekkel a cumókkal kis túlzással majdnem egy gyerekszobát már be is lehetne rendezni... :D

1580. zsofiacskm (válaszként erre: 1579. - Feliz)
2017. ápr. 27. 10:31

Végül bedobtam 3x6 darabot, aztán tényleg, legfeljebb majd kérek segélyszállítmányt :)


Tegnap újrarendeztem a táskát, ennyit pakoltam össze a babának a szülésznő iránymutatása alapján:

két pár kiskesztyű és kissapka

két hosszú ujjú body

öt rövid ujjú body

egy hosszú ujjú-lábú pizsi

egy kisnadrág

egy kis kardigán

kifogó fürdőlepedő

pici babatakaró

fotózáshoz ruha

cumi + egy kis cumisüveg

egy csomag popsitörlő

babafültisztító pálcika


ennél több dolog csak nem kell...vagy kifelejtettem valami nagyon nyilvánvalót? :D

1579. Feliz (válaszként erre: 1575. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 27. 08:06

Értem, köszi! Hát akkor ezen még filózok kicsit. :D


Én elsőkörben 43 darabosat viszek be ( azt írták, hogy napi 6-7 darabbal számoljunk), ez a Pampers new baby-dry pelusa. Aztán ha esetleg nem lesz elég, akkor jön majd utánpótlás.

1578. zsofiacskm (válaszként erre: 1576. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 23:20
most nézem, hogy pampers giant pack, de akkor azt hiszem, veszek egy kisebb csomagot is...:D
1577. gümi1988
2017. ápr. 26. 21:42
A mellszívót megvenni és bevinni azért fogom előre, ha a baba nem tudja szívni vagy ilyesmi, akkor azzal lehessen fejni, ha egyáltalán lesz mit, de a mellgyulladást szeretném elkerülni. Nekem pl. nem volt szopóreflexem, amikor megszülettem.
1576. gümi1988 (válaszként erre: 1575. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 26. 21:38

Milyen pelust vettél? Amit én vettem abban 28db van (DM-Babylove 1-es méret 2-5kg), de én sem terveztem az egész csomagot bevinni, maximum, ha elfogy szólnak és apuka hoz még be.

Én sem tervezem az osztály raktárait feltölteni. :D

1575. zsofiacskm (válaszként erre: 1571. - Feliz)
2017. ápr. 26. 20:46

Ma rákérdeztem, és azt mondták, hogy ha 3 napos lesz a tartózkodás, akkor felesleges, mert első nap úgysem lesz tej..annyi meg amúgy is biztos, hogy nem, amit fejni kellene. Hogy mi van akkor, ha tej lenne, csak a baba nem tud szopizni, az jó kérdés - ebben az esetben majd apuka behozza.


Viszont meglepődtem, hogy a szülésznő szerint vigyek egy egész csomag pelenkát. 72 darab? Abból egy egész osztályt ellátok egy hétig :o

1574. zsofiacskm (válaszként erre: 1572. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 20:44

Szerintem is még hátravan (bár nem mindenhol kötelező tényleg), elvileg szülésnél kell, hogy legyen 4 hétnél nem régebbi belőle, mint az ellenanyag szűrésből.

Úgyhogy ne aggódj :)

1573. Feliz (válaszként erre: 1572. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 20:01
Igen, igen, akkor szerintem biztos, hogy a "korod" miatt nem került még szóba! :)
1572. gümi1988 (válaszként erre: 1568. - Feliz)
2017. ápr. 26. 19:58

Szia!

Köszi az infot. 32+1 vagyok. Akkor valószínűleg még hátravan, majd rákérdezek, eddig nem említették.

1571. Feliz
2017. ápr. 26. 19:28

Csajok!


Nektek a mellszívóval milyen a viszonyotok? :D Visztek a kórházba? Vagy majd otthon, ha egyáltalán igény lesz rá?


Gondolkoztam, hogy vegyek-e így előre... nekem a listán rajta van, hogy érdemes vinni, de nem tudom... egyelőre inkább várnék vele, mert aztán ha nem is lesz tejem?!

1570. Feliz
2017. ápr. 26. 19:06
Lányok... én is ezen a kórházi batyun vagyok megrökönyödve kicsit... annyira figyeltem, hogy ne rakjak el felesleges dolgot, tényleg csak a legszükségesebbeket raktam el, de 2 utazóbatyu megtelt... ebből az egyik kisebb, abban vannak a baba dolgai, de raktam még mellé az enyémet is. Ezek a pelenka méretű betétek is olyan sok helyet foglalnak... :D
1569. Feliz (válaszként erre: 1504. - Castanea)
2017. ápr. 26. 19:02
Dr. Supák Dorinához járok terhesgondozásra. :)
1568. Feliz (válaszként erre: 1567. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 19:00

Szia!


Nekem a védőnő is mondta, hogy ez a szűrés még hátravan... meg sok helyen olvastam, hogy ez kell, vagyis erősen ajánlott.

Hanyadik hétben vagy? Nekem múlthéten vették le a kenetet hozzá, most pedig 36+4 hetes vagyok.

1567. gümi1988 (válaszként erre: 1564. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 26. 18:38

Köszi.

Hát nekem ilyen vizsgálat nem volt. :( Vagy legalábbis nem tudok róla.

1566. Humor Helga (válaszként erre: 1565. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 26. 18:17

Jó ha nem bánjátok lehet becsatlakozok, kivéve ha sikerül jövő csütörtökön a dokimnak körbe vinnie :)


Hogy megy a kórházba a ctg? mert eddig csak kettőn voltam, de az a magánrendelésen...de kövire a kórházba megyek, és akkor lesz vérvétel is..pfúúújjjj

1565. zsofiacskm (válaszként erre: 1546. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 17:08

Nagyon aranyos ez a szülésznő, de végül szülőszobára nem mentünk be, mert mindegyik foglalt volt :) két hét múlva ugyanígy szerdán dél-1 óra körül fog minket körbevezetni, szerintem csatlakozhatsz, egyáltalán nem bánja a látogatókat.


Ctg-zés közben válaszolgatott mindannyiunk abszolút fogalmatlan kérdéseire is, nekem nagyon szimpatikus a hozzáállása. A szülési tervvel érkezőket mondjuk viccesnek - de jóindulatúan - tartja, mert persze "tervezni szabad", csak sok esetben nem jön be a dolog...

1564. zsofiacskm (válaszként erre: 1563. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 13:32

A dokim javasolta a vizsgalatot (szerintem mindenkinek szokta) levett kenetet es elvittem laborba.

Mindig megkerdezi, vallaljuk-e a koltseget, stb., es elmondja, miert indokolt az adott vizsgalat, milyen kockazata van a kihagyasanak (alacsony rizikoju terhesseg eseten altalaban azt mondja, nem sok). 1500-2000 forintos tetelek ezek altalaban, a kenet levetelenek nincs kulon koltsege.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook